ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
іменем України
Справа № 2-383/2009
29 вересня 2009 року Славутицький міський суд Київської області у складі: головуючого Малишенко Т.О. при секретарі Манойленко Н.С. з участю сторін: позивача ОСОБА_1, відповідач не з’явився
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Славутичі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики, -
УСТАНОВИВ:
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 з вимогами до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики на суму 4168 гривень 11 копійок, відсотків від суми позики на рівні облікової ставки НБУ у розмірі 12 % річних з 01 січня 2009 року за весь період прострочення боргу, відшкодування завданої моральної шкоди в сумі 2000 гривень та судових витрат в сумі 292 гривні 52 копійки.
Позовні вимоги обґрунтовувалися тим, що відповідач добровільно не сплачує отриману у нього суму позики. Через несплату боргів відповідачем у позивача виникли складності, які привели до фінансових проблем та потягли за собою необхідність принижуватися та позичати гроші у знайомих. Зазначене спричинило моральні страждання.
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги і просив стягнути з відповідача борг за договором позики в розмірі 4168 гривень 11 копійок, відсотки від суми позики - 293 гривні 02 копійки, моральну шкоду -2000 гривень та судові витрати - 292 гривні 52 копійки.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився, письмових заперечень проти позову не надав, клопотання про розгляд справи за його відсутністю не подав. За таких обставин, за згодою позивача, за правилами ст.224 ЦПК України суд ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
Згідно ст. 1047 ЦК України договір позики укладається в письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. На підтвердження укладеного договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.
На підтвердження укладеного договору позивач надав суду оригінал розписки, який долучено до матеріалів справи, виданої позичальником - відповідачем по справі ОСОБА_2 11 серпня 2008 року про те, що він отримав власноручно від ОСОБА_1, позивача по справі, 550 доларів США та зобов’язується повернути їх у повному обсязі до 01 січня 2009 року.
Оскільки надані суду документи на підтвердження укладеного договору позики містять у собі зобов’язання однієї сторони повернути іншій стороні у визначений термін визначену суму грошей, що становить основний зміст та істотні умови позикового зобов’язання, передбаченого ч.1 ст.1046 ЦК України, суд вважає їх належними і допустимими доказами, які підтверджуються відповідно до ч. 2 ст. 1047 ЦК України укладення між сторонами договору позики зазначеної суми грошей.
Відповідно до ст.1049 ЦК України позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику - грошові кошти у такій само сумі.
Враховуючи викладене стягненню підлягає вся сума позики повністю в розмірі 4186 гривень 11 копійок.
Ст. 1048 ЦК України передбачено, що позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики. Розмір процентів встановлюється договором. Якщо договором не визначено розмір процентів, то їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.
За таких обставин стягненню підлягають відсотки від суми позики у розмірі 293 гривні 02 копійки, обраховані з урахуванням розміру облікової ставки НБУ, що підтверджено розрахунком позивача, залученим до матеріалів справи.
Оскільки, в результаті невиконання умов укладеного договору відповідачем своїми неправомірними діями, пов’язаними з неповерненням грошових коштів позивачу, спричинено моральні страждання, які виявилися в тому, що для підтримання свого здоров’я та нормального способу життя, він повинен був позичати гроші у знайомих, суд знаходить підстави відповідно до ст..1167 ЦК України для задоволення вимог позивача про відшкодування йому моральної шкоди в розмірі 2000 гривень.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
На підставі викладеного та керуючись ст. 209, 215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 борг за договором позики у сумі 4186 гривень 11 копійок, відсоток від суми позики у сумі 293 гривні 02 копійки, моральну шкоду у сумі 2000 гривень, понесені судові витрати у сумі 292 гривні 52 копійки, всього 6771 гривню 65 копійок.
Копію рішення направити відповідачу для ознайомлення.
Заочне рішення може бути переглянуто за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення може бути оскаржено позивачем у загальному порядку до апеляційного суду Київської області через Славутицький міський суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Повне рішення виготовлено 04.10.2009 року.
Суддя
Суд | Славутицький міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2009 |
Оприлюднено | 02.12.2011 |
Номер документу | 19030573 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Славутицький міський суд Київської області
Малишенко Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні