48/236
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 48/236
27.07.11
За позовомПублічного акціонерного товариства "Компанія "Росток"
доТовариства з обмеженою відповідальністю "Дрім Джим"
прозобов'язання вчинити певні дії
Суддя Бойко Р.В.
Представники сторін:
від позивача:Чернецька Н.В.
від відповідача:не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Публічне акціонерне товариство "Компанія "Росток" (надалі –ПАТ "Компанія "Росток") звернулося до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дрім Джим" (надалі –ТОВ "Дрім Джим") про зобов'язання вчинити певні дії шляхом зобов'язання повернути з оренди майно за адресою: м. Київ, вул. І.Лепсе, 2.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що внаслідок розірвання 01.05.2011р. укладеного між сторонами договору оренди приміщень №165 від 11.11.2009 р., відповідач не звільнив та не підписав акти прийому передачі (повернення) орендованого приміщення.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 14.06.2011 р. порушено провадження у справі та призначено її до розгляду на 29.06.2011 р.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 29.06.2011 р. розгляд справи відкладено до 18.07.2011 р. у зв'язку із неявкою відповідача та невиконанням ним вимог ухвали суду.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 18.07.2011 р. розгляд справи відкладено до 27.07.2011 р. у зв'язку із неявкою відповідача та невиконанням сторонами вимог ухвали суду.
В судове засідання представник відповідача з'явилася, вимоги ухвали суду виконала, надала заяву про уточнення позовних вимог, в якій просила виселити відповідача з зайнятих приміщень, які розташовані в будівлі за адресою: м. Київ, бул. Івана Лепсе, 2.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, витребувані ухвалами суду докази та відзив на позовну заяву не подав, про поважні причини неявки суд не повідомив, хоча про час і місце судового засідання був належним чином повідомлений, що підтверджується відмітками на звороті ухвал суду.
Місцезнаходження відповідача за адресою: 03113, м. Київ, просп. Перемоги, 74, на яку було відправлено ухвали суду, підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців №10389213 від 04.07.2011 р.
Також, судом було додатково відправлено ухвалу суду на адресу відповідача (03067, м. Київ, бул. Івана Лепсе, 2), що вказана в договорі.
Згідно із абз. 2 п. 3.6 роз'яснень президії Вищого арбітражного суду України від 18.09.1997 р. № 02-5/289 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України" особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач повідомлений про час та місце судового розгляду належним чином, а матеріали справи містять достатні докази для її розгляду по суті.
Оскільки про час та місце судового засідання відповідач був належним чином повідомлений, на підставі статті 75 Господарського процесуального кодексу України справа може бути розглянута за наявними в ній матеріалами.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
У судових засіданнях складались протоколи згідно статті 81-1 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
11.11.2009 р. між ЗАТ "Компанія "Росток" (орендодавець) та ТОВ "Дрім Джим" (орендар) укладено договір оренди приміщень №165 (надалі –"Договір").
Пунктом 1.4 Статуту ПАТ "Компанія "Росток" встановлено, ПАТ "Компанія "Росток" є новим найменуванням Закритого акціонерного товариства "Компанія "Росток".
За таких обставин, ПАТ "Компанія "Росток" є стороною у зобов'язанні, яке виникло на підставі Договору.
Відповідно до п. 1.1 Договору на умовах цього договору орендодавець зобов'язується передати, а орендар прийняти в строкове платне користування зазначені в додатку №1 до цього договору нежитлові приміщення, загальною площею 722,4 кв.м., які розташовані в будівлі за адресою: м. Київ, бул. Івана Лепсе, 2. Додаток №1 до цього договору, підписаний сторонами та скріплений печатками сторін, є невід'ємною частиною цього договору.
Згідно з п. 2.1 Договору передача приміщень орендодавцем і приймання їх орендарем оформлюється актом приймання-передачі приміщення в оренду та здійснюється не пізніше 14.12.2009 р. за умови сплати орендарем платежу, передбаченого п. 3.5 цього Договору.
Пунктом 9.1 договору встановлено, що цей договір вважається укладеним з моменту його підписання сторонами та скріплення печатками сторін і набирає чинності з 01.12.2009 р. та діє до 30.09.2012 р. включно.
Відповідно до п. 9.4 Договору зміни та доповнення, що вносяться до цього договору, є дійсними, якщо вони оформлені у вигляді письмової додаткової угоди, підписаної сторонами (уповноваженими представниками сторін) та скріпленої печатками сторін.
Додатковою угодою №7 від 15.03.2011 р. сторони дійшли згоди про дострокове розірвання Договору з 01.05.2011 р. (п. 1 угоди).
Спір у справі виник у зв'язку із відмовою відповідача повернути орендоване приміщення після розірвання Договору.
Договір є договором оренди, а відтак між сторонами виникли правовідносини, які підпадають під правове регулювання Глави 58 Цивільного кодексу України та Глави 30 Господарського кодексу України.
Вказаний договір є підставою для виникнення у його сторін господарських зобов'язань, а саме майново-господарських зобов'язань згідно ст. ст. 173, 174, 175 Господарського кодексу України, ст. ст. 11, 202, 509 Цивільного кодексу України, і згідно ст. 629 Цивільного кодексу України є обов'язковим для виконання сторонами.
Частиною 1 ст. 173 Господарського кодексу України визначено, що господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до п. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Аналогічні норми містяться в положеннях ст. 759 Цивільного кодексу України.
Матеріалами справи підтверджується факт передачі приміщень в оренду та користування ними відповідачем.
Згідно з ч. 1 ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Пунктом 9.7.1 Договору сторони передбачили, що орендодавець може відмовитись від цього договору (розірвати цей договір) в односторонньому порядку за письмовим повідомленням про це (з поштовим повідомленням про вручення) орендаря у визначених випадках.
15.03.2011 р. сторонами була підписана додаткова угода №7 до Договору, якою сторони погодили, що згідно листа орендаря та керуючись п. 10.6 Договору, сторони дійшли згоди про дострокове розірвання договору оренди приміщень №165 від 11.11.2009 р. з 01.05.2011 р.
Таким чином, Договір розірвано згідно ч. 1 ст. 651 Цивільного кодексу України з 01.05.2011 р. за згодою сторін.
Згідно ч. 4 ст. 291 Господарського кодексу України правові наслідки припинення договору оренди визначаються відповідно до умов регулювання договору найму Цивільним кодексом України.
Відповідно до ч. 1 ст. 785 Цивільного кодексу України у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Пунктом 7.1 Договору встановлено, що повернення орендованих приміщень орендодавцю здійснюється в останній робочий або календарний день дії цього договору. До моменту повернення орендованих приміщень орендар зобов'язаний звільнити їх від свого майна. Повернення орендованих приміщень вважатиметься здійсненим з дня підписання сторонами акта приймання-передачі (повернення) орендованих приміщень орендодавцю.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Відповідач належних та допустимих доказів повернення майна або правомірності користування орендованим майном після 01.05.2011 р. суду не надав.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що вимога позивача про виселення відповідача з нежитлових приміщень, загальною площею 722,4 кв.м., які розташовані в будівлі за адресою: м. Київ, бул. Івана Лепсе, 2, переданих за договором оренди приміщень №165 від 11.11.2009 р., є обґрунтованою та такою, що підлягають задоволенню.
За таких обставин, позовні вимоги задовольняються судом у повному обсязі.
Відповідно до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд –
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "Компанія "Росток" задовольнити повністю.
2. Виселити Товариство з обмеженою відповідальністю "Дрім Джим" (03113, м. Київ, просп. Перемоги, 74; ідентифікаційний код 35946479) із зайнятих ним приміщень загальною площею 722,4 кв.м., які розташовані в будівлі за адресою: м. Київ, бул. Івана Лепсе, 2. Видати наказ.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Дрім Джим" (03113, м. Київ, просп. Перемоги, 74; ідентифікаційний код 35946479) на користь Публічного акціонерного товариства "Компанія "Росток" (03067, м. Київ, бул. Івана Лепсе, 4; ідентифікаційний код 00227560) державне мито у розмірі 85 вісімдесят п'ять) грн. 00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у розмірі 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. Видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Р.В. Бойко
Дата підписання повного тексту рішення –28.07.2011 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2011 |
Оприлюднено | 31.08.2011 |
Номер документу | 17882746 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бойко Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні