Ухвала
від 26.06.2012 по справі 4625-2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

УХВАЛА

26.06.2012Справа №5002-11/4625-2011

За позовом: Заступника прокурора м. Феодосія в інтересах держави в особі:

1. Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, м. Сімферополь;

2. Державна інспекція сільського господарства в Автономної Республіки Крим, (м.Сімферополь, вул. Севастопольська,48/1);

3. Міжнаціональної спілки письменників Криму, м. Сімферополь;

до відповідачів:

1. Національної спілки письменників України, м. Київ;

2. Товариства з обмеженою відповідальністю «Камелія-Кафа», м.Феодосія;

за участю третьої особи, яка не заявляе самостійних вимог на предмет спору,

Коктебельської селищної ради міста Феодосії;

про визнання недійсним договору оренди та спонукання до виконання певних дій.

Суддя С. С. Потопальський

П Р Е Д С Т А В Н И К И:

Від прокуратури - Куїнджі М.О., прокурор, посвідчення НОМЕР_1

від позивача 1 - Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим- не з'явився;

від позивача 2 - Державна інспекція сільського господарства в Автономної Республіки Крим - не з'явився;

від позивача 3 - Міжнаціональної спілки письменників Криму - ОСОБА_2, довіреність № б/н від 21.11.11, представник;

від відповідача 1-Національної спілки письменників України- не з'явився;

від відповідача 2 - Товариства з обмеженою відповідальністю «Камелія-Кафа» - не з'явився;

Від третьої особи - не з'явився.

Суть спору: Заступник прокурора міста Феодосії в інтересах держави в особі Інспекції державного архітектурно будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, Республіканського комітету по земельних ресурсах Автономної Республіки Крим, Міжнаціональної спілки письменників Криму звернувся до Господарського суду Автономної Республіки Крим з позовом до Національної спілки письменників України, Товариства з обмеженою відповідальністю „Камелія - Кафа", третя особа Коктебельська селищна рада про визнання недійсним договору оренди майна, укладеного 10 квітня 2006 року між Національною спілкою письменників України та Товариством з обмеженою відповідальністю „Камелія - Кафа", та повернення 3/100 комплексу будівель та споруд будинку творчості письменників „Коктебель", розташованих за адресою: місто Феодосія, смт. Коктебель, вул. Леніна, 110, власникам, а саме Національній спілці письменників України та Національній спілці письменників Криму; визнання недійсним договору суборенди землі, укладеного 10 квітня 2006 року між Національною спілкою письменників України та товариством з обмеженою відповідальністю „Кмелія Кафа"; зобов'язання Республіканського комітету по земельних ресурсах Автономної Республіки Крим вчинити дії щодо анулювання записів реєстрації оспорюваного договору суборенди землі.

Позовні вимоги Заступника прокурора м. Феодосії обґрунтовані незаконністю укладення 10.04.2006 р. Національною спілкою письменників України з Товариством з обмеженою відповідальністю "Камелія-Кафа" договору оренди нерухомого майна -3/100 комплексу будівель та споруд Будинку творчості письменників "Коктебель", розташованого за адресою: вул. Леніна, буд. 110, смт. Коктебель, м. Феодосія; договору суборенди земельної ділянки загальною площею 0,3754 га, на якій знаходяться об'єкти нерухомого майна Будинку творчості письменників "Коктебель": корпуси № 7, 7-1, 7-2 та № 6, 6-1, 6-2. Незаконність спірних правочинів полягає у тому, що першим відповідачем не було узгоджено укладення договорів з іншим співвласником майна -Міжнаціональною спілкою письменників Криму.

Від прокуратури м. Феодосії 22.11.2011 р. надійшли письмові уточнення прохальної частини позову, відповідно до яких заступник прокурора просить читати її п. 2 в наступній редакції: "Визнати недійсним договір оренди майна від 10.04.2006 р. укладений між Національною спілкою письменників України та Товариством з обмеженою відповідальністю "Камелія-Кафа" та повернути 3/100 комплексу будівель та споруд будинку творчості письменників "Коктебель", розташовану за адресою: м. Феодосія, смт. Коктебель, вул.Леніна, 110 власникам, а саме - Національній спілці письменників України та Міжнаціональній спілці письменників Криму. Разом з тим, від прокурора надійшло клопотання про залишення без розгляду позовної вимоги щодо зобов'язання органів Рескомзему АРК вчинити дії щодо анулювання записів реєстрації оскаржуваного договору суборенди землі; та правове обґрунтування стосовно порушених інтересів держави, в результаті чого було подано позовну заяву в особі Інспекції ДАБК в АРК, Рескомзему Автономної Республіки Крим, Міжнаціональної спілки письменників Криму, (а.с. 119-123 том 1).

22.11.2011 р. представником позивача-3 суду надана заява про затвердження мирової угоди, яка підписана представниками Міжнаціональної спілки письменників Криму і Товариства з обмеженою відповідальністю "Камелія-Кафа", відповідно до умов якої позивачем-3 і відповідачем-2 вирішено спір врегулювати мирним шляхом на підставі взаємних поступок.

Рішенням господарського суду Автономної Республіки Крим від 06 грудня 2011 року у затвердженні мирової угоди між Міжнаціональною спілкою письменників Криму та товариством з обмеженою відповідальністю "Камелія - Кафа" відмовлено; позов задоволено; визнано недійсним договір оренди майна від 10 квітня 2006 року, укладений між Національною спілкою письменників України та товариством з обмеженою відповідальністю "Камелія - Кафа"; товариством з обмеженою відповідальністю "Камелія - Кафа" зобов'язано повернути 3/100 комплексу будівель та споруд Будинку творчості письменників "Коктебель", розташованого за адресою: вул. Леніна, бід. 110, смт. Коктебель, місто Феодосія, власникам, а саме - Національній спілці письменників України та Міжнаціональній спілці письменників Криму; визнано недійсним договір суборенди землі від 10 квітня 2006 року, укладений між національною спілкою письменників України та товариством з обмеженою відповідальністю "Камелія - Кафа"; вирішено питання про розподіл судових витрат.

Постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 20.02.2012 апеляційні скарги ТОВ «Камелія-кафа», Національнаої спілки письменників України задоволено. Рішення Господарського суду Автономної Республіки Крим від 06.12.2011 у справі №5002-23/4625-2011 в частині задоволення позовних вимог скасовано. Прийнято нове рішення у вказаній частині. В позові відмовлено.

Постановою Вищого господарського суду від 25.04.2012 касаційну скаргу Заступника прокурора Автономної Республіки Крим задоволено частково. Рішення Господарського суду Автономної Республіки Крим від 06.12.2011 та постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 20.02.2012 у справі №5002-23/4625-2011 скасовано, справу передано на новий розгляд до Господарського суду Автономної Республіки Крим.

10.05.2012 справу повернено на адресу Господарського суду Автономної Республіки Крим та розподілено автоматизованою системою «Документообіг господарських судів» на суддю С.С. Потопальського.

Ухвалою Господарського суду Автономної Республіки Крим від 14.06.2012 р. судом замінено позивача - Республіканський комітет по земельних ресурсах Автономної Республіки Крим на його правонаступника - Державну інспекцію сільського господарства в Автономної Республіки Крим, (м.Сімферополь, вул. Севастопольська,48/1).

Розгляд справи відкладався в порядку ст.77 Господарського процесуального кодексу України.

Прокурор в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав згідно уточнених позовних вимог.

Позивачі 1 та 2, відповідачі - Національна спілка письменників України, Товариство з обмеженою відповідальністю «Камелія-Кафа», явку представників не забезпечили, про причини неявки суд не повідомили, про день та місце судового засідання сповіщені належним чином.

Що стосується клопотання про затвердження мирової угоди, яка укладена між Міжнаціональною спілкою письменників Криму та Товариством з обмеженою відповідальністю "Камелія-Кафа", слід зазначити наступне.

Статтею 78 ГПК України передбачена можливість врегулювання сторонами спору шляхом укладення мирової угоди, яка подається на затвердження господарському суду.

Згідно п.7 ч.1 ст.80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена господарським судом.

Однак, позов був заявлений заступником прокурора м. Феодосії в інтересах держави в особі: 1)Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, 2)Республіканського комітету по земельних ресурсах Автономної Республіки Крим, 3) Міжнаціональної спілки письменників Криму до відповідачів: 1)Національної спілки письменників України, 2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Камелія-Кафа".

Таким чином, оскільки сторонами у даній справі є три позивача та два відповідача, мирова угода повинна укладатися між ними усіма та повинна бути узгоджена з прокурором.

У поясненнях наданих прокурором 06.12.2011 р., Прокуратура м.Феодосії заперечує проти затвердження мирової угоди. За таких обставин, відсутні підстави для затвердження мирової угоди між Міжнаціональною спілкою письменників Криму та Товариством з обмеженою відповідальністю "Камелія-Кафа.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду на підставі пункту 1 статті 81 Господарського процесуального кодексу України, з огляду на наступне.

09 лютого 1999 року Фондом державного майна України видано свідоцтво № П-545 про право власності на Будинок творчості письменників "Коктебель", розташований в смт. Планерське по вул. Леніна, 110, з якого вбачається, що ця нерухомість належить Спілці письменників України (спільне володіння зі Спілкою письменників Криму) (а.с. 26 том 1).

Відповідно до свідоцтва вказане майно складається з будівель та споруд в кількості 55 наіменувань.

09 лютого 1999 року за актом приймання-передачі нерухомість передана від Фонду державного майна України до Спілки письменників України (спільне користування зі спілкою письменників Криму) (а.с. 23-25 том 1).

03 березня 2006 року між Коктебелівською селищною радою (орендодавець) та Національною спілкою письменників (орендар) строком до 02 березня 2055 року укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 7,9551 га, яка розташована за адресою: смт. Коктебель, вул. Леніна, 110, Автономна Республіка Крим (а.с. 27-29 том 1).

10 квітня 2006 року між Національною спілкою письменників України (орендодавець) та товариством з обмеженою відповідальністю «Камелія-Кафа»(орендар) укладено договір оренди нерухомого майна, реєстровий № 1087 (а.с. 17-19 том 1).

Згідно з пунктом 1.1 договору орендодавець передає, а орендар приймає у строкове платне користування 3/100 часток комплексу будівель та споруд будинку творчості письменників «Коктебель», розташованих за адресою: місто Феодосія, смт. Коктебель, вул. Леніна, буд.110. Зазначений комплекс будівель та споруд будинку творчості письменників «Коктебель» розташований на земельній ділянці площею 7,9551 га, яка передана орендодавцю в тимчасове користування на умовах оренди строком до 02 березня 2055 року на підставі договору оренди землі №19 від 03 березня 2006 року, укладеного з Коктебельською селищною радою.

Відповідно до пункту 1.3 договору в 3/100 часток комплексу будівель та споруд будинку творчості письменників «Коктебель», які передаються в оренду за договором, входить: 6, 6-1, 6-2 - корпус з верандами загальною площею 104, 8 кв. м, 7, 7-1, 7-2 - корпус з відкритими верандами загальною площею 133,1кв.м.

Розділом 3 договору передбачено, що орендна плата у розмірі 3933,33 грн. сплачується на користь підприємства Національної спілки письменників України «Дирекція управління майном НСПУ».

Відповідно до пункту 9 договір укладений строком на дев'ять років, починаючи з моменту укладення, за умови нотаріального посвідчення та державної реєстрації договору та діє до 10 квітня 2015 року включно.

10 квітня 2006 року договір посвідчено приватним нотаріусом Феодосійського міського нотаріального округу та зареєстровано в реєстрі за № 1087.

Також, 10 квітня 2006 року між Національною спілкою письменників України (орендар) та товариством з обмеженою відповідальністю «Камелія-Кафа» (суборендар) було укладено договір суборенди землі, (а.с. 20-22 том 1).

Відповідно до пункту 1.1 договору орендар зобов'язується передати суборендареві, а суборендар зобов'язується прийняти в строкове платне суборендне користування земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: Автономна Республіка Крим, місто Феодосія, смт.Коктебель, вул. Леніна, буд.110, що була отримана орендарем у оренду на підставі рішення 61-ої сесії 4-го скликання Коктебельської селищної ради від 02 березня 2006 року №4495 та договору оренди землі від 03 березня 2006 року та зобов'язується сплачувати орендареві орендну плату.

Згідно з розділом 2 договору суборенди землі в суборенду передаються дві земельні ділянки площею 0,1315 га (кадастровий номер 0111645700:01:001:1096) та 0,2439 га (кадастровий номер 011 1645700:01:001:1097) загальною площею 0,3754 га. На вказаній земельній ділянці розташовані об'єкти нерухомого майна Будинку творчості письменників «Коктебель»: корпуси №7, 7-1, 7-2 та N6, 6-1, 6-2.

Договір зареєстровано у Феодосійському міському відділі Кримської регіональної філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" при Держкомземі Крима 14 серпня 2007 року за № 040701900065.

Стверджуючи, що вказані договори не відповідають вимогам закону та порушують інтереси держави, заступник прокурора міста Феодосії звернувся до господарського суду Автономної Республіки Крим з позовами про визнання їх недійсними.

Як вбачається з матеріалів справи, вказаний позов пред'явлений прокурором міста Феодосії в інтересах держави в особі Інспекції державного архітектурно будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, Державній інспекції сільського господарства в Автономної Республіки Крим, (правонаступник - Республіканський комітет по земельних ресурсах АР Крим) та Міжнаціональної спілки письменників Криму.

За приписами статті 29 Господарського процесуального кодексу України прокурор бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, порушену за позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду для представництва інтересів громадянина або держави. У разі прийняття господарським судом позовної заяви, поданої прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача.

Відповідно до частини 2 статті 21 Господарського процесуального кодексу України позивачами є підприємства та організації, що подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.

Підставою необхідності представництва в суді інтересів держави в особі органів, уповноважених здійснювати функції держави у даній справі, прокурор міста Феодосії вважає порушення права Інспекції державного архітектурно будівельного контролю в Автономній Республіці Крим на здійснення нагляду за будівництвом, покладення на Державну інспекцію ського господарства в Автономної Республіки Крим, (правонаступник - Республіканський комітет по земельних ресурсах АР Крим), контролю за використанням і охороною земельних ресурсів, та порушення законодавства з боку Національної спілки письменників України щодо обмеження прав Міжнаціональної спілки письменників Криму як власника майна.

Згідно зі статтею 3 Положення про Інспекцію державного архітектурно будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом № 317 Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 19 листопада 2007 року, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 10 грудня 2007 року за № 1361/14628, основними завданнями Інспекції державного архітектурного будівельного контролю є:

- участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері будівництва, містобудування та архітектури;

- виконання в межах компетенції дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури.

Реалізуючи свої права у відповідності до вимог закону, Інспекція державного архітектурно будівельного контролю в Автономній Республіці Крим приймала участь у прийнятті державною приймальною комісією в експлуатацію закінченого будівництвом обєкта - реконструкцію спального корпусу № 7 ДТП „Коктебель" Національної спілки письменників України, та представник Інспекції підписав відповідний акт від 02 червня 2008 року без зауважень (а.с. 88 92 том 2).

Дозвіл на виконання будівельних робіт, як свідчать матеріали справи, товариству з обмеженою відповідальністю „Камелія - кафа" був виданий Інспекцією державного архітектурно будівельного контролю міста Феодосії 07 вересня 2007 року (а.с. 87 том 1).

З матеріалів справи, а саме з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців вбачається, що на даний час Інспекція державного архітектурно будівельного контролю в Автономній Республіці Крим знаходиться в стані припинення підприємницької діяльності за рішенням уповноваженого органу від 08 вересня 2011 року (а.с. 31 том 1).

Дії Інспекції державного архітектурно будівельного контролю в Автономній Республіці Крим по погодженню акта державної приймальної комісії та дозвіл на виконання будівельних робіт ніким не оскаржувались, що свідчить про безпідставність звернення заступника прокурора міста Феодосії до суду в інтересах цього органу.

Що стосується звернення прокурора із позовом в інтересах Республіканського комітету по земельних ресурсах слід зазначити наступне.

У відповідності до Положення "Про Державний комітет України по земельних ресурсах", затвердженого Указом Президента України від 13 травня 1996 року № 340/96, Республіканський комітет по земельних ресурсах Автономної Республіки Крим є структурною одиницею Державного комітету України по земельних ресурсах, (на день звернення прокурора із позовом до суду).

Пунктом 3 наведеного Положення передбачено, що основними завданнями Держкомзему є: координація проведення земельної реформи, спрямованої на роздержавлення і приватизацію земель, сприяння паюванню земель, переданих у колективну власність, створення умов для рівноправного розвитку різних форм власності на землю; здійснення державного контролю за використанням і охороною земельних ресурсів; ведення державного земельного кадастру, моніторингу земель, проведення землеустрою; розроблення і реалізація державних і регіональних програм, пов'язаних з регулюванням земельних відносин, раціональним використанням та охороною земель, відновленням родючості ґрунтів, визначення механізму та етапів їх запровадження.

Згідно з пунктом 1 Положення "Про Республіканський комітет по земельних ресурсах Автономної Республіки Крим", затвердженого постановою Ради міністрів Автономної Республіки Крим від 25 травня 2010 року № 200, цей орган має аналогічні завдання у межах територіальної одиниці, на яку розповсюджуються його повноваження.

З наведених нормативних документів вбачається, що правом розпорядження земельними ресурсами вказаний орган не був наділений, тобто у Республіканського комітету по земельних ресурсах Автономної Республіки Крим були відсутні цивільні права або інтереси, які стосуються права розпорядження спірною земельною ділянкою.

Правонаступником Республіканського комітету по земельних ресурсах Автономної Республіки Крим є державна інспекція сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Пунктом 1 Положення «Про державну інспекцію сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі», (затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 23.12.2011 N 770, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 січня 2012 р. за N 34/20347), встановлено, що Державна інспекція сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - Держсільгоспінспекція) є територіальним органом Державної інспекції сільського господарства України та їй підпорядковується.

Відповідно до 3, 4, 4.1 вказаного положення основним завданням Держсільгоспінспекції є реалізація повноважень Державної інспекції сільського господарства України у межах відповідної території. Держсільгоспінспекція відповідно до покладених на неї завдань:

Здійснює державний нагляд (контроль):

а) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, в тому числі за:

- веденням державного обліку і реєстрації земель, достовірністю інформації про наявність та використання земель;

- виконанням умов зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту під час проведення гірничодобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт, пов'язаних із порушенням ґрунтового покриву, своєчасним проведенням рекультивації порушених земель в обсягах, передбачених проектом рекультивації земель;

- дотриманням вимог земельного законодавства при набутті права власності на земельні ділянки за договорами купівлі-продажу, міни, дарування, застави та іншими цивільно-правовими угодами;

- дотриманням органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю;

- дотриманням правил, установленого режиму експлуатації протиерозійних, гідротехнічних споруд, збереженням захисних насаджень і межових знаків;

- проведенням землеустрою, виконанням заходів, передбачених проектами землеустрою, зокрема за дотриманням власниками та користувачами земельних ділянок вимог, визначених у проектах землеустрою;

- розміщенням, проектуванням, будівництвом та введенням у дію об'єктів, які негативно впливають або можуть вплинути на стан земель;

- здійсненням заходів, передбачених проектами землеустрою щодо захисту земель від водної і вітрової ерозії, селів, підтоплення, заболочення, засолення, солонцювання, висушування, ущільнення та інших процесів, що призводять до погіршення стану земель, а також щодо недопущення власниками та користувачами земельних ділянок псування земель шляхом їх забруднення хімічними та радіоактивними речовинами і стічними водами, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами, заростання чагарниками, дрібноліссям та бур'янами;

- дотриманням строків своєчасного повернення тимчасово зайнятих земельних ділянок та обов'язкового виконання заходів щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням;

- дотриманням порядку визначення та відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва;

- використанням земельних ділянок відповідно до цільового призначення;

- дотриманням вимог земельного законодавства органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з питань передачі земель у власність та надання у користування, у тому числі в оренду, зміни цільового призначення, вилучення, викупу, продажу земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах;

З наведених нормативних документів вбачається, що правом розпорядження земельними ресурсами вказаний орган не наділений, тобто у Державній інспекції сільського господарства в Автономної Республіки Крим відсутні цивільні права або інтереси, які стосуються права розпорядження спірною земельною ділянкою.

Що стосується пред'явлення заступником прокурора міста Феодосії позову в інтересах Міжнаціональної спілки письменників Криму, колегія суддів зазначає, що згідно зі Статутом Міжнаціональної спілки письменників Криму Спілка є творчою спілкою - суб'єктом творчої діяльності, добровільною, незалежною організацією, яка об'єднує професійних письменників, творчість яких має художню та культурну значимість (а.с. 108 том 1).

Відповідно до Статуту Міжнаціональна спілка письменників Криму є самостійним суб'єктом господарювання, який вправі бути позивачем у справах (розділ 7 Статуту).

Оскільки діюче процесуальне законодавство не наділяє прокурора правом звертатися до господарського суду за захистом інтересів громадських організацій, якою є Міжнаціональна спілка письменників Криму, звернення заступника прокурора міста Феодосії до суду в інтересах господарюючого суб'єкта також є безпідставним.

Як визначено пунктом 1 частини 1 статті 81 Господарського процесуального Кодексу України господарський суд залишає позов без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права підписувати її, або особою, посадове становище якої не вказано.

Постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 23 березня 2012 р. № 7 зазначено, що якщо господарський суд помилково порушив провадження у справі за позовом прокурора чи його заступника, в якій неправильно визначено позивача за вимогами про захист інтересів держави, такий позов підлягає залишенню без розгляду відповідно до пункту 1 частини першої статті 81 Господарського процесуального кодексу України.

При таких обставинах позов підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 81, ст. 86 Господарського процесуального Кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву прокурора залишити без розгляду.

Суддя С.С. Потопальський

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення26.06.2012
Оприлюднено02.07.2012
Номер документу24926980
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —4625-2011

Ухвала від 26.06.2012

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

С.С. Потопальський

Ухвала від 14.06.2012

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Потопальський С.С.

Ухвала від 05.06.2012

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Потопальський С.С.

Ухвала від 11.05.2012

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Потопальський С.С.

Рішення від 06.12.2011

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Доброрез І.О.

Ухвала від 22.11.2011

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Доброрез І.О.

Ухвала від 08.11.2011

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Доброрез І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні