Справа №0707/6690/2012
2/0707/2666/2012
ряд. стат. звіту - 56
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
27 серпня 2012 року м. Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
в особі головуючого-судді Куцкір Ю.Ю.
при секретарі Славич М.В.
з участю позивачів ОСОБА_1
ОСОБА_2
ОСОБА_3
ОСОБА_4
ОСОБА_5
представника позивача ОСОБА_6
представника відповідача ОСОБА_7
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Мукачево цивільну справу за позовом ОСОБА_8, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
Позивачі ОСОБА_8, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_9 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Позов мотивований тим, що 24.01.1979 року рішенням виконкому Мукачівської міської ради народних депутатів №21, організоване ЖБК «Весна-2», яке розташоване за адресою: м. Мукачево, вул. Червоноармійська. Однак, 31.03.2008 року ОСОБА_9 самовільно, самостійно, без будь-яких зборів членів кооперативу, оформила протокол №4 позачергових зборів ЖБК «Весна-2» про реорганізацію його на ОСББ «Весна-2». Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»передбачено два шляхи створення об'єднання ОСББ, шляхом заснування або шляхом реорганізації кооперативу ЖБК. Відповідно до ст.104, 107,108 ЦК України перетворення юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення, повинно відбуватися у відповідності до вимог ст.107 ЦК України, ст. 37 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»від 15.05.2003 року №755-15.
Відповідно до вимог ст.5 ЗУ «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 року №2866-14 із змінами внесеними Законом від 03.11.2005 року №3053-15, житлово-будівельні кооперативи можуть бути реорганізовані в об'єднання. Реорганізація відбувається за рішенням Загальних зборів кооперативу. Стаття 6 ЗУ «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», зазначає, що об'єднання може бути створене в будинку будь-якої форми власності з числа тих, хто приватизував або придбав квартиру, а також власника будинку або його уповноваженої особи, власників жилих приміщень, а також власників нежилих приміщень. Для створення об'єднання скликаються установчі збори. Кожний власник на установчих зборах має один голос. Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Рішення оформлюється особистим підписом кожного, хто проголосував, у протоколі із зазначенням, результатів голосування «за»чи «проти». Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше 2/3 присутніх осіб які мають право голосу і правомочні, якщо на них присутні більше 50 відсотків власників. Установчі збори приймають рішення про створення об'єднання і затверджують його Статут.
-2-
Згідно ч.9 ст.24 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»документи для проведення державної реєстрації юридичних осіб подаються засновником юридичної особи, Державному реєстратору додатково пред'являється його паспорт. Якщо документи для проведення державної реєстрації юридичної особи подаються особою, уповноваженою засновником юридичної особи, Державному реєстратору додатково пред'являється паспорт та надається документ, що засвідчує її повноваження, ч.9 ст. 24 Закону №3575-15 від 16.03.06 року. Уповноважена установчими зборами особа подає до органу державної реєстрації документ: реєстраційну картку, оформлену за зразком згідно з додатком 1 до Порядку. Протокол Установчих зборів, на яких прийнято рішення про створення об'єднання та затвердження його статуту. Два примірники оригіналу і 5 копій Статуту об'єднання. Список членів об'єднання, складений згідно з додатком 2 Порядку, де зазначається номер квартири чи назва житлового приміщення, прізвище, ім'я, по-батькові власника уповноваженої ним особи, інші власники цього приміщення, розмір загальної площі житлового чи нежитлового приміщення, квадратних метрів, або частка, підпис власника або уповноваженої ним особи.
Відповідно до вимог розділу 5-го пп.2.31 Статуту ЖБК «Весна-2»загальні збори вважаються правомочними при наявності на них не менше 2/3 загального числа члені кооперативу, а рішення про реорганізацію кооперативу приймається при умові, що за нього проголосувало не менш ніж ѕ загальної кількості всіх членів кооперативу, пп.4 п.31 розділу 5-го Статуту ЖБК «Весна-2». Протокол №4 від 31.03.2008 року позачергових зборів ЖБК «Весна-2»складений відповідачкою ОСОБА_9 одноособово, тобто порушено процедуру реорганізації, передбачену Статутом кооперативу на ст.5,6 ЗУ №2866-111, а також п.2 Постанови КМУ «Про реалізацію Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»№1521 від 11.10.2002 року, згідно з яким уповноважена установчими зборами особа повинна надати список членів об'єднання, складений згідно з додатком 2 до вказаного порядку. Протокол №4 підготовлений ОСОБА_9 від 31.03.2008 року взагалі не містить додатку із підписами 72-х власників квартир, які є членами одноособово створеного об'єднання ОСОБА_9.
В результаті протиправних дій відповідачки були порушені їх права, як громадян співвласників житлового будинку АДРЕСА_1, Закарпатської області, а саме право на вільне волевиявлення щодо включення ОСОБА_10 їх та їх нього майна в об'єднання без їх на те згоди. Про реорганізацію кооперативу в об'єднання вони не знали, та як не приймали участі у зборах з питань реорганізації кооперативу в об'єднання бо збори з цього питання 31.03.2008 року не скликались та не проводились, а відповідне рішення не оформлялось особистими підписами кожного власника квартири, члена кооперативу «за»чи «проти», такий список відсутній. Ми, як члени кооперативу, не надавали жодної згоди ні усної, ні письмової на включення нас в будь-які об'єднання. Згідно вимог ст. 9 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»№2866-14 є добровільним і може набуватися одночасно з створенням об'єднання при проведенні установчих зборів, а також індивідуально, на основі письмової заяви, в будь-який момент його існування, тобто такі дії є тільки добровільними. Діючим законодавчо визначено, що будь-які види об'єднань, які створюють на території України повинні формуватися тільки на добровільному волевиявленні осіб.
Відповідачкою, при одноособовій реорганізації об'єднання, порушено ст.6 Закону про ОСББ де чітко зазначено, що повідомлення про проведення установчих зборів направляється власником будинку або ініціативною групою не менше, ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення скеровується у письмовій формі і вручається кожному власнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного. Тобто, вищевказана норма імперативно визначає порядок і спосіб повідомлення власників: по-перше, форма повідомлення обов'язково письмова; по-друге, повідомляється кожен власник; по-третє, таке повідомлення вручається власнику або під розписку, або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). Далі згідно вимог цієї ж ст. 6 цього ж Закону рішення приймається шляхом поіменного голосування. Рішення оформляється особистим підписом кожного, хто проголосував у протоколі із зазначенням результату голосування («за»чи «проти»). Отже, виникає вже четверта імперативна норма щодо процедури створення об'єднання, що полягає в особистому підписі власника квартири, причому власник має право одного голосу, незалежно від площі та
-3-
кількості квартир або приміщень, що перебувають у його власності, ч. 8 ст.6 Закону про ОСББ.
Частини 9 і 10 ст. 6 Закону про ОСББ також вважаються імперативними оскільки вказують, що рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш двох третин присутніх осіб, які мають право голосу, а установчі збори правомочні, якщо на них присутні більше 50 % відсотків власників. Доказом наведеного є об'ява ОСОБА_9, як голови ОСББ в якій зазначено, що у випадку їхньої відсутності голос буде зараховано «за»по всі пунктам порядку денного зборів. Отже, позачергові збори оформлені протоколом №4 від 31.03.2008 року не були проведені, тому що не скликались, а як наслідок необхідний кворум відсутній, що і є підставою для визнання всіх прийнятих рішень недійсними.
У відповідності до вимог ст. 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осі б та фізичних осіб-підприємців»встановлено, що діяльність юридичної особи припиняється: в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу перетворення (реорганізації), в результаті ліквідації за рішенням прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи, або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням, за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених Законом. Діяльність ОСББ також може бути припинено шляхом скасування державної реєстрації або припинення юридичної особи на підставі рішень суду. А сам факт державної реєстрації ОСББ та наявність свідоцтва про його державну не підтверджує правомірність створення останнього.
Враховуючи викладені норми вищезазначених законів, відповідачкою порушено шість обов'язкових норм, яких вона мала дотримуватись під час проведення процедури скликання та проведення зборів, а порушення хоча б однієї з вищеперерахованих норм є підставою для скасування державної реєстрації ОСББ, як юридичної особи.
Відповідачкою порушено також наступні норми матеріального права, які регулюють права на вільне волевиявлення особи. Громадяни України мають право на свободу об'єднання, ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об'єднання громадян чи обмежений у правах ч.ч.1,4 ст.36 Конституції України. Фізична особа має право на свободу ч.1 ст. 288 ЦК України. Фізичні особи мають право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації, ч.1 ст.314 ЦК України. Згідно вимог ст. 9 ЗУ «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»є виключно добровільним. Діяльність фізичних та юридичних осіб не може порушувати особисті немайнові права, ч.3 ст.273 ЦК України. Фізична особа має право на захист свого особистого немайнового права від протиправних посягань інших осіб. Захист особистого немайнового права здійснюється способами, встановленими главою 3 ЦК України, ч.1 ст. 275 ЦК України. Фізична особа або юридична особа, рішеннями, діями або бездіяльністю яких порушено особисте немайнове право фізичної особи, зобов'язані вчинити необхідні дії для його негайного поновлення. Якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушеного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням, ст. 276 ЦК України. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством, ч.1 ст. 19 Конституції України.
Стаття 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зазначає, що кожен має право на свободу об'єднання із іншим особами, тобто право на об'єднання -не від'ємна частина права людини, гарантованого Конвенцією. Об'єднання громадян створюються і діють на основі принципів: добровільності., рівноправності їх членів (учасників), самоврядування, законності та гласності, ч.1 ст. 6 ЗУ «Про об'єднання громадян». Ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об'єднання громадян, ст.7 цього ж Закону України.
Позивач ОСОБА_8 в судове засідання не з'явилася про час та місце судового розгляду повідомлялася належним чином про причину неявки суд не повідомила.
Представник позивача ОСОБА_6 в судовому засіданні позов підтримав та просив суд задоволити його з підстав наведених в позові та пояснив суду, що в 1978 році було створено ЖБК «Весна-2»по вул.Червоноармійській в м.Мукачево. Протокол загальних зборів ЖБК «Весна-2»було затверджено рішенням №21 виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 24.01.1979 року. Відповідач ОСОБА_9 підробивши протокол №4 позачергових зборів ЖБК «Весна-2»від 31.03.2008 року незаконно здійснила нібито реорганізацію ЖБК «Весна-2»в об'єднання співвласників багатоквартирного будинку. Після цього вона незаконно здійснила
-4-
Реєстрацію створеного об'єднання в державних установах. При створенні об'єднання співвласників багатоквартирного будинку відповідачем було порушено Статут ЖБК «Весна-2» та ряд інших норм чинного законодавства України.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримав та просив суд задоволити його пояснивши, що він є членом ЖБК «Весна-2», який знаходиться по вул. Червоноармійській в м. Мукачево та членом вищезазначеного кооперативу залишається. Відповідач ОСОБА_9 самостійно без участі членів ЖБК «Весна-2»здійснила реорганізацію даної організації створивши ОСББ. Позачергові збори засновників ЖБК «Весна-2»31.03.2008 року не відбулися так як членів ЖБК «Весна-2»ніхто не повідомляв про них у відповідності до Статуту ЖБК, а відповідач ОСОБА_9 сама виготовила вищезазначений протокол та подала незаконно документи до державних органів для реєстрації.
Позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов підтримала та просила суд задоволити його пояснивши, що вона також є членом ЖБК «Весна-2», який знаходиться по вул. Червоноармійській в м. Мукачево. Відповідач ОСОБА_9 без проведення загальних зборів ЖБК «Весна-2»підробила протокол позачергових зборів засновників та здійснила реорганізацію ЖБК «Весна-2»в ОСББ. Вважає дії відповідача ОСОБА_9 незаконними, так як члени ЖБК «Весна-2»не повідомлялися про проведення позачергових зборів чим було порушено їх право щодо об'єднання громадян та прийняття в ньому рішень.
Позивач ОСОБА_3 в судовому засіданні позов підтримала та просила суд задоволити його пояснивши, що вона є членом ЖБК «Весна-2», який знаходиться по вул. Червоноармійській в м. Мукачево. Відповідач ОСОБА_9 незаконно без проведення загальних зборів ЖБК «Весна-2» підробила протокол позачергових зборів засновників та здійснила реорганізацію ЖБК «Весна-2»в ОСББ. Про проведення зборів її ніхто не повідомляв.
Позивач ОСОБА_4 в судовому засіданні позов підтримав та просив суд задоволити його пояснивши, що він є членом ЖБК «Весна-2», який знаходиться по вул. Червоноармійській в м. Мукачево. Відповідач ОСОБА_9 з порушенням Статуту ЖБК «Весна-2»здійснила незаконно реорганізацію ЖБК «Весна-2»в об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.
Позивач ОСОБА_5 в судовому засіданні позов підтримав та просив суд задоволити його пояснивши, що він є членом ЖБК «Весна-2», який знаходиться по вул. Червоноармійській в м. Мукачево. Відповідач ОСОБА_9 без відома членів ЖБК «Весна-2»здійснила реорганізацію кооперативу в об'єднання співвласників багатоквартирного будинку без проведення загальних зборів ЖБК «Весна-2». Протокол від 31.03.2008 року виготовлений незаконно відповідачем з порушенням Статуту ЖБК «Весна-2».
Відповідач ОСОБА_9 в судове засідання не з'явилася про час та місце судового розгляду повідомлялася належним чином про причину неявки суд не повідомила.
Представник відповідача ОСОБА_7 в судовому засіданні позов не визнав та просив суд відмовити в його задоволенні пояснивши суду, що позивачі звернулися до неналежної особи, оскільки з 2008 року відповідач ОСОБА_9 не має ніякого відношення до об'єднання, а саме вона не є його головою. Також пояснив, що дійсно в 2008 році мало місце звернення виконавчого комітету Мукачівської міської ради до ЖБК щодо необхідності реорганізувати житлово-будівельний кооператив в об'єднання співвласників багатоповерхового будинку з метою забезпечення ефективного використання та експлуатації і ремонту житла. Повідомлення позивачів проте, що відповідач ОСОБА_9 підробила підписи на протоколі №4 від 31.03.2008 року, а також про те що збори не відбулися не відповідають дійсності, оскільки про факт проведення позачергових зборів відповідачем було виставлено оголошення в кожному під'їзді будинку, про що мешканці будинку, а також члени кооперативу були повідомлені і всі дії по створенню на базі ЖБК «Весна-2»об'єднання співвласників багатоповерхового будинку виходили із намірів більшості мешканців будинку щодо упорядкування документації, та надання кооперативу статусу юридичної особи.
Суд перевіривши матеріали справи, заслухавши сторін та дослідивши надані сторонами докази, прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено та підтверджуються належними у справі доказами, що рішенням №21 виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 24.01.1979 року затверджено протокол загальних зборів ЖБК «Весна-2»від 25.08.1978 року, що стверджується копією рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 24.01.1979 року за №21.
-5-
В судовому засіданні встановлено, що 31.03.2008 року на позачергових зборах засновників ЖБК «Весна-2»на яких були присутні голова ЖБК «Весна-2»ОСОБА_9 та члени правління ОСОБА_8 та ОСОБА_11 було прийнято рішення для реорганізації ЖБК «Весна-2»в об'єднання співвласників багатоповерхового будинку звернутися до відповідних державних органів Мукачівського міськвиконкому та виготовити печатку і кутовий штамп ОСББ «Весна-2», що стверджується копією Протоколу №4 позачергових зборів засновників ЖБК «Весна-2».
04.06.2008 року дані про ОСББ «Весна-2»було внесено до ЄДРПОУ в яких керівником зазначено ОСОБА_9, що підтверджується копією Довідки АБ №102086 з ЄДРПОУ виданої 04.06.2008 року.
02.06.2008 року було видано Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Весна-2», що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серія А00 №611590.
Також встановлено, що 01.06.2008 року о 17 годині 00 хвилин повинні були відбутися позачергові збори ЖБК «Весна-2», в порядку денному яких було внесення питання про реорганізацію ЖБК «Весна-2»в об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Весна-2», що підтверджується копією повідомлення.
23.09.2008 року начальником СД Мукачівського МВ УМВС України в Закарпатській області Іванчик І.І. винесено постанову про порушення кримінальної справи по факту підробки Протоколу №4 позачергових зборів засновників ЖБК «Весна-2»від 31.03.2008 року за ознаками злочину передбаченого ст.358 ч.1 КК України.
Також встановлено, що у відповідності до Списку власників 72-х квартирного будинку по вулиці Червоноармійська в м. Мукачево участь в загальних позачергових зборах 31.03.2008 року не брало 47 членів.
У відповідності до п.1,2 розділу 1 Статуту ЖБК «Весна-2»Житлово-будівельний кооператив «Весна-2»організований рішенням виконкому Мукачівської міської ради народних депутатів від 24 січня 1979 року за №21 в кількості 72 членів, розташований у місті Мукачево по вул. Червоноармійській, створений для задоволення житлових потреб кооперативу та їх сімей. Членами кооперативу «Весна-2»можуть бути громадяни, які досягли 18 річного віку, постійно проживають, а також прописані на території міста Мукачево і потребують житла, або поліпшення житлових умов.
Згідно п.29,30 п.п. а,н розділу 5 Статуту ЖБК «Весна-2»органами управління кооперативу є загальні збори члена кооперативу і правління кооперативу. Загальні збори є вищим органом кооперативу і вони приймають статут житлово-будівельного кооперативу, приймають рішення про реорганізацію та ліквідацію кооперативу.
У відповідності до п.31 аб.4 розділу 5 Статуту ЖБК «Весна-2»позачергові збори скликаються на вимогу 1/3 членів кооперативу, а також на вимогу ревізійної комісії. Рішення про ліквідацію та реорганізацію кооперативу приймаються при умові, що за нього проголосувало не менш ніж 3/4 загальної кількості всіх членів кооперативу.
Відповідно до п.1.1. розділу 1 Статуту Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Весна-2»останнє створено шляхом реорганізації житлово-будівельного кооперативу «Весна-2»і є його правонаступником.
Згідно ст.5 ЗУ «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»від 29.11.2001 року №2866-14 із змінами внесеними Законом від 03.11.2005 року №3053-15, житлово-будівельні кооперативи можуть бути реорганізовані в об'єднання. Реорганізація відбувається за рішенням Загальних зборів кооперативу.
Відповідно до ст. 6 ЗУ «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»об'єднання може бути створене в будинку будь-якої форми власності з числа тих, хто приватизував або придбав квартиру, а також власника будинку або його уповноваженої особи, власників жилих приміщень, а також власників нежилих приміщень. Для створення об'єднання скликаються установчі збори. Кожний власник на установчих зборах має один голос. Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Рішення оформлюється особистим підписом кожного, хто проголосував, у протоколі із зазначенням, результатів голосування «за»чи «проти». Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше 2/3 присутніх осіб які мають право голосу і правомочні, якщо на них присутні більше 50 відсотків власників.
Згідно ч.9 ст.24 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»документи для проведення державної реєстрації юридичних осіб подаються засновником юридичної особи, Державному реєстратору додатково пред'являється його
-6-
паспорт. Якщо документи для проведення державної реєстрації юридичної особи подаються
особою, уповноваженою засновником юридичної особи, Державному реєстратору додатково пред'являється паспорт та надається документ, що засвідчує її повноваження. Уповноважена установчими зборами особа подає до органу державної реєстрації документ: реєстраційну картку, оформлену за зразком згідно з додатком 1 до Порядку. Протокол Установчих зборів, на яких прийнято рішення про створення об'єднання та затвердження його статуту. Два примірники оригіналу і 5 копій Статуту об'єднання. Список членів об'єднання, складений згідно з додатком 2 Порядку, де зазначається номер квартири чи назва житлового приміщення, прізвище, ім'я, по-батькові власника уповноваженої ним особи, інші власники цього приміщення, розмір загальної площі житлового чи нежитлового приміщення, квадратних метрів, або частка, підпис власника або уповноваженої ним особи.
У відповідності до ст. 36 Конституції України громадяни України мають право на свободу об'єднання і ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об'єднання громадян чи обмежений у правах.
Відповідно до ст.273 ЦК України діяльність фізичних та юридичних осіб не може порушувати особисті немайнові права.
Згідно ч.1 ст.275 ЦК України фізична особа має право на захист свого особистого немайнового права від протиправних посягань інших осіб. Захист особистого немайнового права здійснюється способами, встановленими главою 3 ЦК України.
Відповідно до ст.276 ЦК України фізична особа або юридична особа, рішеннями, діями або бездіяльністю яких порушено особисте немайнове право фізичної особи, зобов'язані вчинити необхідні дії для його негайного поновлення. Якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушеного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням.
Таким чином враховуючи вищенаведене суд вважає, що позачергові збори засновників ЖБК «Весна-2»31.03.2008 року відбулися з порушенням п.31 аб.4 розділу 5 Статуту ЖБК «Весна-2»у відповідності до якого вони скликаються на вимогу 1/3 членів кооперативу і рішення про ліквідацію та реорганізацію кооперативу приймаються при умові, що за нього проголосувало не менш ніж 3/4 загальної кількості всіх членів кооперативу. Але, як зазначено в Протоколі №4 від 31.03.2008 року в позачергових зборах взяли участь лише троє членів, а саме голова ЖБК ОСОБА_9 та члени правління ОСОБА_8 та ОСОБА_11.
Також відповідачем ОСОБА_9 було проведено державну реєстрацію новоствореної юридичної особи 02.06.2008 року про, що зазначено в довідці АБ №102086 з ЄДРПОУ де зазначено керівником відповідача.
Враховуючи вищенаведене суд приходить до переконання, що позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 15, 57-61, 209, 212, 214, 215 ЦПК України та ст.ст. 268, 273 275, 276, 280 ЦК України, ст.ст. 5, 6, 9 ЗУ «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»від 29.11.2001 року, №2866-14, ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15.05.2003 року №755-15, -
р і ш и в :
Позов задоволити.
Визнати дії ОСОБА_9 з приводу включення позивачів в об'єднання власників багатоквартирного будинку «Весна-2»та реорганізацію ЖБК «Весна-2»без згоди позивачів протиправними і такими, що порушують їх право на добровільне волевиявлення.
Визнати позачергові збори засновників житлово-будівельного кооперативу «Весна-2»від 31 березня 2008 року по АДРЕСА_1, Закарпатської області такими, що не відбулися. Визнати не дійсними і скасувати протокол №4 від 31 березня 2008 року, Статут, державну реєстрацію юридичної особи та рішення, які прийняті та оформлені одноособово ОСОБА_9 на позачергових зборах засновників житлово-будівельного кооперативу «Весна-2» від 31 березня 2008 року.
Зобов'язати ОСОБА_9 припинити дії, які продовжують порушувати право та відновити становище, яке існувало до порушення, шляхом проведення ОСОБА_9 процедури припинення юридичної особи та проведення ОСОБА_9
-7-
Василівною державної реєстрації припинення юридичної особи, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Весна-2», ідентифікаційний код 35685272, місцезнаходження: АДРЕСА_1, Закарпатська область і зняття з обліку ОСББ «Весна-2»у державних органах.
Зобов'язати ОСОБА_9 після проведення державної реєстрації припинення юридичної особи ОСББ «Весна-2»надати позивачам оригінал витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців щодо припинення юридичної особи об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Весна-2» ідентифікаційний код 35685272, місцезнаходження: АДРЕСА_1, Закарпатська область та оригінал документів, які підтверджують зняття з обліку юридичної особи ОСББ «Весна-2»у державних органах (статистики, державної податкової служби, пенсійного фонду, центрі зайнятості).
Стягнути з ОСОБА_9, мешканки АДРЕСА_1 17 (сімнадцять) гривень 89 (вісімдесят дев'ять) копійок сплаченого судового збору в користь ОСОБА_8, мешканки АДРЕСА_2 Закарпатської області.
Стягнути з ОСОБА_9, мешканки АДРЕСА_1 17 (сімнадцять) гривень 89 (вісімдесят дев'ять) копійок сплаченого судового збору в користь ОСОБА_1, мешканця АДРЕСА_3 Закарпатської області.
Стягнути з ОСОБА_9, мешканки АДРЕСА_1 17 (сімнадцять) гривень 89 (вісімдесят дев'ять) копійок сплаченого судового збору в користь ОСОБА_2, мешканки АДРЕСА_4 Закарпатської області.
Стягнути з ОСОБА_9, мешканки АДРЕСА_1 17 (сімнадцять) гривень 89 (вісімдесят дев'ять) копійок сплаченого судового збору в користь ОСОБА_3, мешканки АДРЕСА_5 Закарпатської області.
Стягнути з ОСОБА_9, мешканки АДРЕСА_1 17 (сімнадцять) гривень 89 (вісімдесят дев'ять) копійок сплаченого судового збору в користь ОСОБА_4, мешканця АДРЕСА_6 Закарпатської області.
Стягнути з ОСОБА_9, мешканки АДРЕСА_1 17 (сімнадцять) гривень 89 (вісімдесят дев'ять) копійок сплаченого судового збору в користь ОСОБА_5, мешканця АДРЕСА_7 Закарпатської області.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Закарпатської області протягом десяти днів з дня отримання його копії, через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Головуючий підпис Ю.Ю. Куцкір
Копія вірна:
Суддя Ю.Ю. Куцкір
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2012 |
Оприлюднено | 06.09.2012 |
Номер документу | 25832767 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Куцкір Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні