УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2012 р.Справа № 2а-407/12/2070 Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Рєзнікової С.С.
Суддів: Катунова В.В. , Ральченка І.М.
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційними скаргами Основ'янської міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби, Харківської міської ради на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 24.04.2012р. по справі № 2а-407/12/2070
за позовом Закритого акціонерного товариства "Харківопт"
до Основ'янської міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби , Управління Державної казначейської служби України у Комінтернівському районі м. Харкова Харківської області , Харківської міської ради
про стягнення суми,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач, Приватне акціонерне товариство "Харківопт", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Основ'янської міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби, Управління Державної казначейської служби України в Комінтернівському районі м. Харкова Харківської області, Харківської міської ради, в якому просить суд стягнути з бюджету Комінтернівського району м. Харкова грошові кошти в розмірі 87973,62 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що в період з січня 2004 року по грудень 2005 року ним надмірно було сплачено податок на землю у розмірі 87973, 62 грн., від якого він, як суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, відповідно до положень абз.5 ч.1 ст.6 Указу Президента України № 727/98 від 03.07.1998 р., звільнений.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 24.04.12 року позов Закритого акціонерного товариства "Харківопт" до Основ'янської міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби, Управління Державної казначейської служби України в Комінтернівському районі м. Харкова Харківської області, Харківської міської ради про стягнення суми задоволено.
Стягнуто з Державного бюджету Комінтернівського району м. Харкова на користь Приватного акціонерного товариства "Харківопт" кошти в розмірі 87973.62 грн. (вісімдесят сім тисяч дев'ятсот сімдесят три гривні шістдесят дві копійки).
Відповідачі, Основ'янська міжрайонна державна податкова інспекція м. Харкова Харківської області Державної податкової служби та Харківської міської ради, не погодившись з постановою суду першої інстанції, подали апеляційну скаргу, в якій просив скасувати вказану постанову та прийняти нову, якою відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідачі посилаються на порушення судом першої інстанції при прийнятті рішення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного, на їх думку, вирішення спору судом першої інстанції.
Відповідності до ч. 1 ст. 197 КАС України, суд апеляційної інстанції розглядає справу у порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційних скарг, рішення суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що закрите акціонерне товариство "Харківопт" було зареєстровано платником єдиного податку, про що видане свідоцтво №2030006531 від 15.12.2003 року, №203007879 від 09.12.2004 року та №2030009675 від 09.12.2005 року, здійснював підприємницьку діяльність по здачі в найм власної та державної нерухомості виробничо-технічного та культурного призначення, а тому не є платником податку на землю, як встановлено в абз. 5 ч. 1 ст. 6 Указу Президента України №727/98 від 03.07.1998 року "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва".
Як вже зазначалося, основним видом діяльності підприємства є здавання під найм власної та державної нерухомості виробничо-технічного та культурного призначення. Тобто земельні ділянки, на яких були розташовані будівлі, що передавалися в оренду, використовувалися у господарській діяльності підприємства. За таких обставин доводи апеляційних скарг стосовно того, що підприємство є платником податку на землю є безпідставним.
Як підтверджено копіями платіжних доручень, протягом січня 2004 року - грудня 2005 року підприємством самостійно були сплачені до бюджету кошти в сумі 87973,62 грн. в погашення зобов'язань по платі за землю за 2004 - 2005 роки.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що мав місце факт перерахування до бюджету земельного податку у відсутності зобов'язання на таке перерахування.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Відповідно приписам Указу Президента України №727/98 від 03.07.1998 року "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником, зокрема, плати (податку) за землю. При цьому в Постанові КМУ №507 від 16.03.2000 року "Про роз'яснення Указу Президента України" від 3 липня 1998 року визначено, що суб'єкт малого підприємництва, який згідно з абзацом п'ятим частини першої ст.6 не є платником плати (податку) за землю, звільняється від плати (податку) за землю лише за земельні ділянки, які використовуються ним для провадження підприємницької діяльності.
Слід відмітити, що відповідно приписам п.15.3.1 ст. 15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" заяви на повернення надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) або на їх відшкодування у випадках, передбачених податковими законами, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, наступного за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.
Крім того, Порядком взаємодії органів державної податкової служби України, фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) платникам податків передбачено, що повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) у випадках, передбачених податковими законами, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб), яка може бути подана не пізніше 1095 дня, наступного за днем виникнення такої переплати. Заява подається платником податку до органу державної податкової служби України за місцем перебування на податковому обліку в довільній формі.
У підтвердження того, що позивачем були дотримані приписи Порядку, у матеріалах справи міститься копія заяви (вх. від 21.06.2006 року), направлена на ім'я начальника ДПІ Комінтернівського району м. Харкова, в якій підприємство просило повернути з бюджету Комінтернівського району м. Харкова грошові кошти в сумі 87973,62 грн.
У відповіді від 29.06.2006 року на ім'я громадянина ОСОБА_1 керівником ДПІ повідомлено про наявну у ЗАТ "Харківопт" станом на 26.06.2006 року переплату по земельному податку в сумі 3756,43 грн.
Колегія суддів вважає необхідним зауважити, що відповідно вищенаведеному Порядку обов'язковим реквізитом заяви є визначення платником податку напрямів зарахування коштів, що повертаються: або на поточний (вкладний) рахунок платника податку в установі банку; або на погашення податкового зобов'язання (податкового боргу) з інших податків, зборів (обов'язкових платежів), надходження яких контролюється органами державної податкової служби, незалежно від виду бюджету, щодо якого обліковується такий борг; або шляхом оформлення чека на одержання готівки в разі відсутності у платника податків рахунку в банку.
Як вбачається з копії заяви, вона містила реквізити підприємства з вказаним номером банківського рахунку, що свідчить про визначення платником порядку повернення коштів. Таким чином позивач дотримав вимоги п. 15.3.1 ст. 15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Колегія суддів також вважає необхідним зауважити, що вищевказана заява була направлена підприємством до відповідача вже після порушення провадження по даній справі. Тобто приписи Закону були виконані в період розгляду справи.
Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність у відповідача права на відшкодування надмірно сплаченого податку на землю.
Суд першої інстанції належним чином оцінив надані докази і на підставі встановленого, обґрунтовано задовольнив адміністративний позов.
Відповідно до ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.
Колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції від 24.04.12 р. відповідає вимогам ст. 159 КАС України, а тому відсутні підстави для її скасування та задоволення апеляційних вимог відповідачів.
Відповідно до ч. 1 ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків, щодо встановлення фактичних обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційних скарг, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційні скарги Основ'янської міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби, Харківської міської ради залишити без задоволення.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 24.04.2012р. по справі № 2а-407/12/2070 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.
Головуючий суддя (підпис)Рєзнікова С.С. Судді (підпис) (підпис) Катунов В.В. Ральченко І.М. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Рєзнікова С.С.
Суд | Харківський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2012 |
Оприлюднено | 06.12.2012 |
Номер документу | 27845877 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський апеляційний адміністративний суд
Рєзнікова С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні