Рішення
від 20.03.2012 по справі 3/168-11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

3/168-11

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16                                                   тел. 235-24-26

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"20" березня 2012 р.                                                                  Справа № 3/168-11

Господарський суд Київської області у складі судді Лопатіна А.В., розглянувши  у відкритому судовому засіданні справу

за позовом           Громадського об'єднання жителів, забудовників села Миколаївка та садових товариств, розташованих в межах Колощинської сільської ради“Миколаївська громада”, Київська область, Макарівський район,

с. Миколаївка

до           Закритого акціонерного товариства Будівельно-комерційної фірми “Агрогаз”, Київська область, смт. Макарів

про           витребування документів

за участю представників: згідно протоколу судового засідання

Обставини справи:

Громадським об'єднанням жителів, забудовників села Миколаївка та садових товариств, розташованих в межах Колощинської СР “Миколаївська громада” (надалі позивач) заявлено позов до Закритого акціонерного товариства Будівельно-комерційної фірми “Агрогаз” (надалі відповідач) про витребування наступних документів: акту прийому в експлуатацію газопроводу, звіту про фактичні витрати по будівництву газопроводу з додатком підтверджуючих документів, акти прихованих робіт по збудованому газопроводу високого та середнього тиску, сертифікати на труби, муфти, трійники, акти на механічне випробування зразків на розтяг зварних з'єднань  та паспорти на ГРП.   

Ухвалою господарського суду Київської області від 19.12.2011 р. порушено провадження у справі та її розгляд призначено на 01.02.2012 р.

Ухвалою господарського суду Київської області від 01.02.2012 р., у зв'язку з неявкою відповідача, розгляд справи відкладено на 15.02.2012 р.

15.02.2012 р. через канцелярію господарського суду Київської області представник відповідача подав заяву про застосування строків позовної давності від 15.02.2012 р. № 8 та відзив на позовну заяву. Дані заява та відзив взяті судом до уваги.  

У судовому засіданні представниками сторін було подано клопотання про продовження строку вирішення спору у порядку ст. 69 ГПК України. Крім того, у суду виникла необхідність у тому, щоб представник ПАТ "Київоблгаз" надав пояснення з приводу вводу в експлуатацію газопроводу по газифікації сіл Миколаївка, Марьянівка та територій садових товариств, розташованих у межах Колонщинської сільської ради та підписання відповідної документації, оскільки представником відповідача у судовому засіданні було заявлено, що саме

ПАТ "Київоблгаз" вводив в експлуатацію зазначений газопровід та підписував відповідну документацію щодо якої виник спір.

Ухвалою господарського суду Київської області від 15.02.2012 р. продовжено строк вирішення спору та розгляд справи відкладено на 29.02.2012 р.

Крім того, Господарським судом Київської області ухвалою від 15.02.2012 р. було викликано в судове засідання, призначене на 29.02.2012 р. повноважного представника ПАТ «Київоблгаз», так як в графі «представник експлуатаційної організації»актів про приймання закінченого будівельного об'єкту системи газопостачання, а саме: ПЕ газопроводу середнього тиску від 21.03.2007 року за проектами № 99603 та № 99605, розробленими ПП «Фегтехкомом»у селах Мар'янівка та Миколаївка Макарівського району; по прийманню установки газорегуляторної високого тиску з регуляторами РДСК –50БМ ПГШ № 737 за проектом № 99603, розробленим ПП «Фегтехкомом»в с. Мар'янівка, Макарівського району; по прийманню підходящого ПЕ газопроводу високого тиску за проектом розробленим ПП "Васко", стоять підписи  Миненка П. І. та відтиски печатки Макарівської ФЕГГ ВАТ «Київоблгаз». Так як ПАТ «Київоблгаз»є правонаступником ВАТ «Київоблгаз»(витяг з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України №13230311 від 03.03.2012 р.), а суду не було відомо про існування Макарівської ФЕГГ ВАТ «Київоблгаз»на момент розгляду справи та про існування трудових відносин між ПАТ «Київоблгаз»та гр. Миненком П. І., тому у вказаній ухвалі господарський суд зазначив про виклик «повноважного представника»ПАТ «Київоблгаз», залишивши вибір за ПАТ «Київоблгаз»направляти в судове засідання Миненка П.І., посадову особу або іншого працівника підприємства, з метою надання останнім пояснень щодо вводу в експлуатацію газопроводу сіл Миколаївка, Мар'янівка та територій садових товариств, розташованих у межах Колонщинської сільської ради.

Ухвалою господарського суду Київської області від 29.02.2012 р., у зв'язку з неявкою у судове засідання представника ПАТ "Київоблгаз", розгляд справи відкладено на 20.03.2012 р. та повторно зобов'язано ПАТ "Київоблгаз" направити свого представника у судове засідання, а учасників судового процесу зобов'язано подати:

сторін –письмові пояснення з приводу того чи було складено акт вводу в експлуатацію газопроводу сіл Миколаївка, Мар'янівка та територій садових товариств, розташованих у межах Колонщинської сільської ради Макарівського району Київської області, а у разі його складання, подати до суду оригінал відповідного акту (для звірки) та належним чином завірену копію (для залучення до матеріалів справи);

позивача –надати докази виконання частини 3 договору генерального підряду від 18.05.2005 р. на газифікацію сіл Миколаївка, Мар'янівка та територій садових товариств, розташованих у межах Колонщинської сільської ради Макарівського району Київської області та пояснення природи виникнення вимог до відповідача щодо надання останнім Актів прихованих робіт по збудованому газопроводу високого тиску та середнього тиску, сертифікати на труби, муфти, трійники, акти на механічне випробування зразків на розтяг зварних з'єднань, паспорти на ГРП, а саме: чим обумовлений обов'язок відповідача, на думку позивача, передати вищевказані документи останньому, в який строк і на виконання яких домовленостей між сторонами або норм законодавства;

відповідача –письмові пояснення з приводу виконання останнім п.п. 5.12. договору генерального підряду від 18.05.2005 р. на газифікацію сіл Миколаївка, Мар'янівка та територій садових товариств, розташованих у межах Колонщинської сільської ради Макарівського району Київської області.

20.03.2012 р. через канцелярію господарського суду Київської області представники позивача та ПАТ "Київоблгаз" подали на вимогу ухвали суду від 29.02.2012 р. письмові пояснення, які взяті судом до уваги.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення присутніх у судовому засіданні представників учасників судового процесу та представників

ПАТ "Київоблгаз", суд

встановив:

18.08.2005 р. між Громадським об'єднанням жителів, забудовників села Миколаївка та садових товариств, розташованих в межах Колонщинської сільської ради "Миколаївська громада" (замовник) та Закритим акціонерним товариством Будівельно-комерційною фірмою "Агрогаз" (генеральний підрядник) було укладено договір генерального підряду на газифікацію сіл Миколаївка, Марьянівка та територій садових товариств, розташованих в межах Колонщинської сільської ради (далі договір генерального підряду), відповідно до умов якого (п. 1.1 договору генерального підряду) замовник доручає, а генеральний підрядник зобов'язується виконати повний комплекс робіт по газифікації сіл Миколаївка, Марьянівка та територій садових товариств, розташованих в межах Колонщинської сільської ради (надалі територія газифікації). Територія газифікації відображена на карті-схемі, що є невід'ємною частиною договору (додаток № 1). При цьому газифікації підлягають всі без виключення вулиці та провулки території газифікації, незалежно від того подали власники будівель (або незабудованих земельних ділянок) заяви на газифікацію їх будинків чи ні.

Приписами п. 2.1. договору генерального підряду передбачено, що сумарна вартість робіт по договору складає приблизно 5500000,00 грн., з яких вартість проектування 522160,00 грн. При цьому зазначено, що після закінчення проектування визначиться більш точна вартість будівництва.

Відповідно до пункту 1.3. договору генерального підряду технічні, економічні та інші вимоги проектних та будівельних робіт, що є предметом договору, повинні відповідати державним будівельним нормам і правилам (відповідно,

ДБН А.2.2.-3.-2004 та ДБН В.2.5-20-2001) та завданню на проектування

(додаток № 2) та будівництво (додаток № 3), затверджених замовником, які є невід'ємними частинами договору.

У пункті 1.9. договору генерального підряду вказано, що генеральний підрядник зобов'язується виконати всі будівельні роботи на свій ризик власними та залученими субпідрядними організаціями згідно умов даного договору та проектної документації, включаючи всі необхідні роботи, котрі конкретно в ній можуть бути незазначені, але є необхідними для повного завершення будівництва, своєчасному пуску газопроводів в експлуатацію та нормальному подальшому їх використанню.

Пунктами 5.2. та 5.11. договору генерального підряду передбачено, що генеральний підрядник зобов'язується забезпечити виконання робіт в повній відповідності з проектом, кошторисами, робочими кресленнями, будівельними нормами; якість виконаних всіх робіт відповідно проектній документації і діючим ДБН; своєчасне усунення недоліків та дефектів, виявлених при прийомі робіт і в гарантійний термін експлуатації об'єкту. На протязі 20 днів після складання акту прийому в експлуатацію газопроводу пред'явити замовнику звіт про фактичні витрати по будівництву газопроводу з додатком підтверджуючих документів.     

Пунктом 9.3. договору генерального підряду визначено, що термін дії договору закінчується після повного виконання сторонами своїх зобов'язань по даному договору.

24.07.2007 р. між Громадським об'єднанням жителів, забудовників села Миколаївка та садових товариств, розташованих в межах Колонщинської сільської ради "Миколаївська громада" та Закритим акціонерним товариством Будівельно-комерційною фірмою "Агрогаз" було укладено додаткову угоду (далі додаткова угода) до договору генерального підряду на газифікацію сіл Миколаївка, Марьянівка та територій садових товариств, розташованих в межах Колонщинської сільської ради від 18.08.2005 р., відповідно до умов якої (п. 1 додаткової угоди) сторони за взаємною згодою визнають факт завершення проектування та будівництва відвідного газопроводу та вуличного розподільчого газопроводу відповідно до договору генерального підряду від 18 серпня 2005 р. та остаточну вартість робіт, виконаних генеральним підрядником у розмірі 6049058 грн. 00 коп. та відповідність цих даних актам виконаних робіт від 19 березня 2007 р. Вказана угода підписана з боку позивача: головою правління Решетняком В.Ф., з боку відповідача: Кострицею В.Г. та скріплена печатками сторін.

Пунктом 3 додаткової угоди визначено, що на момент укладання даної угоди замовником сплачено 2865500,00 грн.

Відповідно до п. 5 додаткової угоди, замовник має сплатити решту боргу у сумі 3049022,00 грн. з відстрочкою платежів до кінця 2008 року.

Пунктом 9.3. додаткової угоди передбачено, що з моменту укладання даної угоди і до остаточних розрахунків між сторонами генеральний підрядник не втручається в господарську діяльність замовника, пов'язану з експлуатацією спорудженого газопроводу, в тому числі з питань підключення до системи нових інвесторів.

Приписами п. 11 додаткової угоди визначено, що всі розбіжності, пов'язані з виконанням умов даної угоди, вирішуються сторонами шляхом переговорів, а при недосягненні згоди - відповідно до чинного законодавства України.

У зв'язку з невиконанням позивачем умов договору генерального підряду від 18.08.2005 р. щодо сплати коштів за виконані відповідачем роботи, ЗАТ "Агрогаз" звернулось до суду з позовом про стягнення заборгованості у розмірі 2970224,76 грн.

Рішенням господарського суду Київської області від 12.10.2011 р. у справі

№ 11/052-09 позовні вимоги ЗАТ "Агрогаз" задоволено повністю та стягнено з Громадського об'єднання жителів, забудовників села Миколаївка та садових товариств, розташованих в межах Колонщинської сільської ради "Миколаївська громада" 2970224,76 грн. заборгованості за виконані ЗАТ "Агрогаз" роботи відповідно до умов договору генерального підряду від 18.08.2005 р.

Позивач у справі, як на підставу своїх позовних вимог посилається на той факт, що відповідач не передав йому акту прийому в експлуатацію газопроводу, звіту про фактичні витрати по будівництву газопроводу з додатком підтверджуючих документів, акти прихованих робіт по збудованому газопроводу високого та середнього тиску, та документів встановлених вимогами ДБН В.2.5-20-2001 "Інженерне обладнання будинків і споруд. Зовнішні мережі та споруди. Газопостачання", зазначених у додатку Щ "Особливості приймання закінчених будівництвом об'єктів системи газопостачання", а саме: сертифікати на труби, муфти, трійники, акти на механічне випробування зразків на розтяг зварних з'єднань та паспорти на ГРП.

Присутній у судовому засіданні представник ПАТ "Київоблгаз" подав акти про приймання закінченого будівельного об'єкту системи газопостачання, а саме:

ПЕ газопроводу середнього тиску від 21.03.2007 року за проектами № 99603 та

№ 99605, розробленими ПП «Фегтехкомом»у селах Мар'янівка та Миколаївка Макарівського району; по прийманню установки газорегуляторної високого тиску з регуляторами РДСК –50БМ ПГШ № 737 за проектом № 99603, розробленим

ПП «Фегтехкомом»в с. Мар'янівка, Макарівського району; по прийманню підходящого ПЕ газопроводу високого тиску за проектом розробленим ПП "Васко" та заявив, що ці акти і є актами прийому в експлуатацію газопроводу. Проте дане твердження не відповідає дійсності, виходячи з наступного:

Станом на дату підписання договору генерального підряду 18.08.2005 р. порядок прийняття та вводу в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів регламентувався вимогами зазначеними у Постанові Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р. № 1243 "Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів".

Відповідно до п. 1. Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р.

№ 1243 "Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів полягає у підтвердженні державними приймальними комісіями готовності до експлуатації об'єктів нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будівель і споруд як житлово-громадського, так і виробничого призначення, інженерних мереж та споруд, транспортних магістралей, окремих черг пускових комплексів (далі - закінчені будівництвом об'єкти), їх інженерно-технічного оснащення відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації, нормативних вимог, вихідних даних на проектування.

У п. 3. Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р.

№ 1243 "Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" вказано, що об'єкти виробничого призначення з кількістю робочих місць понад 50 або вартістю понад 5 млн. гривень, а також об'єкти житлово-громадського призначення III, IV і V категорій складності до пред'явлення їх державним приймальним комісіям попередньо приймаються робочими комісіями.

Приписами п. 5. Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р.

№ 1243 "Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" встановлено, що для пред'явлення закінченого будівництвом об'єкта державній приймальній комісії відповідно до пункту 3 Порядку замовником будівництва об'єкта (далі - замовник) утворюється робоча комісія. Робоча комісія утворюється не пізніше ніж у п'ятиденний строк після отримання замовником письмового повідомлення від генерального підрядника про закінчення будівництвом об'єкта з проханням утворити робочу комісію.  

Відповідно до п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р.

№ 1243 "Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" до складу робочої комісії включаються представники генерального підрядника, субпідрядної організації, генерального проектувальника (автор проекту), експлуатаційної організації, інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, органів державного санітарно-епідеміологічного нагляду, державного пожежного нагляду, промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду, державного енергетичного нагляду, охорони навколишнього природного середовища, державної інспекції з енергозбереження та інших органів, що здійснюють державний нагляд відповідно до призначення об'єкта.

У п. 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р.

№ 1243 "Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" вказано, що на підставі проведеної перевірки робоча комісія визначає готовність закінченого будівництвом об'єкта до пред'явлення державній приймальній комісії. Результати перевірки робочою комісією готовності закінченого будівництвом об'єкта до пред'явлення державній приймальній комісії оформляються актами, форми яких затверджуються Мінрегіонбудом. Акти робочої комісії оформляються генеральним підрядником, підписуються головою та членами робочої комісії і передаються державній приймальній комісії.

Форму акта прийняття в експлуатацію об'єкта виробничого призначення з кількістю робочих місць понад 50 або вартістю понад 5 млн. грн., затверджено наказом, який станом на дату підписання генерального договору підряду був чинний, Державного комітету України з будівництва та архітектури від 27.01.2005 р. № 21 "Про затвердження форм актів з прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, Переліку виконавчої та іншої документації, що надається державній приймальній, робочій комісіям при прийнятті в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, Переліку внутрішніх опоряджувальних робіт у квартирах, без виконання яких можливе прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом житлових будинків, у яких квартири та інші приміщення побудовані за кошти фізичних та юридичних осіб".

Дослідивши подані ПАТ "Київоблгаз" акти про приймання закінченого будівельного об'єкту системи газопостачання, а саме: ПЕ газопроводу середнього тиску від 21.03.2007 року за проектами № 99603 та № 99605, розробленими

ПП «Фегтехкомом»у селах Мар'янівка та Миколаївка Макарівського району; по прийманню установки газорегуляторної високого тиску з регуляторами РДСК –50БМ ПГШ № 737 за проектом № 99603, розробленим ПП «Фегтехкомом»в

с. Мар'янівка, Макарівського району; по прийманню підходящого ПЕ газопроводу високого тиску за проектом розробленим ПП "Васко", судом встановлено що вони не відповідають затвердженій наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 27.01.2005 р. № 21 формі, оскільки у них відсутні підписи усіх, визначених п. 6. Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р. № 1243 "Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" членів робочої комісії, а саме: генерального підрядника, інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, органів державного санітарно-епідеміологічного нагляду, державного пожежного нагляду, державного енергетичного нагляду, промислової безпеки, охорони навколишнього природного середовища та державної інспекції з енергозбереження, що підтверджується також приписом № 88 Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області від 19.11.2009 р. та постановою Державного пожежного нагляду Макарівського району від 05.08.2009 р. Крім того, у графі "Генеральний підрядник" кожного акту стоїть підпис директора ПП "Васко" та відтиск печатки вказаного підприємства, а згідно договору генерального підряду від 18.08.2005 р. генеральним підрядником є ЗАТ будівельно-комерційна фірма "Агрогаз".

Відповідно до п. 29 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р.

№ 1243 "Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" датою введення в експлуатацію закінченого будівництва об'єкта є дата затвердження акта державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію цього об'єкта органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування, що утворив комісію.

Відповідно до частини першої ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Як вбачається з матеріалів справи, у договорі генерального підряду від 18.08.2005 р. не вказано строку протягом якого мають бути підписанні акти вводу в експлуатацію газопроводу сіл Миколаївка, Мар'янівка та територій садових товариств, розташованих у межах Колонщинської сільської ради Макарівського району Київської області та передані замовнику.

Отже, акти про приймання закінченого будівельного об'єкту системи газопостачання, а саме: ПЕ газопроводу середнього тиску від 21.03.2007 року за проектами № 99603 та № 99605, розробленими ПП «Фегтехкомом»у селах Мар'янівка та Миколаївка Макарівського району; по прийманню установки газорегуляторної високого тиску з регуляторами РДСК – 50БМ ПГШ № 737 за проектом № 99603, розробленим ПП «Фегтехкомом»в с. Мар'янівка, Макарівського району; по прийманню підходящого ПЕ газопроводу високого тиску за проектом розробленим ПП "Васко" не є актами приймання в експлуатацію газопроводу по газифікації сіл Миколаївка, Марянівка та територій садових товариств, розташованих у межах Колонщинської сільської ради Київської області, в розумінні зазначених вище нормативних актів, а тому вимоги позивача щодо передачі зазначених актів є передчасними.

Щодо передання актів прихованих робіт збудованого газопроводу високого та середнього тиску, то у договорі генерального підряду від 18.08.2005 р. строків протягом яких має бути передано вказану документацію замовнику не встановлено.

Щодо передання замовнику сертифікатів на труби, муфти, трійники, актів на механічне випробування зразків на розтяг зварних з'єднань та паспортів на ГРП, то у ДБН В.2.5-20-2001 "Інженерне обладнання будинків і споруд. Зовнішні мережі та споруди. Газопостачання", а саме у додатку Щ "Особливості приймання закінчених будівництвом об'єктів системи газопостачання" на які посилається позивач, не вказано про передачу генеральним підрядником зазначеної документації замовнику, а зазначено, що генеральний підрядник зобов'язаний надати вказану документацію лише приймальній комісії.

Згідно ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Позивачем не дотримано вимог даних норм процесуального законодавства та належними та допустимими доказами не доведено настання строку передачі відповідачем останньому акта прийому в експлуатацію газопроводу, звіту про фактичні витрати по будівництву газопроводу з додатком підтверджуючих документів, акти прихованих робіт по збудованому газопроводу високого та середнього тиску, сертифікати на труби, муфти, трійники, акти на механічне випробування зразків на розтяг зварних з'єднань  та паспорти на ГРП, а тому вимоги позивача є не обґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.

Відповідно до п. 2. частини п'ятої статті 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір та інші витрати, пов'язані з розглядом справи, при відмові в задоволенні позову покладається на позивача.

Враховуючи вищезазначене, керуючись статтею 124 Конституції України, статтями 44, 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,

в и р і ш и в:

1.          У задоволенні позову відмовити повністю.

Копію рішення направити учасникам судового процесу.

Суддя                                                                                              А.В. Лопатін

Дата підписання повного тексту рішення: 26.03.2012 р.

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення20.03.2012
Оприлюднено02.04.2012
Номер документу22227372
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —3/168-11

Постанова від 06.09.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Данилова T.Б.

Ухвала від 17.08.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Данилова T.Б.

Ухвала від 08.08.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Ходаківська І.П.

Постанова від 12.06.2012

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Отрюх Б.В.

Рішення від 20.03.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 29.02.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 15.02.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 01.02.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 19.12.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні