Справа № 2018/2-4910/11
н/п 2/2018/1097/2012
У Х В А Л А
Іменем України
14 серпня 2012 року Київський районний суд м. Харкова
у складі: головуючого судді Божко В.В.
за участю секретаря Пащук О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові справу за ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи ПАТ «Комерційний банк «Хрещатик», ТОВ «Укрреєстр-Харків»про стягнення суми боргу за договором позики, -
ВСТАНОВИВ :
У грудні 2011 р. позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи ПАТ «Комерційний банк «Хрещатик», ТОВ «Укрреєстр-Харків»про стягнення суми боргу за договором позики від 17.12.2010 р., трьох процентів річних від простроченої суми позики, пені, звернення стягнення на належні відповідачам прості іменні акції ЗАТ «Мусон-Сервіс».
Ухвалою від 22.12.2011 р. відкрито провадження по цивільній справі.
13.06.2012 р. від відповідача ОСОБА_3 надійшла зустрічна позовна заява про витребування майна з незаконного володіння, яку він просить прийняти до спільного провадження разом із позовом ОСОБА_1 Згідно до змісту позову, ОСОБА_3 просить:
визнати незаконними дії ТОВ «Укрреєстр-Харків»щодо списання 26.12.20111 р. належних ОСОБА_3 простих іменних акцій ПАТ «МУСОН-ОРВІС», що зберігалися ТОВ «УКРРЕЄСР-ХАРКІВ»у кількості 150 942 штук, з особового рахунку ОСОБА_3 на особовий рахунок ОСОБА_1;
витребувати із незаконного володіння ОСОБА_1 належні ОСОБА_3 прості іменні акції ПАТ «МУСОН-ОРВІС»у кількості 150 942 штук;
зобов'язати ТОВ «Укрреєстр-Харків»списати з рахунку ОСОБА_1 на рахунок ОСОБА_3 прості іменні акції ПАТ «МУСОН-ОРВІС»без документарної форми випуску у кількості 150942 штуки.
Згідно зі ст. 123 ЦПК України, відповідач має право пред'явити зустрічний позов. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов'язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин, або коли вимоги за позовами можуть зараховуватися, або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
У зустрічній позовній заяві необхідно обґрунтувати взаємопов'язаність з первісним позовом та доцільність сумісного розгляду. Обґрунтовуючи доцільність сумісного розгляду позовів, ОСОБА_4 посилається на те, що предметом зустрічного позову є акції ПРАТ «Муссон-Орвіс», на які намагався звернути стягнення позивач за первинним позовом. Але предметом спору за позовом ОСОБА_1 є невиконання відповідачем умов договору позики.
Суд вважає, що спільний розгляд позову про стягнення суми боргу за договором позики з позовом про витребування майна з незаконного володіння, не є доцільним, оскільки їх спільний розгляд ускладнить вирішення даної справи . Недоцільно розглядати первісний і зустрічний позови, якщо це затягне розгляд справи, істотно розширить предмет доказування, приведе до необхідності залучення нових учасників процесу.
Крім того, в провадженні Дзержинського районного суду м. Харкова на розгляді знаходиться справа за позовом ОСОБА_3 про витребування майна з незаконного володіння, ухвалою судді Дзержинського районного суду м. Харкова Лосєвої Д.А. відкрито провадження по зазначеному позову і до даного часу рішення по справі не ухвалене.
У відповідно до ч. 2 ст. 126 ЦПК України. залежно від обставин справи суддя чи суд мають право постановити ухвалу про роз'єднання кількох вимог у самостійні провадження, якщо їх спільний розгляд ускладнює вирішення справи.
Керуючись ст. 123, 126 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Відмовити в об'єднанні позовів, повернути позов ОСОБА_3
Роз'яснити відповідачу право звернення з самостійним позовом.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області протягом 5 днів.
Суддя -
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2012 |
Оприлюднено | 15.08.2012 |
Номер документу | 25620134 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Божко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні