ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
Іменем України
ПОСТАНОВА
05 липня 2012 року справа № 5020-1843/2011 За заявою Публічного акціонерного товариства „Сведбанк",
ідентифікаційний код 19356840
(04655, м. Київ, вул. Новокостянтинівська, 18-В)
до Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський картон",
ідентифікаційний код 31656274
(99003, м. Севастополь, вул. Комуністична, 10-А)
про визнання боржника банкрутом,
Суддя Головко В.О.,
Представники учасників судового процесу:
ініціюючий кредитор (ПАТ „Сведбанк") -Булгакова А.С. -представник, довіреність № 485 від 25.11.2011;
боржник (ТОВ „Кримський картон") -явку уповноваженого представника не забезпечив;
розпорядник майна (арбітражний керуючий Корсаков В.К.) -Корсаков В.К., паспорт НОМЕР_2, виданий Нахімовським РВ УМВС України в м. Севастополі 27.07.1999;
кредитор (ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя) -явку уповноваженого представника не забезпечив;
державний орган з питань банкрутства (Міністерство юстиції України) -явку уповноваженого представника не забезпечив.
Обставини справи:
15.11.2011 Публічне акціонерне товариство „Сведбанк" (далі -ініціюючий кредитор, ПАТ „Сведбанк") звернулось до господарського суду міста Севастополя (далі -суд) із заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський картон" (далі -боржник, ТОВ „Кримський картон") про визнання боржника банкрутом.
Ухвалою суду від 22.11.2011 порушено провадження у справі № 5020-1843/2011 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський картон".
Ухвалою суду від 10.01.2012, за результатами підготовчого судового засідання, визнано грошові вимоги Публічного акціонерного товариства „Сведбанк" в сумі 572 266,18 грн; введено процедуру розпорядження майном боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський картон" строком на шість місяців; розпорядником майна боржника призначено Корсакова Володимира Костянтиновича; призначено дату попереднього засідання суду на 10.04.2012; призначено дату скликання перших загальних зборів кредиторів на 19.04.2012; призначено засідання суду, в якому буде винесено ухвалу про санацію боржника або про визнання його банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, або про припинення провадження у справі про банкрутство -на 05.07.2012 /том 1, арк. с. 88-91/.
25.01.2012 в газеті „Урядовий кур'єр" № 14 (4658) опубліковано оголошення про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський картон" /том 1, арк. с. 103-104/.
Ухвалою суду від 10.04.2012 затверджено реєстр вимог кредиторів /том 1, арк. с. 131-133/.
19.04.2012 відбулись перші загальні збори кредиторів, де було обрано комітет кредиторів у складі одного кредитора -Публічного акціонерного товариства „Сведбанк" (протокол № 1 /том 1, арк. с. 140-142/), який згідно з протоколом № 1 від 19.04.2012 є головою комітету кредиторів ТОВ „Кримський картон" /том 1, арк. с. 143-145/.
25.06.2012 на другому засіданні комітету кредиторів за участю ПАТ „Сведбанк" прийнято рішення про припинення процедури розпорядження майном боржника, визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника-банкрута арбітражного керуючого Корсакова В.К., який виконує повноваження розпорядника майна боржника (протокол № 2 від 25.06.2012) /том 1, арк. с. 149-150/.
У судовому засіданні 05.07.2012 арбітражний керуючий -розпорядник майна Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський картон" Корсаков В.К. надав суду клопотання про припинення процедури розпорядження майном ТОВ „Кримський картон", визнання боржника банкрутом та введення процедури ліквідації боржника /том 2, арк. с. 1/, про що також зазначив усно, посилаючись на відповідне рішення комітету кредиторів. Клопотання обґрунтовано тим, що за весь час процедури розпорядження майном боржника жодних повідомлень від потенційних інвесторів про намір або бажання взяти участь у санації ТОВ „Кримський картон" не надходило. Водночас, розпорядник майна зазначив, що будь-яких активів боржника під час процедури розпорядження майном не було виявлено, що свідчить про неможливість боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в сумі 572 755,99 грн.
Боржник у засідання суду явку свого повноваженого представника не забезпечив, відзив на заяву про визнання його банкрутом не надав, про причини неявки суду не сповістив, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений своєчасно та належним чином.
Представник Державного органу з питань банкрутства в судове засідання також не з'явився, про причини неявки суду не повідомив.
Присутня у засіданні суду представник ініціюючого кредитора не заперечували проти визнання ТОВ „Кримський картон" банкрутом, введення відносно боржника ліквідаційної процедури та підтримала рішення комітету кредиторів щодо призначення ліквідатором боржника-банкрута арбітражного керуючого Корсакова В.К., який виконував обов'язки розпорядника майна боржника.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши розпорядника майна та ініціюючого кредитора, дослідивши надані докази, суд -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю „Кримський картон" (ідентифікаційний код 31656274) зареєстровано Ленінською районною державною адміністрацією у місті Севастополі 16.08.2001, про що свідчить Спеціальний витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців /том 1, арк. с. 38-40/.
25.06.2012 відбулось друге засідання комітету кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський картон" за участю ПАТ „Сведбанк". За результатами цього засідання прийняте рішення: клопотати перед господарським судом міста Севастополя про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури відносно Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський картон" та призначення арбітражного керуючого Корсакова В.К. ліквідатором боржника /том 1, арк. с. 149-150/.
Як зазначено в пункті 57 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.2009 „Про судову практику у справах про банкрутство", -рішення зборів кредиторів чи комітету кредиторів не може визнаватися господарським судом недійсним, оскільки за своєю правовою природою не є актом юридичної особи, державного чи іншого органу. Суд повинен давати оцінку цим рішенням та враховувати їх резолюції у прийнятті судових актів у справі, якщо такі рішення відповідають приписам чинного законодавства.
Судом встановлено, що рішення комітету кредиторів боржника щодо звернення до господарського суду із клопотанням про припинення процедури розпорядження майном, визнання ТОВ „Кримський картон" банкрутом, відкриття процедури ліквідації та призначення арбітражного керуючого Корсакова В.К. ліквідатором боржника прийняте одностайно та в межах компетенції, наданої комітету кредиторів частиною восьмою статті 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
На підставі викладеного суд вважає, що рішення комітету кредиторів від 25.06.2012 відповідає приписам законодавства, у зв'язку з чим має бути враховано судом.
Відповідно до абзацу четвертого статті 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" банкрутство -це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури.
Згідно з частиною четвертою статті 205 Господарського кодексу України, у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів, він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.
Системний аналіз наведених норм права дозволяє зробити висновок, що відкриття ліквідаційної процедури щодо суб'єкта господарювання вимагає встановлення судом неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги конкурсних кредиторів.
В обґрунтування клопотання, що розглядається, арбітражний керуючий зазначив, що за час процедури розпорядження майном боржника арбітражному керуючому не вдалося ані встановити місцезнаходження органу управління Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський картон", ані знайти та ознайомитись із документацією боржника. Вказані обставини унеможливили вжиття арбітражним керуючим заходів для захисту майна боржника, проведення аналізу його фінансової, господарської та інвестиційної діяльності, становища боржника на торгових ринках, виявлення ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства тощо.
Під час процедури розпорядження майном боржника ніхто з потенційних інвесторів не заявив про свій намір або бажання прийняти участь у санації Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський картон".
Також, вжиті розпорядником майна заходи щодо розшуку майна боржника жодних позитивних результатів не дали; які-небудь активи боржника не виявлені.
Таким чином, відсутність потенційних інвесторів та жодних активів боржника не дозволяє відновити платоспроможність боржника та задовольнити вимоги кредиторів інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Статтею 22 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.
Строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.
Положеннями статті 23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
- підприємницька діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу;
- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вважається таким, що настав;
- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута;
- відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
- укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому цим розділом;
- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури;
- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбаченому цим розділом.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.
Опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється ліквідатором у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом.
Водночас, відповідно до частини першої статті 39 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців" до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців підлягає внесенню запис про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський картон" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно з частиною другою статті 67 Закону України „Про виконавче провадження", у разі ліквідації боржника -юридичної особи виконавчий документ надсилається ліквідаційній комісії (ліквідатору) для вирішення питання про подальший порядок виконання рішення у встановленому законом порядку. У разі надходження виконавчого документа до ліквідаційної комісії (ліквідатора) арешт з майна боржника знімається за постановою державного виконавця, затвердженою начальником відділу, якому він безпосередньо підпорядкований.
На підставі викладеного, керуючись статтями 1, 16, 22-24 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", частиною першою статті 39 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців", суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський картон" (ідентифікаційний код 31656274; 99003, м. Севастополь, вул. Комуністична, 10-А).
2. Товариство з обмеженою відповідальністю „Кримський картон" (ідентифікаційний код 31656274; 99003, м. Севастополь, вул. Комуністична, 10-А) визнати банкрутом.
3. Відкрити ліквідаційну процедуру банкрута строком на 12 (дванадцять) місяців.
4. Призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю „Кримський картон" (ідентифікаційний код 31656274; 99003, м. Севастополь, вул. Комуністична, 10-А) арбітражного керуючого Корсакова Володимира Костянтиновича (ліцензія серії НОМЕР_1 від 15.06.2012; місце проживання: 99002, АДРЕСА_1).
5. Припинити підприємницьку діяльність банкрута та виробничу діяльність банкрута після закінчення технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу.
6. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) вважати таким, що настав.
7. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута.
8. Зняти всі обмеження щодо конфіденційності інформації та комерційної таємниці відносно фінансового становища банкрута.
9. Укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
10. Вимоги за зобов'язаннями банкрута, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.
11. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
12. Зобов'язати ліквідатора опублікувати відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у п'ятиденний строк з дня отримання даної постанови.
Оголошення повинно містити: найменування та інші реквізити банкрута, найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомості про ліквідатора.
13. Зобов'язати ліквідатора прийняти від органів Державної виконавчої служби виконавчі документи, вирішити їх долю відповідно до закону.
14. Ліквідатору здійснювати свої повноваження відповідно до Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
15. Зобов'язати ліквідатора по завершенню ліквідаційної процедури надати суду звіт та ліквідаційний баланс.
16. Копію цієї постанови надіслати на адресу кредиторів, банкрута, ліквідатора, Державного органу з питань банкрутства та державному реєстратору Ленінської районної державної адміністрації у м. Севастополі для внесення до Єдиного державного реєстру запису про відповідне судове рішення щодо боржника-банкрута в порядку частини першої статті 39 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців".
Суддя підпис В.О. Головко
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2012 |
Оприлюднено | 26.07.2012 |
Номер документу | 25159579 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд м. Севастополя
Головко Валерія Олегівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні