ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"10" травня 2012 р.Справа № 5017/789/2012
За позовом Фізична особа-підприємець ОСОБА_1;
до відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "ФЛОР"
3-тя особа відповідача: Відкрите акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго";
про зобов'язання укласти договір
Суддя Гуляк Г.І.
Представники:
Від позивача: ОСОБА_2 -за дорученням
Від відповідача: ОСОБА_3, ОСОБА_4 -за дорученням
Від 3-ої особи: ОСОБА_5 -за дорученням;
СУТЬ СПОРУ: ФОП ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про зобов'язання ТОВ «Флор»укласти договір про технічне забезпечення електропостачання споживача.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 19.04.2012 р. по справі №5017/789/2012 залучено до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ВАТ "Одесаобленерго".
Відповідач надав до суду відзив, в якому просить у задоволені позовних вимог відмовити повністю.
Третя особа надала суду пояснення з приводу взаємовідносин, що склалися між відповідачем та позивачем в частині постачання електричної енергії.
Розглянувши у судовому засіданні матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд, -
ВСТАНОВИВ:
ФОП ОСОБА_1 є власником 16/1000 частки нежитлових приміщень, що розташовані за адресою: АДРЕСА_2 та складаються з боксу, майстерні та камори, загальною площею 230,2 кв.м. під літерою «Л»на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_6 за номером в реєстрі №1280, зареєстрованого в КП «ОМБТІ та РОН»під №998 від 30.03.2002 року.
ТОВ «Флор»є орендарем частини нежитлових приміщень, а саме чотирьох будівель, у т.ч. ТП -331, що розташовані за адресою: АДРЕСА_2, загальною площею 1310,9 м, що підтверджується наявними в справі копіями договорів оренди.
На підставі укладеного з ВАТ «Одесаобленерго»договору про постачання електричної енергії №002400 від 31.03.2011 р. ТОВ «Флор»споживає електричну енергію
Відповідно до додатку №10 до договору "Перелік об'єктів споживача" визначено найменування об'єкту споживача -"виробництво" за адресою: АДРЕСА_2 (розрахункові засоби обліку ЦЕ -6803 В №3063110 та СР4У-И673Д №612734).
Актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, що є додатком №7 до договору, визначено балансову належність електромереж та установок: ВАТ "Одесаобленерго" -обладнання встановленого в ПП "Галантерейний" (мережна частина 4 комірки), КЛ 6 кВ від ПП "Галантерейний" до ТП №713, ТП №713; ТОВ "Флор" -будівля ПП "Галантерейний", обладнання встановлене в ПП "Галантерейний" -абонентська частина 4 комірки, ТП №331з трансформатором 630 кВА, дві КЛ 6кВ від ПП" Галантерейний" до ТП №331. Межа відповідальності за стан та обслуговування електромереж та установок установлюється на болтовому з'єднанні шинного мосту до трансформатора струму абонента.
Розділом 8 договору про постачання електричної енергії №002400 від 31.03.2011 р. визначено, що у разі приєднання до електромереж споживача (ТОВ "Флор") в установленому порядку електроустановок інших споживачів (далі субспоживачів), відносини між сторонами регулюються Договором про спільне використання технологічних мереж основного споживача та Договором про технічне забезпечення електропостачання споживача.
Поряд з цим в матеріалах справи наявний договір на користування електроенергією, укладений між електропередавальною організацією -ТОВ «ФЛОР»та ФОП ОСОБА_1 (споживач). Предметом вказаного договору є передача електричної енергії споживачу -ФОП ОСОБА_1 мережами ТОВ «Флор». Строк дії вказаного договору становив до 31.12.2011 року.
В матеріалах справи містяться численні листи ТОВ «Флор», якими останній попереджав ФОП ОСОБА_1 про припинення постачання електричної енергії на його об'єкт.
У лютому 2012 року з метою приведення договірних відносин щодо постачання та передачі електричної енергії у відповідність до вимог законодавства позивачем було направлено відповідачу пропозицію укласти договір про технічне забезпечення електропостачання споживача та запропоновано підписати два примірника вказаного договору.
Однак, відповідь ФОП ОСОБА_1 на пропозицію укласти договір не отримав, в зв'язку із чим звернувся до суду із позовною заявою про зобов'язання укласти договір.
Свої позовні вимоги ФОП ОСОБА_1 мотивує наступними доводами. Адже, починаючи з моменту придбання позивачем нежитлових приміщень у ВАТ «Одеське виробничо-торгівельне шкіргалантерейне підприємство «Вікторія»до грудня 2011 року, останній користувався послугами енергопостачання від ТОВ «ФЛОР»,проводив оплату за використану електричну енергію за показами електролічильника, встановленого на межі балансової належності та сплачував виставлені ТОВ «Флор».
Втім, згідно з вимогами Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ України від 31.07.96 р. №28 (надалі - ПКЕЕ) у разі підключення електроустановок споживача до електричних мереж, власник яких не є постачальником електричної енергії, та виникнення у споживача відповідно до законодавства України зобов'язань уносити плату за перетікання реактивної електроенергії, між споживачем та цим власником електричних мереж на основі типового договору (додаток 1) укладається договір про технічне забезпечення електропостачання споживача.. Договір про постачання електричної енергії на основі типового договору (додаток 3) укладається постачальником електричної енергії за регульованим тарифом з усіма споживачами та субспоживачами (крім населення), об'єкти яких розташовані на території здійснення ліцензованої діяльності постачальником електричної енергії за регульованим тарифом.
При цьому, основний споживач не має права відмовити електропередавальній організації, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території, в укладенні (переукладенні) договору про спільне використання технологічних електричних мереж, а субспоживачу у разі дотримання ним вимог цих Правил в укладенні (переукладенні) договору про технічне забезпечення електропостачання споживача в передбачених цими Правилами випадках.
Отже, відмовляючи в укладанні договору про технічне забезпечення енергопостачання споживача, відповідач порушив, передбачене умовами ПКЕЕ право позивача на передачу йому електричної енергії, що спричинило відключення останнього від електропостачання та необхідністю звернення до суду.
ТОВ «Флор»позов не визнає, посилається на те, що ФОП ОСОБА_1 на даний час не приєднаний до технологічних мереж ТОВ «Флор», потужності підстанції відповідача не є безмежними, та взагалі згода власників мереж -орендодавців, на укладання договору про технічне забезпечення електропостачання спожива відсутня.
Третя особа у справі -ВАТ «Одесаобленерго»зазначає про те, що умовами договору про постачання електричної енергії, сторони - ТОВ "Флор" та ВАТ "Одесаобленерго" погодили ряд суттєвих умов щодо взаємовідносин з приводу постачання та споживання електричної енергії як між сторонами так і у разі підключення суб'єктів господарювання до технологічних електричних мереж відповідача, тобто не можливо припустити про необізнаність ТОВ "Флор" з положеннями діючого законодавства в т.ч. правил користування електричною енергією щодо приєднання субспоживача.
Отже, враховуючи положення ПКЕЕ, слідує що взаємовідносини між сторонами з приводу постачання та споживання електричної енергії мають регулюватися договором про постачання електричної енергії, взаємовідносини між основним споживачем - ТОВ "Флор" та субспоживачем - ФОП ОСОБА_1 під час технічного забезпечення постачання електричної енергії, у разі дотримання останнім вимог Правил -договором про технічне забезпечення електропостачання споживача, взаємовідносини між електропередавальною організацією (ліцензіатом з передачі електричної енергії місцевими (локальними) мережами) -ВАТ "Одесаобленерго" та основним споживачем ТОВ "Флор" під час передачі (транзиту) електричної енергії технологічними електричними мережами -договором про спільне використання технологічних електричних мереж.
Щодо правовідносин сторін - ФОП ОСОБА_1 та ТОВ "Флор" за договором на використання електроенергії, який міститься в матеріалах справи, ВАТ «Одесаобленерго»зазначає, що у випадку відсутності у відповідача ліцензії на виробництво та поставку електричної енергії, останній не має підстав займатись ані енергозабезпеченням, ані стягненням плати та відповідно брати на себе вказані зобов'язання, оскільки такі зобов'язання суперечать нормам діючого законодавства.
На твердження відповідача щодо відсутності у нього повноважень на підключення субспоживачів ВАТ «Одесаоблеенрго»надало суду копію договору оренди нерухомості від 30.05.2011 р., в якому відсутні обмеження щодо повноважень орендаря з приводу відносин з енергопостачання, а також надало копію довіреності на ім'я директора ТОВ «Флор», за якою осатаній уповноважений укладати договори з енергопостачальником.
Перевіривши обставини справи, вивчивши вимоги законодавства та заслухав представників сторін, суд дійшов до висновку про обґрунтованість заявлених позивачем вимог, та необхідність задоволення позову в наслідок наступного.
Ст. 187 ГК України передбачено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. При цьому день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
За п. 3 ст. 179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі:
вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству;примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст;типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови; договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб'єктів, коли ці суб'єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту.
Згідно з п. 1.5. ПКЕЕ у разі підключення електроустановок споживача до електричних мереж, власник яких не є постачальником електричної енергії, та виникнення у споживача відповідно до законодавства України зобов'язань уносити плату за перетікання реактивної електроенергії, між споживачем та цим власником електричних мереж на основі типового договору укладається договір про технічне забезпечення електропостачання споживача.
За положеннями п. 1.1 ПКЕЕ основний споживач -споживач електричної енергії або власник електричних мереж, який передає частину електроенергії своїми технологічними електричними мережами субспоживачам та/або електропередавальній організації.
Власник електричних мереж -юридична або фізична особа, якій на праві власності або користування належать електроустановки, призначені для передачі та /або розподілу електричної енергії.
Договір про технічне забезпечення електропостачання споживача - домовленість двох сторін (споживач та електропередавальна організація або основний споживач), яка є документом певної форми, що встановлює зміст та регулює правовідносини між сторонами під час технічного забезпечення постачання електричної енергії.
Договір про спільне використання технологічних електричних мереж -домовленість двох сторін, що є документом певної форми, який встановлює зміст та регулює правовідносини між електропередавальною організацією (ліцензіатом з передачі електричної енергії місцевими (локальними) мережами) та основним споживачем під час передачі (транзиту) електричної енергії технологічними електричними мережами.
Пунктом 1.7. Правил передбачено, що основний споживач не має права відмовити електропередавальній організації, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території, в укладенні (переукладенні) договору про спільне використання технологічних електричних мереж, а субспоживачу у разі дотримання ним вимог цих Правил в укладенні (переукладенні) договору про технічне забезпечення електропостачання споживача в передбачених цими правилами випадках.
Згідно з вимогами пп.. 5.17,5.18 ПКЕЕ договір про технічне забезпечення електропостачання споживача та договір про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача має містити такі умови, що є істотними та обов'язковими для цього виду угод, а саме: 1) обсяг передачі електричної енергії та договірної (граничної) величини потужності; 2) режими постачання; 3) гарантований рівень надійності електропостачання (за категорією надійності електропостачання); 4) повні назви основного споживача і субспоживача; 5) місце і дата укладення договору; 6) дозволена та приєднана потужність субспоживача; 7) умови визначення вартості послуг з передачі; 8) умови та порядок плати за компенсацію перетікання реактивної електроенергії як адресного економічного стимулу у випадку споживання та генерування реактивної енергії і потужності (за необхідності); 9) порядок розрахункового обліку обсягів споживання електричної енергії та вимірювання рівня потужності (у тому числі у випадку пошкодження або тимчасової відсутності відповідних розрахункових засобів обліку), споживання та генерування реактивної енергії, контролю показників якості електричної енергії; 10) порядок розрахунків за використання електричних мереж основного споживача; порядок надання даних щодо використаної субспоживачем електричної енергії; 11) порядок оплати за перевищення рівня потужності; 12) умови дії договору у разі відсутності у споживача договору про постачання або купівлю-продаж електричної енергії та/або у випадку відключення споживача за борги чи з інших причин; 13) інші умови (години максимальних навантажень енергосистеми; умови, за яких проводиться розвантаження енергосистеми; час і тривалість ремонту електромереж); 14) поштові і банківські реквізити сторін; 15) підписи керівників або їх заступників, завірені печатками.
У відповідності до ст. 181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках. Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Як вбачається з матеріалів справи позивач звернувся до відповідача з пропозицією укласти договір про технічне забезпечення електропостачання споживача, а саме направив на адресу відповідача два примірника проекту вказаного договору, як того вимагає ст. 181 ГК України. Відповідач отримав проект договору, про що свідчить копія поштового повідомлення в матеріалах справи, однак відповідь, як того вимагає законодавство, у встановлений строк не надав.
Отже, договір про технічне забезпечення енергопостачання є обов'язковим для укладання між основним споживачем, яким в розумінні ПКЕЕ є ТОВ «Флор», та субспоживачем -ФОП ОСОБА_1.
Не заслуговують на увагу суду посилання відповідача на те, що внаслідок припинення енергопостачання на об'єкти позивача (відключення його від електромережі ТОВ «Флор») останній не має права на укладання договору про технічне забезпечення електропостачання, оскільки фактично не приєднаний до електромережі відповідача. Адже, за положеннями ПКЕЕ як від'єднання споживача, так й відключення від електромережі є організаційними заходами спрямованими на усунення можливості здійснення передачі електроенергії в електроустановку споживачу. А укладання договору про технічне забезпечення електроспоживання споживача спрямоване на подальше забезпечення технічної можливості передачі електричної енергії споживачу, тобто приєднання його до електромережі основного споживача.
Окрім того, відповідач не заперечує та сам вказує на той факт, що позивач був підключений до його мережі, споживав електричну енергію, що підтверджується договором на користування, який діяв до 31.12.2011 року. Тому посилання ТОВ «Флор»на відсутність у нього технічної можливості забезпечення електропостачання об'єкту ФОП ОСОБА_1 необґрунтовані, та спростовуються матеріалами справи.
З цих ж підстав спростовуються доводи останнього, щодо відсутності в нього потужності на енергозабезпечення об'єкту позивача.
Не можуть свідчити про необґрунтованість позовних вимог й посилання ТОВ «Флор»на те, що він не є власником мереж, а звідси й не має права на укладання договору про технічне забезпечення енергопостачання. Оскільки у відповідності до ПКЕЕ та Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики Українивід 12 червня 2008 р. N 691 власником електромереж визначається не лише особа, якій мережі належать виключно на праві власності, а власником електромереж в розумінні ПКЕЕ визнається й їх користувач.
Так, в матеріалах справи наявні два договори оренди нерухомого майна від 30.05.2011 р., за якими відповідач є орендарем у т.ч. ТП-331, один з яких діє до 01.12.2013 року, а інший протягом п'яти років. На підставі наданих договором оренди повноважень відповідач уклав договір про постачання електричної енергії з ВАТ «Одесаобленерго», як споживач та згідно з атом розмежування балансової належності електромереж ( додаток 7 до договору про постачання) визначений як власник ТП-331.
З зазначених вище підстав судом відхиляються твердження відповідача про те, що він не уповноважений на укладання договору про технічне забезпечення енергопостачання споживача, оскільки не є власником обладнання ТП-331.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ФОП ОСОБА_1 обґрунтовані як матеріалами справи, так й вимогами діючого законодавства, та підлягають задоволенню.
Згідно з вимогами ст. 187 ГК України договір про технічне забезпечення енергопостачання ФОП ОСОБА_1 вважатиметься укладеним з дня набрання чинності рішенням суду.
За правилами ст.49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись, ст.ст. 33,34, 44,49, 82-85 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю «Флор»(65042 АДРЕСА_2 код ЄДРПОУ 20962706) укласти з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (65016 АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) договір про технічне забезпечення електропостачання споживача в наступній редакції:
ДОГОВІР
про технічне забезпечення електропостачання споживача
N
м. Одеса
1.1. Власник мереж забезпечує технічну можливість передачі електричної енергії Споживачу в обсягах згідно з договором про постачання або про купівлю-продаж електричної енергії, з показниками допустимих відхилень від стандартних умов надання обсягу електричної енергії та рівня дозволеної потужності за класами напруги, а Споживач дотримується установленого режиму споживання електричної енергії та своєчасно сплачує за отримані послуги, визначені пунктом 4.1 цього Договору. 1.2. Передача електричної енергії забезпечується відповідно до однолінійної схеми, наведеної в додатку №1 "Однолінійна схема" до договору . Власник мереж забезпечує передачу електричної енергії в точку продажу, визначену згідно з відповідним договором Споживача з постачальником електричної енергії
2. Обов'язки Власника мереж
2.1. Власник мереж зобов'язаний:
2.1.1. Забезпечувати технічну можливість для передачі Споживачу електричної енергії в межах 105 кВт потужності на 2 класі напруги (ступінь напруги 0,4 кВ) в обсягах, визначених відповідно до договору з постачальником електричної енергії, шляхом формування електричної схеми відповідної пропускної здатності;
2.1.2. Забезпечувати на межі балансової належності електромереж підтримання параметрів якості електроенергії та узгодженого рівня надійності електропостачання відповідно до категорії струмоприймачів Споживача згідно з "Правилами устройства электроустановок" (далі - ПУЕ).
3. Права Власника мереж
3.1. Власник мереж має право:
3.1.1. На доступ до розрахункових засобів та систем обліку електричної енергії, що встановлені на об'єктах Споживача, для проведення технічної перевірки, зняття показів, замірів потужності в години максимуму навантаження енергосистеми та для виконання інших робіт відповідно до цього Договору;
3.1.2. Вимагати від Споживача дотримання на належному рівні показників якості електричної енергії на межі балансового розподілу електромереж відповідно до умов цього Договору;
3.1.3. На припинення передачі, обмеження обсягів використання електричної енергії Споживачем у випадках та порядку, передбачених розділом 6 цього Договору;
3.1.4. На перевірку схем приєднання струмоприймачів Споживача, які беруть участь у регулюванні навантаження в електромережі, а також перевірку працездатності встановлених у Споживача пристроїв протиаварійної автоматики та інших пристроїв, що забезпечують регулювання навантаження в енергосистемі;
3.1.5. На нарахування Споживачу плати за перетікання реактивної електричної енергії.
4. Обов'язки Споживача
4.1. Споживач зобов'язується:
4.1.1. Здійснювати оплату за перетікання реактивної електричної енергії на межі балансової належності електромереж згідно з додатком №2 "Порядок розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії".
4.1.2. Забезпечувати безперешкодний доступ у робочий час уповноважених працівників Власника мереж та постачальника електричної енергії (за їх службовим посвідченням) до систем та засобів обліку і засобів контролю потужності та якості електроенергії, а також для контролю встановлених режимів споживання електроенергії;
4.1.3. У разі припинення споживання електричної енергії внаслідок звільнення Споживачем займаного об'єкта останній повідомляє про це Власника мереж за 20 днів і здійснює повний розрахунок згідно з умовами цього Договору до дня виїзду включно, після чого Власник мереж припиняє передачу електричної енергії.
5. Права Споживача
5.1. Споживач має право:
5.1.1. На отримання електричної енергії, якісні характеристики якої зазначені в договорі відповідно до державних стандартів;
5.1.2. На отримання інформації щодо тарифів на передачу електроенергії, коефіцієнтів витрат та, у разі необхідності, інформації щодо виконання технічних умов, необхідних додаткових робіт, вимог до обліку електроенергії, обробки інформації;
5.1.3. На відшкодування, згідно з законодавством України, збитків, завданих унаслідок порушення його прав;
5.1.4. На передачу функцій експлуатації своїх електроустановок Власнику мереж, іншій спеціалізованій організації, яка несе відповідальність за дотримання ПУЕ, Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів та інших нормативно-технічних документів. При цьому Споживач сам несе відповідальність за дотримання умов цього Договору;
5.1.5. Повідомляти НКРЕ про порушення Власником мереж Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та/або ПКЕЕ.
6. Порядок обмеження та припинення електропостачання
6.1. Постачання електричної енергії Споживачу може бути припинено або обмежено Власником мереж:
6.1.1. Без попередження, з дотриманням процедури, передбаченої ПКЕЕ, у разі:
виникнення аварійних ситуацій в електроустановках Власника мереж на час, що не перевищує визначеного ПУЕ для струмоприймачів Споживача відповідної категорії;
споживання електроенергії Споживачем після закінчення строку дії цього Договору;
приєднання Споживачем власних струмоприймачів або струмоприймачів третіх осіб до мереж Власника мереж поза розрахунковими засобами обліку;
самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії.
6.1.2. З повідомленням Споживача не пізніше ніж за 10 хвилин у разі перевищення Споживачем граничної величини споживання електричної потужності в години максимуму навантаження протягом 30 хвилин і довше.
6.1.3. З повідомленням Споживача не пізніше ніж за 3 робочих дні у разі:
непризначення Споживачем персоналу для обслуговування електроустановок або відсутності договору на обслуговування електроустановок;
зниження показників якості електроенергії з вини Споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок Власника мереж та/або інших суб'єктів господарської діяльності;
недопущення Споживачем посадових осіб органів, на яких покладено відповідні обов'язки згідно з чинним законодавством, до власних електроустановок або розрахункових засобів обліку електроенергії.
6.1.4. У разі несплати за спожиту електричну енергію у терміни, встановлені постачальником електричної енергії (припинення або обмеження споживання електричної енергії має здійснюватися лише за дорученням постачальника електричної енергії).
6.1.5. У разі незадовільного стану електроустановок Споживача, що загрожує виникненню аварії, пожежі, створює загрозу життю, а також у разі невиконання вимог щодо усунення недоліків в електроустановках Споживача - за приписом (поданням) представників органів виконавчої влади, на які покладені відповідні обов'язки згідно з законодавством України.
6.1.6. З повідомленням не пізніше ніж за 10 днів для проведення планових ремонтних робіт в електроустановках Власника мереж або для приєднання нових споживачів, у разі відсутності резервного живлення Споживача.
7. Облік електричної енергії та порядок розрахунків
7.1. Облік активної та реактивної енергії у Споживача, струмоприймачі якого приєднані до електричних мереж Власника мереж, здійснюється згідно з вимогами ПУЕ та ПКЕЕ.
7.2. Якщо середньомісячне споживання електроенергії Споживачем за будь-якою точкою обліку протягом 2 послідовних розрахункових періодів нижче визначеного пунктом 3.4 ПКЕЕ, Споживач протягом 10 днів наступного розрахункового місяця звертається до Власника мереж щодо приведення стану обліку відповідно до вимог нормативно-технічних документів.
7.3. У разі застосування для обліку спожитої електроенергії багатотарифних засобів обліку зміна тарифних зон електронних багатофункціональних засобів обліку здійснюється Власником мереж (електропередавальною організацією) або організацією, яка уповноважена Власником мереж (електропередавальною організацією) на виконання таких робіт у присутності:
ВАТ «Одесаобленерго»та ФОП ОСОБА_1
(представники постачальника електричної енергії і Споживача)
та оформлюється відповідним актом за підписом Сторін.
7.4. На підставі показів засобів обліку електричної енергії у терміни, передбачені додатком №3 "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії" , Споживачем та Власником мереж оформлюються такі документи:
акт про обсяг переданої Споживачу електричної енергії;
акт результатів замірів електричної потужності.
За наявності вводів на різних ступенях напруги та різних системах обліку значення показів надаються окремо за кожною точкою обліку.
7.5. У разі встановлення розрахункових засобів обліку не на межі балансової належності електричних мереж Власника мереж та Споживача обсяг спожитої електроенергії визначається шляхом збільшення (зменшення) обсягів електричної енергії, визначених відповідно до показів розрахункових засобів обліку, на величину обсягу розрахункових втрат електроенергії у ділянці електричної мережі (з урахуванням трансформаторів) від межі балансової належності до місця встановлення розрахункових засобів обліку. Розрахунки втрат виконуються на підставі галузевих нормативно-технічних документів та оформлюються додатком №4 "Розрахунок втрат електричної енергії в мережах споживача" .
7.6. У разі необхідності проведення робіт, пов'язаних з порушенням або зміною схеми обліку електричної енергії, заміною типу розрахункового засобу обліку електричної енергії, ці роботи проводяться Споживачем за погодженням з Власником мереж та, за необхідності, електропередавальною організацією та постачальником електричної енергії у присутності представників усіх заінтересованих Сторін та оформлюються відповідним актом.
7.7. Оплата Споживачем за обслуговування Власником мереж електроустановок Споживача здійснюється згідно із узгодженим Сторонами кошторисом.
7.8. У разі виникнення у Споживача заборгованості з оплати за спожиту реактивну електроенергію Сторони за взаємною згодою та у порядку, передбаченому законодавством України, укладають договір щодо реструктуризації заборгованості. При цьому оформлюється графік погашення заборгованості, який є додатком до цього договору.
У разі відсутності графіка погашення заборгованості та при відсутності у платіжному документі у реквізиті призначення платежу посилань на період, за який здійснюється оплата або перевищення суми платежу, необхідної для цього періоду, ці кошти, перераховані споживачем, Власник мереж має право зарахувати як погашення існуючої заборгованості цього Споживача з найдавнішим терміном її виникнення.
Укладення Сторонами та дотримання споживачем узгодженого графіка погашення заборгованості не звільняє Споживача від оплати поточного споживання реактивної електричної енергії.
8. Відповідальність Сторін
8.1. Відповідальність Власника мереж.
8.1.1. Власник мереж несе відповідальність за безперервну передачу електричної енергії Споживачу:
із забезпеченням договірних величин, визначених згідно з умовами договору про постачання електричної енергії;
із дотриманням вимог щодо категорії струмоприймачів Споживача та гарантованим рівнем надійності електропостачання згідно з додатком №5 "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін" ;
із дотриманням граничних показників якості електричної енергії на межі балансової належності Сторін.
8.1.2. Власник мереж не несе матеріальної відповідальності перед Споживачем за обмеження (припинення) постачання електричної енергії, яке викликане:
некваліфікованими діями персоналу Споживача;
умовами обмеження або припинення постачання електроенергії у випадках, передбачених Правилами користування електричною енергією;
автоматичним відключенням лінії живлення внаслідок пошкодження устаткування або діями Споживача, які викликали спрацювання автоматики за умови справності системи автоматичного відключення.
8.2. Відповідальність Споживача.
У разі внесення платежів, передбачених пунктом 4.1 цього Договору, з порушенням термінів, Споживач сплачує Власнику мереж пеню в розмірі ___0,5_ % за кожний день прострочення платежу, але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діяла на той період, за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати. Сума пені зазначається в розрахунковому документі окремим рядком.
8.3. Форс-мажорні обставини.
8.3.1. Сторони не несуть відповідальності за повне або часткове невиконання своїх зобов'язань за цим Договором, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили. До обставин непереборної сили належить: стихія (ураган, буря, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, землетрус, пожежа, просідання і зсув ґрунту), непередбачена ситуація, викликана діями сторони, що не є стороною договору (страйк, локаут, дія суспільного ворога, оголошена та неоголошена війна, загроза війни, терористичний акт, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, громадська демонстрація, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух), умови, регламентовані відповідними органами виконавчої влади, що перешкоджають виконанню договірних зобов`язань у цілому або частково, що перешкоджають виконанню договірних зобов'язань у цілому або частково. Термін виконання зобов'язань за цим Договором у такому разі відкладається на строк дії обставин непереборної сили.
8.3.2. Сторона, для якої виконання зобов'язань стало неможливим унаслідок дії обставин непереборної сили, має протягом п'яти календарних днів письмово повідомити іншу Сторону про початок, можливу тривалість та вірогідну дату припинення дії обставин непереборної сили.
8.4. У разі виявлення однією із Сторін Договору порушень іншою Стороною умов Договору, за які законодавством передбачене застосування санкцій чи які тягнуть за собою збитки, недоотриману продукцію, вигоду тощо, на місці оформлюється двосторонній акт порушень. Акт складається у присутності представників обох Сторін Договору в двох примірниках. Сторона, дії або бездіяльність якої стала причиною складання акта, має право внести до акта свої зауваження.
Сторона, яка виявила порушення своїх прав, зобов'язана письмово попередити іншу Сторону про необхідність складання акта. Інша Сторона не може без поважних причин відмовитись від складання та підписання акта.
У разі відмови відповідальної сторони від підписання акта в акті робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо його на місці складання підписали не менше трьох представників Сторони Договору, що складала акт.
9. Відносини з постачальником електричної енергії
9.1. Відносини між Споживачем та постачальником електричної енергії регулюються умовами договору про постачання електричної енергії.
Додатки до цього Договору "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії", "Порядок розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії", "Розрахунок втрат електричної енергії в мережах споживача" дійсні у разі їх погодження постачальником електричної енергії у частині, що належить до компетенції постачальника електричної енергії.
9.2. У разі заборгованості Споживача перед постачальником електричної енергії за спожиту електричну енергію, Власник мереж відключає електроустановки Споживача у терміни і на строк, установлені та доведені постачальником електричної енергії.
9.3. Сторони Договору забезпечують доступ постачальника електричної енергії до розрахункових засобів обліку електричної енергії Споживача.
9.4. Для підтримання працездатності та стійкості енергосистеми при виникненні аварійного дефіциту енергії або потужності Споживач уводить за вказівкою постачальника електричної енергії обмеження споживання електричної енергії та потужності, що передбачено спеціальними графіками обмежень та аварійних відключень.
9.5. Про всі обмеження та відключення Споживача, передбачені розділом шостим цього Договору, Власник мереж повідомляє постачальника електричної енергії та/або електропередавальну організацію.
10. Інші умови
10.1. У разі розташування розрахункових засобів обліку електричної енергії, які перебувають на балансі однієї із Сторін, на території іншої Сторони, Сторони зобов'язуються допускати представників іншої Сторони на свою територію кожного разу в разі потреби доступу до засобів обліку. 10.2. Межа відповідальності за стан та обслуговування електроустановок визначається актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності Сторін, визначеної в додатку "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін" . 10.3. Строки проведення ремонтів в електромережах Власника мереж, під час яких Споживач буде відключений, обмежений або буде знижена надійність електропостачання інших споживачів, доводяться письмовим повідомленням Власника мереж, узгодженим з постачальником електричної енергії. 10.4. Додатки до цього Договору: - додаток №1 "Однолінійна схема"; - додаток №2 "Порядок розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії"; - додаток №3 "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії"; - додаток №4 "Розрахунок втрат електричної енергії в мережах споживача"; - додаток №5 "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін". є невід'ємними частинами цього Договору. Усі зміни та доповнення до цього Договору оформлюються письмово, підписуються уповноваженими особами та скріплюються печатками обох Сторін. 10.5. Усі майнові суперечки з питань цього Договору вирішуються відповідно до законодавства України. Розбіжності щодо технічних питань розв'язуються органами Державного енергетичного нагляду згідно з діючими ПКЕЕ, ПУЕ, Правилами техніки безпеки, Правилами технічної експлуатації установок споживачів. 10.6. Цей Договір укладається на строк до 31.12.2012 р., набирає чинності з дня його підписання та вважається продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення строку не буде заявлено однією із Сторін про відмову від цього Договору або його перегляд. Договір може бути розірвано і в інший термін за ініціативою будь-якої із Сторін у порядку, визначеному законодавством України. 10.7. Цей Договір укладено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з них зберігається у Власника мереж, другий - у Споживача. Сторони зобов'язуються письмово повідомляти про зміну реквізитів (місцезнаходження, найменування, організаційно-правової форми, банківських реквізитів тощо) не пізніше ніж через 10 днів після настання таких змін.
11. Місцезнаходження та банківські реквізити Сторін
Власник мереж: ТОВ «Флор», АДРЕСА_2 Код 20962706, Р/р 26004301757 в ФАБ Південний, МФО 328964 Споживач: ФОП ОСОБА_1, 65016, АДРЕСА_1 Ідентифікаційний номер НОМЕР_1 М. П.
Додаток 2 до договору № від Дата складання додатку
"___"
Порядок розрахунків за перетікання реактивної електроенергії
Цей порядок складено відповідно до Методики обчислення плати за перетікання реактивної електроенергії між електропередавальною організацією та її споживачами, погодженої НКРЕ, затвердженої наказом Мінпаливенерго України від 17.01.02 № 19, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.02.02 за № 93/6381(далі Методика).
1. Споживач:ФОП ОСОБА_1 2. Адреса:АДРЕСА_2 3. Режим роботи: 24 год.
4. Встановлена потужність компенсувальних установок (КУ) Споживача:
№ п/п Тип КУ Номінальна напруга Усього до 1000В понад 1000 В 1.Конденсаторні установки, кВАр в тому числі: - - - 1.1.З автоматичним регулюванням, кВАр 1.2.З ручним регулюванням, кВАр 2.Синхронні двигуни (СД), кВт 3.Пристрої КРП, зблоковані з технологічним обладнанням, кВАр
Відключені від електромереж установки повинні бути опломбовані персоналом електропередавальної організації (ЕО) при складанні додатку до договору і відповідно не вносяться до даної таблиці.
5. Плата за споживання і генерацію реактивної електрое нергії визначається трьома складовими величинами :
П = П1 + П2 - П3, (грн.)
де П1 -основна плата;
П2 - надбавка за недостатнє оснащення електричної мережі Споживача засобами компенсації реактивної потужності (КРП);
П3 - знижка плати за споживання і генерацію реактив ної електроенергії у разі участі Cпоживача в добовому регулюванні режимів мережі ЕО в розрахунковий період.
Основна плата за спожиту і генеровану реактивну електроенергію визначається за формулою :
n
П1 = (WQСП + KWQГ ) D T (грн.)
1
де n - число точок розрахункового обліку реактивної електроенергії;
WQСП - споживання реактивної електроенергії в точці обліку за розрахунковий період, кВАргод;
WQГ - генерація реактивної електроенергії в мережу ЕО в точці обліку за розрахунковий період, кВАргод;
К - коефіцієнт урахування збитків від генерації реактивної електроенергії з мережі Споживача, рівний 3;
- економічний еквівалент реактивної потужності (ЕЕРП) в точці обліку, кВт.год./кВАр год;
Т - середня закупівельна ціна на активну ел.енергію, що склалася за розрахунковий період, грн./кВтгод.
Примітка: у випадку встановлення розрахункових засобів обліку не на межі розділу балансової належності електромереж при визначенні П1 значення WQСП приймається з врахуванням втрат реактивної електроенергії в дільниці між точкою розділу і місцем установки засобів обліку, згідно з порядком встановленим пунктом 4.2 Методики.
Надбавка за недостатнє оснащення електричної ме режі Споживача засобами КРП визначається за формулою:
П2 = П1 Сбаз (К - 1) , (грн.)
де Сбаз - коефіцієнт стимулювання капітальних вкладень в засоби КРП, рівний 1.0;
К -коефіцієнт, що вибирається з табл. 1 Методики в залежності від фактичного або нормативного (при відсутності обліку) значення tg для Споживача в цілому по площадці за розрахунковий період.
Фактичне значення tg визначається за формулою:
tg = WQcп / WP,
де WP -споживання активної електроенергії за розрахунковий період, кВтгод;
WQсп -споживання реактивної електроенергії за розрахунковий період, кВАргод.
Примітка: у разі встановлення розрахункового обліку на стороні низької напруги трансформатора споживача при визначенні tg значення WP, WQсп приймаються за показами лічильників без врахування розрахункових втрат в трансформаторі, але у разі встановлення розрахункового обліку на стороні високої напруги трансформатора ці значення приймаються з урахуванням розрахункових втрат в трансформаторі.
Знижка П3 визначається за наявності умов добового регулювання реактивних перетікань та при х виконанні згідно п.15 цього додатку.
6. Характеристики точок розрахункового обліку електроенергії:
№ п/пТочка розрахунку ЕЕРП (п/ст., РП, ТП та ін.)Вид обліку (спожив., генер.)Номер електр. лічиль-никаТип електр. лічиль-никаТр-тор струму Кт.с.Тр-тор напруги Кт.н.Коеф. обліку Ко = Кт.н. Кт.с.ЕЕРП (D), КВт.год./ кВАр год.Необхід-ність розрах. втрат у тр-торі 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ТПАкт. 0538185 NIK 2303 200/5 А
Економічний еквівалент реактивної потужності (ЕЕРП) характеризує частку впливу реактивного перетікання через мережу розділу ЕО та споживача в розрахунковому режимі на сумарні техніко-економічні показники в магістральній та розподільчій мережі. Значення D визначаються за допомогою „Базового комп'ютерного комплексу відлікового аналізу реактивів електричних мереж" ( сертифікат відповідності програмного засобу виданий 13.12.1999р.)
Обчислення ЕЕРП виконується ЕО згідно з порядком, встановленим Методикою. При проведенні перерахунків ЕЕРП ЕО письмовим повідомленням доводить до відома Споживача нові значення ЕЕРП. Дане повідомлення є невід'ємною частиною договору.
7. Організація щодобового контролю перетікання реактивної електроенергії узгоджується між ЕО та споживачем в залежності від технічного оснащення системи обліку, наявності чергового персоналу ( контроль може забезпечуватись записами в журналі показів приладів обліку, використанням інформаційних систем та ін.).
8. Передача показів розрахункових засобів обліку реактивної електроенергії за розрахунковий період здійснюється порядком і в терміни згідно умов додатку "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії".
9. Контроль споживання та генерації реактивної електрое нергії здійснюється засобами обліку згідно таблиці п.6 цього додатку, з врахуванням поточних замін приладів обліку.
10. При відсутності приладів обліку та у випадках неподання даних про споживання або генерацію реактивно електрое нергії у вказані терміни ЕО визнача споживання або генерацію реактивно електроенергії розрахунковим шляхом.
10.1. Розрахункові значення споживання реактивної електроенергії визначаються по точках обліку згідно з п. 4.1.1 Методики за співвідношенням
WQспр = tgн WP, (кВАргод)
де tgн - нормативний коефіцінт потужності, який дорівню :
· для тягових підстанцій залізничного транспорту змінного струму - 1,0;
· для тягових підстанцій залізничного транспорту постійного струму, метрополітену і міського електротранспорту - 0,5;
· для інших споживачів -0,8 .
10.2. Сумарне розрахункове значення генерації реактивної електроенергії визначається згідно з п. 4.1.2 Методики за формулою
WQгр = Qку tнр , (4.1)
де Qку - сумарна встановлена потужність КУ (рядок 1 таблиці п.4 цього додатку) незалежно від режиму їх роботи;
tнр - число годин неробочого часу, год. -приймається по середнім значенням, визначеним із співвідношення часових інтервалів за усереднений місяць.
1 зміна: k = 730; p = 167;нр = 563;
2 зміна: k = 730; p = 333;нр = 397;
3 зміна: k = 730; p = 500;нр = 230.
Наведені числові значення отримані з умов: рік -365 днів; вихідних днів -104; загальнодержавних святкових днів -11.
При подальших змінах режиму роботи КУ, відключенні установок від електромережі, при зміні режиму роботи підприємства, коригування розрахункових значень генерації, визначених ЕО в цьому пункті додатку, не проводиться; всі зміни величин перетікань реактивної електроенергії, пов'язані з цими змінами, повинні контролюватися тільки відповідними засобами обліку.
10.3. При відсутності на площадці вимірювань хоча б у одній точці обліку генерації реактивної електроенергії - розрахункові значення генерації реактивної електроенергії (WQГр ) визначаються тільки як сумарні незалежно від кількості точок обліку з використанням середньоарифметичного по площадці значення ЕЕРП (Dср).
В таких умовах основна плата визначається за формулою:
n
П1 = ( WQспD + KWQгрDср ) Т , ( грн.)
1
11. Втрати реактивної електроенергії в трансформаторах визначаються згідно з Додатком № 3 до договору по розрахунку втрат для точок обліку, вказаних у таблиці п.6 цього додатку.
12. При пошкодженні розрахункових приладів обліку реактивної електроенергії, спричиненому умисними діями споживача, зміні схем підключення приладів обліку або крадіжці електроенергії, значення споживання реактивної електроенергії приймається рівним активному, визначеному за розрахунковий період, а значення генерації реактивної електроенергії визначається згідно п.10.2 цього додатку.
13. У випадку тимчасового порушення обліку, яке не спричинене умисними діями споживача, розрахунок за перетікання реактивно електроенергі здійснюється за середньодобовими показниками за попередній розрахунковий період.
нтервал розрахунку за середньодобовими показниками не повинен перевищувати одного місяця. У випад ку, коли з об'єктивних причин розрахунковий облік неможливо відновити в означений термін, порядок подальших розрахунків визначається двосторонньою уго дою Споживача і ЕО.
14. В неробочий час компенсувальні установки Споживача повинні бути відключені.
15. Умови добового регулювання режиму реактивних перетікань між електромережами ЕО та Споживача (графік, система контролю, знижка П3 та ін.):
16. Установка КУ здійснюється Споживачем з дозволу ЕО при умові наявності обліку генерації реактивної електроенергії на межі розділу електромереж Споживача і ЕО з відповідним внесенням змін у цей додаток до договору.
17. У випадку, якщо на підприємстві, де відсутній облік генерації реактивної електроенергії, виявлені КУ, підключені без дозволу ЕО, не зафіксовані в договорі -сумарна розрахункова генерація реактивної електроенергії визначається з урахуванням додатково встановленої потужності КУ за період з дати останнього обстеження підприємства. Нарахування проводиться на підставі акту представника ЕО, що зафіксував додатково встановлену потужність КУ.
18. Шкала нарахування плати (П) по рокам: П1
19. Цей додаток є дійсним до його наступного переукладання.
Власник мереж Споживач
(Підпис) М.П. (Підпис) М.П.
Дата "____"
Додаток 3
до договору про технічне
забезпечення електропостачання споживача
від "___"
Графік
зняття показів засобів обліку електричної енергії
Покази засобів обліку відповідно до Переліку об'єктів і точок комерційного обліку фіксуються у відповідності до графіків зняття показів засобів обліку енергії, що є додатками до договору про постачання електричної енергії між енергопостачальником та власником мереж.
ВЛАСНИК МЕРЕЖ
Додаток 4
до Договору
про технічне забезпечення електропостачання споживача від "___"_____2012р. №
РОЗРАХУНОК ВТРАТ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ В МЕРЕЖАХ СПОЖИВАЧА
Найменування Споживача _ ФОП ОСОБА_1
Місце знаходження: АДРЕСА_2
ПЛ, КЛ: ВВГ 3 *95*1*50, L 105 м.
Підстава: "Методика по визначенню втрат електроенергії в трансформаторах і лініях електромереж" , затверджена заст. міністра енергетики України, головним інспектором України по енергетичному нагляду В.А.Дарчуком від 18.12.1998 р. за № 07/32-209.
У разі встановлення розрахункових засобів обліку не на межі розділу балансової належності електромереж втрати електроенергії активні та реактивні на ділянці мережі від межі розподілу до місця встановлення розрахункових засобів обліку відносяться на рахунок організації, на балансі якої перебуває зазначена ділянка мережі.
РОЗРАХУНКОВА СХЕМА:
(відображається в Однолінійній схемі)
A.Розрахунок втрат в повітряній лінії, кабельній лінії.
№ ТО№ лічильника Uн, кВМарка кабелю (дроту), перетин, мм2Довжина, кмПитомий активний опір, Ом/кмПитомий реактивний опір, Ом/кмРежим роботи: годин на добуДнів у місяці 1. 0538185 0,4ВВГ 105 24 30
1Варіант. Повітряні лінії:
Втрати активної електроенергії в лінії визначаються по формулі:
WP 2 + WQ 2
D WР = ------------------- r 0 х L х 10 -3 ( кВт.год.), де
U 2н х Тп
Тп -кількість годин роботи лінії за розрахунковий період, год;
Uн -номінальна напруга лінії, кВ;
2.Варіант. Кабельні лінії:
Втрати активної електроенергії в кабельній лінії визначаються по формулі:
WP 2 + WQ 2
D WР = ------------------- r 0 х L х 10 -3 (кВт.год.), де
U 2н х Тп
Тп -кількість годин роботи лінії за розрахунковий період, год;
Uн -номінальна напруга лінії, кВ;
У разі повного відключення від електропостачання струмоприймачів основного споживача всі втрати електричної енергії у мережах основного споживача розподіляються між субспоживачами.
У випадку передачі електричної енергії від електропередавальної організації через мережі споживача в електромережу електропередавальної організації частина втрат електроенергії в мережах споживача відноситься до втрат у мережах електропередавальної організації пропорційно до відношення обсягу електричної енергії, переданої споживачем у мережу електропередавальної організації, до загального обсягу електричної енергії, що надійшла у мережу споживача.
Власник мереж Споживач
"____"
Додаток 5
до Договору про технічне забезпечення
електропостачання споживача
від "___"
Акт
розмежування балансової належності електромереж
та експлуатаційної відповідальності сторін
Споживач електроенергії ФОП ОСОБА_1
Місце знаходження: АДРЕСА_2
(найменування Cпоживача та його місцезнаходження)
та Власник мереж Товариство з обмеженою відповідальністю «Флор» , в особі директора ОСОБА_7
цим актом встановили:
1. Балансова належність електромереж та установок:
Власника мереж: будівля ПП «Галантерейний»- АДРЕСА_2, обладнання встановлене в ПП «Галантерейний»- абонентська частина 4 камірок; ТП-33 з трансформатором 630 кВА; дві кабельних лінії 6 кВ від ПП «Галантерейний»до ТП -331, рубільник 400/5
Споживача : трансформатор струму 200/5 А; КВ ВВГ 3*95*1*50, електролічільник
2. Межа відповідальності за стан та обслуговування електромереж та установок установлюється на кінцях рубильника
3. Власник мереж несе відповідальність за: технічний стан та безпечну експлуатацію електромереж та електроустаткування, що йому належать, а також за стан контактних зєднань на межі відповідальності
4. Споживач несе відповідальність за: технічний стан та безпечну експлуатацію електромереж та електроустаткування, що йому належать.
5.Схема електропостачання об'єкта : додається окремо
6.Схема доступу забезпечує струмоприймачі в частині надійності електропостачання:
Категорія струмоприймачівЕлектроприймачі, схем живлення яких відповідає категоріїне відповідає категорії перша - - друга - - третяТАК -
7.Споживач електроенергії та Власник мереж зобов'язуються утримувати установки, що вказані в цьому акті, у справному стані та експлуатувати їх відповідно до Правил користування електричною енергією, ПТЕ, ПТБ.
У випадку невідповідності схеми електропостачання споживача замовленій категорії надійності Власник мереж не несе відповідальності за перерви у електропостачанні за період, який не перевищує час, установлений ПУЕ.
Споживачі третьої категорії при відключенні, яке не перевищує 24 години, не мають права на предявлення претензій Власнику мереж.
8.Споживач зобов'язується забезпечити на своїй території охорону електромережі, що належить Власнику мереж, вільний доступ до електроустановок працівників Постачальника в будь-яку годину доби для проведення необхідних робіт.
9.Власник мереж зобов'язується забезпечити на території своїх підстанцій охорону електромереж, що належать Споживачу, та допуск Споживача в електроустановки для ремонту обладнання КМ, ПМ, що належать Споживачу.
Цей акт є невід'ємною частиною Договору про постачання електричної енергії та про надання доступу до місцевої (локальної) електромережі, складений у двох примірниках -для Споживача та Власника мереж.
Власник мереж Споживач
"____"
М.П. М.П.
3. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ФЛОР»(65042, АДРЕСА_2, код ЄДРПОУ 20962706) на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1) судовий збір в сумі 1073 (одна тисяча сімдесят три) гривни .
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Повний текст рішення складено та підписано 14 травня 2012 року.
Суддя Гуляк Г.І.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2012 |
Оприлюднено | 17.05.2012 |
Номер документу | 23999331 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Гуляк Г.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні