Справа №2/0510/65/2012
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03.05.2012
Гірницький районний суд міста Макіївки Донецької області в складі:
головуючого судді Кішкіної І.В.
при секретарі Васильєвої Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Макіївці справу
за позовом ОСОБА_1 до
Комунального підприємства «Макіївтепломережа»
про списання заборгованості,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до КП «Макіївтепломережа»про списання заборгованості, в якому зазначив, що йому на праві приватної спільної часткової власності належить квартира, розташована за адресою: АДРЕСА_1, яка до 2006 року опалювалася КП «Макіївтепломережа», в зв'язку з необґрунтованим завищенням ціни на продукцію та неякісною поставкою послуг опалення він подав відповідачеві заяву про відключення від системи централізованого опалення, на відповідь отримав лист, що йому необхідно звернутися з цього питання до житлової організації, на балансі якої знаходиться будинок. 21.09.2006 р. робітниками КП «Жилцентр-7»було складено та підписано акт про демонтування ним радіаторів опалення, при цьому не порушено схему подачі теплоносіїв по будинку та умови по забезпеченню безперебійної праці інженерного обладнання по будинку, претензій з цього приводу у КП «Жилцентр-7»не має, акт складено та підписано співробітниками КП «Жилцентр-7», із чого виходить, що з 2006 року він не користується послугами КП «Макіївтепломережа»по теплопостачанню, та не зважаючи на цей факт, він постійно отримує повідомлення про заборгованість за теплопостачання, що на даний момент становить 7099,19 грн., вважає дії відповідача незаконними, оскільки з 21.09.2006 р. він не отримує послуг з теплопостачання, ніяких договорів з відповідачем ніколи не укладав, з цієї причини відповідач не має перед ним жодних зобов'язань, а він не має перед ним ніяких боргів, в квартирі, де він мешкає, фактично відсутнє централізоване опалення, тому просить зобов'язати КП «Макіївтепломережа»списати незаконно нараховану заборгованість в сумі 7099,19 грн.
Протягом розгляду справи позивач ОСОБА_1 збільшив розмір позовних вимог, просить зобов'язати КП «Макіївтепломережа»списати незаконно нараховану заборгованість за період з 01.10.2006 р. по 01.04.2012 р. в сумі 10332,05 грн.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, надав заяву, згідно якої просить справу розглянути за його відсутності, позовні вимоги просить задовольнити.
Представник позивача ОСОБА_2, який діє за довіреністю, у судовому засіданні підтримав позовні вимоги позивача та пояснив, що позивач є співвласником квартири за адресою: АДРЕСА_1, в 2006 році позивач звернувся до відповідача із заявою про відключення від системи централізованого опалення, у відповідь отримав лист з роз'ясненням, що йому необхідно звернутися до житлової організації, на балансі якої знаходиться будинок. 21.09.2006 р. робітниками КП «Жилцентр-7»було складено акт про демонтування ним радіаторів опалення, тобто з 2006 року позивач не користується послугами КП «Макіївтепломережа»по теплопостачанню, але постійно отримує повідомлення про заборгованість за теплопостачання, вважає дії відповідача незаконними, оскільки з 21.09.2006 р. позивач не отримує послуг з теплопостачання, тому просить зобов'язати КП «Макіївтепломережа»списати незаконно нараховану заборгованість за період з 01.10.2006 р. по 01.04.2012 р. в сумі 10332,05 грн.
У судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_3, яка діє за довіреністю, позов не визнала та пояснила, що відповідно до п. 25 "Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється в порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється. Тобто передбачена відповідна процедура для відключення від централізованого опалення після звернення до відповідної комісії виконкому, розробки проекту. Позивач до вказаної комісії не звертався, самовільно відключився від системи централізованого опалення, тому підстав для списання заборгованості немає. Просить позивачеві у задоволенні позову відмовити.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Згідно із ст. 162 ЖК України плата за користування жилим приміщенням в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін. Плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами. Строки внесення квартирної плати і плати за комунальні послуги визначаються угодою сторін. Наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.
Відповідно до п.7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2006 року №45, власник та наймач (орендар) квартири зобов'язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст.ст. 30, 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»від 24 червня 2004 року №1875-1У споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги щомісяця у строки, встановлені договором або законом. Згідно із п.18 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630, розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, якщо договором не встановлено інший строк.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 проживає в квартирі АДРЕСА_1 і є її співвласником (арк.с.10).
З 01.10.2006 р. по 01.04.2012 р. позивач не оплачував послуги за відпущену теплову енергію, у зв'язку з чим утворилася заборгованість у сумі 10332,05 грн.(арк.с.68,80), зазначена заборгованість виникла внаслідок того, що позивач в цей період взагалі не сплачував за послуги теплопостачання.
Доводи позивача про те, що з 21.09.2006 р. він відмовився від користування послугами з теплопостачання, демонтував радіатори опалення, його квартира була відключена від тепломережі, що підтверджується складеним актом КП «Жилцентр-7»(арк.с.6), суд не приймає до уваги.
Відповідно до п.9 "Правил надання послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 1997 року №1497, у разі відмови споживача від користування послугами з водо-, теплопостачання та водовідведення він має право розірвати договір та вимагати відключення відповідних мереж.
Спеціальний порядок відключення споживачів від відповідних мереж був затверджений Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства наказом від 22 листопада 2005 року №4 "Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання".
Згідно із п.п. 25, 26 "Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630, відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється в порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" схемою теплопостачання, за умови безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм та правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки, державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
Станом на 2006 рік діяв Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року №4 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 09 грудня 2005 року за №1478/11758.
Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06 листопада 2007 року №169, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 листопада 2007 року за №1320/14587 до вказаного порядку внесені деякі зміни, у тому числі у назві та у тексті виключено слово "приміщень" та внесені інші зміни.
Зокрема, порядком передбачено, що відключення приміщень будинку, а після внесення змін всього будинку від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання проводиться на підставі рішення постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води.
З матеріалів справи вбачається, що позивач ОСОБА_1 встановленого порядку відключення не дотримався.
Наявність у позивача ОСОБА_1 листа КП «Макіївтепломережа»(арк.с.5) та акту КП «Жилцентр-7»(арк.с.6) щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, не свідчить про дотримання позивачем вищевикладених вимог чинного законодавства, а тому звільнити позивача від сплати заборгованості за відпущену теплову енергію у суду немає підстав.
Таким чином, аналізуючи всі зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача не знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, дійсно позивачем 21.09.2006 р. проведено самовільне відключення від мереж централізованого опалення зі складанням акту КП «Жилцентр-7», що є недотриманням вимог чинного законодавства, а саме звернення та наявність рішення постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, а тому у задоволенні позову позивачеві необхідно відмовити.
На підставі викладеного, ст. 162 ЖК України, ст.ст. 30, 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п.9 "Правил надання послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 1997 року №1497, "Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання" від 22 листопада 2005 року №4, п.п. 25, 26 "Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630, і, керуючись ст.ст.15, 57, 209 ЦПК України,
в и р і ш и в :
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Макіївтепломережа»про списання заборгованості за відпущену теплову енергію за період з 01.10.2006 р. по 01.04.2012 р. в сумі 10332 грн. 05 коп. відмовити.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Донецької області протягом 10 днів з дня його проголошення.
Суддя
Суд | Гірницький районний суд м.Макіївки |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2012 |
Оприлюднено | 18.05.2012 |
Номер документу | 24040175 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гірницький районний суд м.Макіївки
Кішкіна І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні