3/5007/20-Б/11
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, '481-620
УХВАЛА
про порушення провадження у справі про банкрутство
"08" липня 2011 р.Справа № 3/5007/20-Б/11.
Господарський суд у складі судді Машевської О.П. розглянувши матеріали
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ВО Хіммашнафтогаз" (м.Коростень)
про визнання його банкрутом
визнав їх достатніми для прийняття заяви до розгляду.
Заяву про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ВО Хіммашнафтогаз" (м.Коростень) подано з дотриманням вимог ст.ст. 6-8, 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) та Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.2 статті 51 Закону №2343 за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності в нього ліцензії.
Проте, при винесені постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури в суді повинен бути доведений факт неоплатності боржника, як того вимагає ст. 205 Господарського кодексу України, відповідно до положень ч. 4 якої суб'єкт господарювання може бути оголошений банкрутом за рішенням суду, у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів.
Також, відповідно до приписів абз. 4 ст. 1 Закону суб'єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Отже, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неоплатність, а відтак в обов'язковому порядку повинен з'ясувати як актив, так і пасив боржника.
Виходячи з вимог ч.2 ст.34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Особливістю судових доказів є те, що вони виступають в якості гарантії достовірності одержаної судом інформації.
Так, відповідно до ч. 10 ст. 11 Закону господарський суд в ухвалі про порушення справи про банкрутство може зобов'язати боржника подати аудиторський висновок або провести аудит.
За наведених обставин для розгляду питання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд ухвалює витребувати у боржника аудиторський висновок, складений, при цьому, з врахуванням Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених наказом Міністерства економіки України 19.01.06р. №14 (у редакції наказу Міністерства економіки України 26.10.10р. №1361), а також інші додаткові докази згідно резолютивної частини ухвали суду.
До визнання боржника банкрутом та відповідно до ст. 12 Закону № 2343 , суд ухвалює вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів, в тому числі, визначені статтею 67 ГПК України, а також ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів згідно резолютивної частини ухвали суду.
При вжитті заходу щодо забезпечення грошових вимог кредиторів як зупинення виконавчого провадження, господарський суд враховує вимоги ст. 12 Закону та положення Постанови Пленуму ВСУ від 18.12.2009 року № 15 "Про судову практику в справах про банкрутство", і зокрема:
- п. 41 про те, що відповідно до ч. 4 ст. 12 Закону № 2343 протягом дії мораторію, зокрема, забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства. Дія мораторію поширюється на вимоги кредиторів незалежно від моменту порушення виконавчого провадження за такими вимогами, однак з врахуванням пункту 8 статті 37 Закону України "Про виконавче провадження";
- п.42 про те, що дія мораторію не поширюється на виплату заробітної плати, аліментів, авторської винагороди, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, на невикористані та своєчасно не повернуті кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а тому не підлягає зупиненню виконавче провадження за виконавчими документами, які підтверджують ці категорії вимог;
- п. 43 про те, що дія мораторію поширюється виключно на вимоги виконавчих документів, що одержані кредиторами за їх позовами або безспірними вимогами зобов'язально-правового характеру на всі види забезпечення виконання зобов'язань неплатоспроможного боржника, зокрема зупиняє заходи звернення стягнення на заставлене майно та майно, яке знаходиться у податковій заставі на задоволення вимог кредиторів, забезпечених заставою майна боржника, на вимоги щодо стягнення фінансових санкцій за порушення норм антимонопольного, банківського, валютного законодавства, законодавства про цінні папери, про ціноутворення тощо.
Відповідно до статті 4-5 та 115 ГПК України ухвали господарського суду, в тому числі, про вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
З врахуванням змісту ст. 1 Закону № 2343 та п.37 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 № 15 "Про судову практику в справах про банкрутство", господарський суд вважає за необхідне зобов'язати боржника довести до відома працівників підприємства інформацію про порушення провадження у справі про банкрутство щодо нього з метою забезпечення їх права взяти участь у справі про банкрутство роботодавця в особі уповноваженого представника працівників боржника.
На підставі п. 8 ст. 37 Закону України "Про виконавче провадження", ст. 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців" та керуючись ст. ст. 65, 67 ГПК України, керуючись ст. ст. 6 - 8, ч.10 ст. 11 та 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти заяву до розгляду.
2. Порушити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ВО Хіммашнафтогаз" (м.Коростень) (вул. Грушевського, 15, м.Коростень, Житомирської області, 11500 , ідентифікаційний код 31133510 ).
3. Справу призначити до розгляду в засіданні суду на "26" липня 2011 р. о 15:00 у приміщенні господарського суду за адресою: майдан Путятинський, 3/65 кімн. № 109.
4. Заявнику додатково подати господарському суду:
- Бюлетень державної реєстрації за №173 (8) 2011р. за №4495 про публікацію оголошення про припинення юридичної особи;
- докази персонального повідомлення відомих кредиторів про припинення юридичної особи шляхом ліквідації;
- аудиторський висновок про фінансове становище боржника, складений з урахуванням Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених наказом Міністерства економіки України 19.01.06р. №14 (у редакції наказу Міністерства економіки України 26.10.10р. №1361);
- повну інформацію про найманих працівників за вимогами по заробітній платі;
- перелік дебіторів із вказівкою на суми заборгованості кожного та документи, що її підтверджують (договори, платіжні документи, акти звірок, рішення судів тощо);
- розшифровку статей балансу, складеного станом на 15 червня 2011 року;
- заяву голови ліквідаційної комісії Крамаренка А.А. про згоду бути призначеним ліквідатором підприємства з довідкою про присвоєння йому ідентифікаційного номеру платника податків;
- протокол загальних зборів працівників боржника, на якому обрано представника працівників боржника, а в разі неможливості скликання таких зборів - рішення конференції (зборів) представників працівників боржника;
- оригінал Статуту підприємства для огляду в судовому засіданні;
- витяги з реєстрів обтяжень (заборону відчуження) рухомого і нерухомого майна
5. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
6. З метою забезпечення грошових вимог кредиторів:
а) заборонити посадовим особам боржника та Коростенській ОДПІ вчиняти будь-які дії, спрямовані на відчуження належного підприємству майна, в тому числі і того, що знаходиться у податковій заставі;
б) заборонити посадовим особам боржника реорганізацію чи ліквідацію юридичної особи; створення юридичних осіб або прийняття рішення про участь в інших юридичних особах; створення філій і представництв;
в) зупинити виконавче провадження по стягненню з боржника заборгованості на підставі виконавчих документів або інших документів, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку за вимогами, на які поширюється дія мораторію.
7. Відділу державної виконавчої служби Коростенського міського управління юстиції надіслати на адресу господарського суду не пізніше дати підготовчого засідання суду:
- засвідчені копії постанов про зупинення виконавчих проваджень за вимогами до боржника, на які поширюється дія мораторію;
- офіційно підтвердити, чи здійснюється на дату порушення провадження у справі про банкрутство виконавче провадження за вимогами до боржника, на які не поширюється дія мораторію та виконавче провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від реалізації майна боржника), а також звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах
8. Коростенській ОДПІ звільнити майнові активи боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ВО Хіммашнафтогаз" (ідентифікаційний код 31133510) з податкової застави та надати на підтвердження викладеному витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна до дати засідання суду.
9. Головному управлінню статистики в Житомирській області надіслати на адресу господарського суду не пізніше дати судового засідання витяг з ЄДРПОУ Товариства з обмеженою відповідальністю "ВО Хіммашнафтогаз" (м.Коростень) (ідентифікаційний код 31133510 ).
10. Державному реєстратору виконавчого комітету Коростенської міської ради надіслати на адресу господарського суду до дати засідання суду:
- довідку з ЄДР про внесення відомостей про судове рішення про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ВО Хіммашнафтогаз" (м.Коростень) ( вул. Грушевського, 15,Коростень,Житомирська область,11500 , ідентифікаційний код 31133510 ) згідно запиту;
- витяг з ЄДР із внесеними відомостями про керівника юридичної особи-боржника згідно запиту.
11. Коростенській державній нотаріальній конторі надіслати на адресу господарського суду до дати засідання суду:
- витяг з Державного реєстру правочинів щодо нотаріально посвідчених угод боржника за останні три роки, що передують порушенню провадження у справі про банкрутство (08.07.11р.) згідно запиту.
12. Визнати явку голови ліквідаційної комісії Крамаренка А.А. з документами, що посвідчують особу та підтверджують повноваження в засідання суду обов'язковою.
Суддя Машевська О.П.
Віддрукувати:
1 - в справу;
2 - заявнику -рек. з повідомлен.
3 - Сектору з питань банкрутства у Житомирській області ;
4 - Відділу державної виконавчої служби Коростенського міськрайонного управління юстиції : 11500, м. Коростень, вул. Вигівського, 28-г - рек. з повідомленням ;
5 - Державному реєстратору Коростенської міської ради разом із запитом - рек..
6 - Коростенській ОДПІ - рек. з повідомл.
7 - Головному управлінню статистики в Житомирській області
8- Коростенській державній нотаріальній конторі ( 11500, м. Коростень, вул. Коротуна,5) рек. з повідомл.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2011 |
Оприлюднено | 14.10.2011 |
Номер документу | 18534366 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Машевська О.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні