Галицький районний суд м.Львова
Справа № 4-2082/11
П О С Т А Н О В А
28.12.2011
суддя Галицького районного суду міста Львова ОЛЕКСІЄНКО М.Ю., при секретарі МОЙСЕВИЧ С.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові
скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність посадових осіб органів прокуратури,
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою на бездіяльність посадових осіб органів прокуратури Львівської області щодо неналежного реагування та повідомлення ним про злочин по його заяві від 15 липня 2011 року та зобов'язання прийняти рішення у відповідності до кримінально-процесуального законодавства.
В судове засідання скаржник та прокурор не з»явились.
Вивчивши матеріали скарги ОСОБА_1, наглядове провадження прокуратури Львівської області № 08/1-3-07, вважаю, що провадження з розгляду скарги ОСОБА_1 підлягає закриттю, виходячи з наступного.
Статтею 97 КПК України передбачено, що прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані приймати заяви і повідомлення про вчинені або підготовлювані злочини; за заявою або повідомленням про злочини посадова особа зобов'язана прийняти одне з рішень: порушити кримінальну справу, відмовити у її порушенні, направити заяву або повідомлення за належністю. Перераховані дії посадова особа повинна вчинити в тому випадку, коли заява чи повідомлення стосується саме вчинення злочину.
Згідно ст. 110 ЦПК України дії та постанови органів дізнання можуть бути оскаржені прокурору. У разі надходження скарги прокурор зобов'язаний розглянути її протягом десяти днів і рішення по скарзі повідомити скаржнику. Дії та постанови органів дізнання можуть бути оскаржені до суду. Скарги на дії і постанови органів дізнання розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті, якщо інше не передбачене цим Кодексом.
Відповідно до ст. 234 КПК України скарги на дії слідчого розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті, якщо інше не передбачене цим Кодексом.
Згідно ст. 236 КПК України скарга на дії прокурора при проведенні ним досудового слідства або окремих слідчих дій подається вищестоящому прокурору, який її розв'язує в порядку і в строки, що передбачені ст. ст. 234 та 235 КПК України. Дії прокурора можуть бути оскаржені при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті, якщо інше не передбачене КПК України.
Відповідно до змісту вищевказаних норм КПК України, скарги на дії органів дізнання, слідчого та прокурора, крім скарг на постанови про порушення кримінальної справи, відмови у порушенні кримінальної справи, закриття кримінальної справи (ст. ст. 236-1 – 236-8 КПК України), розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті.
Крім того, суд не наділений правом визнавати діяльність прокурора неправомірною чи незаконною, оскільки це не передбачено кримінально-процесуальним законодавством.
На підставі наведеного, провадження з розгляду скарги ОСОБА_1 вважаю за необхідне закрити.
Керуючись ст. ст. 94, 97,110, 234, 236 КПК України,
п о с т а н о в и л а :
Провадження з розгляду скарги ОСОБА_1 на бездіяльність посадових осіб органів прокуратури з а к р и т и .
СУДДЯ
Оригінал постанови.
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2011 |
Оприлюднено | 06.02.2012 |
Номер документу | 21182052 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Олексієнко М. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні