cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
26.12.12р. Справа № 9/173-07 За позовом Відкритого акціонерного товариства "Нікопольське автотранспортне підприємство", м. Нікополь Дніпропетровської області
Третя особа-1 на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Нікопольська міська рада Дніпропетровської області, м. Нікополь Дніпропетровської області
Третя особа-2 на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Виконавчий комітет Нікопольської міської ради Дніпропетровської області, м. Нікополь Дніпропетровської області
про стягнення 9228 грн. 27 коп.
Суддя Подобєд І.М.
При секретарі судового засідання-помічнику судді Целіковської О.А.
Представники:
Від позивача - Петікян С.С. - голова правління
Від відповідача - представник не з'явився
Від третьої особи-1 - представник не з'явився
Від третьої особи-2 - представник не з'явився
Від прокуратури - Несевря Д.С. -прокурор відділу прокуратури м. Дніпропетровська
посвідчення б/н від 24.10.12р.
СУТЬ СПОРУ:
Провадження у справі за позовом ВАТ "Нікопольське автотранспортне підприємство" про зобов'язання КП "Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень" повернути з незаконного володіння нерухоме майно -нежитлову будівлю площею 88,6 кв. м, яке розташоване за адресою: м. Нікополь, вул. Микитинська, 15, здійснюється з вересня 2007 року.
В обґрунтування своїх позовних вимоги Позивач вказує, що при утворенні цього акціонерного товариства у 1999 році до його статутного фонду увійшов цілісний майновий комплекс із 40 об'єктів нерухомості, у тому числі "Диспетчерський пункт №1", розташований за адресою: м. Нікополь, вул. Микитинська, 15. У січні 2000 року цей об'єкт був переданий Позивачем в оренду КП "Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень" і з цього часу він знаходився у користування Відповідача. Вказує, що 13.08.2007 року Позивач направив Відповідачу повідомлення про односторонню відмову від договору оренди у зв'язку з невиконанням останнім своїх зобов'язань зі сплати орендної плати понад 3-х місяців. Вважає договір оренди розірваним з моменту отримання Відповідачем зазначеного повідомлення. Вказує, що не зважаючи на такі обставини, Відповідач продовжує незаконно використовувати належне Позивачу нерухоме майно та не здійснює будь-яких заходів по поверненню цього майна.
КП "Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень" позов не визнає, просить відмовити позивачу в задоволенні його позовних вимог. Вказує, що спірна будівля знаходиться у господарському віданні (на балансі) КП "Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень" на підставі рішення Виконкому Нікопольської міської ради №421 від 13.06.07р. "Про безоплатне прийняття Комунальним підприємством "Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень" у господарське відання (на баланс) нежитлової будівлі (А) по вул. Микитинська,15" та акту приймання-передачі від 16.06.07р., а її власником є територіальна громада м. Нікополя в особі Нікопольської міської ради.
15.10.07р. Позивачем були подані доповнення до позовної заяви, в яких Позивач просив: 1) накласти арешт на нерухоме майно, розташоване за адресою: м. Нікополь, вул. Микитинська, 15, яке незаконно знаходиться в комунальній власності зареєстровано 05.07.07р. під №1941786, номер запису в реєстрі 51, книга 7); 3) визнати незаконним і скасувати рішення №421 від 13.06.07р. виконавчого комітету Нікопольської міської ради; визнати незаконним і скасувати рішення №433 від 27.06.07р. виконавчого комітету Нікопольської міської ради, на підставі якого було видано Свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 05.07.07р., розташоване за адресою: м. Нікополь, вул. Микитинська, 15; 4) підтвердити право власності ВАТ „Нікопольське АТП" на нерухоме майно "Диспетчерський пункт №1, розташоване за адресою: м. Нікополь, вул. Микитинська, 15; 5) зобов'язати виконавчий комітет Нікопольської міської ради повернути ВАТ "Нікопольське АТП" нежитлове приміщення (А), розташоване за адресою: м. Нікополь, вул. Микитинська, 15, яке незаконно знаходиться в комунальній власності територіальної громади м. Нікополя, але ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 18.10.07р. у цій справі ці доповнення Позивача до позовної заяви були повернуті без розгляду.
17.10.2007р. від прокурора міста Нікополя Дніпропетровської області надійшла заява про вступ прокурора у справу №9/173-07 в інтересах ВАТ "Нікопольське АТП", в статутному фонді якого державна частка власності становить 24,66%.
Нікопольська міська рада Дніпропетровської області (Третя особа-1) письмових пояснень у справі не надала.
Виконавчий комітет Нікопольської міської ради Дніпропетровської області (Третя особа-2) станом на лютий 2008 року позовні вимоги не визнавав з посиланням на відсутність у позивача свідоцтва на право власності на диспетчерський пункт по вул. Микитинський, 15 у м.Нікополь. Вказує на те, що на виконання рішення виконавчого комітету Нікопольської міської ради "Про затвердження складу комісії з питань інвентаризації нерухомого майна на території м.Нікополя та Положення про інвентаризацію нерухомого майна" від 10.12.2003р.№ 801 було проведено інвентаризацію неврахованого нерухомого майна, розташованого по вул.Микитинська, 15, м.Нікополь, якою було встановлено відсутність документів про правову реєстрацію власності на вказане нерухоме майно. В подальшому рішенням виконавчого комітету Нікопольської міської ради "Про безоплатне прийняття Комунальним підприємством "Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень" у господарське відання (на баланс) нежитлової будівлі (А) по вул.Микитинській, 15" від 13.06.2007р. № 421 КП "Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень" прийняло в господарське відання вказану будівлю. 16.06.2007р. вказана будівля відповідно до акту приймання-передачі безоплатно передана виконавчим комітетом Нікопольської міської ради в господарське відання КП "Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень". Вважає, що з огляду на п. 7 Роз'яснення Вищого арбітражного суду України "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з судовим захистом права державної власності" № 02-5/225 від 02.04.1994р., баланс не визначає підстав знаходження майна у власності (володінні) підприємства.
Відділ з питань сприяння розвитку малого та середнього бізнесу Нікопольської міської ради Дніпропетровської області на вимогу суду повідомив, що реєстрація КП "Міська диспетчерська служба пасажирських перевезень" здійснювалась 21.05.1999р. відповідно до вимог Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.1998р. №740, яким не передбачалося надання договору оренди -документа, що підтверджує місцезнаходження юридичної особи, тому в реєстраційній справі такий документ знаходитись не повинен.
Провадження у справі неодноразово зупинялось та поновлювалось, зокрема до остаточного завершення розгляду інших пов'язаних із нею справ: №А8/570-07 та №2а-248/11 за позовом ВАТ "Нікопольське автотранспортне підприємство" до Виконавчого комітету Нікопольської міської ради за участю третьої особи - Комунальне підприємство "Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень" про визнання недійсним рішення № 421 від 13.06.07р., а також справи №27/145-09(12/145-08) за позовом ВАТ "Нікопольське автотранспортне підприємство" до ПП "Динар", Нікопольської міської ради про розірвання попереднього договору оренди від 01.10.2008р. та визнання права власності.
Прокурор, який приймав участь в судовому засіданні 26.12.2012р., підтримав позовні вимоги Позивача, як законні та обґрунтовані.
В судовому засіданні 26.12.12р. оголошено вступну та резолютивну частину судового рішення, згідно ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення позивача і прокурора, дослідивши надані докази, господарський суд -
встановив:
Відкрите акціонерне товариство "Нікопольське автотранспортне підприємство" (Позивач у справі) створене на підставі Указу Президента України № 699/94 від 26.11.1994р. та наказу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області №12/167-АО від 05.04.1996р. шляхом перетворення державного підприємства "Нікопольське автотранспортне підприємство 11207" у Відкрите акціонерне товариство "Нікопольське автотранспортне підприємство", у зв'язку з чим є правонаступником останнього.
В процесі підготовки до приватизації 27.03.1996р. Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Дніпропетровській області був затверджений акт оцінки вартості цілісного майнового комплексу державного підприємства "Нікопольське автотранспортне підприємство 11207". До інвентаризаційного опису було включено 40 об'єктів нерухомості, в тому числі і нежитлове приміщення Диспетчерського пункту № 1, що розташоване по вул. Микитинська, 15 в м. Нікополі.
29.04.1999р. Нікопольським міжміським Бюро технічної інвентаризації видано Позивачу свідоцтво на право власності, затверджене рішенням виконкому Нікопольської міської ради від 21.04.1999р. № 256/3 без зазначення конкретних об'єктів.
01.01.2000р. між Позивачем (Орендодавець) та Комунальним підприємством "Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень" (Відповідач у справі), як Орендарем, був укладений договір оренди нерухомого майна, відповідно до умов якого Позивач передав Відповідачу в оренду нежиле приміщення загальною площею 52 м кв., яке розташоване в м. Нікополь по вул. Никитинській, 15 на строк до 31.12.2000р.
Як вказує Позивач, відповідно до умов п. 6.1. договору оренди, через відсутність заяв будь-якої сторони цього договору оренди про припинення його дії або зміну умов цього договору, його дія щорічно продовжувалася на один рік на тих самих умовах.
З 2001р. відносно Позивача було порушено провадження у справі за заявою Нікопольської державної податкової інспекції про визнання ВАТ "Нікопольське автотранспортне підприємство" банкрутом.
В період з 2001 року по 01.02.2007р. Позивач знаходився у стадії банкрутства, а 01.02.2007р. ухвалою господарського суду провадження у справі було припинено та відновлено господарську діяльність ВАТ "Нікопольське АТП".
Відповідно до п. 6.2.2. вказаного договору оренди, несвоєчасне внесення орендної плати є підставою для дострокового розірвання цього договору.
13.08.2007р. Позивач письмовим повідомленням за вих. №13/08-1, керуючись п. 6.2.2 договору оренди та ст. 782 Цивільного кодексу України, довів до відома Відповідача про свій намір в односторонньому порядку розірвати вказаний договір оренди з моменту отримання цього повідомлення, у зв'язку із несплатою орендної плати понад 3-х місяців, а також просив Відповідача негайно повернути Позивачеві орендоване приміщення.
Відповідач вимоги Позивача про повернення зазначеного спірного майна залишив без задоволення. Як вказує Відповідач у своєму відзиві на позов, причиною відмови в повернені майна є те, що правом витребування майна із чужого незаконного володіння наділений власник, у той час як власником спірного майна - нежитлової будівлі (А) 88,6 м кв., розташованої по вул. Микитинській, 15 у м. Нікополі, є територіальна громада м. Нікополя.
Так 13.06.2007р. виконавчим комітетом Нікопольської міської ради було прийнято рішення №421 "Про безоплатне прийняття Комунальним підприємством "Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень" у господарське відання (на баланс) нежитлової будівлі (А) по вул. Микитинській, 15".
Згідно інформації, наданої виконкомом Нікопольської міської ради, внаслідок здійснення інвентаризації об'єктів нерухомого майна, розташованого на території міста, що проводилась відповідно до рішення виконавчого комітету Нікопольської міської ради "Про затвердження складу міської комісії з питань інвентаризації нерухомого майна на території міста Нікополя та Положення про інвентаризацію нерухомого майна" від 10.12.2003р. №801, було виявлено необліковану будівлю по вул. Микитинській, 15, право власності на яку на момент перевірки не було закріплене в державному реєстрі прав власності за будь-яким суб'єктом права. На підставі цього, згідно рішення виконавчого комітету міської ради "Про безоплатне прийняття Комунальним підприємством „Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень" у господарське відання (на баланс) нежитлової будівлі (А) по вул. Микитинській, 15" від 13.06.2007р. №421 проведено комісійне обстеження зазначеного об'єкту, після чого цей об'єкт разом із технічним паспортом складеним станом на 12.06.2007р. взятий на облік комунального майна та передана на баланс згаданому комунальному підприємству.
На вимогу суду КП "Нікопольське міжміське бюро технічної інвентаризації" було надано витяг з інвентаризаційної справи на нежитлову будівлю по вул. Микитинська, 15 в м.Нікополі, із якої встановлено, що рішенням виконавчого комітету Нікопольської міської ради № 433/3 від 27.06.2007р. право власності на спірний об'єкт нерухомості визнано за територіальною громадою м.Нікополя в особі Нікопольської міської ради та на підставі цього рішення видано свідоцтво про право власності на вищевказане нерухоме майно серії САВ №115811 від 05.07.2007р.
За результатами проведеної прокуратурою м. Нікополя перевірки на підставі скарги ВАТ "Нікопольське автотранспортне підприємство" щодо законності безоплатної передачі спірного об'єкта Комунальному підприємству "Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень" прокурором м. Нікополя було внесено протест на рішення виконавчого комітету Нікопольської міської ради №421 від 13.06.2007р.
У відповідь на прокурорський протест (№11/15/0222-3303 від 28.09.2007р. на № 3/2176 вих.07 від 17.09.2007р.) Виконавчий комітет Нікопольської міської ради повідомив про безпідставність претензійних вимог ВАТ "Нікопольське автотранспортне підприємство" на спірну будівлю, оскільки підприємство не здійснило державної реєстрації своїх прав на цю будівлю, всупереч вимогам ст. 17 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень", і саме відсутність законного власника будівлі, підтверджена даними БТІ і дала правову підставу виконкому вважати будівлю по вул. Микитинській, 15 майном комунальної власності.
Постановою Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 31.01.2011р. у справі №2а-248/11 за позовом ВАТ "Нікопольське автотранспортне підприємство" до виконавчого комітету Нікопольської міської ради, третя особа КП "Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень" про скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії адміністративний позов ВАТ "Нікопольське автотранспортне підприємство" було задоволено частково, а саме: визнано протиправними та скасовані рішення виконавчого комітету Нікопольської міської ради №421 від 13.06.2007р. та №433/3 від 27.06.2007р., скасовано свідоцтво про право власності САВ №115811 від 05.07.2007р., а в решті позовних вимог відмовлено. Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 21.06.2012р. постанова Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 31.01.2011р. у справі №2а-248/11 залишена без змін, а відтак набрала законної сили.
На даний час наявність у Позивача права власності на спірне нерухоме майно підтверджується матеріалами судової справи, в також встановлена рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 27.09.2012р. у справі № 27/145-09(12/145-08), яким визнано за Відкритим акціонерним товариством "Нікопольське автотранспортне підприємство" (53207, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. К.Лібкнехта, 165, код ЄДРПОУ 03113443) право власності на приміщення диспетчерського пункту №1, розташованого за адресою: м. Нікополь, вул. Микитинська, 15, який складається з: тамбуру 1,2 кв.м; коридору 3,4 кв.м; приміщення 10,3 кв.м; каси 5,2 кв.м; кладової 2,0 кв.м; приміщення 13,4 кв.м; коридору 1,2 кв.м; туалету 1,2 кв.м; вмивальнику 2,9 кв.м; приміщення 13,7 кв.м; приміщення 4,4 кв.м; кабінету 7,7 кв.м; приміщення 10,8 кв.м, приміщення 15,4 кв.м, усього 93,4 кв.м. Це рішення, у відповідності до ст. 85 Господарського процесуального кодексу, набрало законної сили з 15.10.2012р.
З урахуванням встановлених вище обставин позовні вимоги Позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом з вищенаведених обставин, в період з 01.01.2000р. по червень 2007 року включно Відповідач використовував зазначене спірне майно на умовах договору оренди від 01.01.2000р., а з 16.06.2007 року на праві господарського відання, як майно яке перебуває у комунальній власності. Позивач у свою чергу 13.08.2007р. повідомив Відповідача про одностороннє дострокове розірвання договору оренди у зв'язку із порушенням Орендарем своїх зобов'язань зі сплати орендної плати. Доказів про згоду Позивача на використання цього майна на умовах договору оренди та про належне виконання Відповідачем своїх зобов'язань орендаря у період з 13.08.2007р. по теперішній час суду не надано.
Отже, відповідно до положень ст. 782 Цивільного кодексу України, зазначений договір оренди є розірваним з моменту одержання наймачем повідомлення наймодавця про відмову від договору.
Відповідно до ч. 1 ст. 785 Цивільного кодексу України, у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Суд встановив, що Відповідач свого обов'язку з повернення Позивачу на його вимогу зазначеного орендованого майна не виконав, посилаючись на відсутність у Позивача правомочностей власника щодо цього майна. Однак на теперішній час належність зазначеного спірного майна Позивачу підтверджена рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 27.09.2012р. у справі № 27/145-09(12/145-08), а відтак це майно перебуває у володінні та користуванні Відповідача без законних для цього підстав.
Статтею 41 Конституції України передбачено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Згідно до ст. ст. 317, 319 Цивільного кодексу України, власникові належать права володіння, користування, розпорядження своїм майном.
Загальні способи захисту цивільних прав та інтересів передбачені статтею 16 Цивільного кодексу України, а права власності -главою 29 цього Кодексу. При виборі способу захисту цивільного права необхідно врахувати специфіку права та характер його порушення. Захист права судом відбувається з урахуванням установлених законом меж здійснення суб'єктивного права на захист і компетенції суду. Одним із способів захисту права власності є витребування майна із чужого незаконного володіння.
Згідно зі ст. 387 Цивільного кодексу України, власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним. Витребування власником свого майна із чужого незаконного володіння здійснюється шляхом подання до суду віндикаційного позову. Предметом віндикаційного позову є вимога позивача до відповідача про витребування майна із чужого незаконного володіння, яка повинна мати відповідні підстави, що тягнуть за собою визначені законом правові наслідки.
У відповідності до ч.1 ст. 1212 Цивільного кодексу України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Відповідно до ч.1 ст. 1213 Цивільного кодексу України, набувач зобов'язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі.
Як встановлено судом, матеріалами судової справи підтверджені підстави права власності ВАТ "Нікопольське автотранспортне підприємство" на спірне нерухоме майно, факт вибуття майна з його володіння, наявність цього майна у незаконному володінні КП "Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень" та відсутність у Відповідача на теперішній час правових підстав для подальшого володіння та користування спірним майном.
Таким чином, у Відповідача виник обов'язок повернути Позивачеві в натурі спірне нерухоме майно, а саме: приміщення диспетчерського пункту №1, розташованого за адресою: м. Нікополь, вул. Микитинська, 15, який складається з: тамбуру 1,2 кв.м; коридору 3,4 кв.м; приміщення 10,3 кв.м; каси 5,2 кв.м; кладової 2,0 кв.м; приміщення 13,4 кв.м; коридору 1,2 кв.м; туалету 1,2 кв.м.; вмивальнику 2,9 кв.м; приміщення 13,7 кв.м; приміщення 4,4 кв.м; кабінету 7,7 кв.м; приміщення 10,8 кв.м., приміщення 15,4 кв.м, усього 93,4 кв.м.
На час розгляду справи по суті спору доказів про добровільне повернення Відповідачем зазначеного майна Позивачу суду не надано.
На підставі викладеного, за вказаних обставин суд вважає позовні вимоги Позивача законними та обґрунтованими, а тому такими, які слід задовольнити у повному обсязі.
Судові витрати у справі покладаються на Відповідача, згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст. ст. 4, 32-34, 36, 43-44, 49, 82-85, 115-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Зобов'язати Комунальне підприємство "Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень" (53213, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Микитинська, 15, код ЄДРПОУ 30410455) повернути Відкритому акціонерному товариству "Нікопольське автотранспортне підприємство" (53207, Дніпропетровська область, м.Нікополь, вул. Карла Лібкнехта, 65, код ЄДРПОУ 03223443) з незаконного володіння наступне нерухоме майно: приміщення диспетчерського пункту №1, розташоване за адресою: м. Нікополь, вул. Микитинська, 15, який складається з: тамбуру 1,2 кв.м; коридору 3,4 кв.м; приміщення 10,3 кв.м; каси 5,2 кв.м; кладової 2,0 кв.м; приміщення 13,4 кв.м; коридору 1,2 кв.м; туалету 1,2 кв.м; вмивальнику 2,9 кв.м; приміщення 13,7 кв.м; приміщення 4,4 кв.м; кабінету 7,7 кв.м; приміщення 10,8 кв.м, приміщення 15,4 кв.м, усього 93,4 кв.м.
Стягнути з Комунального підприємства "Міська диспетчерська контрольна служба пасажирських перевезень" (53213, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Микитинська, 15, код ЄДРПОУ 30410455) на користь Відкритого акціонерного товариства "Нікопольське автотранспортне підприємство" (53207, Дніпропетровська область, м.Нікополь, вул. Карла Лібкнехта, 65, код ЄДРПОУ 03223443) суму 102 грн. 00 коп. витрат на державне мито, 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати накази після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його складання може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Суддя І.М. Подобєд Повне рішення складено -08.01.13р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2013 |
Оприлюднено | 10.01.2013 |
Номер документу | 28496872 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Подобєд Ігор Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Подобєд Ігор Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Подобєд Ігор Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Подобєд Ігор Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Подобєд Ігор Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Подобєд Ігор Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Подобєд Ігор Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні