25/11-08
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 липня 2008 р. № 25/11-08
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів :
головуючого суддіОвечкіна В.Е.,
суддівЧернова Є.В.,
Цвігун В.Л.,
розглянув касаційну скаргу
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ельбрус-2"
на постанову від 20.05.08 Дніпропетровського апеляційного господарського суду
у справі№ 25/11-08 господарського суду Дніпропетровської області
за позовомДніпропетровського міжрайонного прокурора в інт. держави в особі Дніпропетровської міської ради
доОб'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ельбрус-2"
3-тя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Управління з контролю за використанням земель в Дніпропетровської області
прозобов'язання звільнити самовільно зайняту земельну ділянку та зобов'язання привести її у придатний для використання стан
за участю представників сторін:
від позивача: не з'явились
від відповідача: не з'явились
3-ої особи: не з'явились
ВСТАНОВИВ:
Дніпропетровський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Дніпропетровської міської ради звернувся з позовом до відповідача, в якому просив суд зобов'язати відповідача звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 0,0191 га, розташовану по вул. Леніна в районі будинку №30 м. Дніпропетровська та зобов'язати відповідача привести цю земельну ділянку у придатний для використання стан, а саме, знести самовільно збудовану капітальну огорожу.
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 03.03.08 (суддя Чередко А.Є.), залишеним без змін постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 20.05.08 (колегія суддів у складі: Євстигнеєва О.С., Лотоцької Л.О., Бахмат Н.В.), позовні вимоги задоволено.
Не погоджуючись з прийнятими судовим актами, відповідач - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ельбрус-2" звернувся з касаційною скаргою, в якій просить їх скасувати, оскільки вважає, що вони були прийняті з порушенням правил предметної підсудності , оскільки даний спір має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Ознайомившись з матеріалами та обставинами справи на предмет надання їм попередніми судовими інстанціями належної юридичної оцінки та повноти встановлення обставин, дотримання норм процесуального права, згідно з вимогами ст.1115 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі –підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Статтею 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено які справи підвідомчі господарським судам.
Статтею 17 КАС України встановлено категорії спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ. Так, п.1 ст. 17 КАС України зазначено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
З господарськими спорами можуть пересікатися категорії спорів, визначені в пунктах 1, 3, 4 частини першої зазначеної статті, а саме: спори суб'єкта господарювання із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності останнього; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, а також спори з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Від справ господарської юрисдикції за участю суб'єктів господарської діяльності і суб'єктів владних повноважень адміністративні справи відрізняються особливим змістом правовідносин між сторонами та предметом позовних вимог.
Справи за участю господарюючих суб'єктів та суб'єктів владних повноважень, що не мають ознак справ адміністративної юрисдикції, повинні розглядатися господарськими судами на загальних підставах. До таких справ належать усі справи у спорах про право, що виникають з відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського та цивільного законодавства.
Таким чином, спір, що виник по даній справі є спором про право, тобто в даному випадку публічно-правовий спір відсутній.
На підставі викладеного, колегія суддів дійшла висновку, що доводи касаційної скарги не знайшли свого підтвердження за результатами їх касаційного перегляду, а підстави для скасування прийнятих судових актів відсутні.
Керуючись ст.ст. 1115, 1117, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ельбрус-2" залишити без задоволення, постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 20.05.08 у справі № 25/11-08 господарського суду Дніпропетровської області –без змін.
Головуючий, суддя В. Овечкін
Судді: Є. Чернов
В. Цвігун
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2008 |
Оприлюднено | 22.08.2008 |
Номер документу | 1916226 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Цвігун В.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні