14/212
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"16" липня 2008 р. Справа № 14/212
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Колодій С.Б.розглянувши у відкритому судовому засіданні справу №14/211
за позовом: Знам'янського міжрайонного прокурора, в інтересах держави, в особі управління Пенсійного фонду України в Знам'янському районі, Кіровоградська область, м. Знам'янка, вул. Свердлова, 16,
до відповідача: закритого акціонерного товариства "Інтер-Васт", Кіровоградська область, Знам'янський район, с. Богданівка,
про стягнення 1114 грн. 22 грн.,
Секретар судового засідання - А.В. Адаменко
Представники сторін:
від прокуратури - участі не брав;
від позивача - участі не брав;
від відповідача - участі не брав;
Час прийняття постанови: 15 год. 10 хв.
Знам'янським міжрайонним прокурором, в інтересах держави, в особі управління Пенсійного фонду України в Знам'янському районі подано позов до закритого акціонерного товариства "Інтер-Васт" про стягнення заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1114 грн. 22 грн.
Прокурор та позивач в судовому засіданні 16.07.2008 року участі не брали, останнім подано клопотання без номера від 02.07.2008 року про розгляд справи без участі повноважного представника управління Пенсійного фонду України в Знам'янському районі.
Ухвала про відкриття провадження у справі, від 03.06.2008 року, була направлена відповідачу за адресою вказаною позивачем в позовній заяві, яка підтверджена витягом з ЄДРПОУ №14-4845 від 11.06.2008 року (а.с. 17).
Поштовий конверт із ухвалою про відкриття провадження у справі, адміністративним позовом з доданими до нього документами та інформацією про права та обов'язки сторін, які надіслані на адресу відповідача, повернуті органом поштового зв'язку з відміткою: "за закінченням терміну зберігання".
Згідно із статтею 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені. До повноважень господарських судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи. Водночас, законодавство України, в тому числі Кодекс адміністративного судочинства України, не зобов'язує й сторону у справі, зокрема позивача, з'ясовувати фактичне місцезнаходження іншої сторони у справі (якщо воно не співпадає з її місцезнаходженням, визначеним згідно із ст.93 Цивільного кодексу України) та зазначати таке фактичне місцезнаходження в позовній заяві чи інших процесуальних документах. В разі коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно з законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу.
Оскільки відомостей щодо можливої зміни адреси відповідача суду не надано - господарський суд вважає, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання.
Дослідивши наявні матеріали справи, господарський суд
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах в містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 р. № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 р. за № 442/6730 з наступними змінами, управління Пенсійного фонду України в Знам'янському районі є органом Фонду із статусом юридичної особи, що здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах району.
Згідно з вимогами п. 4 ст. 18 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон) страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування; на ці внески не поширюється податкове законодавство.
До страхових внесків, на підставі ст. 1 Закону, відносяться кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону.
Згідно п. п. 4, 6, 12 ст. 20 Закону, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду; страхувальник зобов'язаний сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із закінчення цього періоду; страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Статтею 106 Закону передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не перераховані та/або не сплачені страхувальником у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафних санкцій.
Цією ж статтею передбачено право органів Пенсійного фонду України звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Згідно з підпунктом 7 пункту 5 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01р., № 121/2001, Пенсійний фонд України має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків.
Матеріали справи свідчать про те, що на день розгляду справи заборгованість відповідача по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування складає 1114 грн. 22 коп.
Викладене підтверджується обґрунтованим розрахунком позивача, розрахунками сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за березень - квітень 2008 року та корінцем вимоги №Ю-42 від 03.06.2008 року.
Доказів оскарження даного зобов'язання чи сплати заборгованості по страхових внесках сторони господарському суду не надали.
За вказаних обставин позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 71, ст. 160, ст. 162, ст. 163, 167, 186, ст. 254, пунктом 6 розділу 7 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з закритого акціонерного товариства "Інтер-Васт" (27432, Кіровоградська область, Знам'янський район, с. Богданівка, ідентифікаційний код 24709588, р/р 26007060065254 Печерська філія КБ "ПриватБанк", МФО 300711) на користь управління Пенсійного фонду України в Знам'янському районі (27400, Кіровоградська область, м. Знам'янка, вул. Свердлова, 16, ідентифікаційний код 20650059, р/р 256043011230 в ВАТ Державний ощадний банк" м. Кіровоград, МФО 323475) 1114 грн. 22 коп. заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Після набрання постановою законної сили за заявою стягувача видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копію постанови направити сторонам, Знам'янському міжрайонному прокурору та прокурору Кіровоградської області.
Суддя
С. Б. Колодій
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2008 |
Оприлюднено | 02.09.2008 |
Номер документу | 1949203 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні