18/176
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-99-18, факс 7-44-62
ПОСТАНОВА
"06" липня 2006 р. Справа № 18/176
За позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Новгород –Сіверському районі
16000, м. Новгород – Сіверський, вул. К.Маркса, 2
До Товариства з обмеженою відповідальністю „Пеллі –Льон”, 15432, с. Іванівка Семенівського району
про стягнення 857 грн. 60 коп.
Суддя А.С.Сидоренко
Секретар судового засідання І.В.Морська
ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:
Від позивача Макієнко С.О. –гол. спец., дов. від 06.02.2006р. № 54
Від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ :
Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Новгород –Сіверському районі (надалі - Позивач) заявлено адміністративний позов до товариства з обмеженою відповідальністю „Пеллі –Льон” (надалі - Відповідач) про стягнення 857 грн. 60 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків.
Відповідач письмових заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з'явився.
Оскільки Відповідач повідомлявся належним чином про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень № 20490, № 60807, неявка Відповідача не перешкоджає розгляду справи.
Розглянувши подані документи і матеріали, вислухавши пояснення повноважного представника Позивача, з'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд ВСТАНОВИВ:
У відповідності зі ст. 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 23 вересня 1999 року № 1105-ХІV (далі - Закон № 1105) страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням.
Згідно ст. 18 Закону № 1105, виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків є постійно діючим виконавчим органом правління Фонду. Виконавча дирекція є підзвітною правлінню Фонду, проводить свою діяльність від імені Фонду у межах та в порядку, що визначаються його статутом і Положенням про виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування від нещасних випадків, організовує та забезпечує виконання рішень правління Фонду.
Робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення в районах та містах обласного значення, яким, зокрема, є Позивач. Управління та відділення виконавчої дирекції Фонду є юридичними особами, мають самостійні кошториси, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
Відповідно до ч. ч. 1. 2 ст. 46 Закону № 1105, Фонд соціального страхування від нещасних випадків провадить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування. Фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок, зокрема, внесків роботодавців.
Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з 21.04.2001р. за № 2519000036.
Пунктом 2 ч. 2 ст. 45 Закону № 1105 встановлено, що роботодавець (в даному випадку Відповідач) як страхувальник зобов'язаний:
· своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Даний обов'язок відповідачем не виконано і за Відповідачем рахується заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 857 грн. 60 коп., яка підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за І квартал 2006 року від 14.04.2006р.
Згідно ч. 1 ст. 55 Закону № 1105 спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку.
Оскільки Відповідач добровільно визначену суму не сплатив, Позивач звернувся з позовною заявою про стягнення з Відповідача 857 грн. 60 коп. боргу.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 15, 18, 45, 46, 55 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, ст. ст. 94, 158 –163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Пеллі –Льон”, с. Іванівка Семенівського району (р/р 26004891 в ЧОД АППБ „Аваль”, м. Чернігів, МФО 353348, код 30041549) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Новгород –Сіверському районі, м. Новгород –Сіверський, вул. К.Маркса, 2 (р/р 37171400900334 в УДК в Чернігівській області, МФО 853592, код 25975524) 857 грн. 60 коп. боргу.
Дана постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в наступному порядку: про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) А.С. Сидоренко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 27790 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петрова Валентина Іванівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петрова Валентина Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні