Справа № 2-2276/12
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2012 року
Свердловський міський суд Луганської області у складі: головуючого судді: Новосьолової Г.М., при секретарі: Котельникові К.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Свердловська справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності за набувальною давністю,-
ВСТАНОВИВ
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_3 у віці 64 років у місті Свердловськ Луганської області помер ОСОБА_3, про що зроблено актову запис за № 485, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 виданим 05. 06. 2011 року.
ОСОБА_3 належав житловий будинок за адресою АДРЕСА_1, відповідно договору купівлі - продажу від 13.07. 1979 року(копія надається), що підтверджується договором купівлі - продажу, технічним паспортом.
Померлий був його ОСОБА_1 дідом по материнській лінії та опікуном до його повноліття, це підтверджується рішенням Свердловської міської ради № 480/1 від 21.11. 2000 року, він, ОСОБА_1, мешкав у цьому будинку з народження разом з дідом був зареєстрований у будинку, що підтверджується будинковою книгою.
Після смерті ОСОБА_3 і до наступного часу він сам користуєтьсь та мешкає у вказаному житловому будинку. З червня 2011 року він самостійно, повністю користується та володіє зазначеним житлом, лагодить, підтримує в охайному, придатному до експлуатації стані, використовує як господар для власних потреб, користується будинком відкрито, безперервно, як своїм, права третіх осіб не порушує. Цей факт можуть підтвердити свідки, а саме сусіди, також цей факт підтверджується довідкою депутата. Крім того, він несе витрати по обслуговуванню житла, сплачує комунальні послуги. Відкритість володіння він розуміє як володіння майном як своїм, відношення до майна, як до власного.
У наступний час до нього звернувся ОСОБА_2, який є родичем померлого ОСОБА_3, він йому запропонував сплатити на його користь грошові кошти у розмірі 10000 (десять тисяч) грн., і він не буде претендувати на отримання спадкового майна. Позивач не згоден з претензіями відповідача на майно після смерті ОСОБА_3, бо вважає себе власником цього нерухомого майна. Він звернувся до нотаріуса для оформлення свого права власності на вказаний житловий будинок, але йому відмовили та запропонували звернутися до суду.
В теперішній час позивач має намір привести документи в належний стан, узаконити своє право на будинок. Позивач вважає, що добросовісно заволодів житловим будинком, більше ніж 10 років спочатку з ОСОБА_3, а після його смерті самостійно відкрито, безперервно користується житловим будинком, це підтверджується вищеперерахованими доказами, тому є власником житлового будинку по АДРЕСА_1, загальною площею 59,3 кв. м, житловою площею 38,4 кв. м, до якого належать господарчі будівлі та споруди: «Б,І» - гараж, «В» - літня кухня, «Г, Е, Ж » - сараї, «Д» - вбиральня, № 1,2 - огорожа, № 4 - свердловина, І - замощення. Крім того, я у наступний час виготовив у Свердловському МБТІ новій технічний паспорт на будинок, що також є підтвердженням його права власності на житло.
Позивач просить суд постановити рішення, яким визнати право власності за ним, ОСОБА_1 на житловий будинок АДРЕСА_1, загальною площею 59,3 кв. м, житловою площею 38,4 кв. м, до якого належать господарчі будівлі та споруди: «Б,І» - гараж, «В» - літня кухня, «Г, Є, Ж,» - сараї, «Д» - вбиральня, № 1,2 - огорожа, № 4 - свердловина, І - замощення.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі, та наполягав на їх задоволенні.
Представник позивача позов підтримав, просить його задовольнити.
Відповідач у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов є обґрунтованим та такий, що підлягає задоволенню оскільки позовні вимоги обґрунтовані та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч.1.ст. 344 ЦК України, особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до вимог ч.4 ст. 344 ЦК України право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.
Відповідно до вимог п. 8 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України правила статті 344 ЦК України про набувальну давність поширюються також на випадки, коли володіння майном почалося за три роки до набрання чинності цим Кодексом.
Відповідно до ст. 41 Конституції України право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом, право приватної власності є непорушним і ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.
Згідно до рішення Свердловського міського суду Луганської області від 02.10.2000 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 позбавлений батьківських прав відносно сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.(а.с.21-22).
Згідно до рішення Свердловської міської ради від 21.11.2000 року, ОСОБА_3 призначений опікуном над ОСОБА_1.(а.с.20).
Із копії свідоцтва про смерть убачається, що ІНФОРМАЦІЯ_3 у віці 64 років у місті Свердловськ Луганської області помер ОСОБА_3, про що зроблено актову запис за № 485.(л.д. 5).
Із копії договору купівлі - продажу від 13.07. 1979 року убачається, що житловий будинок по АДРЕСА_1, належить ОСОБА_3.
Із копії рішення Свердловської міської ради № 480/1 від 21.11. 2000 року убачається, що ОСОБА_3 є опікуном ОСОБА_1.(а.с.6).
З копії технічного паспорту , який виготовлено станом 01.03.2012 року житловий будинок АДРЕСА_1 належить власнику ОСОБА_3.(л.д.7-8).
У судовому засіданні були досліджені розрахункові книжки за сплату електроенергії, газу, комунальні послуги за адресою: АДРЕСА_1, позивач пояснив, що він вносив плату за вказані види послуг, але на рахунок ОСОБА_3, так як його рахунок не переоформлено.
В судовому засіданні достовірно встановлено, що позивач добросовісно заволодів житловим будинком і відкрито та безперервно користується ним більше 10 років, в зв'язку з чим суд приходить до висновку про задоволення позову.
На підставі ст.ст. 328, 344, 346 ЦК України, керуючись ст. ст. 10,11,60, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРИШИВ
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності, задовольнити.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на житловий будинок АДРЕСА_1, загальною площею 59,3 кв. м, житловою площею 38,4 кв. м, до якого належать господарчі будівлі та споруди: «Б,І» - гараж, «В» - літня кухня, «Г, Є, Ж» - сараї, «Д» - вбиральня, № 1,2 - огорожа, № 4 - свердловина, І - замощення.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення до Свердловського міського суду. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий суддя:
Суд | Свердловський міський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2012 |
Оприлюднено | 17.12.2012 |
Номер документу | 27932158 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Свердловський міський суд Луганської області
Новосьолова Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні