Справа № 2-2710/12
Категорія 4
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(ЗАОЧНЕ)
11 вересня 2012 року Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Вовк С. В. ,
при секретарі - Греку А. Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до закритого акціонерного товариства "Київгума", товариства з обмеженою відповідальністю "МАС", товариства з обмеженою відповідальністю "УКРІНФОРМСЕРВІС" про виселення, -
В С Т А Н О В И В :
У серпні 2012 р. позивач звернулася до суду з позовом про усунення перешкод у користуванні власністю шляхом виселення відповідачів з квартири АДРЕСА_1.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представники відповідачів ТОВ «УКРІНФОРМСЕРВІС», ЗАТ «КИЇВГУМА» та ТОВ «МАС» у судове засідання не з'явилися, про час, місце судового засідання були належним чином повідомлені, причини неявки суду не повідомили, незалежно від причин, суд розглядає справу за наявністю у справі доказів у відсутність відповідачів. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Вислухавши пояснення представника позивача, оголосивши та дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Позивач є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі виданого ОСОБА_2, приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, 27.03.2012 р. за реєстровим номером 1005, дублікату договору дарування квартири, посвідченого 06.06.2008 р. ОСОБА_2, приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, за реєстровим № 1090.
Позивачу стало відомо, що належна їй на праві власності квартира безпідставно використовується відповідачами для розміщення в ній офісів. Згідно даних Єдиного державного реєстру, отриманих на його веб-сайті (http://irc.gov.ua), адреса квартири є юридичною адресою ТОВ «УКРІНФОРМСЕРВІС». Хоча місцезнаходженням ЗАТ "КИЇВГУМА" та ТОВ «МАС», згідно даних ЄДР, є Автономна Республіка Крим, проте, фактично, їхні керівні органи знаходяться за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується численними посиланнями на це в Інтернеті, наданими позивачем.
У матеріалах справи відсутні будь-які договори, що давали б відповідачам право знаходитися у квартирі та розміщати у ній свої офіси. Зазначене також підтвердив у судовому засіданні представник позивача.
У матеріалах справи містяться докази звернення позивача, через свого представника, до відповідачів з пропозицією щодо укладення договору оренди квартири. Відповіді на звернення позивача відповідачі не надали.
Позивач, як власник квартири, має право користуватися своєю власністю на власний розсуд, у тому числі використовувати дане житло для особистого проживання та проживання членів своєї родини.
Відповідно до ст. 15 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Пунктом 4 ч. 2 ст. 16 ЦК України передбачено, що способами захисту цивільних прав та інтересів може бути, зокрема, відновлення становища, яке існувало до порушення. Крім того, цією ж частиною статті 16 ЦК України, визначено, що суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Згідно ст. 379 ЦК України, житлом фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, призначені та придатні для постійного проживання в них.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 ЦК України, квартирою є ізольоване приміщення в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання.
Статтею 383 ЦК України передбачено, що власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім'ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва.
Згідно ст. 386 ЦК України, держава забезпечує рівний захист прав усіх суб'єктів права власності.
Статтею 391 ЦК України передбачено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі ст. 88 ЦПК України, підлягають присудженню понесені та документально підтверджені судові витрати позивача в сумі 107,30 грн. судового збору.
На підставі ст. ст. 3, 4, 10, 11, 60, 88, 169, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовну ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) до закритого акціонерного товариства "Київгума", товариства з обмеженою відповідальністю "МАС", товариства з обмеженою відповідальністю "УКРІНФОРМСЕРВІС" про виселення - задовольнити.
Виселити з квартири АДРЕСА_1
Закрите акціонерне товариство "Київгума" ( код 31812283),
Товариство з обмеженою відповідальністю "МАС" (код 30576214),
Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРІНФОРМСЕРВІС" (код 21643340).
Стягнути із закритого акціонерного товариства "Київгума", товариства з обмеженою відповідальністю "МАС", товариства з обмеженою відповідальністю "УКРІНФОРМСЕРВІС" на користь ОСОБА_1 по 35,77 грн. судового збору.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга подається Апеляційному суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя С. В. Вовк
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2012 |
Оприлюднено | 20.09.2012 |
Номер документу | 26044500 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні