Постанова
від 26.02.2013 по справі 2а-15321/12/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

26 лютого 2013 року письмове провадження № 2а-15321/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О. розглянувши адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Промислова продукція та інвестиції" до Київської регіональної митниці про скасування податкового повідомлення-рішення від 10.09.12 №200 Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми «Р» від 10.09.2012 №200, яким ТОВ "Промислова продукція та інвестиції" визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 945425,63 грн., в тому числі 467 118,05 грн. основний платіж, 478 307,58 грн. - штрафні фінансові санкції.

Позовні вимоги мотивовані тим, що на думку позивача, відповідачем у порушення норм діючого митного законодавства України, було винесене протиправне податкове повідомлення-рішення форми "Р", яким позивачу незаконно визначено до сплати суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість з товарів, що ввозяться на територію України суб'єктами господарювання застосовані штрафні (фінансові) санкції.

Відповідач проти задоволення позову заперечує, вважає своє рішення обґрунтованими та прийнятим без порушення чинного законодавства в результаті перевірки, просить суд відмовити позивачу в задоволенні позову.

28.01.2013 р. від сторін надійшло клопотання про розгляд справи на підставі наявних документів без участі представників сторін.

Відповідно до ч.4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Враховуючи зазначене, суд ухвалив розглядати справу у порядку письмового провадження.

За результатами розгляду документів і матеріалів поданих позивачем, Окружний адміністративний суд м. Києва, встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Промислова продукція та інвестиції" зареєстровано 12.05.2012 р. Подільською районною в м. Києві державною адміністрацією є платником податків (код ЄДРПОУ 37037429), згідно облікової картки суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності №10000/24/2011/002966 взято на облік у Київській регіональній митниці та є імпортером товарів.

Київською регіональною митницею Відповідно до статті 351 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI, наказу Київської регіональної митниці від 15.08,2012 № 774 робочою групою в складі: ОСОБА_1, заступника начальника відділу митного аудиту Київської регіональної митниці (голова робочої групи); ОСОБА_2, т.в.о. заступника начальника відділу митних платежів - начальника сектору по контролю за класифікацією та кодуванням товарів Київської регіональної митниці у термін з 22.08.2012 по 23.08.2012 проведена невиїзна документальна перевірка дотримання ТОВ «Промислова продукція та інвестиції» (код ЄДРПОУ 37037429) вимог законодавства України з питань державної митної справи при декларуванні товарів «Плівки в аркушах: AGFA DryStar» та «Плівки в аркушах: Kodak DryView DVB» за кодом 3701 10 10 00 згідно УКТЗЕД за період з 01.09.2009 до 30.04.2012.

Перевіркою встановлено, що за період що за період з 01.09.2009 до 30.04.2012 Товариством задекларовано товари «Плівки в аркушах: AGFA DryStar. Виробник AGFA HEALTHCARE NV; Торговельна марка AGFA» та «Плівки в аркушах: Kodak DryView DVB» за кодом УКТЗЕД 3701101000 по ВМД № № 100140003/2011/217605, 100200000/2011/222299, 100190000/2011/369163, 100200000/2012/529919, 100200000/2012/549015.

При проведенні митного оформлення плівок позивачем у графі 31 товару вищезазначених ВМД наведені невірні відомості про характеристику товару, а саме, що плівка DryStar є рентгенівською плівкою.

Відповідач дійшов висновку про те, що плівка серії «DRYSTAR», яка не має фоточутливих властивостей до рентгенівських променів та виготовлена з полімерного матеріалу повинна класифікуватись у товарній позиції УКТЗЕД 3921 (інші плити, листи, плівки та смуги або стрічки з пластмаси) за кодом згідно з УКТЗЕД 3921901900 (ставка мита-5%), а не за кодом згідно з УКТЗЕД 3701101000 (ставка мита -6,5%) як зазначено в ВМД.

За результатами перевірки відповідачем було складено акт від 10.08.2012 р. № н/54/12/100000000/37037429, яким зафіксовані порушення позивачем норм митного і податкового законодавства України, а саме: Закону України "Про Митний тариф України", Закону України "Про податок на додану вартість", Податкового кодексу України що призвело до завищення суми податкового зобов'язання по сплаті ввізного мита на 11 402,93 грн. та спричинило заниження податкового зобов'язання підприємства по сплаті податку на додану вартість - на суму - 467 118,05 грн.

На підставі акта перевірки від 23.08.2012 р. № н/54/12/100000000/37037429 відповідачем було винесене податкове повідомлення-рішення форми "Р" від 10.09.2012 р. № 200, якими позивачу визначено до сплати суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій), за платежем: Податок на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб'єктами господарювання в розмірі 945 425,63 грн. (467118,05 грн. - основний платіж, 478307,58 - штрафні (фінансові) санкції).

Не погоджуючись з таким рішенням відповідача, позивач, використовуючи надане йому діючим законодавством України, право оскарження рішень митних органів, звертався зі скаргою на оскаржуване рішення до Державної митної служби України, за результатами розгляду якої, його скарга була залишена без задоволення, а рішення -без змін.

Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив.

Порядок здійснення митних процедур та оформлення, переміщення через митний кордон товарів, митне регулювання та справляння податків, зборів регулюється Митним кодексом України, Законом України «Про Єдиний митний тариф», Законом України «Про податок на додану вартість».

Відповідно до преамбули Митного кодексу України (чинного на час ведення митного оформлення) - цей кодекс визначає засади організації та здійснення митної справи в Україні, регулює економічні, організаційні, правові, кадрові та соціальні аспекти діяльності митної служби України. Кодекс спрямований на забезпечення захисту економічних інтересів України, створення сприятливих умов для розвитку її економіки, захисту прав та інтересів суб'єктів - підприємницької діяльності та громадян, а також забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи.

Статтею 11 Митного кодексу України встановлено, що митні органи, реалізуючи митну політику України, виконують, зокрема, завдання щодо здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Згідно з пунктом 35 статті 1 Митного кодексу України пропуск товарів і транспортних засобів через митний кордон України - це дозвіл митного органу на переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України з урахуванням заявленої мети такого переміщення після проведення митних процедур.

Пунктом 19 статті 1 Митного кодексу України визначено термін митні процедури» - це операції, пов'язані зі здійсненням митного контролю за переміщенням товарів і транспортних засобів через митний кордон України, митного оформлення цих товарів і транспортних засобів, а також зі справлянням передбачених законом податків і зборів.

Отже, митні процедури охоплюють митний контроль, митне оформлення та справляння податків і зборів. При цьому виконання митним органом дій (процедур), які пов'язані із закріпленням результатів митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, та мають юридичне значення для подальшого використання цих товарів і транспортних засобів, є митним оформленням.

Митне оформлення вважається завершеним після виконання митним органом митних процедур, визначених ним на підставі Митного кодексу України відповідно до заявленого митного режиму.

Відповідно до наказу Державної митної служби України «Про затвердження Порядку митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації»від 20 квітня 2005 року № 314 (надалі - Порядок № 314) встановлено, що працівники митної служби здійснюють вичерпний перелік дій щодо прийняття ВМД до оформлення та здійснення митного контролю. При цьому у пункті 17 розділу 3 «Здійснення митних процедур»вказано, що при митному контролі здійснюється перевірка правильності класифікації та кодування товарів згідно з поданими документами.

Пункт 25 Порядку №314 містить норму, за якою посадова особа митного органу ініціює проведення митного огляду, якщо документів, поданих декларантом, недостатньо для прийняття рішення про повноту та/або достовірність відомостей, що перевіряються, або результати перевірки правильності класифікації та кодування товарів, визначення країни походження тощо, потребують проведення такого огляду.

Згідно зі статтею 86 Митного кодексу України від 11.07.2002 р. (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) митна декларація приймається та реєструється митним органом у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, або уповноваженим ним органом. Митним органом митна декларація приймається, якщо встановлено, що в ній містяться всі необхідні відомості і до неї додані всі необхідні документи.

Як встановлено матеріалами справи, при проведенні декларування товарів «Плівки в аркушах: AGFA DryStar. Виробник AGFA HEALTHCARE NV; Торговельна марка AGFA» та «Плівки в аркушах: Kodak DryView DVB» за кодом УКТЗЕД 3701101000 за кодом згідно УКТЗЕД 3701 101000 у період з 01.09.2009 по 30.04.2012 позивачем неправильно визначено код УКТЗЕД товарів.

Відповідно до положень підпункту 197.1.27 статті 197 Податкового кодексу України, звільняються від оподаткування операції з постачання виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Підпунктом 197.4 статті 197 Податкового кодексу України визначено, що звільнення від оподаткування товарів, передбачене пунктом 197.1 цієї статті, поширюється на операції із ввезення на митну територію України. При декларуванні товарів за вищевказаною ВМД було застосовано " 202"преференцію по сплаті податку на додану вартість, визначену Класифікаторами з питань митної статистики, які використовуються в процесі оформлення митних декларацій, і порядку їх ведення, затверджених наказом Держмитслужби від 15.02.2011 № 107 в редакції наказу Держмитслужби від 05.05.2011 № 363, як вироби медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України "Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість " від 08.08.2011 № 867 (діє з 16.08.2011) визначено перелік виробів медичного призначення, операції з постачання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Об'єктом класифікації в УКТЗЕД є всі товари, що мають обіг у міжнародній торгівлі. УКТЗЕД базується на Гармонізованій системі опису та кодування товарів і Комбінованій тарифно-статистичній номенклатурі Європейського Союзу. В УКТЗЕД дотримано принцип однозначного віднесення товарів до класифікаційних угруповань, що дозволяє віднести кожний товар тільки до одного класифікаційного угрупування.

Класифікація товарів, що переміщуються через митний кордон України для цілей митного оформлення здійснюється відповідно до вимог УКТЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого законом України від 05.04.01 №2371 "Про Митний тариф України ".

Перевірка правильності класифікації товару проводилась на підставі заявлених позивачем до митного оформлення відомостей про товар.

У відповідності з правилом 1 Основних правил інтерпретації класифікації товарів (Закон України "Про митний тариф" від 17.12.2008 № 676)для юридичних цілей класифікація товарів проводиться виходячи з найменувань товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп.

Відповідно до п.4 ст. 69 Митного кодексу України, у разі виявлення під час митного оформлення або після нього порушення правил класифікації товарів митний орган має право самостійно класифікувати такі товари.

Під час митного оформлення товарів «Плівки в аркушах: AGFA DryStar. Виробник AGFA HEALTHCARE NV; Торговельна марка AGFA» та «Плівки в аркушах: Kodak DryView DVB» встановлено звільнення від сплати податку на додану вартість на підставі наявності Свідоцтва про державну реєстрацію виробів медичного призначення відповідно №6925/2007 від 04.09.07 (дійсне до 04.09.2012), відповідно №7407/2007 від 21.12.2007 (дійсне до 21.12.2012) та відповідності коду УКТ ЗЕД та опису, визначеним Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 № 1949 «Про перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість» (діяла до 01.08.2011), Постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2011 №785 «Про перелік виробів медичного призначення, операції з постачання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість» (діяла з 01.08.2011 по 16.08.2011), а також Постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2011 № 867 «Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість» (діє з 16.08.2011).

Відповідно до інформації від виробника про характеристики товару "плівка серії DryStar виготовлена на РЕТ-основі, покрита шаром срібла та захисним шаром для забезпечення стійкості до подряпин, вологи та іншому впливу, термочутлива (сріблонесучий шар не чутливий до світла але реагує на високу температуру), призначена для друкування діагностичних медичних цифрових зображень на термографічних принтерах "Drystar". Тобто є полімерними плівками, на яких друкуються "рентгенівські " зображення, які збережені в пам'яті комп'ютера, із застосуванням термальних принтерів. Дані плівки відрізняються від традиційних рентгенівських тим, що вони є чутливими (сенсибілізованими) до інфрачервоного випромінювання або до нагріву, тобто цифрові плівки не є чутливими до рентгенівського випромінювання.

Зазначена характеристика представниками позивача не заперечується. Таким чином довід імпортера про унікальність плівки та можливість її застосувати виключно у медичних цілях спростовується самою суттю цифрової обробки зображень за допомогою комп'ютерної техніки. Ланцюг комп'ютер, принтер, носій для друку - є універсальним для невизначеного кола операцій з зображеннями.

Таким чином, у графі 31 товару вищезазначених АМД наведені не вірні відомості про характеристики товару, зокрема те, що плівка «DRYSTAR» є рентгенівською фотоплівкою.

Судом встановлено, що плівка марки «DRYSTAR», яка не має фото чутливих властивостей та виготовлена з полімерного матеріалу повинна класифікуватись у товарній позиції УКТЗЕД 3921 (інші плити, листи, плівки та смуги або стрічки з пластмаси) за кодом згідно з УКТЗЕД 3921901900.

Товарна позиція 3921 згідно УКТЗЕД не зазначена у переліку виробів медичного призначення, затверджених Постановами Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 № 1949 (діяла до 01.08.2011), від 09.06.2011 №785 (діяла з 01.08.2011 по 16.08.2011) та від 08.08.2011 № 867 (діє з 16.08.2011), таким чином під час митного оформлення зазначених товарів податок на додану вартість мав сплачуватись на загальних підставах у порядку встановленому пунктом 4.3 Закону України від 03.04.1997 №168/97-ВР «Про податок на додану вартість»(діяв до 01.01.2011) та пунктом 190.1 статті 190 Податкового кодексу України (діє з 01.01.2011).

Таким чином, неправильне заповнення графи 33 ВМД, а як наслідок, неправильне декларування Товариством зазначених товарів згідно з УКТЗЕД за ВМД, зазначених у додатку №1 до акту перевірки, підприємством були порушені вимоги щодо класифікації товарів згідно з УКТЗЕД, що призвело до порушення підприємством вимог Закону України від 05.04.2001 № 2371-ІП «Про Митний тариф України» в частині декларування коду товару та до завищення суми податкового зобов'язання по сплаті ввізного мита на 11 402,93 грн.

Підприємством також було порушено вимоги пункту 5.1.7. статті 5 Закону України від 03.04.1997 №168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (що був чинним на момент оформлення ВМД в 2009-2010 роках) та підпункту 197.1.27 статті 197 Податкового кодексу України у частині безпідставного застосування пільги по сплаті податку на додану вартість; пункту 4.3 Закону України від 03.04.1997 №168/97-ВР «Про податок на додану вартість» та статті 190 Податкового кодексу України щодо визначення бази оподаткування. Це спричинило заниження податкового зобов'язання підприємства по сплаті податку на додану вартість - на суму - 467 118,05 грн.

Зазначена позиція відповідача також підтверджується висновками Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи Державної митної служби України від 25.06.2012 №16-763 та від 08.01.2013 №142001202-0001.

Розрахунок податкових зобов'язань позивача, які виникли через неправильне декларування кодів товарів за УКТ ЗЕД за період з 01.09.2009 по 30.04.2012 визначені відповідно до абзацу 2 пункту 123.1 ст.123 Податкового кодексу України, у розмірі штрафної санкції, яка складає 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування. Відповідно до пункту 123.2 ст.123 Податкового кодексу України нараховується штраф у сумі податків, що підлягають сплаті без застосування пільги.

Згідно пункту 123.2 статті 123 Податкового кодексу України, використання платником податків сум, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання (застосування) податкової пільги, не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання додатково до штрафів, передбачених пунктом 123.1 цієї статті, - тягне за собою стягнення до бюджету суми податків, зборів (обов'язкових платежів), що підлягали нарахуванню без застосування податкової пільги, нараховується штраф у сумі податків, що підлягали б сплаті без застосування пільги, в даному випадку ця сума складає 467 118,05 грн.

Згідно розрахунків за усіма перевіреними ВМД поверненню суб'єкту ЗЕД підлягає мито у розмірі 11 402,93 грн.

Стягненню з суб'єкта ЗЕД до Державного бюджету України ПДВ у розмірі 467 118,05 грн.

П. 7. Підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

Загальна сума грошового зобов'язання, яка підлягає сплаті до Державного бюджету правильно розрахована відповідачем та складає - 945 425,63 грн., у тому числі штрафні санкції - 478 307,58 грн.

З огляду на вище викладене, суд дійшов висновку, що дії відповідача як суб'єкта владних повноважень, при прийнятті оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, свідчать про дотримання норм Конституції та законів України.

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

З огляду на вищевикладене, оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позивачем не доведено обґрунтування заявлених позовних вимог, а тому позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 69-71, ст. 94, ст. 128, ст. ст. 158-163, ст. 167, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Промислова продукція та інвестиції" до Київської регіональної митниці, - відмовити.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Р.О. Арсірій

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.02.2013
Оприлюднено05.03.2013
Номер документу29724241
СудочинствоАдміністративне