Ухвала
від 18.10.2012 по справі 2а-14109/12/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

2а-14109/12/2670   ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі 18 жовтня 2012 року                                           м.Київ                              № 2а-14109/12/2670 Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами    Товариства з обмеженою відповідальністю “КИЇВ-ДІЛЕР” до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку     про визнання протиправним та скасування Акту № 56 КП від 24 листопада 2011 року,-   В С Т А Н О В И В: До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю “КИЇВ-ДІЛЕР” з позовом до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправними та скасування Постанови №308-ЦА-КП-Т про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 30.05.2012 року та  Акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 56 КП від 24 листопада 2011 року. Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі. Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі в частині позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування Акту №56 КП від 24 листопада 2011 року, суд виходить з наступного. Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 цього Кодексу  юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Нормативно-правовий акт - виданий суб'єктом владних повноважень документ, який встановлює, змінює чи припиняє дію обов'язкових правил поведінки, обмежених  в часі, просторі та за колом осіб, та призначений для неодноразового застосування. Правовий акт індивідуальної дії - виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акту (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов'язкових правил поведінки та стосується прав і обов'язків чітко визначеного суб'єкта (суб'єктів), якому він адресований. Обов'язковою ознакою як нормативно-правового, так  і правового акту індивідуальної дії є юридичний характер, тобто обов'язковість його приписів для відповідного суб'єкта (суб'єктів), дотримання якої забезпечується правовими механізмами.      При цьому, як вбачається з позовної заяви, однією з позовних вимог є  визнання протиправним та скасування Акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 56 КП від 24 листопада 2011 року. Відповідно до положень ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Тобто актом - є документ, складений посадовою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, що підтверджує   будь-які  встановлені  факти  порушення законодавства. Таким чином, оскаржуваний акт відповідача не має обов'язкового характеру і не встановлює обов'язків, а тому він не є рішенням у розумінні п.1 ч.1 ст. 17 КАС України. Оскарження акту про правопорушення на ринку цінних паперів та викладених у ньому фактів і обставин, не може бути предметом самостійних вимог, оскільки він є доказом, який досліджується судом і висновки щодо правомірності викладених у ньому обставин, які стали підставою для прийняття певного рішення, суд викладає у мотивувальній частині постанови.           Отже, акти про правопорушення на ринку цінних паперів не є рішенням суб'єкта владних повноважень, не спричиняють виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а отже, не породжують правовідносин, що можуть бути предметом спору. Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Враховуючи вищевикладене, у відкритті провадження в частині позовних вимог про визнання протиправним і скасування Акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 56 КП від 24 листопада 2011 року належить відмовити.    Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, - У Х В А Л И В : 1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю “КИЇВ-ДІЛЕР” у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог щодо визнання протиправним і скасування Акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 56 КП від 24 листопада 2011 року. 2. Роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається. 3. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати особі, яка звернулася з позовною заявою. Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст.ст.185-187 КАС України.               Суддя                                                                                                Т.О. Скочок

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.10.2012
Оприлюднено29.10.2012
Номер документу26539740
СудочинствоАдміністративне