Справа № 2-478/11
Роздільнянський районний суд Одеської області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2012 року Роздільнянський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді Ільяшук А. В.,
при секретарі –Войнікової Л.Ф.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засідання в м.Роздільна цивільну справу за позовом Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” в особі Південної електроенергетичної системи до ОСОБА_2, третя особа –Корпорація виробничих та комерційних підприємств „СОЮЗ”, про визнання відмови землевласника в погоджені місця розташування об'єкта будівництва на земельній ділянці недійсною,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з даним позовом до суду, стверджуючи, що Розпорядженням КМУ від 15.03.2006р. №145-р було схвалено Енергетичну стратегію України на період до 2030 року, яка передбачає будівництво двох транзитних електромагістралей напругою 750кВ –південної та північної з метою можливості паралельної роботи Об'єднаної енергетичної системи України (ОЕС) з енергетичним об'єднанням країн Європи та поліпшення стандартів роботи ОЕС України і поступового приведення їх до вимог UСТЕ. Південний напрямок Хмельницька АЕС –Дністровська ГАЕС –ПС Приморська (м.Роздільна Одеської області) –ПС „Каховська” –Запорізька АЕС загальною довжиною ліній до 1050 км перетинає земельну ділянку відповідача. Будівництво заходу повітряної лінії 750кВ „Каховська-Приморська” на підстанцію 750 кВ „Приморська” на виконання вищевказаної Програми буде неможливим без погодження відповідачем попереднього місця розташування заходу ПЛ 750кВ „Каховська-Приморська”, надання ним згоди на оренду частини належної йому земельної ділянки 1,085га на період будівництва заходу та у разі необхідності установки опор, надання згоди на викуп частини земельної ділянки розміром 0,0296га. Вибір траси заходу ПЛ 750кВ Каховська-Приморська на ПС 750кВ Приморська був обумовлений географічним розташуванням траси та напрямком на ПС „Каховська”. З метою належної підготовки проекту відведення земельної ділянки під будівництво згаданого об'єкту Південною ЕС ДП „НЕК „Укренерго” 15.12.2008р. укладено договір з Корпорацією виробничих та комерційних підприємстві „СОЮЗ” щодо виконання перед проектних робіт з вибору та погодження земельних ділянок під розташування майданчика ПС-750кВ Приморська та заходів ПЛ 750-330 кВ. При виконанні попереднього погодження місця розташування об'єкту будівництва підрозділами Південної ЕС ДП НЕК „Укренерго” та підрядною організацією „СОЮЗ” отримані попередні погодження місця розташування об'єкту абсолютної більшості землевласників Роздільнянського району. Відповідач ОСОБА_3 відмовилася погодити проходження об'єкту будівництва по належній їй земельній ділянці, що є перешкодою для розробки проекту будівництва ПС 750 кВ „Приморська”. Посилаючись на це, позивач просить визнати відмову ОСОБА_2 недійсною з підстав, передбачених ч.16 ст.151 ЗК України.
Представник позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні, посилаючись на вказані обставини, позов підтримав.
Третя особа проти задоволення позову не заперечував, надав суду заяву про визнання позову та розгляд справи у його відсутності (а.с.42).
Відповідач ОСОБА_4 повторно у судове засідання не з'явилася, будучин належним чином повідомлена про час, дату і місце розгляду справи по Конвенції та через оголошення у пресі, заперечень на позов не надала, доказів, які спростовують обставини, викладені у позові не представила.
Вислухавши у судовому засіданні пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, оцінивши наявні докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Розпорядженням КМУ від 15.03.2006р. №145-р було схвалено Енергетичну стратегію України на період до 2030 року, яка передбачає будівництво двох транзитних електромагістралей напругою 750кВ –південної та північної з метою можливості паралельної роботи Об'єднаної енергетичної системи України (ОЕС) з енергетичним об'єднанням країн Європи та поліпшення стандартів роботи ОЕС України і поступового приведення їх до вимог UСТЕ, та визначена суспільна необхідність будівництва заходу повітряної лінії 750кВ „Каховська-Приморська” на підстанцію 750 кВ „Приморська”.
Згідно з ст. 151 ч.ч.1, 16, 17 Земельного кодексу України юридичні особи, зацікавлені у вилученні (викупі) земельних ділянок, зобов'язані до початку проектування погодити із зацікавленими власниками землі і землекористувачами та сільськими, селищними, міськими радами, державними адміністраціями, Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, Кабінетом Міністрів України і Верховною Радою України місце розташування об'єкта, розмір земельної ділянки та умови її вилучення (викупу) з урахуванням комплексного розвитку території, який би забезпечував нормальне функціонування на цій ділянці і прилеглих територіях усіх об'єктів, умови проживання населення і охорону довкілля. У разі відмови власника землі або землекористувача, сільської, селищної, міської ради, органів державної влади у погодженні місця розташування об'єкта ці питання вирішуються у судовому порядку. У разі задоволення позову щодо оскарження відмови власника землі або землекористувача, сільської, селищної, міської ради, органів державної влади у погодженні місця розташування об'єкта рішення суду є підставою для розробки проекту відведення земельної ділянки.
Відповідач ОСОБА_4 є власником земельної ділянки, кадастровий номер 5123983900:01:002:0037 на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку Серії ЯА № 855661 від 11.11.2005р., яка розташована на території Марківської сільської ради Роздільнянського району Одеської області.
Як убачається з матеріалів справи, відповідач була ознайомлена з робочим проектом будівництва заходу ПЛ 750кВ Каховська-Приморська, тобто місцем її розташування, і вона оспорює саме місце розташування об'єкта будови, посилаючись на порушення її прав власника земельної ділянки та на оману з боку позивача сплатити їй вартість вилученої земельної ділянки, а тому питання про місце розташування об'єкта та вилучення земельної ділянки в такому випадку є спірними і взаємопов'язаними.
Відповідно до Акту про відмову в попередньому погодженні місця розташування заходу ПЛ 750кВ Каховська-Приморська на ПС 750кВ „Приморська” від 27.12.2010р., складеному представником позивача, третьої особи та землевпорядником Марківської сільської ради з відповідачем ОСОБА_5 обговорювалось питання щодо погодження відведення частини належної їй земельної ділянки під будівництво заходу розміром 0,0296 га на умовах викупу в разі установки опор ЛЕП та передачі частини земельної ділянки розміром 1,3288 га в оренду на період будівництва заходу. Однак, ОСОБА_4 безпідставно відмовилася погодити це питання, а також відмовилася підписати Акт (а.с.9).
Суд вважає, що відмова ОСОБА_2 в погодженні місця розташування об'єкта під будівництво заходу ПЛ 750кВ Каховська-Приморська на ПС 750кВ „Приморська” є необґрунтованою, а тому заявлені вимоги про визнання її недійсною підлягають задоволенню.
Також в порядку ст..88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню понесені та документально підтверджені судові витрати по справі: 17 грн. сплаченого держмита та 37 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, а всього 54 грн. судових витрат.
Керуючись ст.151 ЗК України, ст.ст.10,11,60,88,209,212-215,218 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” в особі Південної електроенергетичної системи до ОСОБА_2, третя особа –Корпорація виробничих та комерційних підприємств „СОЮЗ”, про визнання відмови землевласника в погоджені місця розташування об'єкта будівництва на земельній ділянці недійсною –задовольнити повністю.
Визнати відмову ОСОБА_2 в попередньому погоджені місця розташування об'єкту будівництва –заходу ПЛ 750 кВ Каховська-Приморська на ПС 750 „Приморська” - недійсною.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” в особі Південної електроенергетичної системи 17 грн. сплаченого держмита та 37 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, а всього 54 грн. судових витрат.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Ільяшук
Суд | Роздільнянський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2012 |
Оприлюднено | 17.01.2014 |
Номер документу | 22567163 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні