Cправа № 2a-0770/3612/11
Ряд стат. звіту № 10.1
Код - 10
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2012 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Луцович М.М.
при секретарі судового засідання Гулай М.В.
за участю сторін:
сторони в судове засідання не з'явилися.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду позовну заяву Прокурора Виноградівського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виноградівське Райсільенерго»про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернувся прокурор Виноградівського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виноградівське Райсільенерго»якою просить стягнути на користь Управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії в сумі 2014,26 грн.
Свої вимоги позивач мотивує наступним. Товариство з обмеженою відповідальністю «Виноградівське Райсільенерго»зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України у Виноградівському районі, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, відповідно до статті 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»№ 400/97 від 26 червня 1997 року, а з 01 січня 2004 року також як платник страхових внесків відповідно до статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09 липня 2003 року № 1058.
Згідно із статтею 2 пунктом 1 абзацом 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»для платників збору, визначених статтею 1 пунктом 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б-з»статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення», за ставкою 100% від об'єкта оподаткування.
Частиною 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058 від 09.07,2003 року, який набрав чинності з 01.01.2004 року, встановлено, що зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку пенсій призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", який діяв до набрання чинності цим Законом.
За період з 01.04.2011 р. по 30.09.2011 р. загальна сума, яка підлягає відшкодуванню Товариством з обмеженою відповідальністю «Виноградівське Райсільенерго», становить 2014,26 грн. Товариство з обмеженою відповідальністю «Виноградівське Райсільенерго»належного відшкодування сум виплаченої пільгової пенсії не здійснило.
Прокурор Виноградівського району та позивач, а саме Управління пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області в судове засідання не з'явився, проте надав суду заяву, якою просив розгляд даної справи провести без участі позивача за наявними у справі матеріалами.
Відповідач в судове засідання не з'явився, проте надав суду письмові заперечення проти позову в яких просив відмовити в задоволені позову з мотивів наведених у запереченнях (а.с.45-50).
Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, а відтак у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ТОВ «Виноградівське Райсільенерго» є юридичною особою з 05.04.1996 року, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, виданого Виноградівською районною державною адміністрацією Закарпатської області та знаходиться за адресою: 90300, Закарпатська область, м. Виноградів, вул. Тюльпанів, буд. 24 А (а.с.26).
Громадянин ОСОБА_1 працював в у Товаристві з обмеженою відповідальністю "Виноградівське Райсільенерго" газоелектрозварником VI розряду з 01 січня 1981 р. по 31 травня 1983 р., що стверджується копією трудової книжки (а.с.30-32) та довідкою №19 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (а.с.33). Вказані обставини дали йому право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п.п. "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Як вбачається з матеріалів справи, пільгову пенсію гр. ОСОБА_1 було призначено згідно протоколу № 2706 від 23 грудня 2010 року (а.с.28).
Правомірність винесення даного протоколу була предметом оскарження в судовому порядку з боку відповідача.
За наслідками судового розгляду адміністративної справи, Закарпатським окружним адміністративним судом було винесено постанову від 30 листопада 2011 року в адміністративні справі № 2а-0770/2885/11 яка станом на день розгляду зазначеної справи набула законної сили (а.с.а.с. 62-64). Як вбачається зі змісту даної постанови, судом встановлено, що громадянин ОСОБА_1, працював у Товаристві з обмеженою відповідальністю "Виноградівське Райсільенерго" в шкідливих умовах праці повний робочий день і має право на призначення йому пільгової пенсії. Крім того встановлено, що оскаржуваний протокол № 2706 від 23 грудня 2010 року винесено УПФУ у Виноградівському районі Закарпатської області правомірно та у межах його компетенції, що повністю спростовує обставини, наведені відповідачем у запереченнях проти позову.
Відповідно до статті 72 частини 1 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
За період з 01.04.2011 р. по 30.09.2011 р. громадянину ОСОБА_1 було виплачено 4980,78 гривень, фактичні витрати на доставку пенсії пенсіонеру становить 77,7 гривень. Загальна сума що підлягає відшкодуванню Пенсійному фонду складає 2014,26 грн.
Згідно довідки, що надана позивачем, за період з 01 квітня 2011 р. по вересень 2011 року громадянину ОСОБА_1, було виплачено пенсію в сумі 4980,78 грн.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що за період з 01.04.2011 року по 30.09.2011 року, згідно розрахунків сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії, які були надіслані до товариства з обмеженою відповідальністю "Виноградівське Райсільенерго" підлягало відшкодуванню 2014,26 грн.(а.с.7-18).
Відповідно до статті 13 частини 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення», на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджені Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до статті 6 пункту 6.8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, що затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду місячну суму зазначену в повідомленні про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, яким відповідно до статті 6 пункту 6.4. цієї Інструкції розмір сум відшкодування на поточний рік визначається щорічно.
Відповідно до наказу Державного комітету зв'язку та інформатизації України, від 22.07.2004, № 166 «Про затвердження тарифів на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги»тарифи на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, застосовуються підприємствами (операторами) зв'язку, що надають ці послуги, у відсотках від суми отриманої пенсії: у місті –0,79%, у селі та смт. –1,56%.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України № 1058 зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до статті 13 пунктів «б»-«з»Закону України «Про пенсійне забезпечення», який діяв до набрання чинності Законом України № 1058.
Відповідно до статті 18 пункту 4 Закону України № 1058 страхові внески не включаються до складу податків (інших обов'язкових платежів), що складають систему оподаткування, а також на ці внески не поширюється податкове законодавство. Згідно з пунктом 15 Прикінцевих положень Закону № 1058 до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
За наведених вище обставин суд приходить до висновку, що права та інтереси позивача порушені та потребують судового захисту, а відтак позовні вимоги слід задовольнити повністю.
Керуючись статтями 11, 70, 86, 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора Виноградівського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виноградівське Райсільенерго»- задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Виноградівське Райсільенерго»(90300, Закарпатська область, м. Виноградів, вул. Тюльпанів, буд. 24 А, код 03062349,) на користь Управління пенсійного фонду у Виноградівському районі Закарпатської області заборгованість в сумі 2014,26 грн. (дві тисячі чотирнадцять грн. 26 коп.) грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий-суддя Луцович М.М.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2012 |
Оприлюднено | 27.03.2012 |
Номер документу | 22095479 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Луцович М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні