ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
29.01.13 Справа № 10/5014/2503/2012
За позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Луганськ
до першого відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабен Україна», м. Київ
та до другого відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Строй-Богатирь», м. Луганськ
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Старттрейд», м. Луганськ
про стягнення 303 150 грн. 00 коп.
Суддя Голенко І.П.
в присутності представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1, НОМЕР_1, виданий Артемівським РВЛУУМВС України в Луганській області 25.06.1998; ОСОБА_2., довіреність № 1968 від 15.10.2012;
від першого відповідача - Тринєєв Д.Д., довіреність № 60 від 08.10.2012;
від другого відповідача - не прибув;
від 3 особи - не прибув;
в с т а н о в и в:
Суть спору: позивачем заявлено вимогу про солідарне стягнення з відповідачів заборгованості у розмірі 282 000 грн. 00 коп., пені у розмірі 21150 грн. 00 коп. відповідно до умов договорів транспортного перевезення № П057 від 20.04.2011, уступки права вимоги б/н від 06.08.2012, поруки б/н від 15.03.2012.
Позовні вимоги обґрунтовані фактом невиконання відповідачами договірних зобов'язань в частині оплати наданих послуг (автоперевезення).
Позивач підтримав позовні вимоги у даному судовому засіданні.
Письмовим відзивом б/н та б/д перший відповідач заперечив проти позову, посилаючись на те, що після здійснення перевезень отримав заявку, рахунок - фактуру, акт виконаних робіт та податкову накладну, проте на виконання умов п. п. 4.2 п. 4 договору транспортного перевезення не отримав ні від 3 особи, ні від позивача товарно-транспортні накладні та інші документи необхідні для оплати. У зв'язку з чим строк виконання зобов'язань по оплаті послуг перевезення на даний час фактично не настав, тому відсутні підстави для стягнення боргу та пені.
Першим відповідачем подано заяву про прострочення строку позовної давності, з якої вбачається, що позивачем пропущений шестимісячний строк для пред'явлення перевізником позову у розумінні п. 5 ст. 315 Господарського кодексу України. Викладене є підставою для відмови у позові згідно ч. 4 ст. 267 Цивільного кодексу України.
Дана заява судом відхиляється з огляду на наступне.
Пункт 5 ст. 315 Господарського кодексу України передбачає, що для пред'явлення перевізником до вантажовідправників та вантажоодержувачів позовів, що випливають з перевезення, встановлюється шестимісячний строк.
Як вбачається з матеріалів справи, договір транспортного перевезення № П057 від 20.04.2011 укладений між експедитором (ТОВ «Рабен-Україна») та перевізником (ТОВ «Старттрейд»).
Проте до господарського суду Луганської області з позовом звернулася фізична особа-підприємець ОСОБА_1, який уклав договір уступки права вимоги з ТОВ «Старттрейд» б/н від 06.08.2012 та до якого перейшло права вимоги заборгованості з першого відповідача (ТОВ «Рабен-Україна»).
Таким чином, фактично позивач не є перевізником, а тому відсутні підстави для застосування п. 5 ст. 315 Господарського кодексу України.
19.10.2012 згідно повторного автоматичного розподілу дана справа передана судді Голенко І. П.
29.11.2012 ухвалою господарського суду Луганської області провадження у цій справі було зупинено до вирішення іншої справи № 10пд/5014/2872/2012.
14.01.2013 після усунення обставин, що стали причиною зупинення провадження, суд ухвалою поновив провадження та призначив справу до розгляду на 29.01.2013.
За весь час розгляду справи другий відповідач та третя особа у судові засідання не з'являлися, явку повноважних та компетентних представників не забезпечили, хоча належним чином були повідомлені про час та місце проведення, про що свідчать відповідні штампи суду з відміткою про відправку документу на звороті примірника всіх ухвал суду, який містить вихідний реєстраційний номер, загальну кількість відправлених примірників ухвали, дату відправки, підпис працівника суду, яким вона здійснена.
Як зазначив Вищий господарський суд України у п. 19 Інформаційного листа від 13.08.2008 № 01-8/482 «Про деякі питання застосування норм Господарського процесуального кодексу України» (зі змінами та доповненнями), … дана відмітка , за умови, що її оформлено відповідно до вимог п. 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом ВГСУ від 10.12.2002 № 75 (з подальшими змінами), є підтвердженням належного надсилання копій процесуального документа сторонам та іншим учасникам судового процесу.
Сторони та третя особа у даній справі були належним чином повідомленні про розгляд справи, що підтверджується наявними у матеріалах справи рекомендованими повідомленнями (а. с. 40-42, 142, т. 1, а. с. 68, т. 2).
Крім того, згідно п. п. 3.9.1 п. 3 Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України» особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. Якщо ухвалу суду не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час та місце розгляду справи судом.
Другий відповідач та третя особа не надали до матеріалів справи письмового відзиву на позовну заяву та інші витребувані судом документи, що не є перешкодою для розгляду справи.
Даний спір розглядається в межах двохмісячного строку від дня одержання позовної заяви згідно ст. 69 Господарського процесуального кодексу України.
Будь-яких клопотань або заяв від учасників даного процесу не надходило.
Дослідивши обставини справи, надані докази, суд встановив такі фактичні обставини.
20 квітня 2011 року між експедитором (ТОВ «Рабен Україна») та перевізником (ТОВ «Старттрейд») укладений договір транспортного перевезення № ПО57 (далі за текстом - договір).
Відповідно до п. п. 1.1 п. 1 договору експедитор доручає, а перевізник приймає на себе зобов'язання щодо забезпечення доставки вантажів, в тому числі у зворотній тарі (далі вантаж) автомобільним транспортом по території України згідно заявок та/або листа доставки, та/або листа забору, та/або маніфесту експедитора (надалі заявка). Маршрут, найменування вантажу, кількість, спосіб перевезення та вимоги до транспортного засобу, особливі умови та інші умови виконання послуг оговорюються в заявках, які додаються до договору, і є невід'ємною його частиною.
Підпунктом 1.3 п. 1 договору передбачено, що експедитор оплачує виконане перевезення в строки та на умовах згідно цього договору.
Згідно п. п. 1.4 п. 1 договору заявки, узгоджені сторонами, регулюють взаємини сторін щодо кожного окремого перевезення і є невід'ємною частиною договору.
Послуги надаються на підставі заявки, в якій визначаються характеристики вантажу, вантажовідправник, вантажоодержувач, адреса розвантаження, маршрут, тип і кількість транспортних засобів, вартість послуг, інструкція з кріплення та інші умови (п. п. 2.1 п. 1 договору).
Відповідно до п. п. 3.1.11 п. 3 договору перевізник зобов'язаний належним чином оформити передачу вантажу в кількості та якості зазначеним в товарно-транспортній накладній, вантажоодержувачу з відміткою (підпис та кругла печатка) про дату і час отримання вантажу в товарно-транспортній накладній. У разі відсутності на ТТН підпису та круглої печатки вантаж вважається не зданим.
Пункт 4 договору регулює порядок розрахунків.
Розрахунки за перевезення вантажів проводяться між сторонами за умови належного та в повному обсязі виконання договірних зобов'язань згідно заявки експедитора, яка узгоджується сторонами та є невід'ємною частиною даного договору, на підставі рахунку перевізника, врученого експедитору, а також попередньо погодженої специфікації наданої перевізником та товарно-транспортної накладної з відміткою вантажоодержувача про прийняття вантажу та документів, зазначених в ТТН для повернення. Розрахунки здійснюються в безготівковій формі в національній грошовій одиниці України.
Експедитор (перший відповідач) сплачує рахунки перевізника на умовах відстрочки платежу - 5 банківських днів з дати подання експедитору оригіналів всіх наступних, оформлених належним чином повних комплектів документів: заявки, оформленої з боку перевізника, акту виконаних робіт, податкової накладної, рахунку, попередньо погодженої специфікації та товарно-транспортної накладної з відміткою вантажоодержувача про прийняття вантажу та заповненої відповідно до вимог чинних нормативних актів, а також документів (видаткових накладних з відміткою вантажоотримувача, довіреність тощо) і поворотної тари, зазначеної в ТТН для повернення та підтвердженого одержувачем балансу палет згідно ТТН, а також даного договору (підпис, дата, відбиток печатки). Перелік необхідних для оплати документів може бути розширений сторонами в заявці у випадку неякісного або не в повному обсязі виконаних перевізником зобов'язань по даному договору та кожної окремої заявки, перевізник повинен автоматично зменшити суму рахунку, який виставляє за дане перевезення, на суму штрафних санкцій, зазначених в Розділі 5 даного договору.
Перевізник виставляє рахунок тільки за послуги, по яких передано весь комплект документів, вказаних в п. 4.2. В іншому випадку експедитор має право не приймати рахунок та вимагати його заміни.
За ініціативою однієї із сторін сторони зобов'язуються проводити звірку взаємних розрахунків та підписувати відповідні акти (п. п. 4.1, 4.2, 4.2.1, 4.6 п. 4 договору).
Згідно п. п. 5.6 п. 5 договору у випадку несвоєчасної оплати послуг з перевезення експедитор сплачує перевізнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день затримки оплати.
Крім того, 20.04.2011 між сторонами договору підписана додаткова угода № 2 про внесення змін та доповнень до договору № ПО57, а саме: до п.п.3.1.6 п. 3 договору.
На виконання умов договору між сторонами підписані та прийнятті до виконання заявки на перевезення, у яких узгоджено маршрут, вантажовідправник, адреса, дата та час завантаження, вантажоотримувач, адреса розвантаження, вартість перевезення, строк доставки вантажу тощо (а. с. 3-35, т. 2).
Товариство з обмеженою відповідальністю «Старттрейд» (третя особа) надало послуги по перевезенню, що підтверджується товарно-транспортними накладними з відмітками про отримання товару вантажоодержувачем (а. с. 56-117, т. 1).
Між експедитором (ТОВ «Рабен Україна») та перевізником (ТОВ «Старттрейд») належним чином підписані та скріплені печатками підприємств акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) - № 1401 від 14.03.2012, № 1201 від 12.03.2012, № 901 від 09.03.2012, № 502 від 05.03.2012, № 2902 від 29.02.2012, № 2701 від 27.02.2012, № 2002 від 20.02.2012, № 1701 від 17.02.2012 на загальну суму 282 000, 05 грн. (а. с. 26-33, т. 1).
У зв'язку з чим, першому відповідачу виставлені рахунки-фактури: № 1401 від 14.03.2012, № 1201 від 12.03.2012, № 901 від 09.03.2012, № 502 від 05.03.2012, № 2902 від 29.02.2012, № 2701 від 27.02.2012, № 2002 від 20.02.2012, № 1701 від 17.02.2012 (а. с. 145-150, т. 1, а. с. 1-2, т. 2), які залишені без оплати.
15.03.2012 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Старттрейд» (кредитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Строй-Богатирь» (поручитель) укладено договір поруки (далі за текстом - договір поруки).
Кредитором укладений договір транспортного перевезення № ПО57 від 20.04.2012 з Товариством з обмеженою відповідальністю «Рабен Україна» (далі - боржник), за умовами якого боржник має прострочену заборгованість перед кредитором на загальну суму 282 000 грн. 05 коп. (п. 1 договору поруки).
Пунктом 2 договору поруки передбачено, що поручитель ( ТОВ «Строй-Богатирь») поручається перед кредитором (ТОВ «Старттрейд») за виконання боржником своїх зобов'язань, зазначених у п. 1 договору поруки, строком до 25.03.2012. У разі не виконання вказаного зобов'язання, поручитель несе солідарну відповідальність перед кредитором за сумою заборгованості фактично не сплачену кредитору.
Станом на 31.03.2012 між ТОВ «Рабен Україна» та ТОВ «Старттрейд» належним чином підписаний сторонами та скріплений печатками підприємств акт звірки (а. с. 53-54, т. 1).
06.08.2012 між ТОВ «Старттрейд» (первинний кредитор) та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (новий кредитор) укладено договір відступлення права вимоги (далі за текстом - договір відступлення).
За умовами п. 1 договору відступлення згідно ч. 1 п. 1 ст. 512 Господарського кодексу України первинний кредитор відступає, а новий кредитор приймає право вимоги заборгованості, яка виникла на підставі договору транспортного перевезення № ПО57 від 20.04.2012, укладеного між Первинним кредитором з ТОВ «Рабен Україна» (далі - боржник), відповідно до актів виконаних робіт на суму 282 000 грн. 05 коп.
Підпунктом 2.3 п. 2 договору відступлення передбачено, що первинний кредитор зобов'язаний протягом 10 календарних днів з дня підписання даного договору письмово повідомити боржника про відступлення права вимоги.
Договір вступає в силу з моменту його укладання та діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.
На виконання умов п. п. 2.3 п. 2 договору відступлення позивач направив першому відповідачу вимогу про сплату боргу б/н від 09.08.2012, у якому повідомляється про відступлення права вимоги Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 та міститься вимога про сплату боргу (а. с. 6, 34, т. 2).
За таких обставин, позивачем заявлено вимогу про солідарне стягнення з відповідачів суми заборгованості у розмірі 282 000 грн. 00 коп., пені у розмірі 21150 грн. 00 коп. згідно договорів транспортного перевезення № П057 від 20.04.2011, уступки права вимоги б/н від 06.08.2012, поруки б/н від 15.03.2012.
Дослідивши обставини справи, надані матеріали, оцінивши надані сторонами докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову з таких підстав.
У відповідності з приписами ст. ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень; докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Згідно ст. 43 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
На підставі ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України договір є однією з підстав виникнення зобов'язань. В силу ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання не допускається, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, інших актів цивільного законодавства. Вказана норма за своїм змістом кореспондується з приписами п. 1 ст. 193 Господарського кодексу України.
За договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату (п. 1 ст. 909 Цивільного кодексу України, п. 1 ст. 307 Господарського кодексу України).
Допоміжним видом діяльності, пов'язаним з перевезенням вантажу, є транспортна експедиція (п. 4 ст. 306 Господарського кодексу України).
Відповідно до п. 1 ст. 929 Цивільного кодексу України, п. 1 ст. 316 Господарського кодексу України, ст. 9 Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність» за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу. Договором транспортного експедирування може бути встановлено обов'язок експедитора організувати перевезення вантажу транспортом і за маршрутом, вибраним експедитором або клієнтом, зобов'язання експедитора укласти від свого імені або від імені клієнта договір перевезення вантажу, забезпечити відправку і одержання вантажу, а також інші зобов'язання, пов'язані з перевезенням.
Матеріалами справи, її фактичними обставинами підтверджено виконання ТОВ «Старттрейд» зобов'язань за договором транспортного перевезення № ПО57 від 20.04.2011 стосовно перевезення на загальну суму 282 000 грн. 05 коп., що підтверджується товарно-транспортними накладними з відміткою вантажоодержувача про отримання товару, а також підписаними належними чином сторонами договору та скріпленими печатками підприємств акти здачі-прийняття робіт (а. с. 26-33, 55-117, т. 1).
Згідно п. п. 4.2 п. 4 договору перевезення Експедитор (перший відповідач) сплачує рахунки перевізника на умовах відстрочки платежу - 5 банківських днів з дати подання експедитору оригіналів всіх наступних, оформлених належним чином повних комплектів документів: заявки, оформленої з боку перевізника, акту виконаних робіт, податкової накладної, рахунку, попередньо погодженої специфікації та товарно-транспортної накладної з відміткою вантажоодержувача про прийняття вантажу та заповненої відповідно до вимог чинних нормативних актів, а також документів (видаткових накладних з відміткою вантажоотримувача, довіреність тощо) і поворотної тари, зазначеної в ТТН для повернення та підтвердженого одержувачем балансу палет згідно ТТН, а також даного договору (підпис, дата, відбиток печатки).
Підпунктом 4.2.1 п. 4.2. договору перевезення передбачено, що перевізник виставляє рахунок тільки за послуги, по яких передано весь комплект документів, вказаних в п. 4.2.
Строк виконання зобов'язань по оплаті послуг перевезення фактично настав, перший відповідач отримав заявки, рахунки-фактури, акти виконаних робіт та податкові накладні, про що зазначено у відзиві на позов (а. с. 118, т. 1).
Згідно п. 11 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні № 363 від 14.10.97 (зі змінами та доповненнями) товарно-транспортну накладну на перевезення вантажів автомобільним транспортом Замовник (вантажовідправник) повинен виписувати в кількості не менше чотирьох екземплярів. Замовник (вантажовідправник) засвідчує всі екземпляри товарно-транспортної накладної підписом і при необхідності печаткою (штампом).
Після прийняття вантажу згідно з товарно-транспортною накладною водій (експедитор) підписує всі її екземпляри.
Перший екземпляр товарно-транспортної накладної залишається у Замовника (вантажовідправника), другий - передається водієм (експедитором) вантажоодержувачу, третій і четвертий екземпляри, засвідчені підписом вантажоодержувача (у разі потреби й печаткою або штампом), передається перевізнику.
Товарно-транспортні накладні з відміткою вантажоодержувачів про отримання вантажу були врученні першому відповідачу під час приймання останнім вантажу, оскільки згідно заявок вантажовідправником та вантажоодержувачем є ТОВ «Рабен Україна». Тому необхідність у повторному направленні (врученні) товарно-транспортних накладних у ТОВ «Старттрейд» або у ФОП ОСОБА_1 була відсутня.
В порушення умов договору перший відповідач не здійснив оплату за надані послуги, у зв'язку з чим за останнім утворилась заборгованість у розмірі 282 000 грн. 00 коп., яку позивач просить стягнути.
Статтею 611 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі порушення зобов'язання, настають наслідки, передбачені договором або законом, в тому числі, сплата неустойки.
Приписами ст. 230 Господарського кодексу України передбачено, що у разі порушення учасником господарських відносин правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання, він зобов'язаний сплатити штрафні санкції у вигляді грошової суми (неустойка, пеня, штраф).
Згідно п. 6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Підпунктом 5.6 п. 5 договору перевезення передбачено, що у випадку несвоєчасної оплати послуг з перевезення експедитор сплачує перевізнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день затримки оплати.
Позивач нарахував та заявив до стягнення пеню у розмірі 21 150 грн. 00 коп. за період з 24.02.2012 по 21.09.2012 згідно розрахунку пені (а. с. 36, т. 2).
З матеріалів справи не можливо встановити дату прострочення зобов'язання. Перший відповідач у відзиві на позов не заперечує проти отримання від ТОВ «Старттрейд» заявок, рахунків - фактур, актів виконаних робіт та податкові накладні, але ні позивач, ні ТОВ «Старттрейд», ні перший відповідач не надали суду до матеріалів справи доказів щодо дати їх вручення та отримання останнім.
Проте ТОВ «Старттрейд» та позивач 01.09.2012 направили першому відповідачу вимогу про сплату боргу, яку останній отримав 04.09. 2012 (а. с. 34, т. 1).
З урахуванням положень п. 2 ст. 530 Цивільного кодексу України першим днем прострочення є 12.09.2012.
Таким чином, суд дійшов висновку про стягнення пені у розмірі 1155 грн. 74 коп. за період з 12.09.2012 по 21.09.2012.
За договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником (п. 1 ст. 553 Цивільного кодексу України).
Пунктами 1, 2 ст. 554 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Відповідно п. 4 ст. 559 Цивільного кодексу України порука припиняється після закінчення строку, встановленого в договорі поруки.
Як вбачається з матеріалів справи, 15.03.2012 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Старттрейд» (кредитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Строй-Богатирь» (поручитель) укладено договір поруки, за умовами п. 2 якого сторони передбачили, що поручитель ( ТОВ «Строй-Богатирь») поручається перед кредитором (ТОВ «Старттрейд») за виконання боржником (ТОВ «Рабен Україна») своїх зобов'язань на суму 282 000 грн. 05 коп. строком до 25.03.2012.
Отже договір поруки містить строк дії договору (до 25.03.2012), який на момент подання позову вже сплинув.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги заявлені до другого відповідача - ТОВ «Строй-Богатирь» є безпідставними, у задоволенні яких слід відмовити повністю.
Згідно п. п. 1 п. 1 ст. 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 514 Цивільного кодексу України).
Пунктом 1 ст. 516 Цивільного кодексу України передбачено, що заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.
З матеріалів справи вбачається, що 06.08.2012 між ТОВ «Старттрейд» (первинний кредитор) та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (новий кредитор) укладено договір відступлення права вимоги, за умовами якого первинний кредитор відступає, а новий кредитор приймає право вимоги заборгованості, яка виникла на підставі договору транспортного перевезення № ПО57 від 20.04.2012, укладеного між Первинним кредитором з ТОВ «Рабен Україна» (боржник), відповідно до актів виконаних робіт на суму 282 000 грн. 05 коп.
Підпунктом 2.3 п. 2 договору відступлення передбачено, що первинний кредитор зобов'язаний протягом 10 календарних днів з дня підписання даного договору письмово повідомити боржника про відступлення права вимоги.
На виконання умов договору первинний кредитор (ТОВ «Старттрейд») та новий кредитор (фізична особа-підприємець ОСОБА_1) 01.09.2012 направили боржнику (ТОВ «Рабен Україна») письмову вимогу про сплату боргу, яку останній отримав 04.09.2012 (фіскальний чек та рекомендоване повідомлення, а. с. 34, т. 1).
Станом на день розгляду справи заборгованість першого відповідача перед позивачем складає 282 000 грн. 00 коп., доказів про сплату вказаної суми боргу до матеріалів справи не надано.
Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню частково, з першого відповідача на користь позивача слід стягнути суму заборгованості у розмірі 282 000 грн. 00 коп., пеню у розмірі 1155 грн. 74 коп. за період з 12.09.2012 по 21.09.2012, у задоволенні решти позовної заяви слід відмовити.
У задоволені позовної заяви, заявленого до другого відповідача, - відмовити повністю.
Згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача пропорційно розміру задоволених вимог.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
в и р і ш и в :
1.Позовні вимоги, заявлені до першого відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабен Україна», задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабен Україна», 02090, м. Київ, Дніпровський район, вул. Сосюри, буд. 6, код 32306522, на користь Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, код НОМЕР_2, заборгованість у розмірі 282 000 грн. 00 коп., пеню у розмірі 1155 грн. 74 коп., судовий збір у розмірі 5663 грн. 11 коп., видати позивачу наказ після набрання рішенням законної сили.
3. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
4. У задоволенні позовних вимог, заявлених до другого відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Строй-Богатирь», відмовити повністю.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Повне рішення складено та підписано - 31.01.2013
Суддя І.П. Голенко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2013 |
Оприлюднено | 01.02.2013 |
Номер документу | 28973009 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Голенко І.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні