Справа №2-124 Головуючий у суді у 1 інстанції - Гура Номер провадження 22-ц/1890/661/12 Суддя-доповідач - Сибільова Категорія - 48
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2012 року м.Суми
Колегія суддів з розгляду справ цивільного судочинства Апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючого-судді - Сибільової Л. О.,
суддів - Дубровної В. В., Криворотенка В. І.,
за участю секретаря - Чуприни В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на ухвалу судді Лебединського районного суду Сумської області від 07 лютого 2012 року про повернення заяви позивачеві
у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на час навчання та додаткових витрат,
в с т а н о в и л а:
Ухвалою судді Лебединського районного суду Сумської області від 07 лютого 2012 року позовну заяву ОСОБА_1 повернуто позивачу у зв'язку з непідсудністю справи даному суду, роз'яснено позивачу, що для вирішення спору він має право звернутись до суду за місцем проживання відповідача.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на порушення норм процессуального права, зокрема, ч. 1 ст. 110 ЦПК України, просить ухвалу скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для розгляду зі стадії відкриття провадження.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення ОСОБА_1, який підтримав апеляційну скаргу з мотивів, в ній викладених, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
У лютому 2012 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом, мотивуючи вимоги тим, що навчається на шостому курсі Черкаського факультету національного університету Одеської юридичної академії з денною формою навчання, стипендії не отримує. Його батько ОСОБА_2, який проживає в м. Черкаси, сплачував аліменти до досягнення ним повноліття та надавав матеріальну допомогу у добровільному порядку на час його навчання до січня 2012 року порівну з матір'ю, після чого відмовився йому допомагати, хоча має таку можливість. Його мати ОСОБА_3 не може надати йому таку допомогу, з листопада 2011 року перебуває на обліку в Лебединському міськрайонному центрі зайнятості як безробітна. Він навчається на комерційній основі, оплата шостого курсу навчання склала 7890 грн. Відповідач зобов'язався оплатити половину вказаної суми за навчання, але компенсувати додаткові витрати у розмірі 3945 грн. відмовився і компенсував лише 2000 грн.
Просив стягнути з ОСОБА_2 на його користь аліменти на його утримання у розмірі ј частини всіх видів доходу, починаючи стягнення з 01 січня 2012 року до 16 жовтня 2012 року, та стягнути з відповідача на його користь додаткові витрати, пов'язані з навчанням, у сумі 1984,45 гр.
Повертаючи позовну заяву ОСОБА_1, суд першої інстанції виходив з того, що у відповідності до ч.1 ст. 109 ЦПК України, вказана справа повинна розглядатися за місцем проживання відповідача, який проживає в м. Черкаси.
Проте з таким висновком судді колегія суддів погодитись не може з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 110 ЦПК України позови про стягнення аліментів, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 198, ч. 1 ст. 199 СК України, батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують майнової допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати; якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Вказане утримання, відповідно до положень ч. 3 ст. 199, ст. 200 СК України, є аліментами.
Місцем постійного проживання позивача є м. Лебедин Сумської області, де він зареєстрований, що підтверджується копією його паспорта.
За таких обставин висновок судді про непідсудність справи Лебединському районному суду Сумської області не узгоджується з матеріалами справи , ухвала судді є незаконною, постановлена з порушенням норм процессуального права, а тому вона підлягає скасуванню.
Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 311 ЦПК України підставами для скасування ухвали суду, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є порушення норм матеріального чи процессуального права, які призвели до неправильного вирішення питання.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 311, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу судді Лебединського районного суду Сумської області від 07 лютого 2012 року про повернення заяви позивачеві скасувати, а справу направити до Лебединського районного суду Сумської області для вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і касаційному оскарженню не підлягає.
Головуючий -
Судді -
Суд | Апеляційний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2012 |
Оприлюднено | 15.05.2012 |
Номер документу | 23957944 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Сумської області
Сибільова Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні