ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
16 травня 2012 рокум. ПолтаваСправа № 2а-1670/3091/12
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Кукоба О.О., перевіривши матеріали адміністративного позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 14 травня 2012 року звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень від 12 квітня 2012 року №0001381703, №0001401703.
У відповідності до пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з частиною другою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Як на підставу для скасування спірних податкових повідомлень-рішень позивач посилається на реальність здійснення господарських операцій між ним та ТОВ "Сістем Зерно Маркет", "Сільгоспнафтопродуктсервіс 10". Разом з тим, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, ФО-П ОСОБА_1 не надано відповідних доказів чи, у випадку їх відсутності, не зазначено причин неможливості їх подання.
Крім того, за приписами частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Як визначено статтею 13 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік", мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня 2012 року становить 1 073 грн.
У прохальній частині адміністративного позову ФО-П ОСОБА_1 заявлено вимогу про скасування податкових повідомлень-рішень від 12 квітня 2012 року №0001381703, відповідно до якого платнику податків збільшено суму грошового зобов'язання зі сплати податку на додану вартість в розмірі 62 606 грн. 12 коп. та №0001401703, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання зі сплати податку з доходів фізичних осіб в розмірі 50 392 грн. 30 коп.
Таким чином, сума судового збору за подання до адміністративного суду даного позову мала б складати 1 129 грн. 98 коп. Разом з тим, відповідно до платіжного доручення ПАТ "ВТБ Банк" від 11 травня 2012 року №109 позивачем за звернення до адміністративного суду із зазначеним позовом сплачено судовий збір в сумі 1 129 грн. 10 коп.
З огляду на вищенаведене є підстави стверджувати про те, що позивачем не надано до матеріалів адміністративного позову доказів сплати судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".
Також, як визначено частиною п'ятою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Позовну заяву від імені ФО-П ОСОБА_1 підписано та подано представником за довіреністю ОСОБА_3 Однак, у позовній заяві не зазначено ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є, як того вимагає частина п'ята статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
За таких обставин, перевіривши матеріали адміністративного позову, суд дійшов висновку, що його подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, позовна заява фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків до 29 травня 2012 року.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду документа про сплату судового збору в розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір"; уточненої позовної заяви, оформленої відповідно до вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Попередити позивача, що в силу пункту 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Копію ухвали надіслати ініціатору звернення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.О. Кукоба
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2012 |
Оприлюднено | 22.05.2012 |
Номер документу | 24082244 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
О.О. Кукоба
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні