Постанова
від 14.03.2012 по справі 5027/1034/2011
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИ Й ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81



ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.03.12 Справа № 5027/1034/2011

Львівський апеляці йний господарський суд у скл аді колегії:

головуючого-судді Мурської Х.В.

суддів Гриців В.М.

ОСОБА_1

при секретарі судового зас ідання Куцик-Трускавец ькій О.Б.

за участю представникі в

від позивача: не з' явилис ь;

від відповідача: не з' явил ись,

розглянувши апеляцій ну скаргу ОСОБА_2, м. Чернів ці, без номера від 22.12.2011р.

на рішення Господарськ ого суду Чернівецької област і від 08.12.2011 р.

у справі № 5027/1034/2011, суддя Гон чарук О.В.

за позовом ОСОБА_2, м. Че рнівці

до Товариства з обмеже ною відповідальністю з інозе мними інвестиціями "Укрітал" , смт. Глибока Чернівецької об ласті

про стягнення вартості частини майна у статутному ф онді - 527 050 грн.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Чернівецької області в ід 08.12.2011 р. у справі № 5027/1034/2011 у задов оленні позовних вимог ОСОБ А_2 до Товариства з обмеж еною відповідальністю з іноз емними інвестиціями "Укрітал " про стягнення вартості част ини майна у статутному фонді - 527 050 грн. - відмовлено.

Рішення суду першої інстан ції мотивоване тим, зокрема, щ о обставини, пов' язані з існ уванням в правовій природі з аяви позивача про вихід з Т овариства, не є такими, що по роджують правові наслідки у вигляді обов' язку відповід ача виплатити позивачу варті сть частки майна у статутном у фонді Товариства, яка за підрахунками позивача, стан ом на 11.09.2010 року, становить 527050 грн ., оскільки відповідачем було прийнято рішення про виключ ення позивача з Товариства та зарахування його частки в рахунок погашення заподія ної ним Товариству майно вої шкоди. Такі дії відповіда ча повністю узгоджуються з в имогами Закону України «Про господарські товариства»та умовами Статуту. При цьому, су д акцентує увагу на тому, що пр авова природа виключення уча сника з товариства, за законо давством України, являє собо ю спеціальну корпоративну са нкцію до учасника, який не вик онує корпоративні обов'язки.

Не погоджуючись з даним ріш енням суду, ОСОБА_2 зверну вся до Львівського апеляційн ого господарського суду з ап еляційною скаргою, в якій про сить рішення місцевого госпо дарського суду у даній справ і скасувати та прийняти нове судове рішення про задоволе нні позовних вимог в повному обсязі, мотивуючи свої довод и порушенням місцевим господ арським судом норм матеріаль ного та процесуального права . Закрема, скаржник посилаєть ся на норми ст. 54 Закону Україн и "Про господарські товарист ва", в силу вимог якої при вихо ді учасника з товариства з об меженою відповідальністю йо му виплачується вартість час тини майна товариства, пропо рційна його частці у статутн ому (складеному) капіталі. Вип лата провадиться після затве рдження звіту за рік, в якому в ін вийшов з товариства, і в стр ок до 12 місяців з дня виходу. Пр и цьому, скаржник стверджує, щ о датою його виходу з Товар иства є 11.09.2010р. з врахуванням ч ого виплата вартості чатини майна повинна була бути пров едена відповідачем до 11.09.2011р.

Відповідач у відзиві на апе ляційну скарзу заперечує дов оди скаржника, просить у задо вленні вимог апеляційної ска рги відмовити, оскаржуване р ішення місцевого господарсь кого суду у даній справі зали шити без змін. Свої доводи від повідач обґрунтовує тим, зок рема, що Товариство не зап еречувало прав позивача на в иплату належної йому частки, однак враховуючи те, що позив ачем Товариству було зав дано майнової шкоди на суму 415 2979,98 грн., то останнє, в порядку с т. ст. 19, 22 Цивідльного кодексу У країни, здійснило самозахист свого цивільного права шлях ом зарахування вартості част ки, що підлягала сплаті позив ачу в рахунок часткового пог ашення заподіяних ним збиткі в Товариству, про що Загал ьними зборами було прийнято відповідне рішення, яке є чин ним і ніким не оскаржувалось .

Ухвалою Львівського апеля ційного господарського суду від 30.12.2011р. апеляційну скаргу ОСОБА_2, м. Чернівці, без номе ра від 22.12.2011р. прийнято до прова дження і призначено до розгл яду в судовому засіданні на 01. 02.2012р.

Ухвалою Львівського апеля ційного господарського суду від 01.02.2012р. розгляд апеляційної скарги було відкладено на кл опотання відповідача.

В судовому засіданні 29.02.2012р. п редставники сторін підтрима ли свої доводи та запереченн я, викладені в апеляційній ск арзі та у відзиві на неї та вис ловили свої міркування з пит ань, що виникли в ході розгляд у справи.

Заслухавши пояснення пред ставників сторін, на клопота ння яких проводилось фіксува ння судового процесу технічн ими засобами, в судовому засі данні 29.02.2012р., за згодою останні х, було оголошено перерву до 14 .03.2012р.

В порядку вимог ч. 3 ст. 69 Госпо дарського процесуального ко дексу України 29.02.2012р. було задов олено спільне клопотання пре дставників сторін про продов ження строку розгляду спору, про що винесено відповідну у хвалу.

В судовому засіданні, призн аченому на 14.03.2012р., сторони учас ті своїх представників не за безпечили.

Відповідач подав клопотан ня (факсограма) про відкладен ня розгляду справи у зв' язк у з сімейними обставинами.

Судова колегія відмовила у задоволенні поданого відпов ідачем клопотання, оскільки суд апеляційної інстанції, в силу вимог ст. 102 Господарсько го процесуального кодексу Ук раїни обмежений двомісячним строком розгляду апеляційно ї скарги з дня постановлення ухвали про прийняття апеляц ійної скарги до провадження. Ухвалою суду від 29.02.2012р. на клоп отання сторін було продовжен о строк розгляду спору, оскіл ьки такий минав 01.03.2012р. Відповід но ж до вимог ч. 3 ст. 69 Господарс ького процесуального кодекс у України у виняткових випад ках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей ро згляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не б ільш як на п'ятнадцять днів.

Позивач подав на розгляд су ду клопотання про долучення до матеріалів справи розраху нку вартості частини майна Товариства, що підлягагає виплаті ОСОБА_2, при його в иході з ТОВ «Укрітал».

Розглянувши матеріали спр ави, оцінивши зібрані докази , заслухавши пояснення предс тавників сторін, перевіривши юридичну оцінку обставин сп рави та повноту їх встановле ння місцевим господарським с удом, дослідивши правильніст ь застосування судом першої інстанції при винесенні оска ржуваного судового рішення н орм матеріального та процесу ального права, колегія судді в вважає, що вимоги апеляційн ої скарги підлягають частков ому задоволенню, оскаржуване рішення місцевого господарс ького суду у даній справі - с касуванню, виходячи з наступ них підстав.

Місцевим господарським су дом встановлено, що 27.06.2007р. на За гальних зборах засновників ( учасників) було прийнято ріш ення про створення Товарис тва з обмеженою відповідал ьністю з іноземними інвестиц іями "Укрітал" (далі - Товарис тво), державна реєстрація я кого проведена 10.07.2007 р.

Засновниками Товариства , відповідно до його Статуту , були комерційне товариство «Фірмелбо»АТ (місцезнаходже ння: м. Ботошани, Румунія, вул. П рогресулуй, 1, єдиний реєстрац ійний код №614051), громадянин Іт алії ОСОБА_4, (АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер Н ОМЕР_1), громадянин України ОСОБА_5 (АДРЕСА_3, ідентиф ікаційний код НОМЕР_2) та г ромадянин України ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційн ий код НОМЕР_3).

При цьому, позивачем в рахун ок частки Товариства бул о передано 849662,50 грн., що станови ть 5% Статутного фонду Товар иства.

9 червня 2010р. року приватним н отаріусом Чернівецького міс ького нотаріального округу ОСОБА_6, на підставі вимог ст. 84 Закону України "Про нотар іат", передано поштовим зв'язк ом Товариству заяву гром адянина ОСОБА_2 про вихід останнього зі складу учасник ів Товариства та з вимого ю провести розрахунок та вип латити вартість частини майн а Товариства, пропорційн у його частці у Статутному ка піталі Товариства (а.с.22).

Враховуючи те, що Товарис тво не провело виплату варт ості частини майна Товарис тва, пропорційну частці поз ивача у Статутному капіталі Товариства, останній зве рнувся до суду за захистом св ого порушеного права.

Місцевий господарський с уд відмовив у задоволенні по зовних вимог з тих підстав, зо крема, що відповідачем було п рийнято рішення про виключен ня позивача з Товариства та зарахування його частки в рахунок погашення заподіяно ї ним Товариству майново ї шкоди. Такі дії відповідача повністю узгоджуються з вим огами Закону України «Про го сподарські товариства»та ум овами Статуту. При цьому, суд а кцентував увагу на тому, що пр авова природа виключення уча сника з товариства, за законо давством України, являє собо ю спеціальну корпоративну са нкцію до учасника, який не вик онує корпоративні обов'язки.

Однак, судова колегія не п огоджується з такими висновк ами суду першої інстанції, з о гляду на наступне.

Статтею 9 Статуту визначено обов' язки засновників То вариства, зокрема засновни ки зобов' язані додержувати сь установчих документів Т овариства, виконувати ріше ння засновників Товариств а, накази та розпорядження Директора, які відносяться д о його компетенції; не порушу вати законні інтереси Това риства; відшкодовувати зби тки, нанесені товариству нев иконанням або неналежним вик онанням вищезгаданих зобов'я зань.

Статтею 11 Статуту передбач ено, що при виході учасника з т овариства йому виплачується частка вартості майна товар иства на дату його виходу про порційно його частці у стату тному фонді. Виплата в строк д о 12 місяців з дня виходу. Учасн ику, що вибуває, виплачується належна йому частка прибутк у, одержаного товариством у ц ьому році на момент його вихо ду. На вимогу учасника, що вибу ває, його частка може бути пов ернена повністю або частково у натуральній формі.

Згідно зі ст. 167 Господарсько го кодексу України корпорати вні права - це права особи, час тка якої визначається у стат утному фонді (майні) господар ської організації, що включа ють правомочності на участь цієї особи в управлінні госп одарською організацією, отри мання певної частки прибутку (дивідендів) даної організац ії та активів у разі ліквідац ії останньої відповідно до з акону, а також інші правомочн ості, передбачені законом та статутними документами.

Відповідно до вимог ст. 116 Цив ільного кодексу України та с т. 10 Закону України "Про господ арські товариства" учасники товариства мають право: брат и участь в управлінні справа ми товариства в порядку, визн аченому в установчих докумен тах, за винятком випадків, пер едбачених законом; брати уча сть у розподілі прибутку тов ариства та одержувати його ч астку (дивіденди). Право на отр имання частки прибутку (диві дендів) пропорційно частці к ожного з учасників мають осо би, які є учасниками товарист ва на початок строку виплати дивідендів; вийти в установл еному порядку з товариства; о держувати інформацію про дія льність товариства. На вимог у учасника товариство зобов' язане надавати йому для озна йомлення річні баланси, звіт и товариства про його діяльн ість, протоколи зборів; здійс нити відчуження часток у ста тутному капіталі товариства , цінних паперів, що засвідчую ть участь у товаристві, в поря дку, встановленому законом.

Відповідно до вимог ст. 148 Цив ільного кодексу України учас ники товариств з обмеженою в ідповідальністю мають право вийти з цих товариств. Учасни ки товариств з обмеженою та д одатковою відповідальністю повинні повідомити товарист во про свій вихід не пізніше, н іж за три місяці або у інший пе редбачений статутом строк. У часник, який виходить із това риства з обмеженою відповіда льністю, має право одержати в артість частини майна, пропо рційну його частці у статутн ому капіталі товариства. За д омовленістю між учасником та товариством виплата вартост і частини майна товариства м оже бути замінена переданням майна в натурі.

Подання заяви про вихід з то вариства є дією, спрямованою на припинення корпоративних прав та обов'язків учасника т овариства. Право учасника то вариства на вихід з товарист ва не залежить від згоди това риства чи інших його учасник ів.

Таким чином позивач, як учас ник товариства, наділений ко рпоративними правами, у тому числі правом виходу зі склад у учасників товариства, не за лежно від згоди товариства ч и інших його учасників та не з алежно від того, чи скликалис ь з цього питання загальні зб ори та чи було прийнято відпо відне рішення.

Пунктом 28 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2008 N 13 "Про практику розгляду с удами корпоративних спорів" визначено при вирішенні спор ів, пов'язаних із виходом учас ника з товариства, господарс ькі суди повинні керуватися тим, що відповідно до Цивільн ого кодексу та Закону Україн и "Про господарські товарист ва" учасник ТОВ чи ТДВ вправі у будь-який час вийти з товарис тва незалежно від згоди інши х учасників та самого товари ства. Вихід зі складу учасник ів товариства не пов'язуєтьс я ні з рішенням зборів учасни ків, ні з внесенням змін до уст ановчих документів товарист ва. У зв'язку з цим моментом ви ходу учасника з товариства є дата подачі ним заяви про вих ід відповідній посадовій осо бі товариства або вручення з аяви цим особам органами зв'я зку. Положення установчих до кументів, які обмежують чи за бороняють право на вихід уча сника з товариства, є незакон ними.

Матеріалами справи підтве рджується подача позивачем з аяви про вихід з Товариства 09.06.2010р.

В той час, відповідно до п. 29 п останови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2008 N 13 "Про пра ктику розгляду судами корпор ативних спорів" виключення у часника з ТОВ чи ТДВ відповід но до статті 59 Закону про госп одарські товариства належит ь до компетенції зборів ТОВ (Т ДВ), а не суду.

Відповідно до частини четв ертої статті 145 Цивільного код ексу України та статті 59 Закон у України “Про господарські товариства” до виключної ком петенції загальних зборів уч асників товариства з обмежен ою відповідальністю належит ь, зокрема, виключення учасни ка із товариства.

При вирішенні питання про в иключення учасника з товарис тва рішення вважається прийн ятим, якщо за нього проголосу ють учасники, що володіють у с укупності більш як 50 відсотка ми загальної кількості голос ів учасників товариства.

Згідно зі статтею 11 Статуту засновник Товариства мо же бути виключений з Товари ства на основі рішення, за я ке проголосували засновники , що володіють у сукупності бі льш як 50 відсотками загальної кількості голосів засновник ів Товариства у таких вип адках, зокрема як систематич не невиконання або неналежни м чином виконання обов'язків , або перешкоду своїми діями д осягненню цілей Товариств а.

Вказане положення Статуту кореспондується зі статтею 64 Закону України “Про господа рські товариства”, якою вста новлено, що учасника товарис тва з обмеженою відповідальн істю, який систематично не ви конує або неналежним чином в иконує обов'язки, або перешко джає своїми діями досягненню цілей товариства, може бути в иключено з товариства на осн ові рішення, за яке проголосу вали учасники, що володіють у сукупності більш як 50 відсотк ами загальної кількості голо сів учасників товариства. Пр и цьому цей учасник (його пред ставник) у голосуванні участ і не бере.

Рішенням Загальних зборів учасників ТОВ “Укрітал”, офо рмленого протоколом №7 від 04.06.2 009 року, позивача, а також іншог о учасника Товариства - ОСОБА_5, відповідно до п. 11.2 с т. 11, п. 9.2. ст. 9 Статуту Товарист ва, виключено зі складу уча сників Товариства, а тако ж вирішено, після затверджен ня звіту фінансово-господарс ької діяльності товариства з а 2009 рік, провести часткове пог ашення заподіяної товариств у шкоди за рахунок часток вик лючених учасників. При цьому , відповідачем зазначено, що т ака частка позивача становит ь 435685 грн.

Роблячи даний висновок, Заг альні збори Товариства в иходили з фактів, встановлен их у Висновках проведеного а удиту фінансово-господарськ ої діяльності ТОВ “Укрітал” за період з 2006 по 2008 роки. Так, за н аслідками проведеного аудит у отримано Висновок №14 експер тного економічного дослідже ння, яким виявлено порушення порядку укладення та викона ння господарських договорів , внаслідок яких діями учасни ків ТОВ “Укрітал” ОСОБА_5Т та ОСОБА_2, Товариству заподіяно майнову шкоду у ро змірі 4152979,98 грн.

Місцевий господарський су д, з врахуванням наявності та кого Рішення Загальних зборі в Товариства, дійшов висн овку про те, що правова природ а виключення учасника з това риства, за законодавством Ук раїни, являє собою спеціальн у корпоративну санкцію до уч асника, який не виконує корпо ративні обов'язки, а суб' єкт ом застосування такої санкці ї, відповідно до статті 59 Зако ну “Про господарські товарис тва” є виключно збори учасни ків товариства, що й мало місц е в досліджуваних спірних пр авовідносинах.

Однак, статтею 12 Закону Укра їни "Про господарські товари ства" встановлено, що товарис тво є власником майна, переда ного йому учасниками у власн ість як вклад до статутного (с кладеного) капіталу.

Згідно зі ст. 85 Господарсько го кодексу України господарс ьке товариство є власником м айна, переданого йому у власн ість засновниками і учасника ми як внески.

Частина 1 статті 115 Цивільног о кодексу України встановлює , що господарське товариство є власником майна, переданог о йому учасниками товариства у власність як вклад до стату тного (складеного) капіталу.

Наслідком вибуття учасник а, згідно з ч. 2 ст. 148 Цивільного к одексу України, є право одерж ати вартість частини майна, п ропорційну його частці у ста тутному капіталі товариства . За домовленістю між учасник ом та товариством виплата ва ртості частини майна товарис тва може бути замінена перед анням майна в натурі.

Відповідно до ст. 54 Закону Ук раїни "Про господарські това риства" при виході учасника з товариства з обмеженою відп овідальністю йому виплачуєт ься вартість частини майна т овариства, пропорційна його частці у статутному (складен ому) капіталі. Виплата провад иться після затвердження зві ту за рік, в якому він вийшов з товариства, і в строк до 12 міся ців з дня виходу. На вимогу уча сника та за згодою товариств а вклад може бути повернуто п овністю або частково в натур альній формі.

Учаснику, який вибув, виплач ується належна йому частка п рибутку, одержаного товарист вом в даному році до моменту й ого виходу. Майно, передане уч асником товариству тільки в користування, повертається в натуральній формі без винаг ороди.

Оскільки в матеріалах спра ви відсутні докази проведенн я виплати Товариством по зивачу його вкладу, то вимоги позивача про стягнення варт ості майна пропорційно його частці у статутному капіталі , є обґрунтованими.

Відповідно до частини перш ої статті 190 Цивільного кодекс у України майном, крім речей, в важаються майнові права та о бов'язки. У частині першій ста тті 66 та у статті 139 Господарськ ого кодексу України визначен о, що майно підприємства стан овлять речі та інші цінності (включаючи нематеріальні ак тиви), які мають вартісне визн ачення, виробляються чи вико ристовуються у діяльності су б'єктів господарювання та ві дображаються в їх балансі аб о враховуються в інших перед бачених законом формах облік у майна підприємства.

Отже, вартість частки майна товариства, належної до спла ти учаснику, що виходить (викл ючається) з товариства, повин на визначатися з розрахунку вартості усього майна, що нал ежить товариству, в тому числ і основних засобів, нематері альних активів, оборотних ак тивів, майна невиробничого п ризначення тощо з урахування м майнових зобов'язань товар иства.

У вирішенні питання про пор ядок і строки проведення роз рахунків з учасником, що вихо дить з товариства, слід виход ити з того, що норми статті 54 За кону України "Про господарсь кі товариства" є спеціальним и щодо норм статті 148 Цивільно го кодексу України. Відповід но до частини другої статті 148 Цивільного кодексу України порядок і строки розрахунків з учасником, що вийшов з товар иства, встановлюються статут ом і законом. При цьому норми с татуту щодо порядку та строк ів розрахунків з учасником, я кий вийшов з товариства, пови нні відповідати статті 54 Зако ну України "Про господарські товариства". Передбачений ст атутом порядок розрахунків з учасником, що вийшов з товари ства, може застосовуватись у частині, що не суперечить зак ону.

Встановити дані щодо струк тури (переліку) активів і паси вів Товариства, вартість яких зазначена в балансі Т овариства станом на 31.12.2009р., не видається за можливе, в зв'язк у з його відсутністю.

Однак, відповідачем до мате ріалів справи було подано бу хгалтерську довідку, яка під писана її директором та скрі плена оригіналом печатки Т овариства (а.с.81), на підставі якої останнім, з врахуванням рішення Загальних зборів уч асників ТОВ “Укрітал”, оформ леного протоколом №7 від 04.06.2009 р оку, було проведено розрахун ок виплати часток учасникам Товариства по підсумках річного балансу 2009 року, які ви були. Згідно даних вказаного документа частка ОСОБА_2 на момент його виключення з Товариства по підсумках рі чного балансу за 2009 рік станов ить 435 685 грн.

Статтею 32 Господарського пр оцесуального кодексу Україн и встановлено, що доказами у с праві є будь-які фактичні дан і, на підставі яких господарс ький суд у визначеному закон ом порядку встановлює наявні сть чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги ч и заперечення сторін, а також інші обставини, які мають зна чення для правильного виріше ння господарського спору.

В силу статті 34 Господарськ ого процесуального кодексу У країни докази мають бути нал ежними та допустимими. Належ ність доказів - спроможність фактичних даних містити інф ормацію щодо обставин, що вхо дять до предмета доказування , слугувати аргументами у про цесі встановлення об'єктивно ї істини.

Відповідно до статті 33 Госп одарського процесуального к одексу України, кожна сторон а повинна довести ті обстави ни, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і зап еречень.

Доказування полягає не лиш е в поданні особами доказів, а й у доведенні їх переконливо сті.

Станом на момент вирішення спору, відповідачем не здійс нено виплату частки вартості майна Товариства позива чу пропорційно його частці у статутному капіталі товарис тва у розмірі 5 %.

Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що позива ч, як колишній учасник Това риства, розмір частки якого становить 5 % від статутного к апіталу Товариства, і яко го виключено зі складу учасн иків Товариства, набув пр аво на отримання частки майн а товариства пропорційно роз міру його частки.

Розмір частки майна Това риства, на яку позивач має п раво, складає 435 685 грн.

За таких обставин, місцевий господарський суд безпідста вно відмовив у задоволенні п озовних вимог за їх недоведе ністю належними засобами док азування, оскільки згідно з ч астиною 2 статті 64 Закону Укра їни "Про господарські товари ства" виключення учасника з т овариства призводить до насл ідків, передбачених статтями 54 і 55 цього Закону.

Статтею 54 цього Закону вста новлено, що при виході учасни ка з товариства з обмеженою в ідповідальністю йому виплач ується вартість частини майн а товариства, пропорційна йо го частці у статутному фонді . Виплата провадиться після з атвердження звіту за рік, в як ому він вийшов з товариства, і в строк до 12 місяців з дня вихо ду.

Відтак, місцевий господарс ький суд безпідставно не при йняв до уваги, що зазначені по ложення законодавства Украї ни, є імперативними, і ці прави ла не можуть бути зміненими с татутними документами товар иства.

Та обставина, що відповідач , при прийнятті рішення Загал ьних зборів учасників ТОВ “У крітал”, оформленого протоко лом №7 від 04.06.2009 року, дійшов висн овку про наявність підстав д ля проведення часткового пог ашення заподіяної Товарис тву шкоди за рахунок часток виключених учасників, після затвердження звіту фінансов о-господарської діяльності т овариства за 2009 рік, що лягло в основу оскаржуваного судово го рішення, не виключає можли вість Товариства здійсн ити такі дії, однак, в будь-яко му випадку, факт заподіяння п озивачем шкоди Товариству повинен бути доведений у вс тановленому законом порядку .

Відповідно до ст.43 ГПК Украї ни судочинство у господарськ их судах здійснюється на зас адах змагальності. Сторони т а інші особи, які беруть участ ь у справі, обґрунтовують сво ї вимоги і заперечення подан ими суду доказами.

Відповідно до ст.43 ГПК Украї ни, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім п ереконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об' єктивному розгляді в судовом у процесі всіх обставин спра ви в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мают ь для господарського суду за здалегідь встановленої сили .

З огляду на викладене, апеля ційний господарський суд не погоджується з висновками мі сцевого господарського суду про відмову у задоволенні по зовних вимог.

Враховуючи все вищенаведе не в сукупності, колегія судд ів вважає, що оскаржуване ріш ення місцевого господарсько го суду у даній справі підляг ає скасуванню з прийняттям н ового судового рішення про ч асткове задоволення позовни х вимог в розмірі 435 685 грн., що ст ановить 5 % частки позивача у с татутному капіталі Товари ства.

Судові витрати за розгляд с прави в суді першої інстанці ї та судовий збір за перегляд рішення в апеляційному поря дку покласти на сторони проп орційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 33, 43, 49, 99, 101, 103, 104, 1 05 Господарського процесуаль ного кодексу України, -

Львівський апеляційний господарський суд, П О С Т А Н О В И В:

1. Апеляційну ска ргу задоволити частково.

2. Рішення Господарськ ого суду Чернівецької облас ті від 08.12.2011 р. у справі № 5027/1034/2011 ска сувати та прийняти нове судо ве рішення.

Позов задоволити частков о.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "У крітал" (60400, Чернівецька област ь, Глибоцький район, смт. Глиб ока, вул. Радгоспна, 6 «Б», код ЄД РПОУ 34471354) на користь ОСОБА_2 (58000, АДРЕСА_1, ідентифікаці йний номер НОМЕР_3) 435 685 грн., 4356, 85 грн. у відшкодування витра т по сплаті державного мита, 19 5, 08 грн. у відшкодування витрат на інформаційно-технічне за безпечення судового процесу та 4356, 85 грн. у відшкодування суд ового збору за перегляд ріше ння в апеляційному порядку.

3. У задоволенні решт и позовних вимог відмовити.

4. На виконання постано ви місцевому господарському суд видати наказ.

Постанова набирає законн ої сили з дня її прийняття та м оже бути оскаржена в касацій ному порядку.

Головуючий суддя Мурська Х.В .

Суддя Гриців В.М.

Суддя Кордюк Г.Т.

СудЛьвівський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення14.03.2012
Оприлюднено02.04.2012
Номер документу22239943
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5027/1034/2011

Ухвала від 16.08.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Євсіков О.O.

Ухвала від 23.07.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Євсіков О.O.

Ухвала від 29.02.2012

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Мурська Х.В.

Ухвала від 14.05.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Євсіков О.O.

Постанова від 14.03.2012

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Мурська Х.В.

Ухвала від 29.02.2012

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Мурська Х.В.

Ухвала від 01.02.2012

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Мурська Х.В.

Ухвала від 30.12.2011

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Мурська Х.В.

Рішення від 08.12.2011

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гончарук Олег Валентинович

Ухвала від 28.11.2011

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гончарук Олег Валентинович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні