Справа № 4-1476/11
П О С Т А Н О В А
іменем України
"10" січня 2012 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Дубас В.А., при секретарі Іващенко К.В., Ридзель О.В., за участю прокурора Гончаренка А.О., адвоката ОСОБА_1, слідчого Ярошенка І.В., скаржника ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу за скаргою ОСОБА_2 на постанову про порушення кримінальної справи від 16.11.2011 року, суд, -
в с т а н о в и в:
У грудні 2011 року ОСОБА_2 звернувся до суду зі скаргою на постанову про порушення кримінальної справи винесену 16.11.2011 року слідчим СВ Дарницького РУ ГУ МВС України в м. Києві Ярошенком І.В. відносно ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., за ознаками складу злочину, передбаченого ст. 152 ч. 3 КК України. Кримінальній справі присвоєно №02-22418. Скаржник просив суд згадану постанову про порушення кримінальної справи скасувати в частині щодо нього.
Обґрунтовуючи скаргу зазначав, що постанова про порушення кримінальної справи є необґрунтованою, незаконною, безпідставною та такою, що підлягає скасуванню, оскільки вона не відповідає вимогам ст.ст. 94, 97, 98 КПК України, у ній відсутні дані, які вказують на існування ознак згаданого злочину.
Дослідивши матеріали, на підставі яких було порушено кримінальну справу, заслухавши пояснення скаржника, адвоката, які підтримали вимоги скарги та надали додаткові усні обґрунтування; думку прокурора, який вважає постанову про порушення кримінальної законною, а скаргу безпідставною; суд приходить до висновку про те, що скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав.
У ст. 94 КПК України перелічені приводи до порушення кримінальної справи. Справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.
Відповідно до ст. 98 КПК України при наявності приводів і підстав, зазначених у ст. 94 КПК України, прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобовязані винести постанову про порушення кримінальної справи, вказавши приводи і підстави до порушення справи, статтю кримінального закону, за ознаками якої порушується справа, а також дальше її спрямування і, якщо на момент порушення кримінальної справи встановлено особу, яка вчинила злочин, кримінальну справу повинно бути порушено, щодо цієї особи.
Крім того, у відповідності до ст. 94 ч. 2 КПК України кримінальна справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину і суд, відповідно до ст. 236-8 ч. 14 КПК України, розглядаючи скаргу на постанову про порушення справи, повинен перевіряти наявність приводів і підстав для винесення зазначеної постанови, законність джерел отримання даних, які стали підставою для винесення постанови про порушення справи, і не вправі розглядати й заздалегідь вирішувати ті питання, які вирішуються судом при розгляді справи по суті.
Частиною 1 статті 11 КК України визначено, що злочином є передбачене цим кодексом суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину.
Згідно змісту закону ознаками злочину є: визнання діяння злочином у Кримінальному кодексі; суспільна небезпека діяння; його протиправність; винність; вчинення діяння субєктом злочину.
Кримінальна справа може бути порушена тільки за наявності достатніх даних, на основі яких встановлюються об'єктивні ознаки скоєного або підготовленого злочину.
Достатніми даними, що вказують на наявність таких ознак вважається фактичне існування доказів, які підтверджують реальність конкретної події злочину. При вирішенні питання про порушення кримінальної справи також необхідно зясувати, чи є фактичні обставини, що виключають можливість порушення кримінальної справи.
Судом встановлено, що слідчим СВ Дарницького РУ ГУ МВС України в м. Києві Ярошенком І.В. 16.11.2011 року порушено кримінальну справу відносно ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., за ознаками складу злочину, передбаченого ст. 152 ч. 3 КК України.
З вказаної постанови про порушення кримінальної справи вбачається, що ОСОБА_4 у невстановлений досудовим слідством час в ніч із 22.09.2011 року на 23.09.2011 року, знаходячись у АДРЕСА_1, умисно, з метою зґвалтування, за попередньою змовою із ОСОБА_2, із застосуванням фізичного насильства до неповнолітньої гр. ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 р.н., вступили із останньою проти її волі у статеві зносини. Приводом для порушення справи стали достатні дані, які вказують на наявність у діях згаданих осіб ознак складу злочину, передбаченого ст. 152 ч. 3 КК України.
Частиною 1 статті 152 КК України передбачено, що зґвалтування - це статеві зносини із застосуванням фізичного насильства, погрози його застосування або з використанням безпорадного стану потерпілої особи.
Зґвалтування, вчинене групою осіб, або зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього кваліфікується за ч. 3 ст. 152 КК України.
У матеріалах, на підставі яких було порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 152 КК України, наявні наступні дані: пояснення ОСОБА_5 від 09.11.2011 року, протокол усної заяви (повідомлення) про злочин ОСОБА_6 від 23.09.2011 року, пояснення ОСОБА_6, пояснення ОСОБА_5 від 23.09.2011 року, пояснення ОСОБА_2, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, рапорт міліціонерів роти ПМОП «Беркут»від 23.09.2011 року, рапорт слідчого Павлуша І.В. від 23.09.2011 року, акт судово-медичного дослідження (обстеження) №5431 від 24.09.-18.10.2011 року та інші документи.
Згідно висновків акту судово-медичного дослідження (обстеження) на тілі ОСОБА_5, виявлені ушкодження у вигляді синців на внутрішній поверхні лівого плеча в середній третині, в здухвинній ділянці зліва, на внутрішній поверхні правого стегна в верхній третині та середній третині, на передній поверхні лівого колінного суглобу. На момент обстеження ОСОБА_5 статевої зрілості досягла, цілість дівочої пліви порушена (давність порушення відповідає 23.09.2011 року), при огляді задньопрохідного отвору виявлені садна та крововиливи слизової. Всі перелічені ушкодження відповідають по строку - 23.09.2011 року.
Таким чином, приводом до порушення кримінальної справи став протокол усної заяви (повідомлення) про злочин ОСОБА_6 від 23.09.2011 року, підставами для порушення кримінальної справи є наявні у матеріалах, на підставі яких було порушено кримінальну справу, дані, які судом встановлені та описані у цій постанові.
Порушень вимог КПК України при отриманні цих даних судом не виявлено.
Зважаючи на викладене, всебічно, повно та обєктивно оцінивши в сукупності матеріали, які стали підставою для порушення кримінальної справи, суд приходить до висновку, що слідчим при порушенні справи дотримані положення чинного кримінального процесуального законодавства, тому підстав для скасування оскаржуваної постанови про порушення кримінальної справи від 16.11.2011 року суд не вбачає.
Керуючись ст.ст. 236-7, 236-8 КПК України , суд
п о с т а н о в и в :
Скаргу ОСОБА_2 на постанову про порушення кримінальної справи від 16.11.2011 року, винесену слідчим СВ Дарницького РУ ГУ МВС України в м. Києві Ярошенком І.В. в частині відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., за ознаками складу злочину, передбаченого ст. 152 ч. 3 КК України залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена протягом 7 діб до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва.
Суддя:
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2012 |
Оприлюднено | 09.12.2022 |
Номер документу | 21584376 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Дубас В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні