ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Чернівці
30 січня 2013 р. справа № 824/205/13-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Анісімов О.В., розглянувши адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Інспекції з питань захисту прав споживачів у Чернівецькій області та заступника начальника Інспекції з питань захисту прав споживачів у Чернівецькій області Кутиніної Надії Григорівни ,-
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду із адміністративним позовом до Інспекції з питань захисту прав споживачів у Чернівецькій області та заступника начальника Інспекції з питань захисту прав споживачів у Чернівецькій області Кутиніної Надії Григорівни про визнання протиправним та скасування припису від 14.11.2012р. та постанови №02 від 15.01.2013р. про накладення стягнень, передбачених ст.23 Закону України "Про захист прав споживачів".
Перевіривши позовну заяву на предмет дотримання вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд залишає її без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р., №3674-VI (далі - Закон №3674).
Згідно із ч.3 ст.6 КАС України за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону №3674 ставка збору за подання до адміністративного суду майнового позову складає 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат. За подання немайнового позову встановлена ставка у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати. Виходячи із змісту доданої позивачем квитанції про сплату судового збору він сплатив саме за ставкою, встановленою за подачу немайнових позовів.
Суть позову полягає у скасуванні постанови про накладення стягнення, яка по своїй правовій природі породжує підстави для змін майнового стану позивача, а тому зазначену вимогу слід вважати майновою, а також скасування припису, який безпосередньо не впливає на майновий стан позивача, а тому ця вимога є вимогою немайнового характеру. У зв'язку із зазначеним судовий збір слід сплачувати за ставкою як для подачі позову майнового характеру, так і немайнового характеру.
Враховуючи, що позивач сплатив суму судового збору лише за подачу немайнового позову, він повинен також надати доказ сплати судового збору за позовну вимогу майнового характеру, виходячи з розрахунку ставки, встановленої за подачу майнових позовів (розрахунок ведеться на підставі суми грошових коштів, що стягуються рішенням суб'єкта владних повноважень).
Таким чином, позивачем неналежно виконані вимоги ч.3 ст.106 КАС України.
Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити десятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
4.У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
5. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 824/205/13-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала відповідно до ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.
Згідно із ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. Анісімов
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2013 |
Оприлюднено | 06.02.2013 |
Номер документу | 28987768 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні