Рішення
від 20.09.2012 по справі 17/49
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

УКРАЇНА

Господарський суд

Чернігівської області

14000,м. Чернігів, пр-т Миру,20,тел. 672-847

Іменем України

Р І Ш Е Н Н Я

«20 »вересня 2012 року Справа №5028/17/49/2012

За ПОЗОВОМ: Прокурора Ічнянського району в інтересах держави в особі Ічнянської міської ради,

16700, м. Ічня, вул. Вокзальна, 1

До ВІДПОВІДАЧА: Державного підприємства "Ічнянський завод таропакувальних виробів"

16703, м. Ічня, вул. Дзержинського, 168

Про стягнення 224813,00 грн.

Суддя Кушнір І.В.

ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:

Від Позивача: Смілик С.В. -спеціаліст І категорії, довіреність №03-05/196 від 13.04.12р.

Від Відповідача: не з'явився.

У розгляді справи прийняла участь помічник прокурора Чернігівської області Хряпа А.М., посвідчення №54 від 17.06.2011р.

СУТЬ СПОРУ:

Прокурором Ічнянського району в інтересах держави в особі Ічнянської міської ради заявлено позов до Державного підприємства "Ічнянський завод таропакувальних виробів" про стягнення 224813,00 грн. втрат сільськогосподарського виробництва.

Прокурор підтримала позовні вимоги.

До початку судового засідання 04.09.2012 року від Позивача факсом надійшла заява про розгляд справи без участі його представника, у якій також зазначено, що Позивач підтримує позовні вимоги.

Відповідач письмового відзиву на позов не надав, явки уповноваженого представника у судові засідання 04.09.12р. та 20.09.12р. не забезпечив.

Ухвала про порушення провадження у справі від 20.08.12р., надіслана Відповідачу за адресою: 16703, м. Ічня, вул. Дзержинського, 168, була отримана останнім 21.08.12р. що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №1400602497935, наявним в матеріалах справи.

Ухвала про відкладення розгляду справи від 04.09.12р., надіслана Відповідачу за адресою: 16703, м. Ічня, вул. Дзержинського, 168, повернулася до суду без вручення адресату з поштовою відміткою "за закінченням терміну зберігання".

Згідно спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 20.09.2012р. місцезнаходження юридичної особи Державного підприємства "Ічнянський завод таропакувальних виробів" -16703, м. Ічня, вул. Дзержинського, 168.

Враховуючи, що ухвали судом надіслані Відповідачу за місцем його державної реєстрації, а Відповідач не скористався своїм правом отримувати поштову кореспонденцію, брати участь у судових засіданнях, заяв та клопотань Відповідачем суду не надано, суд приходить до висновку про розгляд справи за наявними матеріалами та без участі представника Відповідача.

Справа розглядається за наявними в ній матеріалами на підставі ст.75 Господарського процесуального кодексу України.

Дослідивши матеріали справи та надані докази, заслухавши пояснення Прокурора, суд,

В С Т А Н О В И В:

Рішенням тринадцятої сесії шостого скликання Ічнянської міської ради від 23 грудня 2011 року "Про затвердження проекту землеустрою щодо оформлення права постійного користування земельною ділянкою в м. Ічні" затверджено розроблений ФОП Денисенко М.В. проект землеустрою щодо оформлення права постійного користування земельною ділянкою в м. Ічні по вул. Бунівка, №168, надано Державному підприємству "Ічнянський завод таропакувальних виробів", що знаходиться в м. Ічня по вул. Бунівка, №168 в постійне користування земельну ділянку площею 7,4088 га для промислових цілей в м. Ічня по вул. Бунівка, №168 та зобов'язано Державне підприємство "Ічнянський завод таропакувальних виробів" посвідчити право постійного користування на земельну ділянку державним актом на право постійного користування на земельну ділянку.

Рішенням тринадцятої сесії шостого скликання Ічнянської міської ради від 23 грудня 2011 року "Про затвердження розрахунку втрат сільськогосподарського виробництва" затверджено розрахунок розміру втрат сільськогосподарського виробництва на земельній ділянці ріллі площею 2,4088 га, що відводиться в постійне користування ДП "Ічнянський завод таропакувальних виробів" для промислових цілей в м. Ічня по вул.Бунівка, №168 в сумі 224,813 тис. грн. (двісті двадцять чотири тисячі вісімсот тринадцять гривень).

На підставі рішення Ічнянської міської ради 13 сесії 6 скликання від 23.12.2011 року Державному підприємству "Ічнянський завод таропакувальних виробів" видано державний акт (серія ЯЯ №376923) на право постійного користування земельною ділянкою площею 7,4088 га, розташованої: Чернігівська область, Ічнянський район, м. Ічня, вул. Бунівка, 168, цільове призначення земельної ділянки -для промислових цілей.

Акт зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі 30 грудня 2011 року за №7421700030000020.

Відповідно до розрахункової відомості визначення сум відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва на земельній ділянці ріллі площею 2,4088 га, що відводиться в постійне користування ДП "Ічнянський завод таропакувальних виробів" для промислових цілей (обслуговування нежитлових будівель) по вул. Бунівка, №168 в м. Ічня Ічнянського району Чернігівської області розмір втрат складає 224,813 тис. грн.

Розрахунок втрат сільськогосподарського виробництва проведено згідно Постанови КМ України від 17.11.1997р. №1279 "Про розміри та Порядок визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню".

Земельні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.116 Земельного кодексу України:

«1. Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу.

2. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.»

Порядок надання у постійне користування земельних ділянок громадянам та юридичним особам, а також порядок передачі земельних ділянок в оренду визначені ст.ст.123,124 Земельного кодексу України та ст.16 Закону України "Про оренду землі".

Згідно ст.125 ЗК України:

«Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.»

Відповідно до ч.ч.1,3,5 ст.126 ЗК України:

«Право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.

Право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону. »

Відповідно до ст.207 Земельного кодексу України:

"1. Втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва включають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників, а також втрати, завдані обмеженням у землекористуванні та погіршенням якості земель.

2. Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, перелогів, сінокосів, пасовищ), лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов'язаних із сільськогосподарським і лісогосподарським виробництвом.

3. Відшкодуванню підлягають також втрати, завдані обмеженням прав власників землі і землекористувачів, у тому числі орендарів, або погіршенням якості угідь внаслідок негативного впливу, спричиненого діяльністю громадян, юридичних осіб, органів місцевого самоврядування або держави, а також у зв'язку з виключенням сільськогосподарських угідь, лісових земель і чагарників із господарського обігу внаслідок встановлення охоронних, санітарних та інших захисних зон.

4. Втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва компенсуються незалежно від відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам.

5. Втрати сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва визначаються у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. "

Згідно ч.1 ст.209 Земельного кодексу України втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, зумовлені вилученням сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників, підлягають відшкодуванню і зараховуються до відповідних бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України.

Відповідно до п.4. Порядку визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997р. №1279:

«Відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, спричинених вилученням сільськогосподарських і лісових угідь для цілей, не пов'язаних із веденням сільського і лісового господарства, провадиться юридичними і фізичними особами в двомісячний термін після затвердження в установленому порядку проекту відведення їм земельних ділянок, а у випадках поетапного освоєння відведених угідь для добування корисних копалин відкритим способом - у міру їх фактичного надання.»

Відповідно до ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідачем не надано суду належних, допустимих та достатніх доказів сплати суми втрата або доказів, які спростовують доводи Прокурора та Позивача.

Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст.49 Господарського процесуального кодексу судовий збір має бути покладений на Відповідача.

Керуючись ст.ст.33,49,75,82-85,116 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Державного підприємства "Ічнянський завод таропакувальних виробів" (16703, м. Ічня, вул. Дзержинського, 168, ідент. код 31546814) до місцевого бюджету Ічнянської міської ради (16700, м. Ічня, вул. Вокзальна, 1, код 38030010, УДКСУ в Ічнянському районі, МФО 853592, р/р 33212848700134, код надходження 2111000) 224813 грн. втрат сільськогосподарського виробництва.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

3.Стягнути з Державного підприємства "Ічнянський завод таропакувальних виробів" (16703, м. Ічня, вул. Дзержинського, 168, ідент. код 31546814) в доход Державного бюджету України (рахунок 31217206783002 в ГУДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592, отримувач: УДКСУ у м. Чернігові Державний бюджет, код ЄДРПОУ 38054398, код бюджетної класифікації доходів 22030001, призначення платежу: ?судовий збір, код 03500068, пункт 2.1?) 4496 грн. 26 коп. судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Суддя І.В. Кушнір

20.09.12

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення20.09.2012
Оприлюднено24.09.2012
Номер документу26086017
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —17/49

Ухвала від 22.01.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Желік Максим Борисович

Ухвала від 04.12.2023

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Желік Максим Борисович

Рішення від 26.08.2010

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ю.О. Коршенко

Ухвала від 08.07.2010

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ю.О. Коршенко

Ухвала від 05.08.2010

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ю.О. Коршенко

Ухвала від 04.09.2012

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Кушнір І.В.

Рішення від 25.05.2010

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Неверовська Л. М.

Ухвала від 04.07.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

Ухвала від 05.02.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

Ухвала від 25.12.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні