Справа № 4-1172/11
ПОСТАНОВА
02.12.2011 суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Черненко І.В., при секретарі Юхименко І.В., з участю прокурора Салюка С.М., розглянувши подання старшого слідчого СВ «ОЗ» СУ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_1 про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту відносно:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 Респуліка Грузія, вірменина, громадянина України, непрацюючого, зареєстрованого: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_4, зі слів – одруженого, на утриманні троє дітей, раніше не судимого, -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий СВ «ОЗ» СУ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_1 за згодою заступника прокурора Кіровоградської області звернувся до суду з поданням про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту відносно ОСОБА_2 строком 2 місяці. В обґрунтування подання зазначив, що в провадженні слідчого відділу «ОЗ» СУ УМВС України в Кіровоградській області знаходиться кримінальна справа № 30-1010, порушена за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 204; ч. 2 ст. 28, ч.2 ст. 204; ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 204 КК України.
В ході досудового слідства встановлено, що приблизно з січня 2011 року, точної дати слідством не встановлено, мешканець м. Олександрія Кіровоградської області ОСОБА_3, будучи раніше судимим за ч. 1 ст. 204, знаючи, що Законом України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (ОСОБА_4 змінами і доповненнями) від 19 грудня 1995 року/95-BP визначено, що виробництво алкогольних напоїв здійснюється з використанням спирту етилового ректифікованого, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового. Використання інших видів спирту для виробництва алкогольних напоїв забороняється, вступив у злочинну змову з мешканцями м. Олександрії ОСОБА_2 та ОСОБА_5 на спільне незаконне виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя і здоров’я людей, їх зберігання з метою збуту та незаконний збут.
В подальшому, ОСОБА_3, спільно з ОСОБА_2 та ОСОБА_5, в незаконно пристосованому і використовуваному для нелегального масового виготовлення підакцизних товарів гаражному приміщенні № 111 гаражного кооперативу № 4 м. Олександрії Кіровоградської області незаконно, в порушення порядку виготовлення і обігу підакцизних товарів, не маючи дозволу на виготовлення та реалізацію таких товарів, ліцензії на оптову чи роздрібну торгівлю алкогольними напоями, не маючи права на здійснення такої діяльності, використовуючи обладнання, що забезпечує масове виробництво підакцизних товарів з метою їх подальшої реалізації, забезпечили виконання повного технологічного циклу виробництва алкогольних напоїв дотримуючись основних технологічних процесів виготовлення.
З метою документування та викриття злочинної діяльності даної злочинної групи, працівниками УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області в період з 29.01 по 30.08.2011 було задокументовано 5-ть фактів незаконного збуту ОСОБА_3 та ОСОБА_2 алкогольного напою – легендованим особам ОСОБА_6 та ОСОБА_7. Так, 29.01.2011 близько 12 год. біля гаражного приміщення № 111 гаражного кооперативу № 4 в м. Олександрія Кіровоградської області в ході оперативної закупівлі, ОСОБА_3Г.в порушення порядку виготовлення і обігу підакцизних товарів, не маючи дозволу на реалізацію підакцизних товарів – ліцензії на оптову чи роздрібну торгівлю алкогольними напоями, знаючи про заборону реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_2 та ОСОБА_5, за 16 грн. незаконно збув ОСОБА_7 2-і скляні пляшки місткістю по 0,5 л. кожна, із прозорою безбарвною рідиною, на яких знаходилися етикетки з написом: «Пшенична горілка».
Згідно висновку спеціаліста Кіровоградського відділення Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз № 258/13 від 11.02.2011 надані на дослідження рідини є алкогольними напоями (спиртомісткими сумішами) кустарного виробництва, їх міцність складає: 30,1% об., які за фізико-хімічними показниками не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки та напої лікеро-горілчані» та мають спільну родову (групову) належність та складали раніше єдину масу.
Крім того, згідно акту судово-медичного дослідження № 168 від 14.02.2011 надані на дослідження об’єкти є алкогольними напоями (спиртомісткими сумішами) кустарного виробництва, за фізико-хімічними показниками не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки та напої лікеро-горілчані». Речовини є неякісною та небезпечною продукцією, вживання яких є небезпечним для здоров’я людини, так як містять: сивушну олію в концентрації, містять підвищену кількість супутніх етиловому спирту сивушну олію – 5,8 мг./л. при тому, що концентрація сивушної олії не повинна перевищувати 4,0 мг./л. Невеликі концентрації вищих спиртів знижують смертельну концентрацію алкоголю до 1,5-2,5 %. Одним із факторів їх впливу на зниження смертельної дози етанолу являється падіння активності алкогольдегідрогенази. Спостерігаються зміни активності інших життєво важливих ферментів. Ці зміни можуть лежати в основі функціональних порушень в органах та системах, в особливості серцево-судинній системі. Наявність сивушної олії негативно впливає на діяльність головного мозку, печінки, нирок, викликає порушення електролітного обміну (натрію та калію), що приводе до порушення діяльності серця, тобто при вживанні можуть бути загрозливими для здоров’я людини. 18.03.2011 близько 11 год. біля гаражного приміщення № 132 гаражного кооперативу № 4 в м. Олександрія Кіровоградської області в ході оперативної закупівлі, ОСОБА_3 в порушення порядку виготовлення і обігу підакцизних товарів, не маючи дозволу на реалізацію підакцизних товарів – ліцензії на оптову чи роздрібну торгівлю алкогольними напоями, знаючи про заборону реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_2 та ОСОБА_5, за 120 грн. незаконно збув ОСОБА_7 20-ть скляних пляшок місткістю по 0,5 л. кожна, із прозорою безбарвною рідиною, на яких знаходилися етикетки з написом: «Пшенична горілка».
Згідно висновку спеціаліста Кіровоградського відділення Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз № 1048/13 від 21.03.2011 надані на дослідження рідини є алкогольними напоями (спиртомісткими сумішами) кустарного виробництва, їх міцність складає: 37,2% об., які за фізико-хімічними показниками не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки та напої лікеро-горілчані» та мають спільну родову (групову) належність та складали раніше єдину масу.
Крім того, згідно акту судово-медичного дослідження № 264 від 20.09.2011 надані на дослідження об’єкти є алкогольними напоями (спиртомісткими сумішами) кустарного виробництва, за фізико-хімічними показниками не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки та напої лікеро-горілчані». Речовини є неякісною та небезпечною продукцією, вживання яких є небезпечним для здоров’я людини, так як містять: сивушну олію в концентрації, містять підвищену кількість супутніх етиловому спирту сивушну олію – 8,4 мг./л. при тому, що концентрація сивушної олії не повинна перевищувати 4,0 мг./л. Невеликі концентрації вищих спиртів знижують смертельну концентрацію алкоголю до 1,5-2,5 %. Одним із факторів їх впливу на зниження смертельної дози етанолу являється падіння активності алкогольдегідрогенази. Спостерігаються зміни активності інших життєво важливих ферментів. Ці зміни можуть лежати в основі функціональних порушень в органах та системах, в особливості серцево-судинній системі. Наявність сивушної олії негативно впливає на діяльність головного мозку, печінки, нирок, викликає порушення електролітного обміну (натрію та калію), що приводе до порушення діяльності серця, тобто при вживанні можуть бути загрозливими для здоров’я людини. 22.04.2011 близько 13 год. біля гаражного приміщення № 132 гаражного кооперативу № 4 в м. Олександрія Кіровоградської області в ході оперативної закупівлі, ОСОБА_3 в порушення порядку виготовлення і обігу підакцизних товарів, не маючи дозволу на реалізацію підакцизних товарів – ліцензії на оптову чи роздрібну торгівлю алкогольними напоями, знаючи про заборону реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_2 та ОСОБА_5, за 90 грн. незаконно збув ОСОБА_7 10-ть скляних пляшок місткістю по 0,5 л. кожна, із прозорою безбарвною рідиною, на 9-ти з яких містяться наклейки: «Пшенична горілка», а на 1-й «Київська приватна колекція».
Згідно висновку спеціаліста Кіровоградського відділення Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз № 1816/13 від 05.05.2011 надані на дослідження рідини є алкогольними напоями (спиртомісткими сумішами) кустарного виробництва, їх міцність складає: 36,2% об., які за фізико-хімічними показниками не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки та напої лікеро-горілчані» та мають спільну родову (групову) належність та складали раніше єдину масу.
Крім того, згідно акту судово-медичного дослідження № 267 від 20.09.2011 надані на дослідження об’єкти є алкогольними напоями (спиртомісткими сумішами) кустарного виробництва, за фізико-хімічними показниками не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки та напої лікеро-горілчані». Речовини є неякісною та небезпечною продукцією, вживання яких є небезпечним для здоров’я людини, так як містять: сивушну олію в концентрації, містять підвищену кількість супутніх етиловому спирту сивушну олію – 7,1 мг./л. при тому, що концентрація сивушної олії не повинна перевищувати 4,0 мг./л. Невеликі концентрації вищих спиртів знижують смертельну концентрацію алкоголю до 1,5-2,5 %. Одним із факторів їх впливу на зниження смертельної дози етанолу являється падіння активності алкогольдегідрогенази. Спостерігаються зміни активності інших життєво важливих ферментів. Ці зміни можуть лежати в основі функціональних порушень в органах та системах, в особливості серцево-судинній системі. Наявність сивушної олії негативно впливає на діяльність головного мозку, печінки, нирок, викликає порушення електролітного обміну (натрію та калію), що приводе до порушення діяльності серця, тобто при вживанні можуть бути загрозливими для здоров’я людини. 20.08.2011 близько 12 год. в гаражному приміщення № 132 гаражного кооперативу № 4 в м. Олександрія Кіровоградської області в ході оперативної закупівлі, ОСОБА_2 в порушення порядку виготовлення і обігу підакцизних товарів, не маючи дозволу на реалізацію підакцизних товарів – ліцензії на оптову чи роздрібну торгівлю алкогольними напоями, знаючи про заборону реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 та ОСОБА_5, за 95 грн. незаконно збув ОСОБА_610-ть скляних пляшок місткістю по 0,5 л. кожна, із прозорою безбарвною рідиною, на 7-ми з яких містяться наклейки: «Київська приватна колекція», а на 3-х етикетки з написом: «Горілка класична білий налив».
Згідно висновку спеціаліста Кіровоградського відділення Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз № 3761/13 від 26.08.2011 надані на дослідження рідини є алкогольними напоями (спиртомісткими сумішами) кустарного виробництва, їх міцність складає: 35,8% об., які за фізико-хімічними показниками не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки та напої лікеро-горілчані» та мають спільну родову (групову) належність та складали раніше єдину масу.
Крім того, згідно акту судово-медичного дослідження № 265 від 20.09.2011 надані на дослідження об’єкти є алкогольними напоями (спиртомісткими сумішами) кустарного виробництва, за фізико-хімічними показниками не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки та напої лікеро-горілчані». Речовини є неякісною та небезпечною продукцією, вживання яких є небезпечним для здоров’я людини, так як містять: сивушну олію в концентрації, містять підвищену кількість супутніх етиловому спирту сивушну олію – 8,3 мг./л. при тому, що концентрація сивушної олії не повинна перевищувати 4,0 мг./л. Невеликі концентрації вищих спиртів знижують смертельну концентрацію алкоголю до 1,5-2,5 %. Одним із факторів їх впливу на зниження смертельної дози етанолу являється падіння активності алкогольдегідрогенази. Спостерігаються зміни активності інших життєво важливих ферментів. Ці зміни можуть лежати в основі функціональних порушень в органах та системах, в особливості серцево-судинній системі. Наявність сивушної олії негативно впливає на діяльність головного мозку, печінки, нирок, викликає порушення електролітного обміну (натрію та калію), що приводе до порушення діяльності серця, тобто при вживанні можуть бути загрозливими для здоров’я людини. 30.08.2011 близько 11 год. в гаражному приміщенні № 132 гаражного кооперативу № 4 в м. Олександрія Кіровоградської області в ході оперативної закупівлі, ОСОБА_2 в порушення порядку виготовлення і обігу підакцизних товарів, не маючи дозволу на реалізацію підакцизних товарів – ліцензії на оптову чи роздрібну торгівлю алкогольними напоями, знаючи про заборону реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 та ОСОБА_5, за 100 грн. незаконно збув ОСОБА_6 10-ть скляних пляшок місткістю по 0,5 л. кожна, із прозорою безбарвною рідиною, на 9-ти з яких містяться наклейки: «Горілка старо слов’янська», а на 1-й: «Пшенична горілка».
Згідно висновку спеціаліста Кіровоградського відділення Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз № 3852/13 від 02.09.2011 надані на дослідження рідини є алкогольними напоями (спиртомісткими сумішами) кустарного виробництва, їх міцність складає: 1,2-36,8% об., які за фізико-хімічними показниками не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки та напої лікеро-горілчані» та мають спільну родову (групову) належність та складали раніше єдину масу.
Крім того, згідно акту судово-медичного дослідження № 266 від 20.09.2011 надані на дослідження об’єкти є алкогольними напоями (спиртомісткими сумішами) кустарного виробництва, за фізико-хімічними показниками не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки та напої лікеро-горілчані». Речовини є неякісною та небезпечною продукцією, вживання якої є небезпечним для здоров’я людини, так як містять: сивушну олію в концентрації, містять підвищену кількість супутніх етиловому спирту сивушну олію – 7,1 мг./л. при тому, що концентрація сивушної олії не повинна перевищувати 4,0 мг./л. Невеликі концентрації вищих спиртів знижують смертельну концентрацію алкоголю до 1,5-2,5 %. Одним із факторів їх впливу на зниження смертельної дози етанолу являється падіння активності алкогольдегідрогенази. Спостерігаються зміни активності інших життєво важливих ферментів. Ці зміни можуть лежати в основі функціональних порушень в органах та системах, в особливості серцево-судинній системі. Наявність сивушної олії негативно впливає на діяльність головного мозку, печінки, нирок, викликає порушення електролітного обміну (натрію та калію), що приводе до порушення діяльності серця, тобто при вживанні можуть бути загрозливими для здоров’я людини.
22.11.2011 о 22 год. 30 хв. в порядку ст. 115 КПК України затриманий: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_5 Респуліка Грузія, вірменин, громадянин України.
Допитаний, як підозрюваний, ОСОБА_2 пояснив, що погодився на пропозицію ОСОБА_3 виготовляти горілку та коньяк, технологію виготовлення яких він йому і розповів. У процесі виготовлення алкогольних напоїв їм допомагала ОСОБА_5, яка розливала їх по пляшках, змивала акцизні марки з пляшок. Також, він разом з останньою їздили по магазинам та придбавали у продавців пусті пляшки, що б потім використовувати їх для розлиття в них виготовленої горілки. За один день, вони разом виготовляли приблизно 150 л. горілки, яку реалізовували по 18 грн. за один літр. Також, він, ОСОБА_5 та ОСОБА_3 збували виготовлену ними горілку у гаражі по 9-10 грн. за 0,5 л. Крім того, вони в трьох виготовляли коньяк, який розливали в пластикові пляшки від мінеральної води об’ємом 1,5 л. або 2 л. та збували його по 20 грн. за один літр.
Вина ОСОБА_2 підтверджується наступними, зібраними по справі доказами: постановами про проведення оперативних закупівель; актами огляду грошових купюр; актами огляду покупця та вручення грошових коштів; протоколами оперативних закупівель алкогольних напоїв; висновками спеціалістів КВ ОНДІСЕ та актами судово-медичних досліджень; поясненнями понятих ОСОБА_8, ОСОБА_4 та ОСОБА_9, які приймали участь в ході оперативних закупівель; поясненнями легендованих осіб ОСОБА_6 і ОСОБА_7, які проводили оперативні закупівлі алкогольних напоїв;показами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 даними в ході допиту їх як підозрюваних;показами ОСОБА_5, даними нею в ході допиту як підозрюваної;результатом очної ставки між ОСОБА_2 та ОСОБА_5;результатами очної ставки між ОСОБА_2 та ОСОБА_3;результатами очної ставки між ОСОБА_3 та ОСОБА_5
24.11.2011 ОСОБА_2 пред’явлено обвинувачення у вчинені ним злочинів передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 204; ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 204; ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 204 КК України. ОСОБА_2 свою вину в інкримінованих йому злочинах визнав частково. Пояснив, що допомагав виготовляти алкогольні напої ОСОБА_10 та збував їх так як йому потрібні були грошові кошти на життя. Ніякого відношення до облаштування гаражу, установки герметичних труб, придбання закаточного ключа та виготовлення пристрою для переливання алкогольних напоїв не мав.
При розгляді подання в суді ОСОБА_2 пояснив про обставини вчинення злочину, зазначив, що помилився, але вже зробив висновки.
Заслухавши думку прокурора, слідчого, які підтримали подання, обвинуваченого, вивчивши матеріали кримінальної справи, вважаю необхідним подання задовольнити і обрати щодо ОСОБА_2 запобіжний захід у вигляді взяття під вартою на строк 2 місяці.
При цьому судом враховано, що ОСОБА_2 є повнолітньою працездатною особою, не працює, отже не має постійного заробітку, обвинувачується у скоєнні навмисного корисливого злочину, санкція якого передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років, що дає підстави вважати, що перебуваючи на волі, може продовжити злочинну діяльність, уникнути від слідства та суду, перешкоджати виконанню процесуальних рішень.
Керуючись ст.ст.165-1, 165-2 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Обрати щодо ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Респуліка Грузія, вірменина, громадянина України, запобіжний захід у вигляді взяття під варту на строк 2 місяці, а саме до 15 год. 00 хв. 22.01.2012 року.
Копію постанови надіслати до СІЗО № 14 м. Кіровограда та Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області – для виконання.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Кіровоградської області протягом трьох діб з дня її винесення.
Суддя Ленінського районного
суду м. Кіровограда Черненко
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2011 |
Оприлюднено | 07.01.2012 |
Номер документу | 20420784 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Черненко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні