ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАН О-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 листопада 2011 р. Справа № 5010/1795/2011-з-14/84
Господарський суд Івано-Ф ранківської області у складі судді Булки В.І.,
при секретарі судового за сідання Гандері М.В., розгляну вши у відкритому судовому за сіданні справу
за позовом: Приватного п ідприємства "Універсал-Плюс"
вул. Театрал ьна, 22/3, м. Коломия, Івано-Франкі вська область, 78200
до відповідача: Шешорська с ільська рада
вул. Шевченк а, 97, с. Шешори, Косівський район ,
Івано-Франкі вська область, 78623
про визнання права на корис тування земельною ділянкою п лощею 1,6264 га. в с. Шешори по вул. Ч орновола на умовах і в обсязі попереднього землекористув ача; визнання незаконним ріш ення від 12.05.2010 р. № 22-29/2010, про визнан ня таким, що втратило чинніст ь рішення № 19-26/2009 р. від 13.10.2009 р. про з атвердження проекту землеус трою площею 1,6264 га. в с. Шешори ку т "Велике Заріччя" для обслуго вування будівель та споруд; в изнання незаконним рішення № 7-6/2011 від 16.08.2011 р. Шешорівської сіл ьської ради "Про передачу зем ельних ділянок в оренду Прив атному підприємству "Універс ал-Плюс",
за участю представників ст орін:
від позивача: представник ОСОБА_1, (довіреність № 34 від 22.09.11);
від відповідача: не з'яв ились,
встановив: Приватне підпри ємство "Універсал-Плюс" зверн улося до господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Шешорівської сі льської ради про визнання пр ава на користування земельно ю ділянкою площею 1,6264 га. в с. Шеш ори по вул. Чорновола на умова х і в обсязі попереднього зем лекористувача; визнання неза конним рішення від 12.05.2010 р. № 22-29/2010, про визнання таким, що втрати ло чинність рішення
№19-26/2009 р. від 13.10.2009 р. про затвердж ення проекту землеустрою пло щею 1,6264 га. в с. Шешори кут "Велик е Заріччя" для обслуговуванн я будівель та споруд; визнанн я незаконним рішення № 7-6/2011 від 16.08.2011 р. Шешорівської сільської ради "Про передачу земельних ділянок в оренду Приватному підприємству "Універсал-Плю с".
Позивач в позовній зая ві просив суд з метою забезпе чення позову заборонити відп овідачу та будь-яким третім о собам здійснювати дії щодо р озпорядження земельною діля нкою в с. Шешори кут Велике З аріччя площею 1,6264 га.
Ухвалою господарськог о суду Івано-Франківської об ласті від 12.09.11 порушено провад ження у даній справі, признач ено судове засідання на 22.09.11 та відмовлено у задоволенні за яви про вжиття заходів забез печення позову.
Позивач позовні вимоги пі дтримує, просить суд позов за доволити, свої обгрунтування виклав у позовній заяві. Позо вні вимоги мотивує тим, що при прийнятті даних рішень Шешо рська сільська рада вийшла з а межі наданих законом повно важень, а тому останні є таким и, що підлягають скасуванню.
Відповідач жодного разу в с удові засіданні не з'явився, в имоги ухвал суду не виконав, з аперечення проти позову не п одав, хоча належним чином був повідомлений про час та місц е розгляду справи. Ухвали суд у направлялись рекомендован ою кореспонденцією з повідом ленням про вручення.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 Господ арського процесуального код ексу України сторони зобов' язані добросовісно користув атися належними їм процесуал ьними правами, виявляти взає мну повагу до прав і охоронюв аних законом інтересів друго ї сторони, вживати заходи до в себічного, повного та об' єк тивного дослідження всіх обс тавин справи.
За таких обставин, згідно ст. 75 Господарського процесуа льного кодексу України та ст . 6 Конвенції про захист прав л юдини і основоположних свобо д стосовно розгляду справи у продовж розумного строку, су д вважає за можливе розгляну ти справу без участі повнова жного представника відповід ача за наявними в ній матеріа лами, запобігаючи, одночасно , безпідставному затягуванню розгляду спору та сприяючи с воєчасному поновленню поруш еного права.
Розглянувши матеріали спр ави, із врахуванням вимог Кон венції про захист прав людин и і основоположних свобод ст осовно розгляду справи упрод овж розумного строку, заслух авши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'я сувавши всі обставини, на яки х ґрунтуються вимоги, відпов ідно до приписів ст. 43 Господа рського процесуального коде ксу України, давши оцінку док азам, які мають значення для с прави, суд вважає за правильн е взяти до уваги наступне.
Згідно договорів купівлі-п родажу №2307 та №2310 від 20.10.05 позива ч, Приватне підприємство "Уні версал-Плюс", є власником нер ухомого майна в селі Шешори, к ут Велике Заріччя, Косівс ького району Івано-Франківсь кої області, а саме: спальний к орпус №1 площею 538,5 кв.м., спальни й корпус №2 площею 538,6 кв.м., госпо дарський корпус площею 579,9 кв.м ., ідальню площею 558,7 кв.м., танцюв альний зал площею 66,8 кв.м., турк абінет площею 123,3 кв.м., будинок №7 площею 46,8 кв.м., будинок №17 пло щею 77,2 кв.м., будинок №18 площею 80 к в.м., будинок №19 площею 78,5 кв.м., бу динок №21 площею 79,4 кв.м., будинок №22 площею 89,8 кв.м., склади і овоч есховище площею 219,4 кв.м., вбира льню площею 30,3 кв.м., дизельну п ідстанцію площею 42,7 кв.м., свина рник площею 66,2 кв.м., а також кан алізаційні та водомережі. Да ні договори 26.12.05 зареєстровані у Коломийському міжрайонном у БТІ.
Рішенням Шешорської сільської ради №652-15/2008 від 24.01.08 по зивачу надано дозвіл на виго товлення проекту відведення земельної ділянки для обслу говування будівель і споруд в селі Шешори кут Велике За річчя. Як наслідок, позивач виготовив проект відведення вищезгаданої земельної діля нки та подав його на затвердж ення сільській раді.
13.10.09 рішенням сесії сіл ьської ради №19-26/2009 затверджено проект землеустрою щодо від ведення вказаних вище земель них ділянок в оренду Приватн ому підприємству "Універсал- Плюс" площею 1,6264га. для обслуго вування будівель та споруд в селі Шешори кут "Велике Заріч чя".
Проте, рішенням сесії сільської ради №22-29/2010 від 12.05.10 вн есено зміни та доповнення в р ішення сільської ради, а саме : рішення №19-26/2009 від 13.10.2009 року "Про затвердження проекту землеу строю щодо відведення земел ьної ділянки Приватному підп риємству "Універсал-Плюс" виз нається таким, що втратило чи нність.
Крім того, 16.08.11 Шешорівс ькою сільською радою прийнят о рішення №7-6/2011 "Про передачу зе мельних ділянок в оренду При ватному підприємству "Універ сал-Плюс".
Пунктом 1 вказаного ви ще рішення вирішено передати приватному підприємству "Ун іверсал-Плюс" земельні ділян ки площею 1,5371 га в селі Шешори п о вул. Чорновола терміном на 5 років.
Пунктом 2 даного рішен ня встановлено "Універсал-Пл юс" орендну плату за земельні ділянки у розмірі 10% від норма тивно-грошової оцінки.
В засіданні суду пози вач зазначає, що при прийнятт і даних рішень сесія сільськ ої ради вийшла за межі надани х законом повноважень, а тому рішення підлягають до скасу вання.
Беручи до уваги викла дене вище суд вважає за прави льне позов задоволити та вих одить з наступних підстав.
Відповідно до п.15 Реко мендацій Президії Вищого гос подарського суду України
№04-5/120 від 27.06.2007р. “Про деякі пита ння підвідомчості і підсудно сті справ господарським суда м”, господарські суди розгля дають справи у спорах, що вини кають із земельних відносин, в яких беруть участь суб”єкт и господарської діяльності, оскільки земля є об”єктом ци вільних прав і обов”яків і ви користовується в господарсь кій діяльності на підставі ц ивільно-правових угод. До так их справ слід відносити спра ви, пов”язані із захистом пра ва власності або користуванн я землею, в яких, захищаючи сво ї цивільні права та охоронюв ані законом інтереси, беруть участь суб”єкти господарськ ої діяльності.
Якщо предметом спору є право власності на земельн у ділянку або право користув ання нею, в т.ч. відновлення по рушеного права третьою особ ою, яка на підставі рішень вла дних органів претендує на сп ірну земельну ділянку, то так ий спір є спором про право і не залежно від участі в ньому ор гану, яким земельна ділянка н адана у власність або у корис тування, повинен вирішуватис я в порядку господарського с удочинства.
Згідно із ч.2 ст.19 Консти туції України, органи держав ної влади та органи місцевог о самоврядування, їх посадов і особи зобов' язані діяти л ише на підставі, в межах повно важень та у спосіб, що передба чені Конституцією та законам и України.
Відповідно до ч.3 ст.24 За кону України "Про місцеве сам оврядування в Україні", орган и місцевого самоврядування т а їх посадові особи діють лиш е на підставі, в межах повнова жень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами Укр аїни, та керуються у своїй дія льності Конституцією і закон ами України, актами Президен та України, Кабінету Міністр ів України, а в Автономній Рес публіці Крим - також норматив но-правовими актами Верховно ї Ради і Ради міністрів Автон омної Республіки Крим, прийн ятими у межах їхньої компете нції. Згідно із ч.10 ст.59 вказано го закону, акти органів та пос адових осіб місцевого самовр ядування з мотивів їхньої не відповідності Конституції а бо законам України визнаютьс я незаконними в судовому пор ядку.
Згідно п.34 ч.1 ст.26 Закону України „Про місцеве самовр ядування” виключно на прилюд них засіданнях сільської, се лищної, міської ради вирішую ться питання про вирішення в ідповідно до закону питань р егулювання земельних віднос ин.
Відповідно до ст.12 Зем ельного кодексу України до п овноважень сільських, селищн их, міських рад у галузі земе льних відносин на території сіл, селищ, міст належить, зокр ема, розпорядження землями т ериторіальних громад; переда ча земельних ділянок комунал ьної власності у власність г ромадян та юридичних осіб ві дповідно до цього Кодексу, на дання земельних ділянок у ко ристування із земель комунал ьної власності відповідно до цього Кодексу.
Згідно ст.16 Закону Укр аїни „Про оренду землі”, особ а, яка бажає отримати земельн у ділянку в оренду із земель д ержавної або комунальної вла сності, подає до відповідног о органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядув ання за місцем розташування земельної ділянки заяву.
Розгляд заяви і надан ня земельної ділянки в оренд у проводяться в порядку, вста новленому Земельним кодексо м України.
Відповідно до ст.124 Зем ельного кодексу України пере дача в оренду земельних діля нок , що перебувають у державн ій або комунальній власності , здійснюється на підставі рі шення відповідного органу ви конавчої влади або органу мі сцевого самоврядування шлях ом укладення договору оренди земельної ділянки.
Відповідно до ч.2 ст.19 Ко нституції України та ч.3 ст. 24 За кону України "Про місцеве сам оврядування в Україні" орган и державної влади та органи м ісцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані д іяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що пе редбачені Конституцією та за конами України.
Органи місцевого сам оврядування, здійснюючи влад у і самостійно вирішуючи пит ання місцевого значення, від несені законом до їх компете нції, та приймаючи рішення, як і є обов'язковими до виконанн я на відповідній території, з обов'язані діяти лише на підс таві, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конст итуцією та законами України.
Згідно рішення Конст итуційного Суду України у сп раві N1-9/2009 від 16.04.09 положення част ини другої статті 19, статті 144 К онституції України, статті 25, частин першої, десятої статт і 59 Закону України "Про місцев е самоврядування в Україні" с тосовно права органу місцево го самоврядування скасовува ти свої раніше прийняті ріше ння та вносити до них зміни не обхідно розуміти так, що орга н місцевого самоврядування м ає право приймати рішення, вн осити до них зміни та/чи скасо вувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що пе редбачені Конституцією та за конами України.
Проте, із рішення сесі ї сільської ради від 12.06.10 №22-29/2010 н е вбачається правових підст ав для скасування свого попе реднього рішення.
Отже, при прийнятті Ше шорівської сільської ради рі шення від 12.05.10 №22-29/2010 про визнання таким, що втратило чинність р ішення №19-26/2009 року від 13.10.09 "Про за твердження проекту землеуст рою ПП "Універсал-Плюс" площею 1,6264 га. в селі Шешори кут "Велике Заріччя" для обслуговування будівель відповідний орган місцевого самоврядування ви йшов за межі наданих законом повноважень.
При цьому, згідно із пу нктом 2 Роз'яснення Президії В ищого Арбітражного Суду Укра їни № 02-5/35 від 26.01.2000 "Про деякі пита ння практики вирішення спорі в, пов'язаних з визнанням неді йсними актів державних чи ін ших органів" підставами для в изнання акта недійсним є нев ідповідність його вимогам чи нного законодавства та/або в изначеній законом компетенц ії органу, який видав цей акт.
У відповідності до ч.2 ст.120 Земельного кодексу Украї ни встановлено, що якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній діля нці, що перебуває у користува нні, то в разі набуття права вл асності на ці об'єкти до набув ача переходить право користу вання земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих са мих умовах і в тому ж обсязі, щ о були у попереднього землек ористувача.
Частиною 1 статті 377 Цив ільного кодексу України пере дбачено, що до особи, яка набул а право власності на житлови й будинок (крім багатокварти рного), будівлю або споруду, пе реходить право власності, пр аво користування на земельну ділянку, на якій вони розміще ні, без зміни її цільового при значення в обсязі та на умова х, встановлених для попередн ього землевласника (землекор истувача).
Крім того, як зазначен о у пункті 4.1.4. Рекомендацій Пре зидії Вищого господарського суду України від 02.02.2010 за N 04-06/15 "Пр о практику застосування госп одарськими судами земельног о законодавства" та пункту 3.4. П останови Пленуму Вищого госп одарського суду України від 17.05.2011 року №6 "Про деякі питання п рактики розгляду справ у спо рах, що виникають із земельни х відносин" за змістом статті 377 Цивільного кодексу України та статті 120 Земельного кодек су України до особи, яка набул а право власності на житлови й будинок, будівлю або споруд у переходить право власності або право користування на зе мельну ділянку, на якій розмі щено відповідне нерухоме май но, без зміни її цільового при значення в обсязі та на умова х, встановлених для попередн ього землевласника (землекор истувача).
За таких обставин, пра вочини, що тягнуть перехід пр ава власності на об'єкт нерух омості, водночас є підставою для переходу права на землю. С лід також враховувати, що у р азі виникнення спору стосо вно прав на земельну ділянк у у зв'язку з придбанням у влас ність об'єкта нерухомості, ро зташованого на земельній діл янці, наданій у користування , правочин щодо переходу прав а власності на такий об'єкт во дночас є передумовою для пер еходу відповідного права на землю, а набувач з огляду на пр иписи статей 182, 657 Цивільного кодексу України вправі вим агати переоформлення відпо відних прав на земельну діля нку, зайняту нерухомістю, з мо менту державної реєстрації п ереходу права власності на н ерухоме майно.
В силу положень пункт у 3.4.2. Рекомендацій Президії Ви щого господарського суду Укр аїни від 02.02.2010 за № 04-06/15 "Про практи ку застосування господарськ ими судами земельного законо давства" право користування (в т.ч. на правах оренди) земель ною ділянкою, на якій знаходи ться нерухомість, переходить до набувача об'єктів нерухом ості, винятково за умови, якщо в момент їх відчуження у попе реднього власника, згідно ви мог земельного законодавств а України, таке право було і во но належним чином посвідчене .
Судом встановлено, що земельна ділянка у с.Шешори К осівського району належала Л ОК "Сріблясті водоспади" - попе редньому власнику будівель, на підставі Державного акту на право постійного користув ання землею від 13.06.1997 року за №169.
Статтею 12 Земельного к одексу України встановлено р озпорядження землями терито ріальної громади, у тому числ і надання їх у користування, н алежить до повноважень орган ів місцевого самоврядування і повинно здійснюватися від повідно до його вимог.
Таким чином, прийняте 16.08.11 Шешорівською сільською р адою рішення №7-6/2011 "Про передач у земельних ділянок в оренду Приватному підприємству "Ун іверсал-Плюс", в частині встан овлення 5-ти річного терміну о ренди та 10% орендної плати від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки суперечит ь вимогам частини 2 статті 120 Зе мельного кодексу України та частини 1 статті 377 Цивільного кодексу, а тому в цій частині підлягає до скасування.
Відповідно до довідк и №259/232 ЄДРПОУ одними із основн их видів діяльності ПП "Уніве рсал-Плюс" є: діяльність санат орно-курортних закладів та і нша діяльність у сфері охоро ни здоров'я людини, що в свою ч ергу дає підстави стверджува ти про невідповідність встан овлення орендної плати у роз мірі 10% від нормативної грошов ої оцінки землі.
Крім того, такі дії від повідача є порушенням вимог статті 15 Закону України "Про з ахист економічної конкуренц ії" (аб.7 ч.2), якою передбачено, що дії, внаслідок якої окремим с уб'єктам господарювання або групам суб'єктів господарюва ння створюються несприятлив і чи дискримінаційні умови д іяльності порівняно з конкур ентами є антиконкурентними, а згідно із частиною 3 органам місцевого самоврядування за бороняється їх вчиняти.
У відповідності до ч.10 ст.59 Закону України "Про місце ве самоврядування в Україн і" акти органів та посадо вих осіб місцевого самовря дування можуть бути виз нані незаконними з підста в їх невідповідності Конст итуції та законам України в с удовому порядку.
Згідно із статтею 16 Ци вільного кодексу України спо собами захисту цивільних пра в та інтересів можуть бути ви знання права та визнання нез аконними рішення, дій чи безд іяльності органу державної в лади, органу влади Автономно ї Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, ї хніх посадових і службових о сіб.
При цьому необхідно в раховувати, що згідно зі стат тею 20 Господарського кодексу України одним із способів за хисту прав суб'єктів господа рювання є визнання наявності або відсутності прав на земе льну ділянку способом, визна ченим у статті 152 Земельного к одексу України.
Необхідність у цьому способі захисту виникає тод і, коли у інших осіб виникають сумніви про наявність у особ и певного суб'єктивного земе льного права, коли воно оспор юється, заперечується чи ств орюються перешкоди у його ре алізації.
У відповідності до пу нкту 1.3. Постанови Пленуму Вищ ого господарського Суду Укра їни від 17.05.2011 року №6 "Про деякі пи тання практики розгляду спра в у спорах, що виникають із зем ельних відносин" справи у спо рах з приводу укладення, змін и, розірвання, виконання дого вору оренди земельних діляно к, інших договорів користува ння земельними ділянками, пі длягають вирішення у порядку господарського судочинства .
Беручи до уваги викла дене вище суд вважає за прави льне позовні вимоги про: визн ання права на користування з емельною ділянкою площею 1,6264 г а. в с. Шешори по вул. Чорновола на умовах і в обсязі попередн ього землекористувача; визна ння незаконним рішення від 12.0 5.2010 р. № 22-29/2010, про визнання таким, щ о втратило чинність рішення №19-26/2009 р. від 13.10.2009 р. про затвердже ння проекту землеустрою площ ею 1,6264 га. в с. Шешори кут "Велике Заріччя" для обслуговування будівель та споруд; визнання незаконним рішення № 7-6/2011 від 16 .08.2011 р. Шешорівської сільської ради "Про передачу земельних ділянок в оренду Приватному підприємству "Універсал-Плю с" - задоволити.
Вимога позивача про з обов'язання відповідача по с праві, Шешорівську сільську раду, протягом місяця з дня на брання рішенням законної сил и розглянути та прийняти ріш ення стосовно оформлення пра ва на земельну ділянку площе ю 1,6264 га. за ПП "Універсал-Плюс" в селі Шешори кут "Велике Заріч чя" терміном на 49 років та вста новити орендну плату у розмі рі 3 % (три відсотки) від нормати вної грошової оцінки землі, н е підлягає до задоволення з н аступних підстав.
Відповідно до ст.1 Госп одарського процесуального к одексу України - сторони впра ві звертатися до суду за захи стом своїх порушених або осп орюваних прав і охоронюваних законом інтересів, але в спос іб, визначений діючим законо давством, а саме: ст.16 Цивільн ого кодексу України та ст.20 Го сподарського кодексу Україн и.
З огляду на наведене з аконодавство випливає висно вок про те, що зазначена вище п озовна вимога не відповідає встановленим чинним законод авством способам захисту пра в.
Відповідно до ст. 33 Гос подарського процесуального кодексу України кожна сторо на повинна довести ті обстав ини, на які вона посилається я к на підставу своїх вимог і за перечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Об ставини справи, які відповід но до законодавства повинні бути підтверджені певними за собами, не можуть підтверджу ватись іншими засобами доказ ування (ст. 34 Господарського п роцесуального кодексу Украї ни).
Згідно із ч. ч. 1, 2 ст. 43 Господа рського процесуального коде ксу України господарський су д оцінює докази за своїм внут рішнім переконанням, що ґрун тується на всебічному, повно му і об' єктивному розгляді в судовому процесі всіх обст авин справи в їх сукупності, к еруючись законом. Ніякі дока зи не мають для господарсько го суду заздалегідь встановл еної сили.
З огляду на фактичні обстав ини справи, суд прийшов до вис новку про наявність правових підстав для задоволення поз овних вимог про:
- визнання права на користув ання земельною ділянкою площ ею 1,6264 га. в с. Шешори по вул. Чорн овола на умовах і в обсязі поп ереднього землекористувача ;
- визнання незаконним рішен ня від 12.05.2010 р. № 22-29/2010, про визнання таким, що втратило чинність р ішення № 19-26/2009 р. від 13.10.2009 р. про зат вердження проекту землеустр ою площею 1,6264 га. в с. Шешори кут "Велике Заріччя" для обслугов ування будівель та споруд;
- визнання незаконним рішен ня № 7-6/2011 від 16.08.2011 р. Шешорівської сільської ради "Про передачу земельних ділянок в оренду П риватному підприємству "Унів ерсал-Плюс";
- про збов'язання відповідач а по справі, Шешорівську сіль ську раду, з дня набрання ріше нням законної сили розглянут и та прийняти рішення щодо оф ормлення права на земельну д ілянку площею 1,6264 га. за ПП "Унів ерсал-Плюс" в селі Шешори кут " Велике Заріччя" терміном на 49 років та встановити орендну плату у розмірі 3 % (три відсотк и) від нормативної грошової о цінки землі.
Судові витрати за правилам и ст. 49 Господарського процесу ального кодексу України покл асти на відповідача.
На підставі наведен ого, керуючись ст.ст.19,24,124 Консти туції України, ст.ст.16,377 Цивіль ного кодексу України, Законо м України "Про місцеве самовр ядування", Законом України "Пр о оренду земельну землі", ст.ст .120,124 Земельного кодексу Україн и, ст.20 Господарського кодекс у, ст.ст.33,34,43,49, ст. 82 -85 Господарсько го процесуального кодексу Ук раїни, суд
вирішив:
задоволити позов Приват ного підприємства "Універсал -Плюс" до Шешорівської сільсь кої ради про:
- визнання права на користу вання земельною ділянкою пло щею 1,6264 га. в с. Шешори по вул. Чор новола на умовах і в обсязі по переднього землекористувач а;
- визнання незаконним рішен ня від 12.05.2010 р. № 22-29/2010, про визнання таким, що втратило чинність р ішення № 19-26/2009 р. від 13.10.2009 р. про зат вердження проекту землеустр ою площею 1,6264 га. в с. Шешори кут "Велике Заріччя" для обслугов ування будівель та споруд;
- визнання незаконним рішен ня № 7-6/2011 від 16.08.2011 р. Шешорівської сільської ради "Про передачу земельних ділянок в оренду П риватному підприємству "Унів ерсал-Плюс".
Визнати за приватним пі дприємством "Універсал-Плюс" , вул. Театральна, 22/3, м. Коломия, Івано-Франківська область (і дент. код 23956971) право на користув ання земельною ділянкою площ ею 1,6264 га в селі Шешори по вул. Чо рновола на умовах і в обсязі п опереднього землекористува ча.
Визнати незаконним р ішення Шешорівської сільськ ої ради від 12 травня 2010 року №22-29/2 010 про визнання таким, що втрат ило чинність рішення №19-26/2009 рок у від 13.10.2009 року про затвердженн я проекту землеустрою ПП "Уні версал-Плюс" площею 1,6264 га. в сел і Шешори кут "Велике Заріччя" д ля обслуговування будівель т а споруд.
Визнати незаконним р ішення Шешорівської сільськ ої ради №7-6/2011 від 16 серпня 2011 року Шешорівської сільської ради "Про передачу земельних діля нок в оренду Приватному підп риємству "Універсал-Плюс".
Збов'язати відп овідача по справі, Шешорівсь ку сільську раду, з дня набран ня рішенням законної сили ро зглянути та прийняти рішення стосовно оформлення права н а земельну ділянку площею 1,6264 г а. за ПП "Універсал-Плюс" в селі Шешори кут "Велике Заріччя" те рміном на 49 років та встановит и орендну плату у розмірі 3 % (тр и відсотки) від нормативної г рошової оцінки землі.
Стягнути з Шешор івської сільської ради, вул. Ш евченка, 97, с. Шешори, Косівськи й район, Івано-Франківська об ласть на користь Приватного підприємства "Універсал-Плю с", вул. Театральна, 22/3, м. Коломия , Івано-Франківська область (і дент. код 23956971) 255,00грн. (двіст і п"ятдесят п"ять грн.) держмит а та 236,00грн. (двісті тридця ть шість грн. 00коп.) витрат на ін формаційно-технічне забезпе чення судового процесу.
Видати наказ.
Рішення господарськог о суду набирає законної сили після закінчення строку под ання апеляційної скарги, якщ о апеляційну скаргу не було п одано. У разі подання апеляці йної скарги рішення, якщо йог о не скасовано, набирає закон ної сили після розгляду спра ви апеляційним господарськи м судом.
Суддя Б улка В.І.
Повне рішення складено 17.11.1 1
Виготовлено в К П "Документообіг госп. судів"
Андріїв Л.Я. 17.11.11
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2011 |
Оприлюднено | 21.11.2011 |
Номер документу | 19217796 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні