cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
УХВАЛА
Справа № 5011-74/15903-2012 20.02.13
за заявоюЖитлового кооперативу «Академічний-21» пророзстрочку виконання рішення За позовомПублічного акціонерного товариства «Київенерго» ДОЖитлового кооперативу «Академічний-21» простягнення заборгованості в розмірі 871 231 гривня 79 копійок
Суддя Чиичин О.В. Представники сторін:
від Позивача: не з'явились
від Відповідача (Заявника): 1. Семенченко Л.Р. (голова правління);
2. Дроботько О.В. (представник за довіреністю)
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Публічне акціонерне товариство «Київенерго» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Житлового кооперативу «Академічний-21» про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію у розмірі 871 231 гривня 79 копійок.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 28 листопада 2012 року у справі № 5011-74/15903-2012 позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «Київенерго» задовольнити повністю, а саме стягнуто з Житлового кооперативу «Академічний-21» на користь Публічного акціонерного товариства «Київенерго» 871 231 (вісімсот сімдесят одну тисячу двісті тридцять одну) гривню 79 копійок, з яких: 848 527 гривень 41 копійка сума основного боргу та 22 704 гривні 38 копійок 3% річних та 17 424 (сімнадцять тисяч чотириста двадцять чотири) гривні 64 копійки судового збору.
11 грудня 2012 року на виконання Рішення Господарського суду міста Києва від 28 листопада 2012 року у справі № 5011-74/15903-2012 видано відповідний Наказ суду.
13 лютого 2013 року через загальний відділ діловодства суду отримано від Житлового кооперативу «Академічний-21» Заяву про розстрочку виконання рішення. Заяву вмотивовано тим, що ЖК «Академічний-21» є неприбутковою організацією, який є балансоутримувачем
двох будинків, 98% мешканців квартир є соціально-незахищені верстви населення - пенсіонери, працівники освіти та інваліди. Погашення боргу здійснюється за рахунок сплати мешканцями будинку комунальних та експлуатаційних послуг, а борг мешканців перед ЖК «Академічний-21» становить 202 000 гривень 00 копійок і ЖК докладає всіх зусиль за для погашення боргу, так з лютого 2013 року буде підвищено експлуатаційні послуги та саме за рахунок даних оплат та стягнень боргів мешканців будинку за комунальні та експлуатаційні послуги в судовому порядку буде здійснено погашення боргу. Також в Заяві зазначено, що на накопичення боргів в Житловому кооперативі вплинула фактична відсутність правління та відповідно голови правління в Кооперативі з 03 вересня 2009 року по 28 вересня 2011 року, оскільки групою мешканців було підроблено протокол загальних зборів членів кооперативу від 03 вересня 2009 року. За рішенням, що містив вказаний протокол, було зареєстровано нового голову кооперативу, яка в свою чергу не здійснювала необхідні платежі по бюджету, постачальниками послуг. Так, внаслідок вказаних дій Житловим кооперативом були сплачені штрафні санкції за не здачу звітності з єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України. Крім того, Заявник звертає увагу на те, що час експлуатації основних мереж житлових будинків, які знаходяться на балансі ЖК «Академічний-21» закінчується, а в 2012 році частину ліфтового обладнання, каналізаційних мереж та електроустановок довелось змінити через аварійно-небезпечний стан.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13 лютого 2013 року прийнято до розгляду заяву Житлового кооперативу «Академічний-21» про розстрочку виконання рішення у справі № 5011-74/15903-2012 за позовом Публічного акціонерного товариства «Київенерго» до Житлового кооперативу «Академічний-21» про стягнення заборгованості в розмірі 871 231 гривня 79 копійок та призначено розгляд заяви ЖК «Академічний-21» про розстрочку виконання рішення призначити на 20 лютого 2013 року.
В судовому засідання 20 лютого 2013 року представники Заявника (ЖК «Академічний-21») підтримали Заяву розстрочку виконання рішення у справі № 5011-74/15903-2012. Представник Публічного акціонерного товариства «Київенерго» в судове засідання не з'явився, про поважні причини неявки суд не повідомив, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, що підтверджується наступним.
Статтею 93 Цивільного кодексу України встановлено, що місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Згідно із ч.4 ст.89 вказаного Кодексу України відомості про місцезнаходження юридичної особи вносяться до Єдиного державного реєстру.
Відповідно до ч.1 ст.16 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
За змістом п.32 інформаційного листа №01-08/530 від 29.09.2009р. Вищого господарського суду України «Про деякі питання, порушені у доповідних записках господарських судів України у першому півріччі 2009 року щодо застосування норм Господарського процесуального кодексу України», якщо відмітка про відправку, зроблена у встановленому порядку на першому примірникові процесуального документа, оформлена відповідним чином, вона, як правило, є підтвердженням розсилання процесуального документа сторонам та іншим особам, які брали участь у справі, а коли йдеться про ухвалу, де зазначається про час і місце судового засідання, - підтвердженням повідомлення про час і місце такого засідання.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з Довідки АБ № 152345 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та Статуту, адресою ПАТ «Київенерго» є м. Київ, площа Івана Франка, будинок 5.
Суд зазначає, що саме на вказану адресу направлялась Ухвала про призначення до розгляду Заяви ЖК «Академічний-21» про розстрочку виконання рішення у справі № 5011-74/15903-2012 з метою повідомлення ПАТ «Київенерго» про час та місце розгляду заяви.
За таких обставин, приймаючи до уваги, що Ухвала від 13 лютого 2013 року господарського суду направлялась на адресу Позивача, яка містяться у матеріалах справи, в тому числі, у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, враховуючи наявність на процесуальному документі штампу канцелярії господарського суду про відправку останнього учасникам судового процесу, Суд дійшов висновку про належне повідомлення ПАТ «Київенерго» про розгляд Заяви ЖК «Академічний-21» про розстрочку виконання рішення у справі № 5011-74/15903-2012.
Одночасно, судом також враховано, що положеннями ст. 121 Господарського процесуального кодексу України встановлено десятиденний строк розгляду заяви про розстрочення виконання рішення.
Розглянувши Заяву ЖК «Академічний-21» про розстрочку виконання рішення у справі № 5011-74/15903-2012, заслухавши пояснення Відповідача, господарський суд встановив.
Відповідно до ч. І ст.121 Господарського процесуального кодексу України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може, зокрема, розстрочити виконання рішення.
Розстрочка означає виконання рішення частками, встановленими господарським судом, з певним інтервалом у часі.
При цьому, за змістом наведеної норми, відстрочення та розстрочення є правом, а не обов'язком суду, яке реалізується у будь-який час від набрання рішенням законної сили та до його фактичного повного виконання, але виключно у виняткових випадках та за наявністю підстав, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Пунктом 7.2 Постанови №9 від 17.10.2012р. Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» встановлено, що вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи.
Статтями 4-3, 33 Господарського процесуального кодексу України встановлений принцип господарського судочинства, згідно з яким кожна сторона повинна довести обставини, на які вона посилається в обгрунтування своїх вимог або заперечень.
За приписом ст.43 вказаного Кодексу господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, яке грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи положення вказаних вище норм процесуального законодавства, при зверненні до суду з заявою про розстрочку виконання судового рішення заявником повинні бути доведені конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у встановлений строк.
Як зазначено в Заяві про розстрочку виконання рішення, в обґрунтування своїх вимог Відповідач посилається на те, що ЖК є неприбутковою організацією, який є балансоутримувачем двох будинків, 98% мешканців квартир є соціально-незахищені верстви населення - пенсіонери, працівники освіти та інваліди. Погашення боргу здійснюється за рахунок сплати мешканцями будинку комунальних та експлуатаційних послуг, а борг мешканців перед ЖК «Академічний-21» становить 202 000 гривень 00 копійок і ЖК докладає всіх зусиль за для погашення боргу, так з лютого 2013 року буде підвищено експлуатаційні послуги та саме за рахунок даних оплат та стягнень боргів мешканців будинку за комунальні та експлуатаційні послуги в судовому порядку буде здійснено погашення боргу. Крім того, Заявник звертає увагу на те, що час експлуатації основних мереж житлових будинків, які знаходяться на балансі ЖК «Академічний-21» закінчується, а в 2012 році частину ліфтового обладнання, каналізаційних мереж та електроустановок довелось змінити через аварійно- небезпечний стан. При цьому Заявником усупереч статті 33 ГПК України не доведено фактів того, що у нього відсутні кошти чи інше майно для виконання рішення суду та того, що рішення суду може бути виконано лише протягом заявленого строку.
Таким чином, за висновками Суду, Відповідачем не доведено наявності складного фінансового становища та винятковості обставин, з якими пов'язана складність або неможливість виконання рішення суду 28 листопада 2012 року у справі № 5011-74/15903- 2012. В судовому засіданні 20 лютого 2013 року судом також не встановлено наявності інших суттєвих причин та доказів неможливості або складності процедури виконання рішення суду, а також інших обставин виняткового характеру, які могли б слугувати підставою для розстрочки виконання рішення суду.
З огляду на те, що вимоги заявника позбавлені належного доказового обґрунтування та правових підстав, Суд відмовляє у задоволенні Заяви ЖК «Академічний-21» про розстрочку виконання рішення від 28 листопада 2012 року у справі № 5011-74/15903-2012.
Суд звертає увагу заявника на те, що ЖК «Академічний-21» не позбавлено права та можливості повторно звернутися до господарського суду з клопотанням про розстрочку виконання судового рішення у разі виникнення обставин, що дійсно ускладнюють виконання рішення або роблять його виконання неможливим з наданням належних доказів існування вказаних обставин.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 86 та 121 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні Заяви Житлового кооперативу «Академічний-21» про розстрочку виконання рішення у справі № 5011-74/15903-2012.
Суддя О.В. Чинчин
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2013 |
Оприлюднено | 28.02.2013 |
Номер документу | 29616500 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Чинчин О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні