Рішення
від 03.01.2012 по справі 5023/9426/11 (н.р. 38/352-09)
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІ ВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. ка нцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" січня 2012 р. Справа № 5023/9426/11 (н.р. 38/352-09)

вх. № 9426/11 (н.р. 9777/6-38)

Суддя господарського суд у Погорелова О.В.

при секретарі судового зас ідання Стешенко О.В.

за участю представників ст орін:

позивача - ОСОБА_1, дирек тор, ОСОБА_2, ОСОБА_3, за д орученням

відповідача - ОСОБА_4, за дорученням

3-ї особи < Текст > відповідач а - < Текст > 3-ї особи < Текст >

розглянувши справу за поз овом Підприємства "Біон" ЛТ Д у формі товариства з обмеже ною відповідальністю, м. Харк ів 3-я особа < Текст >

до ФОП ОСОБА_5, м. Харк ів 3-я особа < Текст >

про відшкодування збитків та зобов"язання вчинити певн і дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до господарського суду з позово м, в якому просить суд заборон ити відповідачу будь-яке вик ористання у господарську зво роті творів позивача у будь-я кій формі копіювання чи будь -якій формі відтворення та ор игінальних назв творів худож нього характеру „Лаванда Таб летована” та „Кедр Таблетова ний”, а також стягнути з відпо відача на свою користь збитк и, завдані порушенням авторс ького права в сумі 39110,00,00 грн. і ко мпенсацію у розмірі 50000 мініма льних заробітних плат. Свої п озовні вимоги обґрунтовує по рушенням відповідачем у відп овідності до ст. 418 ЦК України "п рава інтелектуальної власно сті позивача на результат йо го інтелектуальної та творчо ї діяльності" на твір художнь ого характеру "Упаковка" і ори гінальні назви творів художн ього характеру "Лаванда Табл етована" та "Кедр Таблетовани й", посилаючись при цьому на ст . 50 Закону України "Про авторсь ке право і суміжні права", ст. с т.4, 6 Закону України “Про захис т від недобросовісної конкур енції”.

Рішенням господарського с уду Харківської області від 15.02.2011 року, залишеним без змін п остановою Харківського апел яційного господарського суд у від 17.05.2011 року в задоволенні п озову Підприємства "Біон" ЛТД у формі ТОВ відмовлено повні стю.

Постановою Вищого господа рського суду України від 18.10.2011 р оку рішення господарського с уду Харківської області від 15.02.2011 року та постанова Харківс ького апеляційного господар ського суду від 17.05.2011 року були скасовані, а справу направле но на розгляд до господарськ ого суду Харківської області .

Автоматизованою системою документообігу господарськ ого суду Харківської області справу призначено для розгл яду судді Погореловій О.В.

До початку судового засіда ння сторони звернулись до су ду з заявою про фіксацію судо вого процесу за допомогою ве дення протоколу судового зас ідання в паперовій формі. Вка зана заява сторін розглянута та задоволена судом як така, щ о відповідає нормам чинного законодавства.

28.12.2011 року до господарського суду, на виконання вимог ухва ли суду від 20.12.2011 року, від експе рта ОСОБА_6 надійшли поясн ення на питання сторін щодо в исновку експерта.

Суд, дослідивши надані пояс нення, долучає їх до матеріал ів справи.

03.01.2011 року від позивача надій шов відзив на судову експерт изу об'єктів інтелектуальної власності № 7580 від 13.12.2010 року на в ідповіді експерта ОСОБА_6 на запитання сторін в судово му засіданні 20.12.2011 року, з ураху ванням постанови ВГСУ від 18.10.20 11 року.

Суд, дослідивши наданий від зив долучає його до матеріал ів справи.

В судовому засіданні предс тавники позивача підтримуют ь позов у повному обсязі та пр осять суд його задовольнити.

Присутній в судовому засід анні представник відповідач а проти позову заперечує та п росить суд відмовити в його з адоволенні.

Враховуючи те, що норми ст. 38 Господарського процесуальн ого кодексу України, щодо обо в`язку господарського суду в итребувати у сторін документ и і матеріали, що необхідні дл я вирішення спору, кореспонд уються з диспозитивним право м сторін подавати докази, а п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України в изначає одним з принципів су дочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх п ереконливості, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих ним повноважень, ств орені належні умови для нада ння сторонами доказів та зді йснені всі необхідні дії щод о витребування додаткових до казів, та вважає за можливе ро зглянути справу за наявними у ній та додатково поданими н а вимогу суду матеріалами та документами.

З' ясувавши всі фактичні о бставини, на яких ґрунтуютьс я позовні вимоги та заперече ння проти них, всебічно та пов но дослідивши матеріали спра ви та надані учасниками судо вого процесу докази, заслуха вши пояснення представника п озивача, суд встановив насту пне.

Як вбачається з матеріалів справи, 19 вересня 2001 року між ОСОБА_1 - автором твору та Підприємством "Біон" ЛТД у фор мі товариства з обмеженою ві дповідальністю був укладени й авторський договір на пере дачу виключних майнових прав на використання товару, який уявляє собою: фактичне зобра ження упаковки виробу “ЛАВАН ДА ТАБЛЕТОВАНА”, “КЕДР ТАБЛЕ ТОВАНИЙ”, “ЕВКАЛІПТ ТАБЛЕТОВ АНИЙ” яке виконане у різних р еальних або фантазійних обст авинах і може використовуват ися для пакування та рекламу вання конкретного товару. Вл асник передає правонаступни ку (позивачу у справі) виключ не право на використання вка заного твору, перешкоджати н еправомірному використанню вказаного твору, в тому числі й забороняти таке використа ння.

Твори, фактичне зображення упаковки виробу “ЛАВАНДА ТА БЛЕТОВАНА”, “КЕДР ТАБЛЕТОВАН ИЙ”, “ЕВКАЛІПТ ТАБЛЕТОВАНИЙ” яке виконане у різних реальн их або фантазійних обставина х і може використовуватися д ля пакування та рекламування конкретного товару створені ОСОБА_1 у 1992 році, про що сві дчить підпис автора на малюн ках творів.

У цьому зв' язку 30.08.2007 року, з гідно з закупівельним актом на торговому місці №10-4062 у торг овому центрі біля станції ме тро “Академіка Барабашова”, було придбано “Засіб для аро матизації речей, одягу, примі щень “Таблетована лаванда” т а “Засіб для ароматизації ре чей, одягу, приміщень “Таблет ований кедр”, виготовлені фі зичною особою - підприємцем ОСОБА_5, тобто відповідачем за цією справою.

Позивач, наполягаючи на зад оволенні своїх вимог, стверд жує, що він є власником майнов их авторських прав стосовно двох згаданих художніх творі в, які являють собою ескізи до упаковки певного товару та я кі містили, крім іншого, оригі нальні назви: "Таблетована ла ванда" та "Таблетований кедр".

Згідно з тими ж поясненнями позивача, допущене відповід ачем порушення полягало в то му, що він незаконно без дозво лу власника та не сплативши й ому авторської винагороди, п ереробив зазначені твори, а т акож відтворив використані в цих творах їх оригінальні на зви, і досягнутий таким чином результат у подальшому вико ристав у своїй комерційній д іяльності.

Наявну у відповідача можли вість для вчинення таких дій позивач пояснює тим, що у серп ні 2005 року художній твір "Лаван да таблетована" був ним оприл юднений, а отже інформація пр о нього стала відомою необме женому колу осіб, тобто і відп овідачу.

Згідно ст.11 Закону України “ Про авторське право і суміжн і права” первинним суб'єктом , якому належить авторське п раво, є автор твору. Авторськ е право на твір виникає вна слідок факту його створення . Для виникнення і здійснен ня авторського права не вим агається реєстрація твору ч и будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також вико нання будь-яких інших формал ьностей. За відсутності дока зів іншого автором твору вва жається особа, зазначена як а втор на оригіналі або примір нику твору (презумпція авто рства).

Матеріали справи не містят ь документів, які б могли спро стувати пріоритет автора ОСОБА_1 на твір “Фактичне зо браження упаковки виробу “ЛА ВАНДА ТАБЛЕТОВАНА”, “КЕДР ТА БЛЕТОВАНИЙ”.

Висновком Харківської дер жавної академії дизайну і ми стецтв № 6/09 від 15.12.2009 р., наданим По зивачем, визначено схожість до можливості сплутання паку вання засобів від молі “Лава нда таблетована”, “Кедр табл етований” (виробник підприєм ство “БІОН”ЛТД в формі ТОВ) та пакування засобів від молі “ Лаванда таблетована”, “Кедр таблетований” (виробник ФОП ОСОБА_5).

Ухвалою господарського су ду Харківської області від 25 .08.2010 року було призначено судо ву експертизу, проведення як ої було доручено Харківськом у науково-дослідному інститу ту судових експертиз ім. засл . проф. М.С.Бокаріуса.

Відповідно до висновку екс перта: мало місце відтворенн я частин творів “фактичне зо браження упаковки виробу “ЛА ВАНДА ТАБЛЕТОВАНА”, “КЕДР ТА БЛЕТОВАНИЙ”, а саме їхніх ори гінальних назв, при створенн і упаковки для продукції “Ла ванда таблетована” та “Кедр таблетований”, виробником як их є ОСОБА_5

Стаття 50 Закону України “Пр о авторське право та суміжні права” визначає, що порушенн ям авторського права є вчине ння будь-якою особою дій, які п орушують особисті немайнові права суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав, ви значені статтями 14 і 38 цього За кону, та їх майнові права, визн ачені статтями 15, 39, 40 і 41 цього За кону, з урахуванням передбач ених статтями 21 - 25, 42 і 43 цього Зак ону обмежень майнових прав;

Пункт 3 статті 15 Закону Украї ни “Про авторське право та су міжні права” визначає, що вик лючне право автора (чи іншої о соби, яка має авторське право ) на дозвіл чи заборону викори стання твору іншими особами дає йому право дозволяти або забороняти відтворення твор ів.

З метою додаткового та повт орного дослідження питань, я кі були досліджені при прове денні судової експертизи та додаткових питань сторін, в с удове засідання був викликан ий фахівець з питань авторсь кого права, судовий експерт Х НДІСЕ ім. засл. проф. М.С. Бока ріуса - ОСОБА_6, яка у судо вому засіданні 20.12.2011 р. надала п ояснення по суті справи, а сам е:

- назва твору “ЛАВАНДА ТАБЛЕ ТОВАНА”, “КЕДР ТАБЛЕТОВАНИЙ” є оригінальною. Оригінальні сть назви твору - словосполуч ення “ЛАВАНДА ТАБЛЕТОВАНА”, “КЕДР ТАБЛЕТОВАНИЙ” с точки зору авторського права поясн юється тим, що оригінальніст ь не повинна бути абсолютною , оскільки авторське право до пускає інтелектуальну творч ість на основі вже існуючих е лементів;

- оригінальність назви твор у - словосполучення “ЛАВАНДА ТАБЛЕТОВАНА”, “КЕДР ТАБЛЕТО ВАНИЙ” пояснюється с точки з ору авторського права тим, що оригінальність не повинна б ути абсолютною, оскільки авт орське право допускає інтеле ктуальну творчість на основі вже існуючих елементів. Голо вне, щоб твір або його частина , якою є назва, відрізнялася ві д своїх попередників та не бу ла копією або імітацією іншо го твору або його частини.

Суд погоджується з висновк ом експертизи, що об' єкт “Фа ктичне зображення упаковки в иробу “ЛАВАНДА ТАБЛЕТОВАНА” , “КЕДР ТАБЛЕТОВАНИЙ” є творо м - таким що охороняється За коном України “Про авторське право та суміжні права”.

У відповідності до ст. 9 Зако ну України “Про авторське пр аво і суміжні права”, частина твору, яка може використовув атися самостійно, розглядаєт ься як твір і охороняється ві дповідно з законом “Про авто рське право і суміжні права” .

Частина твору, його назва тв ору “ЛАВАНДА ТАБЛЕТОВАНА”, “ КЕДР ТАБЛЕТОВАНИЙ” є оригіна льною. Оригінальність назви твору - словосполучення “ЛАВ АНДА ТАБЛЕТОВАНА”, “КЕДР ТАБ ЛЕТОВАНИЙ” с точки зору авто рського права пояснюється ти м, що оригінальність не повин на бути абсолютною, оскільки авторське право допускає ін телектуальну творчість на ос нові вже існуючих елементів.

Судом встановлено, що мало м ісце відтворення частин твор ів “Фактичне зображення упак овки виробу “ЛАВАНДА ТАБЛЕТО ВАНА”, “КЕДР ТАБЛЕТОВАНИЙ” п озивача, а саме їхніх оригіна льних назв при створені упак овки для продукції “Лаванда таблетована”, “Кедр таблетов аний”, виробником якої є ОС ОБА_5

За авторським договором на передачу виключних майнових прав на використання твору, у кладеним 19.09.2001 року, підприємст ву "БІОН" ЛТД у формі товариств а з обмеженою відповідальніс тю власником твору ОСОБА_1 було передано виключне прав о на використання творів: фак тичне зображення упаковки ви робу "ЛАВАНДА ТАБЛЕТОВАНА", "КЕ ДР ТАБЛЕТОВАНИЙ", яке виконан е у різних реальних або фанта зійних обставинах і може вик ористовуватися для пакуванн я та рекламування конкретног о товару, надання дозволу на в икористання вказаного твору , перешкоджання неправомірно му використанню вказаному тв ору, в тому числі й забороняти таке використання. Твори, фак тичне зображення упаковки ви робу “ЛАВАНДА ТАБЛЕТОВАНА”, “КЕДР ТАБЛЕТОВАНИЙ”, “ЕВКАЛІ ПТ ТАБЛЕТОВАНИЙ” яке виконан е у різних реальних або фанта зійних обставинах і може вик ористовуватися для пакуван ня та рекламування конкретно го товару створені ОСОБА_1 у 1992 році, про що свідчить підп ис автора на малюнках творів .

Відповідно до статті 1 Закон у України "Про авторське прав о і суміжні права" (далі - Зако н № 3792-ХІІ) відтворенням є вигот овлення одного або більше пр имірників твору, відеограми , фонограми в будь-якій матері альній формі, а також їх запис для тимчасового чи постійно го зберігання в електронній (у тому числі цифровій), оптичн ій або іншій формі, яку може зч итувати комп'ютер. Похідним т вором є твір, який є творчою пе реробкою іншого існуючого тв ору без завдавання шкоди йог о охороні (анотація, адаптаці я, аранжування, обробка фольк лору, інша переробка твору) чи його творчим перекладом на і ншу мову; а примірником твору - копія твору, виконана у буд ь-якій матеріальній формі.

Згідно із статтями 9, 11 цього ж Закону частина твору, яка мо же використовуватися самост ійно, у тому числі й оригіналь на назва твору, розглядаєтьс я як твір і охороняється відп овідно до цього Закону. Перви нним суб'єктом, якому належит ь авторське право, є автор тво ру. За відсутності доказів ін шого автором твору вважаєтьс я особа, зазначена як автор на оригіналі або примірнику тв ору (презумпція авторства).

Як вбачається із змісту ста тті 15 Закону № 3792-ХІІ, до майнови х прав автора (чи іншої особи, яка має авторське право) нале жать:

- виключне право на використ ання твору;

- виключне право на дозвіл а бо заборону використання тво ру іншими особами.

Виключне право автора (чи ін шої особи, яка має авторське п раво) на дозвіл чи заборону ви користання твору іншими особ ами дає йому право дозволяти або забороняти, у тому числі, і відтворення творів, а також переробки, адаптації, аранжу вання та інші подібні зміни т ворів.

Суд не може погодитися з над аними поясненнями представн ика відповідача та вважає, щ о при передачі цілісного ком плексу інтелектуальної вла сності - твору “Фактичне зоб раження упаковки виробу "ЛАВ АНДА ТАБЛЕТОВАНА", "КЕДР ТАБЛЕ ТОВАНИЙ", "ЕВКАЛІПТ ТАБЛЕТОВА НИЙ", яке виконане у різних реа льних або фантазійних обстав инах, природньо, було здійсне но передачу всіх його елемен тів, в тому числі оригінальни х назв “ЛАВАНДА ТАБЛЕТОВАНА ”, “КЕДР ТАБЛЕТОВАНИЙ”, “ЕВКА ЛІПТ ТАБЛЕТОВАНИЙ”, які є нев ід' ємною частиною зображен ь, наведених в додатках до ав торського договору від 10.09.2001 ро ку.

Враховуючи вищевикладене, відповідач визнається судом таким, що порушив авторське п раво позивача за договором в ід 19.09.2001 року.

Відповідно до статті 11 Циві льного кодексу України, підс тавою виникнення цивільних п рав і обов'язків, у тому числі щодо відшкодування кредитор ові або іншій особі збитків (ш коди), є зобов'язання, які вини кають з договорів та інших пр авочинів або внаслідок завда ння шкоди.

Відповідно до ч. 2 ст. 16 Цивіль ного кодексу України, ч. 2 ст. 20 Г осподарського кодексу Украї ни, одним із способів захисту прав і законних інтересів су б' єктів господарювання є ві дшкодування збитків.

Загальні положення про від шкодування шкоди закріплені у статті 1166 Цивільного кодекс у України.

Згідно із ч. ч. 1, 2 ст. 1166 Цивільн ого кодексу України майнова шкода, завдана неправомірним и рішеннями, діями чи бездіял ьністю особистим немайновим правам фізичної або юридичн ої особи, а також шкода, завдан а майну фізичної або юридичн ої особи, відшкодовується в п овному обсязі особою, яка її з авдала; особа, яка завдала шко ди, звільняється від її відшк одування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини. Шк ода може відшкодовуватися у вигляді відшкодування збитк ів, відшкодування в натурі.

Застосування деліктної ві дповідальності можливе за на явності усіх елементів склад у цивільного правопорушення , а саме: протиправної поведін ки, шкідливого результату та кої поведінки (шкоди), причинн ого зв'язку між протиправною поведінкою і шкодою, і вини. З вільнення боржника від відпо відальності у вигляді збиткі в за невиконання або неналеж не виконання прийнятих на се бе зобов' язань безпосередн ьо пов' язано з наявністю чи відсутністю вище вказаних е лементів, що утворюють склад цивільного правопорушення.

Згідно ст. 22 Цивільного коде ксу України, особа, якій завда но збитків у результаті пору шення її цивільного права, ма є право на їх відшкодування. З битками є: 1) втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищення м або пошкодженням речі, а так ож витрати, які особа зробила або мусить зробити для відно влення свого порушеного прав а (реальні збитки); 2) доходи, які особа могла б реально одержа ти за звичайних обставин, якб и її право не було порушене (уп ущена вигода). Збитки відшкод овуються у повному обсязі, як що договором або законом не п ередбачено відшкодування у м еншому або більшому розмірі. Якщо особа, яка порушила прав о, одержала у зв'язку з цим дох оди, то розмір упущеної вигод и, що має відшкодовуватися ос обі, право якої порушено, не мо же бути меншим від доходів, од ержаних особою, яка порушила право. На вимогу особи, якій з авдано шкоди, та відповідно д о обставин справи майнова шк ода може бути відшкодована і в інший спосіб, зокрема, шкода , завдана майну, може відшкодо вуватися в натурі (передання речі того ж роду та тієї ж яко сті, полагодження пошкоджено ї речі тощо).

Відповідно до ст. 217 Господар ського кодексу України, відш кодування збитків є різновид ом господарської санкції за вчинення правопорушення у сф ері господарювання.

Виходячи зі змісту ст. ст. 218, 21 9 Господарського кодексу Укр аїни, підставою господарсько -правової відповідальності у часника господарських відно син є вчинене ним правопоруш ення у сфері господарювання, зокрема, невиконання або нен алежне виконання господарсь кого зобов'язання чи порушен ня правил здійснення господа рської діяльності.

Головною умовою відшкодув ання збитків є господарське правопорушення, яке вчинив у часник господарських віднос ин, притягнення до відповіда льності за яке можливо лише п ри наявності передбачених за коном умов, сукупність яких у творює склад правопорушення . До складу правопорушення вх одять такі елементи: суб' єк т, об' єкт, об' єктивна та суб ' єктивна сторона. Суб' єкто м є боржник, об' єктом - прав овідносини по зобов' язання х; об' єктивною стороною - н аявність збитків у майновій сфері кредитора, противоправ на поведінка у вигляді невик онання або неналежного викон ання боржником свого зобов' язання, причинний зв' язок м іж противоправною поведінко ю боржника і збитками; суб' є ктивну сторону правопорушен ня складає вина. Відсутність хоча б одного із вище переліч ених елементів, звільняє бор жника від відповідальності з а невиконання чи неналежне в иконання взятих на себе зобо в' язань. Обов' язок доведен ня факту невиконання або нен алежного виконання зобов' я зання, прямого причинного зв ' язку між порушенням зобов' язанням і завданими збитками і їх розмір покладається на к редитора, на боржника - покл адається обов' язок факту до ведення відсутності вини.

Відповідно до статті 225 Госп одарського кодексу України, до складу збитків, що підляга ють відшкодуванню особою, як а допустила господарське пра вопорушення, включаються: ва ртість втраченого, пошкоджен ого або знищеного майна, визн ачена відповідно до вимог за конодавства; додаткові витра ти (штрафні санкції, сплачені іншим суб'єктам, вартість дод аткових робіт, додатково вит рачених матеріалів тощо), пон есені стороною, яка зазнала з битків внаслідок порушення з обов'язання другою стороною; неодержаний прибуток (втрач ена вигода), на який сторона, я ка зазнала збитків, мала прав о розраховувати у разі належ ного виконання зобов'язання другою стороною; матеріальна компенсація моральної шкоди у випадках, передбачених зак оном.

На підставі зазначених пра вових норм, з урахуванням пун кту 2 Постанови Пленуму Верхо вного Суду України "Про практ ику розгляду судами цивільни х справ за позовами про відшк одування шкоди” від 27.03.1992 року № 6 та з урахуванням пункту 6 Роз ' яснення Вищого Арбітражно го суду України "Про деякі пит ання практики вирішення спор ів пов'язаних з відшкодуванн ям шкоди” від 01.04.1994 року № 02-5/215, суд зазначає наступне. Задоволе ння позовних вимог про стягн ення збитків може вважатись законним та обґрунтованим у разі встановлення судом ная вності в обставинах справи о дночасно чотирьох умов. Ними є: наявність правила поведін ки, встановленого законом аб о договором; наявність факту порушення такого правила по ведінки винною особою; наявн ість збитків у потерпілої ос оби; наявність безпосередньо го причинно-наслідкового зв' язку між протиправною поведі нкою особи, яка завдала шкоду , та збитками потерпілої стор они.

За правилами судового проц есу, кожна сторона повинна до вести ті обставини, на які вон а посилається як на підставу своїх вимог і заперечень (ста ття 33 Господарського процесу ального кодексу України). Вих одячи з цього, відповідно до с татті 1166 ЦК України, позивач в д аній справі повинен довести наступні обставини: 1) наявніс ть обов' язку відповідача ут риматись від дій, які можуть п ривести до порушення авторсь ких прав позивача; 2) факт пору шення цих прав; 3) наявність ви трат понесених позивачем та їх розмір; 4) наявність безпосе реднього причинно-наслідков ого зв' язку тобто прямої за лежності витрат, понесених п озивачем від дій або бездіял ьності відповідача.

Згідно до ч. 1 ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які ф актичні дані, на підставі яки х господарський суд у визнач еному законом порядку встан овлює наявність чи відсутніс ть обставин, на яких ґрунтуют ься вимоги і заперечення ст орін, а також інші обставини, я кі мають значення для правил ьного вирішення господарськ ого спору; ці дані встановлюю ться письмовими і речовими доказами, висновками судови х експертів, поясненнями пре дставників сторін та інших о сіб, які беруть участь в судо вому процесі.

Згідно ч. 1 ст. 43 ГПК України го сподарський суд оцінює доказ и за своїм внутрішнім переко нанням, що ґрунтується на все бічному, повному і об' єктив ному розгляді в судовому про цесі всіх обставин справи в ї х сукупності, керуючись зако ном.

Стаття 129 Конституції Украї ни встановлює, що судді при зд ійсненні правосуддя незалеж ні і підкоряються лише закон у. Змагальність сторін та сво бода в наданні ними суду свої х доказів і у доведенні перед судом їх переконливості - є од нією із основних засад судоч инства.

Стаття 16 ЦК України визнач ає, що способами захисту циві льних прав та інтересів можу ть бути:

1) визнання права;

2) визнання правочину недійс ним;

3) припинення дії, яка порушу є право;

4) відновлення становища, як е існувало до порушення;

5) примусове виконання обов' язку в натурі;

6) зміна правовідношення;

7) припинення правовідношен ня;

8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування м айнової шкоди;

9) відшкодування моральної ( немайнової) шкоди;

10) визнання незаконними ріш ення, дій чи бездіяльності ор гану державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого са моврядування, їхніх посадови х і службових осіб. Суд може за хистити цивільне право або і нтерес іншим способом, що вст ановлений договором або зако ном.

Таким чином, суд вважає позо вні вимоги в частині заборон и відповідачу будь-яке викор истання у господарську зворо ті творів позивача у будь-які й формі копіювання чи будь-як ій формі відтворення та ориг інальних назв творів художнь ого характеру „Лаванда Табле тована” та „Кедр Таблетовани й” та стягнення з відповідач а на свою користь збитків, зав даних порушенням авторськог о права в сумі 39110,00,00 грн. обґрунт ованими, такими, що підтвердж уються доданими до матеріалі в справи доказами, не спросто ваними відповідачем та таким и, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Щодо позовних вимог про стя гнення з відповідача компенс ації у розмірі 50000 мінімальних заробітних плат суд зазнача є наступне.

Відповідно до п. "г" ч. 2 ст. 52 Зак ону України "Про авторське пр аво і суміжні права", суд має п раво постановити рішення чи ухвалу про виплату компенсац ії, що визначається судом, у р озмірі від 10 до 50000 мінімальних заробітних плат, замість ві дшкодування збитків або стяг нення доходу. При визначенні компенсації, яка має бути в иплачена замість відшкодува ння збитків чи стягнення дох оду, суд зобов'язаний у встано влених пунктом "г" цієї част ини межах визначити розмір компенсації, враховуючи обс яг порушення та (або) намі ри відповідача.

Тобто при винесенні рішенн я судом може бути винесено рі шення про стягнення або збит ків, або компенсації. Оскільк и судом задоволена позовна в имога про стягнення з відпов ідача на користь позивача зб итків у розмірі 39110,00 грн., то суд дійшов висновку про відсутн ість правових підстав для за доволення вимоги про стягнен ня компенсації.

Позивач просить суд стягну ти з відповідача 4300,00 грн. витра т пов'язаних з проведенням су дової експертизи.

Відповідно до ст. 44 Господар ського процесуального кодек су України, судові витрати с кладаються з судового збор у, сум, що підлягають сплаті з а проведення судової експер тизи, призначеної господарсь ким судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням ре чових доказів у місці їх знах одження, оплати послуг перек ладача, адвоката та інших вит рат, пов'язаних з розглядом сп рави.

Вирішуючи питання розподі лу судових витрат суд керуєт ься ст. 49 Господарського проце суального кодексу України, в ідповідно до якої у спорах, що виникають при виконанні дог оворів та з інших підстав дер жавне мито покладається на с торони пропорційно розміру з адоволених позовних вимог. С уми які підлягають сплаті за проведення судової експерти зи, призначеної господарськи м судом, витрат, пов' язаних з оглядом та дослідженням реч ових доказів у місці їх знахо дження, оплати послуг перекл адача, адвоката, витрат на інф ормаційне - технічне забезпе чення судового процесу та ін ших витрат, пов' язаних з роз глядом справи покладаються п ри задоволенні позову на від повідача, а при відмові в позо ві - на позивача; при частков ому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно р озміру задоволених позовних вимог. Таким чином, судові вит рати у даній справі слід покл асти на обидві сторони, пропо рційно розміру задоволених п озовних вимог.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 6, 8, 19, 124, 129 Консти туції України, ст. ст. 1, 4, 12, 33, 43, 44-49, 75, 82-85 Господарського процесуаль ного кодексу України, суд -

< Текст >

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити ча стково.

Заборонити ФОП ОСОБА_5 (6 1172, АДРЕСА_1, іін НОМЕР_1) б удь-яке використання у госпо дарському звороті творів поз ивача у будь-який формі копію вання чи будь-який формі відт ворення.

Заборонити ФОП ОСОБА_5 (6 1172, АДРЕСА_1, іін НОМЕР_1) б удь-яке використання у госпо дарчому звороті оригінальни х назв творів художнього хар актеру "Лаванда Таблетована" та "Кедр Таблетований" та назв , схожих з ними.

Стягнути з ФОП ОСОБА_5 (6117 2, АДРЕСА_1, іін НОМЕР_1, в ідомості про відкриті поточн і рахунки в матеріалах справ и відсутні) на користь Підпри ємства "БІОН" ЛТД у формі товар иства з обмеженою відповідал ьністю (61004, м. Харків, вул. Маршал а Конєва, 21, код ЄДРПОУ 21212344, відом ості про відкриті поточні ра хунки в матеріалах справи ві дсутні) - 39110,00 грн. завданих збит ків, 4300,00 грн. витрат пов'язаних з проведенням експертизи.

Стягнути з ФОП ОСОБА_5 (6117 2, АДРЕСА_1, іін НОМЕР_1, в ідомості про відкриті поточн і рахунки в матеріалах справ и відсутні) на користь Держав ного бюджету України (Управл іння Державного Казначейств а України в Дзержинському ра йоні м. Харкова, ЄДРПОУ 24134567, МФО 851011, номер рахунку 31210206700003 , код оде ржувача 03500039) - 561,10 грн. державного мита та 236,00 грн. витрат на ІТЗ су дового процесу.

Видати накази після набран ня рішенням законної сили.

В решті позову - відмовити.

Суддя (підпис< Текст > Погорелова О.В.

Повний текст рішення складений та підписаний 04 січ ня 2012 року

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення03.01.2012
Оприлюднено11.01.2012
Номер документу20673681
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5023/9426/11 (н.р. 38/352-09)

Ухвала від 19.01.2012

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Гончар Т. В.

Рішення від 03.01.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 20.12.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 06.12.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 11.11.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні