Ухвала
від 16.08.2012 по справі 2а-11195/12/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

2а-11195/12/2670   ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА01601, м. Київ, вул. Командарма Камєнєва 8, корпус 1, e-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua У Х В А Л А про залишення позовної заяви без руху 16.08.2012р.                                                   м. Київ                              № 2а-11195/12/2670   Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пащенко К.С., ознайомившись з позовною заявою     Товариства з обмеженою відповідальністю "Будгерметик"  до  Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва  Державної податкової служби  про  визнання дій протиправними, ВСТАНОВИВ: Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві, зокрема, зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Згідно з ч. 1 ст. 21 КАС України позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою. Як встановлено судом, позивач звернувся з позовною заявою, в якій, в тому числі, просить визнати відсутність у Державної подактової інспекції у Дніпровському районі м. Києва повноважень по визнанню правочинів такими, що порушують публічний порядок, суперечать інтересам держави та суспільства, недійсними, або такими, що мають ознаки нікчемності та є нікчемними в силу припису закону. Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Суб'єкт владних повноважень згідно з пунктом 7 частини першої вищезгаданої статті КАС України - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Пунктом 1 частини першої статті 17 КАС України передбачено, що до компетенції адміністративних судів віднесено спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Пунктом 3 цієї ж статті встановлено, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень. Таким чином адміністративний позов може мати вимогу про відсутність компетенції (повноважень) (на це прямо вказує ст. 105 КАС України), проте, такі вимоги можуть мати місце у спорі між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, тобто вимоги про відсутність компетенції (повноважень) у спірних правовідносинах не відповідають завданням КАС України. Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 13.07.2010 у справі № К-35073/09. Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Вказані недоліки повинні бути усунені шляхом подання доповнення до позовної заяви з уточненими позовними вимогами. Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, - УХВАЛИВ: 1. Позовну заяву залишити  без руху. 2. Встановити позивачу строк до 29.08.12р. для усунення недоліків позовної заяви. Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її проголошення за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.           Суддя                                                                                      Пащенко К.С.

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.08.2012
Оприлюднено23.08.2012
Номер документу25686726
СудочинствоАдміністративне