cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
про визнання банкрутом
"04" грудня 2012 р. Справа № 5017/3260/2012
За заявою боржника: ТОВ „Сангрия", м.Одеса
про визнання банкрутом
Суддя Лепеха Г.А.
Представники:
від боржника -Недяк А.В., за довіреністю.
Суть спору: Голова ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю „Сангрия" звернувся до господарського суду з заявою про визнання останнього банкрутом у зв'язку з неспроможністю сплатити заборгованість перед кредитором в сумі 728 650,50 грн. та недостатністю майна та грошових коштів для повного задоволення вимог кредиторів у порядку ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою від 14.11.2012р. порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ „Сангрия", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника боржника, суд встановив:
Згідно до рішення керівництва ТОВ „Сангрия" діяльність підприємства не носить прибутковий характер, не укладаються угоди згідно статних завдань підприємства, які б сприяли виведенню зі скрутного матеріального становища, у зв'язку з чим діяльність підприємства завдає власникам лише збитки, вирішено ліквідувати ТОВ „Сангрия", затверджено склад ліквідаційної комісії, вирішено провести інвентаризацію та доручити проведення інвентаризації, виявлення боржників та кредиторів підприємства ліквідаційній комісії, після проведення інвентаризації визначитися з подальшою процедурою ліквідації.
За результатами проведеної ліквідаційною комісією інвентаризації, як вбачається із заяви та доданих до неї документів, встановлено, що у підприємства існує борг перед кредитором (ФОП Томашевський О.М.) у розмірі 728 650,50 грн.
Із заяви вбачається, що на дату проведення інвентаризації активи ТОВ „Сангрия" для погашення кредиторської заборгованості відсутні.
Крім того, комісією з припинення юридичної особи, призначеною у зв'язку з прийняттям підприємством рішення про ліквідацію, були проведені наступні заходи:
- опубліковано в друкованих засобах масової інформації в порядку ст.105 Цивільного кодексу України повідомлення про припинення підприємства з метою виявлення його кредиторів (Бюлетень державної реєстрації №182 (17) від 24.06.2011р.);
- повідомлено орган державної податкової служби про ліквідацію підприємства з метою проведення податковим органом позапланової перевірки підприємства, передбаченої податковим законодавством (заява форми №8-ОПП від 10.08.2011р.);
- отримано заяви кредиторів та прийнято рішення щодо їх обґрунтованості;
- оцінено вартість наявного у підприємства рухомого та нерухомого майна, а також інших майнових активів, в порядку ст.60 Господарського кодексу України;
- складено проміжний ліквідаційний баланс відповідно до ч.1 ст.111 Цивільного кодексу України після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами;
- проведено аналіз виявлених активів та пасивів підприємства, з якого вбачається неможливість задоволення виявлених вимог кредиторів через недостатність вартості майна підприємства та прийняття у зв'язку з вказаними обставинами рішення щодо звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч.1 ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо вартості майна боржника -юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом.
Частиною 2 ст.51 вищевказаного Закону передбачено, що за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора.
Приймаючи до уваги, що судом встановлено, що майна боржника недостатньо для задоволення наявних боргів, ліквідаційна комісія з дотриманням положень ч.1 статті 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" звернулась до суду з заявою про порушення справи про банкрутство боржника, оскільки при ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі, суд вважає за можливе визнати ТОВ „Сангрия" банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
Відповідно до положень ч.1 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, серед іншого: строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтись тільки в межах ліквідаційної процедури.
Частиною 2 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.
При цьому, суд припиняє повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, зобов'язує ліквідатора опублікувати відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови відповідно до п.п.3, 5 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", докази опублікування надати суду.
Згідно частини 3 статті 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитори мають право заявити свої претензії до боржника, який ліквідується, в місячний строк з дня публікації оголошення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.
Господарський суд наголошує та привертає увагу сторін, усіх зацікавлених та посадових осіб, що застосований ним Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" -є спеціальним, одним з основних принципів якого є пріоритет цього Закону над іншими нормативними актами.
Усі інші нормативні акти діють лише у певній частині -за умови зазначення про це у самому Законі, тобто субсидіарно.
У разі протиріч норм цього Закону іншим нормативним актам повинні діяти норми Закону.
Крім того, прийнята судом на підставі положень Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" дана постанова превалює над будь-якими ухвалами, рішеннями, постановами та розпорядженнями інших установ та організацій, а невиконання пунктів її резолютивної частини тягне за собою відповідальність, встановлену чинним законодавством України.
Керуючись ст.ст.22-25, ч.ч.1, 2 ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Визнати банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю „Сангрия" (м.Одеса, вул. Академіка Гаркавого, буд. 38. Код ЄДРПОУ 37060285).
2. Відкрити відносно товариства з обмеженою відповідальністю „Сангрия" ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначити голову ліквідаційної комісії Іванову Ірину Володимирівну.
3. Припинити повноваження органів управління товариства з обмеженою відповідальністю „Сангрия" щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
4. Зобов'язати ліквідатора банкрута в п'ятиденний строк подати оголошення про визнання товариства з обмеженою відповідальністю „Сангрия" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у офіційному друкованому органі (газети „Голос України" чи „Урядовий кур'єр") з метою виявлення всіх кредиторів, докази подачі оголошення надати суду. Оголошення повинно містити відомості, вказані у ч.5 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
5. Зобов'язати ліквідатора провести ліквідаційні заходи, передбачені ст.ст.25-31, 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", та надати суду звіт.
6. Призначити засідання для розгляду справи на „22" січня 2013р. об 11:10. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду (м.Одеса, пр. Шевченка, 29, зал №15, тел. (0482) 307-965).
7. Зобов'язати представити:
ліквідатора банкрута -докази надання оголошення; звіт та ліквідаційний баланс.
8. Визнати явку у судове засідання обов'язковою .
Примірник постанови надіслати: Другій ДВС Малиновського району м.Одеси, відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців м.Одеси.
Суддя Лепеха Г.А.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2012 |
Оприлюднено | 06.12.2012 |
Номер документу | 27841686 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Лепеха Г.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні