Донецький окружний адміністративний суд У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03 жовтня 2012 р. Справа № 2а/0570/13043/2012
суддя Донецького окружного адміністративного суду Чучко В.М., перевіривши виконання вимог ст.ст. 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою державного підприємства «Зуївська експериментальна теплоелектроцентраль» до Державної фінансової інспекції в Донецькій області про визнання нечинними п.4 та п. 7 Вимоги від 27.08.2012 року № 05-06-10-14/10190, -
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Зуївська експериментальна теплоелектроцентраль» (далі - ДП «Зуївська експериментальна теплоелектроцентраль», позивач) звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної фінансової інспекції в Донецькій області (надалі за текстом - ДФІ в Донецькій області, відповідач) про визнання нечинними п.4 та п. 7 Вимоги від 27.08.2012 року № 05-06-10-14/10190.
За результатами ознайомлення із зазначеним позовом суддею встановлено, він подано без додержання вимог, передбачених ч.5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки норми зазначеної статті передбачають, зокрема, одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Стаття 107 цього ж Кодексу покладає на суддю обов'язок після одержання позовної заяви з'ясувати, чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником). При цьому суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.
У відповідності до ст. 58 КАС України повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені в тому числі довіреністю. Довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.
Дана норма кореспондується із приписами ст. 246 Цивільного кодексу України, згідно яким довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами, та скріплюється печаткою цієї юридичної особи.
Крім цього, повноваження керівника підприємства, установи чи організації повинні підтверджуватися статутом, положенням чи іншим установчим документом юридичної особи або витягом з протоколу засідання повноважного органу юридичної особи, на якому керівника уповноважено вести справу в суді.
Позовна заява з боку позивача підписана головним юрисконсультом ОСОБА_1, який діє на підставі довіреності від 10.01.2012 року № 01/12 підписаною в.о. директора ДП «Зуївська експериментальна теплоелектроцентраль» Сучковим О.А. При цьому, до матеріалів справи не додано документів, згідно яким вказана особа займає посаду в.о. директора ДП «Зуївська експериментальна теплоелектроцентраль» (протокол, наказ, інший акт юридичної особи).
За приписами ст. 21 Кодексу законів про працю України (далі за текстом - КЗпП) трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Особливою формою трудового договору є контракт, в якому строк його дії, права, обов'язки і відповідальність сторін (в тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін. Сфера застосування контракту визначається законами України.
У відповідності до ст. 24 КЗпП додержання письмової форми трудового договору є обов'язковим в тому числі при укладенні контракту. Укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника підприємства, установи, організації чи уповноваженого ним органу.
Відповідно до ч. 4 ст. 65 Господарського кодексу України в разі найму керівника підприємства з ним укладається договір (контракт), в якому визначаються строк найму, права, обов'язки і відповідальність керівника, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення його з посади, інші умови найму за погодженням сторін. При цьому, положення даної норми не містять виключень із обов'язку укладати контракт з керівником з боку власника або уповноваженого ним органу.
Отже, позивачем до матеріалів справи не додано доказів про призначення ОСОБА_2 на посаду в.о. директора ДП «ДП «Зуївська експериментальна теплоелектроцентраль»»: протокол, наказ, інший акт юридичної особи.
Згідно з ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 зазначеного кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву державного підприємства «Зуївська експериментальна теплоелектроцентраль» до Державної фінансової інспекції в Донецькій області про визнання нечинними п.4 та п. 7 Вимоги від 27.08.2012 року № 05-06-10-14/10190 - залишити без руху.
Позивачу у строк до 17 жовтня 2012 року усунути недоліки поданого адміністративного позову шляхом надання суду доказів про призначення ОСОБА_2 на посаду в.о. директора ДП «ДП «Зуївська експериментальна теплоелектроцентраль»»: протокол, наказ, інший акт юридичної особи.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявнику.
Копію ухвали направити державному підприємству «Зуївська експериментальна теплоелектроцентраль».
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Чучко В.М.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2012 |
Оприлюднено | 07.12.2012 |
Номер документу | 27864600 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Чучко В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні