Ухвала
від 28.11.2011 по справі 53/476
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД мі ста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницьк ого,44-Б тел. 284-18-98

УХВАЛА

Справа № 53/476 28.11.11

За позовом Товариства з обмеженою відповідальніст ю Госпрозрахункова фірма "КА МАЗ - ТРАНС - СЕРВІС"

до Товариства з обмежен ою відповідальністю "ЕНВІ"

про стягнення заборгов аності 84 873,88 грн.

Суддя Грєхова О. А.

Представники сторін:

від позивача: не з'явився

від відповідача: ОСОБА_1 . - представник за довіреніс тю від 30.08.11

СУТЬ СПОРУ :

Заявлено позов про с тягнення з Товариства з обме женою відповідальністю "ЕНВІ " заборгованості за Договоро м поруки в розмірі 84 873,88 грн.

Ухвалою Господарсько го суду міста Києва від 03.10.2011 по рушено провадження по справі № 53/476, розгляд справи призначе но на 24.10.2011.

У зв' язку з нез' явл енням в судове засідання 24.10.2011 п редставника відповідача роз гляд справи було відкладено на 21.11.2011.

В судовому засіданні 21.11.2011 п редставник відповідача пору шив перед судом клопотання п ро припинення провадження у справі, у зв' язку з тим, що сп ір не підлягає вирішенню в го сподарських судах України.

Своє клопотання представн ик відповідача обґрунтував п . 8.1 Договору № 12/02/09-2, відповідно д о якого у випадку виникнення розбіжностей і спорів при ви конанні сторонами даного дог овору замовник і перевізник будуть намагатися врегулюва ти їх шляхом переговорів. Якщ о вирішенні спорів по даному договору дружнім шляхом є не можливим, всі розбіжності і с пори по даному договору або у зв' язку з ним, підлягають пе редачі на розгляд і кінцеве р ішення в Міжнародний комерці йний арбітражний суд при Тор гово-промисловій палаті Укра їни.

Таким чином, п. 8.1 Договору вс тановлене арбітражне застер еження, яке також містить нео бхідні елементи: вибір права (Україна), місце арбітражу (Ки їв), мова арбітражного провад ження (російська) та кількіст ь арбітрів (один).

Представник позивача прот и заявленого клопотання запе речив.

В судовому засіданні 21.11.2011, в порядку статті 77 Господарськ ого процесуального кодексу У країни, оголошено перерву до 28.11.2011.

Представник позивача нале жним чином повідомлений про час, дату та місце проведення судового засідання, в засіда ння суду 28.11.2011 не з' явився; кло потання про відкладень розгл яду справи від позивача не на дходило.

Представник відпові дача в судовому засіданні 28.11.20 11 підтримав подане 21.11.2011 клопот ання про припинення провадже ння у справі.

Розглянувши заявлене клопотання, заслухавши пояс нення представників сторін з даного приводу, суд дійшов ви сновку про його задоволення та припинення провадження у справі виходячи з наступного .

Частиною 4 ст. 179 ГК Укра їни передбачено, що при уклад енні господарських договорі в сторони можуть визначати з міст договору на основі віль ного волевиявлення, коли сто рони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать за конодавству.

Відповідно зі змісту ст. ст. 6, 627 ЦК України сторони є вільними в укладенні договор у, виборі контрагента та визн аченні умов договору з ураху ванням цього Кодексу, інших а ктів цивільного законодавст ва, звичаїв ділового обороту , вимог розумності та справед ливості.

Позовні вимоги про ст ягнення заборгованості з від повідача в розмірі 84 873,88 грн. по зивач обґрунтовує невиконан ням відповідачем Договору по руки від 09.11.2010.

Відповідно до п. 1.1 Дого вору поруки поручитель (відп овідач) бере на себе зобов' я зання перед кредитором (пози вач) відповідати за виконанн я зобов' язань фірми «FELGON & MAREN S. L.» , надалі боржник по договору н а перевезення вантажів автом обільним транспортом в міжна родному сполученні № 12/02/09-2 від 1 2.02.2009р., укладеному між боржнико м та кредитором.

Поручитель зобов' яз ується відповідати перед кре дитором за виконання зобов' язань боржника по вказаному в. п. 1.1 даного договору в тому ж об' ємі, як і боржник (п. 2.1 Дого вору від 09.11.2010).

Даний договір укладе ний на строк дії кредитного д оговору (п. 4.2 Договору від 09.11.2010).

12.02.2009 між позивачем та ф ірмою «FELGON & MAREN S. L.»було укладено Д оговір № 12/02/09-2 на перевезення ва нтажів автомобільним трансп ортом і міжнародному сполуче нні, відповідно до умов якого предметом даного договору є порядок взаємовідносин, які виникають між замовником (фі рма «FELGON & MAREN S. L.») та перевізником (позивач) при плануванні, здій сненні оплати транспортних п ослуг при перевезеннях ванта жів в міжнародному автомобіл ьному сполученні (п. 1.1 Договор у № 12/02/09-2).

Відповідно до п. 8.1 Дого вору у випадку виникнення ро збіжностей і спорів при вико нанні сторонами даного догов ору замовник і перевізник бу дуть намагатися врегулювати їх шляхом переговорів. Якщо в ирішенні спорів по даному до говору дружнім шляхом є немо жливим, всі розбіжності і с пори по даному договору або у зв' язку з ним, підлягают ь передачі на розгляд і кінце ве рішення в Міжнародний ком ерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України.

Даний Договір вступа є в силу з дня його підписання і буде діяти до 31.12.2009р. (п. 10.1 Догов ору № 12/02/09-2).

Якщо ні одна із сторін за 30 днів до закінчення строк у дії договору не повідомить іншу сторону в письмовій фор мі про розірвання даного дог овору, то строк його дії буде а втоматично пролонгується на кожний наступний строк. (п. 10.3 Д оговору № 12/02/09-2).

Матеріали справи не м істять доказів розірвання До говору № 12/02/09-2, визнання недійсн им арбітражного застереженн я або визнання недійсним сам ого Договору № 12/02/09-2, таким чино м суд дійшов висновку, що Дого вір № 12/02/09-2 є дійсним в повному о бсязі встановлених в ньому у мов.

При дослідженні поз овної заяви, судом встановле но, що позивач обґрунтував по зовні вимоги неналежним вико нанням відповідачем Договор у поруки від 09.11.2010, який укладен ий на виконання Договору № 12/02/0 9-2 та просить стягнути заборго ваність на підставі Договору поруки від 09.11.2010, який укладени й на виконання Договору № 12/02/09-2.

Відповідно до статті 546 ЦК України виконання зобов ' язання може забезпечувати ся неустойкою, порукою, гаран тією, заставою, при триманням , завдатком.

Згідно зі статтею 553 ЦК України за договором поруки , поручитель поручається пер ед кредитором боржника за ви конання ним свого обов' язку . Поручитель відповідає пере д кредитором за порушення зо бов' язання боржником.

Забезпечення виконання о бов' язку здійснюється шлях ом встановлення спеціальних способів, які стимулюють бор жника до належної поведінки, гарантують виконання ним ос новного зобов' язання з урах уванням інтересів кредитора . Ці способи спрямовані на упе редження або зменшення обсяг у негативних наслідків, які м ожуть настати у разі порушен ня зобов' язання.

Забезпечення зобов' язання по суті створює нове з обов' язання (забезпечуваль не), яке є акцесорним (додатков им), завжди вникає у зв' язку з основним зобов' язанням та залежить від долі останнього .

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закон у України «Про міжнародний к омерційний арбітраж», суд, до якого подано позов у питанні , що є предметом арбітражної у годи, повинен, якщо будь-яка із сторін попросить про це не пі зніше подання своєї першої з аяви щодо суті спору, припини ти провадження у справі і нап равити сторони до арбітражу, якщо не визнає, що ця арбітраж на угода є недійсною, втратил а чинність або не може бути ви конана. Це узгоджується і з п. З ст. 2 Конвенції про визнання та виконання іноземних арбіт ражних рішень (Нью-Йорк, 1958), чин ної для України, відповідно д о якої суд Договірної Держав и, якщо до нього надходить поз ов з питання, за яким сторони у клали угоду, що передбачаєть ся цією статтею, повинен, на пр охання однієї зі сторін, напр авити сторони до арбітражу, я кщо не знайде, що згадана угод а є недійсною, втратила чинні сть або не може бути виконано ю.

В п. 5 Роз'яснень Вищого госпо дарського суду України «Про деякі питання практики розгл яду справ за участю іноземни х підприємств і організацій» № 04-5/608 від 31.05.2002 р., зазначено, що го сподарським судам слід врахо вувати, що сторони зовнішньо економічного договору мають право передбачити у ньому аб о шляхом укладення окремої у годи (арбітражна умова, арбіт ражне застереження) передачу спорів, що виникають з такого договору, на вирішення трете йського суду (постійно діючо го або створеного для виріше ння конкретного спору - ad hoc). Ця д омовленість повинна чітко ви значати, який саме орган вирі шення спорів обрали сторони: Міжнародний комерційний арб ітражний суд, Морську арбітр ажну комісію при Торгово-про мисловій палаті України або інший третейський суд в Укра їні чи за кордоном. Суд, до яко го подано позов з питання, що є предметом арбітражної угоди , повинен, якщо будь-яка із сто рін просить про це не пізніше подання своєї першої заяви п о суті спору, припинити прова дження у справі і направити с торони до арбітражу, якщо не в изнає, що ця арбітражна угода є недійсною, втратила чинніс ть або не може бути виконана. Т ак, арбітражна угода не може б ути виконана, якщо сторони не правильно виклали назву трет ейського суду або зазначили арбітражну установу, якої не існує. Провадження у справі в цих випадках припиняється н а підставі пункту 1 частини пе ршої статті 80 ГПК.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 80 Го сподарського процесуальног о кодексу України господарсь кий суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підляга є вирішенню в господарських судах. .

З ч. 2 ст. 80 Господарського про цесуального кодексу України вбачається, що у випадку прип инення провадження у справі повторне звернення до господ арського суду зі спору між ти ми ж сторонами, про той же пред мет і з тих же підстав не допус кається.

Згідно з ч.3 статті 80 ГПК Укра їни про припинення проваджен ня у справі виноситься ухвал а, в якій мають бути вирішенні питання про розподіл між сто ронами господарських витрат , про повернення державного м ита з бюджету.

Відповідно до п. 3 ст. 8 Декре ту Кабінету Міністрів Україн и „Про державне мито” від 21.01.1993 року № 7-93, у разі припинення пр овадження у справі або залиш ення позову без розгляду, якщ о справа не підлягає розгляд ові в суді чи в господарськом у суді, сплачене державне мит о підлягає поверненню.

Таким чином, суд дійшов висн овку, що державне мито та витр ати на інформаційно-технічне забезпечення судового проце су підлягають поверненню з д ержавного бюджету.

На підставі викладеного та керуючись ст. 44, п. 1, ч. 1, ч. 2 ст. 80, ст . 86 ГПК України, Господарський суд міста Києва

У Х В А Л И В:

1. Провадження у справі № 53/476 припинити.

2. Повернути Товарист ву з обмеженою відповідальні стю Госпрозрахункова фірма " КАМАЗ - ТРАНС - СЕРВІС" (33207, м. Рівн е, вул. Київська, 64-А, код ЄДРПОУ 03567150) з Державного бюджету держ авне мито в сумі 849 (вісімсот со рок дев' ять) грн. 00 коп. та витр ати на інформаційно-технічне забезпечення судового проце су в сумі 236,00 грн. (двісті тридця ть шість) перераховане за пла тіжними дорученням № 3479 від 08.10.2 011 та № 3480 від 08.09.2011 відповідно. Пла тіжні доручення № 3479 від 08.10.2011 та № 3480 від 08.09.2011 залишити в матеріа лах справи Господарського су ду міста Києва № 53/476.

3. Видати наказ.

4. Копію ухвали направити сторонам.

Суддя Грєхова О.А.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення28.11.2011
Оприлюднено19.12.2011
Номер документу19887913
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —53/476

Рішення від 26.06.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 24.05.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Постанова від 07.05.2012

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Кондес Л.О.

Постанова від 14.03.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Божок В.С.

Ухвала від 28.11.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 24.10.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 03.10.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 28.08.2009

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 14.09.2009

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні