Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 698-166, факс 77-44-62
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення справи про банкрутство
"27" березня 2012 р. № 02-02/5028/366/2012
Суддя Белов С.В., розглянувши матеріали заяви № 106 від 21.03.12
За заявою голови ліквідаційної комісії боржника,
Боржник: Дочірнє підприємство Державної Акціонерної Компанії "Хліб України" "Ічнянське хлібоприймальне підприємство", код ЄДРПОУ 05430490,
вул. Вокзальна, 140, м. Ічня, Чернігівська область, 16703
Предмет спору: про порушення справи про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Підстави повернення позовної заяви можна додавати натисканням Ctrl+Alt+[1...0], де [1...0] - відповідні п.п.1...10 статті 63 ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Чинне законодавство про банкрутство пов'язує можливість відкриття провадження у справі про банкрутство в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з доведенням боржником обставин недостатності майна боржника для задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо вартості майна боржника – юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Відповідно до вимог ст. 105 Цивільного кодексу України, повідомлення про припинення юридичної особи поміщається в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Відповідно до статей 1, 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" інформація про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації, яким є видання спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації, в якому відповідно до цього Закону публікуються відомості з Єдиного державного реєстру. Спеціалізованим друкованим засобом масової інформації, у даному випадку має бути "Бюлетень державної реєстрації".
Як вбачається з матеріалів заяви, головою ліквідаційної комісії до заяви не додано доказів публікації повідомлення про припинення юридичної особи в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Крім того, відповідно до вимог частини 1 статті 111 ЦК України, ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
До заяви голови ліквідаційної комісії про порушення справи про банкрутство, не додано проміжний ліквідаційний баланс.
У відповідності до п. 2 ст. 107 Цивільного кодексу України, після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог, комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), які мають містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами.
Згідно п. 3 ст. 107 Цивільного кодексу України, передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом. Підписані головою і членами комісії з припинення юридичної особи та затверджені учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про припинення юридичної особи, примірники передавального акта та розподільчого балансу передаються в орган, який здійснює державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, за місцем її державної реєстрації, а також в орган, який здійснює державну реєстрацію юридичної особи - правонаступника, за місцем її державної реєстрації.
В поданій до суду заяві, зазначено, що Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 11 серпня 2010 року № 764 "Про заходи з утворення державного підприємства "Державна продовольчо - зернова корпорація України", відповідно до п. 2 якої дочірні підприємства ДАК "Хліб України", визначені у додатку до Постанови, припиняються шляхом ліквідації, серед них і Дочірнє підприємство ДАК "Хліб України" "Ічнянське хлібоприймальне підприємство". Також, до заяви додано акт приймання - передачі цілісного майнового комплексу, який не містить положень про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами, як того вимагає стаття 107 Цивільного кодексу України.
Крім того, слід зазначити, що у разі повторного звернення голови ліквідаційної комісії боржника з заявою до суду, до заяви слід додати витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та установчі документи боржника.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суддя не пізніше п'яти днів повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, зокрема, з інших підстав передбачених ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини.
Керуючись п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" -
УХВАЛИВ:
Заяву та додані до неї документи повернути заявнику.
Додаток на 30 арк.
Суддя Белов С.В.
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2012 |
Оприлюднено | 02.04.2012 |
Номер документу | 22238860 |
Судочинство | Господарське |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Вівдиченко Тетяна Романівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні