17/119
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"05" червня 2006 р. Справа № 17/119
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Таран С. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні cправу № 17/119
за позовом: прокурора Новоархангельського району в інтересах держави уповноваженим органом, якої виступає Новоархангельський районний центр зайнятості Кіровоградської області, смт Новоархангельськ Кіровоградської області
до відповідача: приватно-орендного підприємства "Хлібороб", с. Копенкувате Новоархангельського району Кіровоградської області
про стягнення 4816,83 грн.
ПРЕДСТАВНИКИ:
від прокуратури - участі не брали ;
від позивача - Дмитрієв М.О. , довіреність № 01-47 від 11.01.06 , головний спеціаліст-юрисконсульт юридичного відділу;
від відповідача - участі не брали ;
Прокурором Новоархангельського району в інтересах держави, в особі якої виступає Новоархангельський районний центр зайнятості подано до господарського суду Кіровоградської області позов про стягнення з приватно-орендного підприємства „Хлібороб” 4310,13 грн. заборгованості по страховим внескам на випадок безробіття та 506,70 грн. пені за їх несвоєчасну сплату.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив, ніяких клопотань не подав, хоча належним чином сповіщений про час і місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №230135 від 03.05.2006 року (а.с. 21), відзив на позов та витребувані господарським судом документи не надав, позовні вимоги не заперечив.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступне.
Статтею 121 Конституції України передбачено, що на органи прокуратури покладено функції представництва інтересів держави у суді.
Держава реалізує свою політику загальнообов'язкового державного соціального страхування в тому числі і через Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, тому прокурор вправі подати позов в інтересах держави в особі відповідних органів Фонду, за наявності в органу, що зазначається позивачем, статусу юридичної особи (пункт 1 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 25.11.2005 р. №01-8/2229 „Про деякі питання практики застосування норм законодавства, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у І півріччі 2005 року”).
Згідно пунктів 1, 11 Положення про Новоархангельський районний центр зайнятості на центр, який користується правами юридичної особи, має самостійний баланс, реєстраційний рахунок Державного казначейства, покладені функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Відповідно до вимог пункту 2 статті 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" робочі органи фонду уповноважені вести реєстрацію платників страхових внесків, проводити збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.
Приватно-орендне підприємство „Хлібороб” зареєстровано як платник страхових внесків до Фонду соціального страхування України на випадок безробіття 23.02.2001 року (а.с. 12).
Відповідно до статей 17, 19, підпункту 2 пункту 2 статті 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” відповідач зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески на випадок безробіття, а саме: один раз на місяць в день одержання коштів на оплату праці.
В порушення вказаних вимог Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” відповідач при виплаті зарплати не сплатив страхові внески на випадок безробіття.
Наявний борг відповідача підтверджується матеріалами справи (розрахункова відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І квартал 2006 року, складена наростаючим підсумком за підписом керівника підприємства відповідача та скріплена печаткою, акт звірки розрахунків №01-26 від 12.05.2006 р., підписаним головою ПОП "Хлібороб" без зауважень та скріплений печаткою підприємства відповідача).
Крім того, як вбачається із матеріалів справи повноважними особами позивача 14.02.2006 року проводилась перевірка правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. За результатами вказаної перевірки було складено акт перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття №05 від 14.02.2006 року відповідно, якого зафіксовано несвоєчасну сплату страхових внесків відповідачем (а.с. 15-18).
Відповідно до вимог пункту 3 статті 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції, передбачені статтею 38 цього Закону.
Пунктом першим статті 38 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” встановлено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
На підставі вказаного вище акту перевірки та з урахуванням викладених норм розпорядженням №34 про стягнення коштів та застосування фінансових санкцій від 23.03.2006 року за несвоєчасне перерахування страхових внесків відповідачу нараховано пеню на загальну суму 506,70 грн. (а.с. 14)
Вказане розпорядження отримано відповідачем 03.04.2006 року.
У відповідності до статті 12 Закону України "Про зайнятість населення" рішення про застосування економічних санкцій може бути оскаржене до вищестоящого за підпорядкованістю органу, а також до суду в порядку, встановленому чинним законодавством.
Докази оскарження вказаного розпорядження відповідачем суду не подано.
Враховуючи відсутність в матеріалах справи доказів сплати боргу (недоїмки) в сумі 4310,13 грн. та пені в сумі 506,70 грн. за несвоєчасну сплату страхових внесків позовні вимоги заявлені обґрунтовано і повністю підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 160, 162, 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з приватно-орендного підприємства „Хлібороб” (Кіровоградська область, Новоархангельський район, с. Копенкувате, р/р №260072480 ОД АППБ „Аваль”, МФО 323538, код 05440270) на користь Новоархангельського районного центру зайнятості (Кіровоградська область, смт Новоархангельськ, вул. Леніна, 71, р/р №37171971900276 УДК в м. Кіровоград, МФО 823016, код 22216396) – 4310,13 грн. заборгованості по страховим внескам на випадок безробіття та 506,70 грн. пені за несвоєчасну сплату страхових внесків за період з 01.04.2005 року по 31.12.2005 року.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського господарського суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 08.06.2006 року.
Суддя С.В. Таран
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2006 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 2001 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні