Постанова
від 10.05.2012 по справі 2а-11924/11/1370
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 травня 2012 р. № 2а-11924/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого - судді Мричко Н.І.

за участю секретаря судового засідання Якимець О.І.

представника прокуратури Турчина І.Я.

представника позивача Хильченко Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Пустомитівського району в інтересах Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Львівської області Державної податкової служби до Дочірнього підприємства «Покріврембуд»Товариства з обмеженою відповідальністю «Кремінь»про стягнення податкового боргу в сумі 5 126,05 грн., -

встановив :

Прокурор Пустомитівського району в інтересах Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Дочірнього підприємства «Покріврембуд»Товариства з обмеженою відповідальністю «Кремінь»(далі -ДП «Покріврембуд»ТзОВ «Кремінь»), в якому просить стягнути з відповідача на користь бюджету кошти в сумі 5 126,05 грн.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що у відповідача існує заборгованість перед бюджетом, внаслідок несплати податку на додану вартість в розмірі 5 126,05 грн. Враховуючи те, що відповідачем тривалий час не вживаються заходи щодо погашення заборгованості самостійно, просить позов задовольнити повністю.

В судовому засіданні представник прокуратури позовні вимоги підтримав повністю, пояснення надав аналогічні до викладеного у позовній заяві. Просить позов задовольнити повністю та стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в сумі 5 126,05 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, пояснення надав аналогічні до викладеного у позовній заяві. Просить позов задовольнити повністю.

В ході судового розгляду, за клопотанням представника позивача допущена заміна первинного позивача - Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Львівської області на належного позивача -Державну податкову інспекцію у Пустомиітвському районі Львівської області Державної податкової служби (надалі -ДПІ у Пустомитівському районі Львівської області ДПС).

Відповідач явки уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення, проте поштовий конверт з судовими документами, відправлений судом за його зареєстрованим місцезнаходженням, органами поштового зв'язку повернений з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Як вбачається зі Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ДП «Покріврембуд»ТзОВ «Кремінь»зареєстроване за адресою: Львівська область, м.Пустомити, вул. Глинська, будинок № 16 . З урахуванням ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»відомості, внесені до Єдиного державного реєстру (в т.ч. про місцезнаходження юридичної особи), вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. У відповідності до п.8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. З огляду на норму ч.11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення з незалежних від суду причин вважається, що така повістка вручена належним чином.

Заслухавши пояснення представників прокуратури та позивача, перевіривши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

ДП «Покріврембуд»ТзОВ «Кремінь»02.04.1996 року зареєстроване Виконавчим комітетом Тернопільської міської ради, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ № 226605005, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 № 840945 та Довідкою № 31-185 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Крім того, як вбачається з матеріалів справи ДП «Покріврембуд»ТзОВ «Кремінь»25.03.2002 року зареєстроване Пустомитівською районною державною адміністрацією, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ № 31961541, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи та Довідкою № 83 про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Відповідач -ДП «Покріврембуд»ТзОВ «Кремінь», 23.04.1996 року узятий на облік у Тернопільській об'єднаній ДПІ, як платник податків за № 1332, що підтверджується довідкою від 30.09.2008 року № 212 про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП).

При вирішенні спірних правовідносин суд виходить з наступного.

Згідно з Актом № 399/152/31961541 від 09.04.2010 року «Про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість»встановлено порушення з боку ДП «Покріврембуд»ТзОВ «Кремінь»п.9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме: в декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2008 року підприємством не був нарахований умовний продаж на товарні залишки. Розбіжність не задекларованих ТМЦ для визначення умовного продажу становить 20 544,95 грн., сума податку на додану вартість -в розмірі 3 424,16грн.

На підставі вказаного вище Акта, 16 квітня 2010 року ДПІ у у Пустомитівському районі Львівської області винесено податкове повідомлення-рішення № 0001091552/0, згідно якого загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість становить 5 136 грн., в тому числі: за основним платежем: 3 424 грн., штрафні санкції -1 712 грн.

Приписами норми ст. 14.1.137 ст.14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до ст. 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Як вбачається зі ст.98 Закону України «Про податок на додану вартість»(чинного на момент виникнення спірних правовідносин) центральний податковий орган веде реєстр платників податку. Будь-якій особі, яка реєструється як платник податку на додану вартість, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для справляння цього податку.

У відповідності до припису норми пп. «а»п.9.8 ст.98 вказаного вище Закону вбачається, що реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо: платник податку, який до місяця, в якому подається заява про анулювання реєстрації, є зареєстрованим згідно з положеннями підпункту 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 цього Закону більше двадцяти чотирьох календарних місяців, включаючи місяць реєстрації, та має за останні дванадцять поточних календарних місяців обсяги оподатковуваних операцій, менші за визначені зазначеним підпунктом.

Згідно п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість»при анулюванні реєстрації останнім податковим періодом вважається період, який розпочинається від дня, наступного за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем такого анулювання.

Платник податку, в обліку якого на день анулювання реєстрації знаходяться товарні залишки або основні фонди, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, зобов'язаний визнати умовний продаж таких товарів за звичайними цінами та відповідно збільшити суму своїх податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання.

Згідно п.1.2 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов?язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»(чинного на час виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державний цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені цим Законом або іншимизаконами України

Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.

У відповідності до п.5.1 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

У п.п.5.3.1 ст.5.3 цього Закону зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п.5.4.1 ст.5 Закону - узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до норми припису п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України вбачається, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно пп. 6.2.1, п. 6.2, ст. 6 «Про порядок погашення зобов?язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

На виконання вимог ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»ДПІ у Пустомитівському районі Львівської області надіслано відповідачу першу податкову вимогу форми «Ю1»від 02.06.2010 року №1/214 на суму 5 126,05 грн. та другу податкову вимогу форми «Ю2»від 13.07.2010 року № 2/247 на суму 5 126,05 грн. (у тому числі: основний платіж -в сумі 3 414,05 грн. та штрафні санкції -1 712,00 грн.), які отримані відповідачем, що підтверджується підписом про отримання.

Згідно довідки ДПІ у Пустомитівському районі Львівської області від 19.01.2012 р. № 889/10/19-023 вбачається, що станом на 19.01.2012 р. заборгованість відповідача перед бюджетом зі сплати податкового боргу з податку на додану вартість становить 5 126,05 грн., в тому числі: сума основного боргу -3 414,05 грн. та сума штрафних санкцій становить -1 712,00 грн.

Таким чином, з наданих позивачем доказів вбачається, що у відповідача наявний податковий борг з податку на додану вартість в сумі 5 126,05 грн., який виник у зв'язку з не нарахуванням умовного продажу на товарі залишки (розбіжність не задекларованих ТМЦ для визначення умовного продажу становить 20 544,95 грн., сума ПДВ -3 424,16 грн.), несплатою у встановлений законом строк податкового зобов'язання, визначеного ДПІ у Пустомитівському районі Львівської області ДПС у податковому повідомлені-рішенні від 16.04.2010 року № 0001091552/0 та не був погашений після направлення податкових вимоги від 02.06.2010 року №1/214 та від 13.07.2010 року № 2/247.

Враховуючи, що наведені позивачем в позовній заяві обставини підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про наявність несплаченого податкового боргу з податку на прибуток у сумі 5 126,05 грн., який не був погашений після направлення відповідачу податкової вимоги, а також зважаючи, що відповідачем не надано заперечень і доказів, які б свідчили про погашення суми боргу чи-то спростували його наявність, вказана сума податкового боргу підлягає стягненню з відповідача в судовому порядку.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підставні, обґрунтовані, а відтак, підлягають до задоволення у повному обсязі.

Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Покріврембуд»Товариства з обмеженою відповідальністю «Кремінь»на користь бюджету податковий борг в сумі 5 126 (п'ять тисяч сто двадцять шість) грн. 05 коп.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 28 квітня 2012 року.

Суддя Мричко Н.І.

Дата ухвалення рішення10.05.2012
Оприлюднено30.05.2012
Номер документу24285908
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-11924/11/1370

Ухвала від 19.02.2015

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Шипуліна Т.М.

Ухвала від 18.12.2014

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Блажівська Н.Є.

Ухвала від 13.02.2014

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Макарик В.Я.

Постанова від 10.05.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Мричко Наталія Іванівна

Ухвала від 10.02.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Мричко Наталія Іванівна

Ухвала від 28.10.2011

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Мричко Наталія Іванівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні