ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"12" вересня 2012 р. м. Київ К/9991/89054/11
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого -Черпака Ю.К.,
суддів: Веденяпіна О.А., Зайця В.С.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 до Військового комісаріату Автономної Республіки Крим, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі про стягнення недоотриманої пенсії,
за касаційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі на ухвалу Ленінського районного суду м. Севастополя від 4 березня 2010 року та ухвалу Апеляційного суду м. Севастополя від 1 липня 2010 року,
встановив:
У вересні 2007 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Військового комісаріату Автономної Республіки Крим і Головного управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі про визнання неправомірними дій Військового комісаріату Автономної Республіки Крим щодо неправильного обчислення призначеної пенсії, зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі провести перерахунок призначеної пенсії згідно із Законом України від 15.06.2004 р. № 1769-IV "Про внесення змін до статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" та виплатити неотриману суму пенсії за період з 27 вересня по 31 грудня 2005 року в розмірі 2447,25 грн.
Постановою Ленінського районного суду м. Севастополя від 30 січня 2008 року, яка набрала законної сили 13 травня 2008 року, позов задоволено частково: визнано неправомірними дії Військового комісаріату Автономної Республіки Крим щодо нарахування пенсії ОСОБА_1 в неповному обсязі за період з 27 вересня по 31 грудня 2005 року; зобов'язано Військовий комісаріат Автономної Республіки Крим виплатити на користь ОСОБА_1 суму неотриманої в результаті неправильного нарахування пенсії за період з 27 вересня по 31 грудня 2005 року в розмірі 2447,25 грн., у відшкодування судових витрат суму в розмірі 8,50 грн., а всього -2455,75 грн. В задоволенні позову до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі відмовлено.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Севастополя від 4 березня 2010 року, залишеною без зміни ухвалою Апеляційного суду м. Севастополя від 1 липня 2010 року, за заявами Залізничного відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції та Військового комісаріату Автономної Республіки Крим замінено боржника за виконавчим листом № 2а-107/08 про зобов'язання виплатити на користь ОСОБА_1 суму неотриманої в результаті неправильного нарахування пенсії за період з 27 вересня по 31 грудня 2005 року в розмірі 2447,25 грн. -з Військового комісаріату Автономної Республіки Крим на Головне управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі.
У касаційній скарзі Головне управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі просить скасувати ухвалу Ленінського районного суду м. Севастополя від 4 березня 2010 року і ухвалу Апеляційного суду м. Севастополя від 1 липня 2010 року та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження. Зазначає, що справа за позовом ОСОБА_1 до Військового комісаріату Автономної Республіки Крим і Головного управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі була розглянута після внесення змін до пенсійного законодавства і передачі органам Пенсійного фонду України з 1 січня 2007 року функцій з призначення і виплати пенсій військовослужбовцям. Оскільки районний суд не вжив заходів до заміни відповідача його правонаступником і вирішив, що відповідати за позовом має саме військовий комісаріат, то відсутні підстави для заміни сторони виконавчого провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Згідно зі статтею 99 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік", який набрав чинності з 1 січня 2007 року, військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", пенсії призначаються (перераховуються) органами Пенсійного фонду України.
Відповідні зміни внесені до статті 49 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в редакції від 3 квітня 2007 року, а постановою Кабінету Міністрів України від 2 листопада 2006 року № 1522 затверджено Порядок передачі органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян.
Отже, з 1 січня 2007 року функції з призначення (перерахунку) пенсій військовослужбовцям передані органам Пенсійного фонду України, тобто відбулося правонаступництво прав та обов'язків в частині пенсійного забезпечення працівників Міністерства оборони України, не пов'язаного з припиненням діяльності цього міністерства.
За наведених обставин суди попередніх інстанцій обґрунтовано замінили сторону виконавчого провадження з Військового комісаріату Автономної Республіки Крим на Головне управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі .
При цьому можлива помилка суду першої інстанції щодо визначення належного відповідача у справі, яка не була виправлена судами апеляційної і касаційної інстанцій, не є перешкодою для вирішення питання про заміну на стадії виконання судового рішення, оскільки постановлене на користь ОСОБА_1 судове рішення щодо проведення пенсійних виплат підлягає виконанню за рахунок відповідальної в цих правовідносинах особи.
Відповідно до частини першої статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення -без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Суди першої та апеляційної інстанцій правильно застосували норми процесуального права, тому відсутні підстави для скасування або зміни прийнятих ними рішень.
Керуючись статтями 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в м. Севастополі залишити без задоволення, а ухвалу Ленінського районного суду м. Севастополя від 4 березня 2010 року та ухвалу Апеляційного суду м. Севастополя від 1 липня 2010 року - без зміни.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, і оскарженню не підлягає.
Головуючий Черпак Ю.К. Судді:Веденяпін О.А. Заяць В.С.
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2012 |
Оприлюднено | 17.09.2012 |
Номер документу | 25977235 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Черпак Ю.К.
Адміністративне
Кролевецький районний суд Сумської області
Макаровець Алла Миколаївна
Адміністративне
Новотроїцький районний суд Херсонської області
Марківський Олександр Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні