ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
"03" серпня 2012 р. Справа № 26/70-4/572
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого суддів:Акулової Н.В., Шевчук С.Р., Владимиренко С.В. розглянувши касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Українська лізингова компанія", м. Київ на постановуКиївського апеляційного господарського суду від 10.04.2012 року у справі№ 26/70-4/572 господарського суду міста Києва за позовом сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Обрій", с. Шевченкове, Полтавська обл. дотовариства з обмеженою відповідальністю "Українська лізингова компанія", м. Київ провизнання частково недійсним договору фінансового лізингу № 01-227/08-обл від 30.07.2008 року
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Вищого господарського суду України від 11.06.2012 року у справі № 26/70-4/572 касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Українська лізингова компанія", м. Київ на постанову Київського апеляційного господарського суду від 10.04.2012 року у справі № 26/70-4/572 на підставі п. 6 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України повернуто скаржнику.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська лізингова компанія" 19.06.2012 року (про що свідчить відбиток на поштовому конверті) звернулося вдруге до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою № 77 від 14.06.2012 року на постанову Київського апеляційного господарського суду від 10.04.2012 року у справі № 26/70-4/572 із заявою про відновлення пропущеного строку на касаційне оскарження.
Обґрунтовуючи поважність причин пропуску строку, товариство з обмеженою відповідальністю "Українська лізингова компанія" в заяві про поновлення строку на касаційне оскарження зазначає, що, у відповідності до вимог чинного законодавства України, усунуло всі обставини, які були підставою для повернення касаційної скарги.
Розглянувши заяву про відновлення пропущеного процесуального строку на касаційне оскарження, колегія суддів дійшла висновку, що зазначена заява підлягає відхиленню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 53 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Колегія суддів касаційної інстанції повідомляє, що у клопотанні про відновлення пропущеного строку повинно міститися обґрунтування поважності причин пропуску процесуального строку. Якщо відновлення процесуального строку здійснюється за клопотанням сторони чи прокурора, заявник повинен обґрунтувати поважність причини (причин) пропуску строку, в разі необхідності - з поданням доказів цього за загальними правилами розділу V Господарського процесуального кодексу України.
Господарський процесуальний кодекс України не пов'язує право суду відновити пропущений строк з певним колом обставин, що спричинили пропуск строку. Отже, у кожному випадку суд з урахуванням конкретних обставин пропуску строку оцінює доводи, що наведені на обґрунтування клопотання про його відновлення та робить мотивований висновок щодо поважності чи неповажності причин пропуску строку.
Касаційна інстанція зазначає, що поважними визнаються лише ті обставини, які є об'єктивно непереборними і пов'язані з дійсними істотними труднощами для вчинення процесуальних дій.
Як вбачається з ухвали Вищого господарського суду України від 11.06.2012 року у справі № 26/70-4/572 касаційна скарга товариства з обмеженою відповідальністю "Українська лізингова компанія" вже поверталася без розгляду з підстав допущення скаржником процесуальних порушень, а, отже, посилання скаржника на усунення обставин, що були підставою для повернення касаційної скарги колегією суддів не приймаються до уваги, оскільки своєчасне оскарження судового акту в даному випадку було суто організаційним питанням відповідної юридичної особи і залежало від його суб'єктивної волі. Оскільки товариство з обмеженою відповідальністю "Українська лізингова компанія" вдруге звертається з касаційною скаргою до Вищого господарського суду України, інших поважних причин неможливості подати належним чином оформленої касаційної скарги вчасно не зазначає, суд відмовляє у відновленні пропущеного процесуального строку на звернення з касаційною скаргою.
Клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Українська лізингова компанія" про відновлення пропущеного процесуального строку на звернення з касаційною скаргою підлягає відхиленню.
Відповідно до п. 5 частини першої ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
Статтею 7 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 7 Закону України "Про судовий збір", ст. 53, 86, 110, п. 5 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю "Українська лізингова компанія", м. Київ у відновленні пропущеного процесуального строку для подання касаційної скарги на постанову Київського апеляційного господарського суду від 10.04.2012 року у справі № 26/70-4/572.
2. Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Українська лізингова компанія", м. Київ про відновлення пропущеного процесуального строку для подання касаційної скарги на постанову Київського апеляційного господарського суду від 10.04.2012 року у справі № 26/70-4/572 відхилити.
3. Повернути касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Українська лізингова компанія", м. Київ на постанову Київського апеляційного господарського суду від 10.04.2012 у справі № 26/70-4/572 скаржнику без розгляду (з доданими до неї документами)
4. Справу № 26/70-4/572 повернути до господарського суду міста Києва
5. Повернути товариству з обмеженою відповідальністю "Українська лізингова компанія", м. Київ з Державного бюджету України 765 (сімсот шістдесят п'ять) грн. 50 коп. судового збору, сплаченого за платіжним дорученням № 328 від 03.05.2012 року.
Головуючий суддя Н.В. Акулова
Судді: С.Р. Шевчук
С.В. Владимиренко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2012 |
Оприлюднено | 10.08.2012 |
Номер документу | 25562186 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Акулова H.B.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні