11/232
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
24.06.2008 Справа №11/232
м. Полтава
за позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вторметпласт"
про припинення державної реєстрації
Суддя Тимощенко О.М.
Секретар судового засідання Пашко І.Ю.
Представники:
від позивача: Батракова М.М.
від відповідача: не з'явився
засновники: не з'явилися
Справа прийнята до свого провадження суддею Тимощенко О.М. на підставі ухвали про зміну складу суду від 23.06.08р.
СУТЬ СПОРУ: Розглядається позов про припинення юридичної особи - товариства з обмеженою відповідальністю "Вторметпласт" (код 30772302,вул.Котовського,57А,с.Садки, Кременчуцький район,Полтавська обл., р/р 26002050000421 у Кременчуцькій філії АКБ "Індустріалбанк", МФО 331304).
Позивач на задоволенні позову наполягає.
Відповідач належним чином повідомлявся про час, дату та місце проведення судового засідання шляхом направлення ухвали суду від 06.05.2008р., позовної заяви та доданих до неї документів на адресу, вказану у позові, поштове повідомлення про отримання Відповідачем кореспонденції - в матер.справи). Враховуючи викладене, а також той факт, що у матеріалах справи достатньо доказів для її розгляду по суті, неявка представника Відповідача цьому не перешкоджає, суд розглядає справу за наявними матеріалами без участі представника Відповідача.
Дослідивши і оцінивши матеріали справи, суд встановив:
ТОВ "Вторметпласт" зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності згідно розпорядження Кременчуцької районної державної адміністрації №324 від 26.06.2000р. та видано свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи від 26.04.2000р.
Відповідач взятий на облік у Кременчуцькій ОДПІ , в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій зареєстрований за номером 30772302.
Засновником товариства є Батрак В.В, та Рогов О.В., які, як свідчать надані позивачем докази, на виклик до податкової інспекції не з'являлись.
Підприємства в Україні, як самостійний суб'єкт господарювання, здійснюють свою діяльність відповідно до вимог ст.ст.62-71 Господарського кодексу України.
Згідно зі статтею 62 ГК України підприємство - самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами.
Підприємства можуть створюватись як для здійснення підприємництва, так і для некомерційної господарської діяльності.
Підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту.
Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.
Підприємство не має у своєму складі інших юридичних осіб.
Статтею 71 Господарського Кодексу України визначено, що облік і звітність підприємства здійснюється ними відповідно до вимог ст.19 Господарського Кодексу України та інших нормативно - правових актів. А саме, п.8 ст.19 Господарського Кодексу України встановлює обов'язок суб'єкта господарювання надавати дані щодо своєї господарської діяльності.
Такими даними, зокрема, є бухгалтерські звіти та податкові декларації, пов'язані з нарахуванням та сплатою податків, які надаються податковому органу відповідно до ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” в порядку та строки, встановлені чинним законодавством.
Відповідно до пунктів 1,2 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування", платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами а також подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до підпункту 8.6 пункту 8 Інструкції про порядок обліку платників податків, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.98 року №80, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та в разі не подання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, керівник державної податкової служби приймає рішення про звернення до господарського суду із заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Як свідчать надані позивачем докази податкова звітність Відповідачем не подавалася з серпня 2005 р. Востаннє Відповідачем було подано декларацію з податку на прибуток підприємства за перше півріччя 2005 року, а саме - 28.07.2005р.
Згідно довідки позивача заборгованість перед бюджетом у відповідача відсутня.
Як свідчать докази, надані позивачем, він неодноразово звертався до Відповідача з метою врегулювання відносин. Вказані звернення залишилися без реагування.
Згідно акту обстеження місцезнаходження підприємства встановлено, що за юридичною адресою підприємство-Відповідач фактично не знаходиться.
Згідно наданих позивачем доказів, Відповідач не звертався з заявою щодо припинення юридичної особи та зміну місцезнаходження.
Відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до статті 51 Господарського кодексу України підприємницька діяльність припиняється на підставі рішення суду у випадках, передбачених цим кодексом та іншими законами.
Відповідно до п. 4 ч. 2 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” від 15 травня 2003 року № 755-IV підставами для прийняття судового рішення про припинення юридичної особи, що не пов'язано з її банкрутством, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
З урахуванням викладеного суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є правомірними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі матеріалів справи та керуючись ст.ст.69-71,94 (п.4), 158-163, підп.3 п.3 та п.6 розділу VІІ “Перехідні положення” КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Припинити юридичну особу - товариства з обмеженою відповідальністю "Вторметпласт" (код 30772302, вул.Котовського,57А,с.Садки, Кременчуцький район,Полтавська обл., р/р 26002050000421 у Кременчуцькій філії АКБ "Індустріалбанк", МФО 331304).
3. У день набрання постановою законної сили направити її копію державному реєстратору за місцезнаходженням суб'єкта підприємницької діяльності (відділ з питань реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців при виконкомі Кременчуцької райдержадміністрації, вул.Леніна,14/23, м. Кременчук).
4. Органу управління юридичної особи та голові комісії з припинення юридичної особи вчинити дії відповідно до статті 105 ЦК України та п.п.1-5 ст.36 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ Тимощенко О.М.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2008 |
Оприлюднено | 26.11.2008 |
Номер документу | 2364971 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні