ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2012 р. Справа № 56356/11/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Обрізко І.М.,
суддів Онишкевича Т.В., Левицької Н.Г.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Львові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Калуші Івано-Франківської області на постанову Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 16 листопада 2010 року по справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Калуші Івано-Франківської області про визнання протиправною відмову виплати добавки до пенсії як дітям війни,-
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася 08.11.2010 року в суд з адміністративним позовом та просила зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Калуші Івано-Франківської області провести нарахування державної соціальної допомоги дитині війни у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком починаючи за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по даний час у відповідності до Рішень Конституційного Суду України.
Вимоги мотивовані тим, що вона належить до категорії громадян, на яких поширюються соціальні пільги та категорії, передбачені Законом України «Про соціальний захист дітей війни». Відповідно держава зобов'язувалась доплачувати щомісячну соціальну допомогу, а саме відповідач зобов'язаний був здійснити їй перерахування пенсії починаючи з липня 2007 року, однак подібного ним зроблено не було.
Постановою Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 16 листопада 2010 року позовні вимоги задоволено частково. Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Калуші Івано-Франківської області нарахувати та виплатити позивачці надбавку до пенсії за період з 08.05.2010 року в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Врешті позовних вимог відмовлено.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням управління Пенсійного фонду України в м. Калуші Івано-Франківської області подало апеляційну скаргу з якої із-за порушення норм матеріального та процесуального права, невідповідності висновків суду обставинам справи, просить його скасувати та постановити рішення, яким відмовити позивачці в задоволенні позову.
Покликання маються на те, що законодавством не визначено поняття мінімальної пенсії за віком, а з огляду на рішення Конституційного Суду України, ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на спірні правовідносини не поширюється, тому виплата стороні позивача проведена у межах правового поля.
Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її задоволити частково.
Відповідно до ст. 201 КАС України суд апеляційної інстанції змінює постанову або ухвалу суду першої інстанції, коли має місце правильне по суті вирішення справи чи питання, але із помилковим застосуванням норм матеріального чи процесуального права, а також вирішення не всіх позовних вимог або питань.
Судом встановлено, підтверджено матеріалами справи, що позивачка має статус дитини війни, у відповідності до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», що вбачається з відмітки в її пенсійному посвідченні.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року, який набрав чинності з 01.01.2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Як визначено ст. 3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до ст. 52 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» розміри державних соціальних гарантій на 2010 рік, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами України, цим Законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України. Закон України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» у наведеній нормі відсилає до відповідних законів України. Тобто у даному випаду застосовується спеціальний закон, яким передбачається право на отримання підвищення до пенсії певної категорії осіб - Закон України «Про соціальний захист дітей війни».
Статтею 99 КАС України встановлено шестимісячний строк для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи.
З аналізу наведених правових норм та обставин справи, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги позивачки щодо нарахування державної соціальної допомоги дитині війни у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком в період з 08.05.2010 року являються обґрунтованими, виходячи зі строку звернення до адміністративного суду (08.11.2010 року), а врешті вимоги у відповідності до ч.1 ст. 100 КАС України слід залишити без розгляду, змінивши в цій частині оспорене судове рішення, так як судом не встановлено поважних причин пропуску для звернення до суду за захистом прав позивачки в даному періоді.
Керуючись ст.ст. 195, 196 ч.4, 197, 198 п. 2, 201, 205 ч. 2, 207, 254 КАС України, Львівський апеляційний адміністративний суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Калуші Івано-Франківської області задоволити частково.
Змінити резолютивну частину постанови Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 16 листопада 2010 року по справі № 2а-1888/10/0908 , виклавши її в такій редакції:
Адміністративний позов ОСОБА_1 задоволити частково.
Визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в м. Калуші Івано-Франківської області в нарахуванні та виплаті підвищення до пенсії ОСОБА_1.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Калуші Івано-Франківської області провести ОСОБА_1 нарахування та виплату підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», з врахуванням ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» починаючи з 08.05.2010 року з врахуванням виплачених сум.
Врешті позовні вимоги залишити без розгляду.
Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя І.М. Обрізко
Судді Т.В. Онишкевич
Н.Г. Левицька
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2012 |
Оприлюднено | 11.12.2012 |
Номер документу | 27923737 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Куропятник О. М.
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Обрізко І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні