cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
ОКРЕМА УХВАЛА
"04" вересня 2012 р.Справа № 5016/1180/2012(9/43)
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Бездолі Д.О., розглядаючи спір за позовом Прокурора Березанського району в інтересах держави в особі: Березанської районної державної адміністрації; Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вега-КС" про розірвання договору оренди від 24.01.2008р., зобов'язання повернути земельну ділянку та стягнення 71030,79 грн. боргу за договором
ВСТАНОВИВ:
24.01.2008р. між Березанською районною державною адміністрацією та Товариством з обмеженою відповідальністю "Вега-КС" був укладений договір оренди землі, зареєстрований в Березанському районному реєстраційному окрузі Миколаївської регіональної філії ДП Центр Державного земельного кадастру за № 040800700011 (далі -договір).
За цим договором Березанська районна державна адміністрація передала Товариству з обмеженою відповідальністю "Вега-КС" земельну ділянку, площею 0,99 га, кадастровий номер 4820982200:09:000:0483, що знаходиться за межами населеного пункту в межах території Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області.
З часу укладення договору товариство з обмеженою відповідальністю "Вега-КС" не здійснило жодної сплати орендної плати, за період з січня 2008 року по травень 2012 року (включно) за цим товариством рахується борг по сплаті орендної плати в розмірі 71030,79 грн.
Тобто, товариство з обмеженою відповідальністю "Вега-КС" володіло та користувалось зазначеною земельною ділянкою більше 4 років та за цей час не здійснило жодного платежу в бюджет.
З позовом до господарського суду Миколаївської області про розірвання даного договору, зобов'язання повернути земельну ділянку та стягнення боргу по орендним платежам в розмірі 71030,79 грн. звернувся прокурор Березанського району 22.06.12р.
Відповідно до п. 24 договору Березанська районна державна адміністрація має право вимагати від товариства з обмеженою відповідальністю «Вега-КС»своєчасного внесення орендної плати.
Згідно з ст. 24 Закону України «Про оренду землі»орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.
Відповідно до ст. 290 Податкового кодексу України плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.
Згідно з ст. 3 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцеві державні адміністрації діють на засадах: відповідальності перед людиною і державою за свою діяльність; верховенства права; законності; пріоритетності прав людини; гласності; поєднання державних і місцевих інтересів.
Відповідно до ст. 16 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»місцеві державні адміністрації в межах, визначених Конституцією і законами України, здійснюють на відповідних територіях державний контроль за: збереженням і раціональним використанням державного майна; станом фінансової дисципліни, обліку та звітності, виконанням державних контрактів і зобов'язань перед бюджетом, належним і своєчасним відшкодуванням шкоди, заподіяної державі; використанням та охороною земель, лісів, надр, води, атмосферного повітря, рослинного і тваринного світу та інших природних ресурсів.
Натомість, Березанська районна державна адміністрація протягом тривалого часу не здійснила належних дій, спрямованих на стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Вега-КС»орендної плати, повернення земельної ділянки від орендаря, який взагалі не виконував умови договору в частині сплати орендних платежів, чим дозволила вказаному товариству володіти та користуватись земельною ділянкою, площею 0,99 га, не сплачуючи жодних коштів до бюджету протягом строку, більше ніж 4 роки.
Більше того, господарським судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Вега-КС»ще з лютого 2009 року знаходиться в стані припинення підприємницької діяльності, тобто фактично не діюче підприємство більше 3 років володіє та користується земельною ділянкою.
Дана бездіяльність Березанської районної державної адміністрації порушує ст. ст. 3, 16 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст. 24 Закону України «Про оренду землі».
Відповідно до ст. 90 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.
Окрема ухвала надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі.
За цих обставин, господарський суд Миколаївської області виносить на адресу Березанської районної державної адміністрації окрему ухвалу про необхідність усунення недоліків в роботі Березанської районної державної адміністрації з метою налагодження її діяльності в сфері раціонального використання землі та контролю за виконанням зобов'язань перед бюджетом.
Керуючись статтями 86, 90 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
1. Березанській районній державній адміністрації усунути недоліки в роботі в сфері раціонального використання землі та контролю за виконанням зобов'язань перед бюджетом.
2. Окрему ухвалу направити Березанській районній державній адміністрації (57400, Миколаївська обл., Березанський район, смт. Березанка, вул. Леніна, 33).
3. Зобов'язати Березанську районну державну адміністрацію повідомити господарський суд Миколаївської області про результати розгляду даної окремої ухвали та вжиті заходи у строк до 5 жовтня 2012 року.
До відома:
Ст. 185-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення: залишення посадовою особою без розгляду окремої ухвали суду чи окремої постанови судді або невжиття заходів до усунення зазначених в них порушень закону, а так само несвоєчасна відповідь на окрему ухвалу суду чи окрему постанову судді - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ст. 382 Кримінального кодексу України: умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню - карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років. Ті самі дії, вчинені службовою особою, - караються штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, - караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
СуддяД.О.Бездоля
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2012 |
Оприлюднено | 29.10.2012 |
Номер документу | 26533732 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Бездоля Д.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні