cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78, 42-06-22, 32-11-36
УХВАЛА
про повернення заяви без розгляду
"23" листопада 2012 р. вих. № 01.01-12/ / 2012
Суддя господарського суду Херсонської області Сулімовська М. Б. , розглянувши матеріали
за заявою боржника: Приватного підприємства "Сюрприз", м.Херсон, ідентифікаційний код 31006201
про порушення справи про банкрутство
в с т а н о в и в:
Засновник (власник) боржника приватного підприємства "Сюрприз", м.Херсон, код ЄДРПОУ 31006201, звернувся до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство боржника в порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Розглянувши додані боржником до заяви матеріали, суд зазначає, що підстави для порушення провадження у справі відсутні з огляду на наступне.
Відповідно до п. 1 ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та ст. 4-1 ГПК України провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Статтею 9 Закону про банкрутство передбачено, що суддя повертає заяву про порушення провадження у справі про банкрутство з підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.
Статтею 63 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що підставою для повернення заяви і доданих до неї документів без розгляду, є, крім іншого, не подання доказів, на яких ґрунтується заява.
За приписами статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. У разі виявлення обставин, зазначених у абзаці першому цієї частини, після прийняття рішення про ліквідацію до створення ліквідаційної комісії (призначення ліквідатора) заява про порушення справи про банкрутство подається власником майна боржника (уповноваженою ним особою).
Як слідує із заяви про порушення провадження у справі про банкрутство, 05.11.2012р. власником ПП "Сюрприз" прийнято рішення про припинення господарської діяльності та звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство. До матеріалів справи додано копію опису документів, що надаються юридичною особою Державному реєстратору для проведення реєстраційної дії "Внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи". Проте саме рішення власника про припинення підприємства і звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника до заяви не додано.
Передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є, крім іншого, проведення аналізу активів боржника у вигляді проведення інвентаризації наявного майна (у тому числі заставленого майна), його належної оцінки та оцінки грошових коштів на рахунках боржника; аналіз пасивів та активів боржника.
Так, відповідно до довідки, підписаної директором та головним бухгалтером приватного підприємства "Сюрприз", станом на 01.11.2012р. на балансі підприємства відсутнє майно та грошові кошти. В той же час, із доданого до заяви фінансового звіту суб'єкта підприємницької діяльності станом на 01.11.2012р. слідує, що на балансі боржника, окрім дебіторської заборгованості в сумі 834,2 тис. грн., обліковуються інші оборотні активи на загальну суму 645,8 тис. грн.
Також, в матеріалах заяви відсутні відомості банківських установ щодо наявності (відсутності) грошових коштів на рахунках підприємства.
Отже, до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не додано належних доказів недостатності вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів.
Як слідує із заяви, зобов'язання боржника за кредитною угодою від 26.07.2007р. №010/04-02/1622, укладеної між приватним підприємством "Сюрприз" та ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", забезпечені іпотекою нерухомого майна на підставі договору іпотеки від 31.07.2007р., укладеного між ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" та фізичною особою-підприємцем Кочубей М.Є. В той же час боржником не надано суду відомостей щодо погашення заборгованості його поручителями.
З тексту заяви про порушення справи про банкрутство вбачається наявність заборгованості боржника перед єдиним кредитором - ПАТ "Райффайзен Банк Аваль". Однак до матеріалів не надано доказів увідомлення банківської установи та органів податкової служби про прийняття рішення про ліквідацію юридичної особи.
Таким чином, під час розгляду заяви і доданих до неї матеріалів на предмет порушення справи про банкрутство за правилами ст. 51 Закону господарський суд встановив, що до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, який ліквідується власником, не додані документи, які повинні бути подані на момент звернення із такою заявою та які не можуть бути витребувані судом після порушення справи про банкрутство.
Неподання таких доказів є підставою для повернення заяви без розгляду відповідно до абз. 6 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та п. 3 ст. 63 ГПК України.
При цьому суд вважає за необхідне роз'яснити заявникові, що, відповідно до ст.9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та ч. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Керуючись ч. 1-4 ст.7, ст.9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.3 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
у х в а л и в:
1. Заяву засновника (власника) приватного підприємства "Сюрприз", м.Херсон повернути заявнику без розгляду.
Додаток: заява та матеріали, всього на 41 арк., у тому числі оригінал платіжного доручення № 370 від 12.11.2012 р. про сплату 5365,00 грн. судового збору.
Суддя М.Б. Сулімовська
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2012 |
Оприлюднено | 26.11.2012 |
Номер документу | 27620582 |
Судочинство | Господарське |
Адмінправопорушення
Сосницький районний суд Чернігівської області
Стельмах А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні