Ухвала
від 04.03.2013 по справі 2/37/2012/5003
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


ОКРЕМА УХВАЛА

04 березня 2013 р.

Справа № 2/37/2012/5003

Господарський суд Вінницької області у складі судді Мельника П.А. розглянувши справу

за позовом : Приватного підприємства "Аквасервіс" 21100, м.Вінниця, вул.Київська, 184

до : Комунального підприємства "Вінницяоблводоканал" 21022, м.Вінниця, вул.Київська, 173

про спонукання до виконання умов мирової угоди

ВСТАНОВИВ :

16.07.2012 року вирішено справу №2/37/2012/5003 за позовом Приватного підприємства "Аквасервіс" до Комунального підприємства "Вінницяоблводоканал" про спонукання до виконання умов мирової угоди.

На виконання прийнятого рішення 30.07.12 р. судом видано накази.

10.12.2012 р. до суду від представника позивача надійшла заява від 10.12.2012 р. про затвердження між сторонами мирової угоди в процесі виконання рішення суду.

Ухвалою суду від 11.12.12 р. призначено засідання на 16.01.13 р., явка сторін якою була визнана обов''язковою.

Ухвалою суду від 16.01.13 р. розгляд справи відкладено до 04.03.13 р. в зв''язку з необхідністю витребувати додаткові докази по справі та виклику в порядку ст. 30 ГПК України для дачі пояснень по суті спору керівника КП "Вінницяоблводоканал" та представника Замостянського ВДВС Вінницького РУЮ.

Викликані ухвалою суду керівник Комунального підприємства "Вінницяоблводоканал" Сиска В.М. та представник Замостянського ВДВС Вінницького МУЮ не з''явились, причини своєї неявки повторно суду не повідомили.

Під час судового засідання встановлено, що відповідачем та ВДВС не виконані вимоги ухвали суду від 16.01.2013 р. щодо надання документів.

Зазначені ухвали в силу приписів пункту 9 частини першої статті 129 Конституції України, частини другої статті 13 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" та статті 115 ГПК є обов'язковою на всій території України, її невиконання тягне за собою загальні наслідки невиконання судових рішень згідно із законодавством України.

Із наведеної вище ухвали вбачається, що господарський суд Вінницької області зобов'язував керівника відповідача з'явитися в судове засідання, надати суду витребувані документи та надавав строк для виконання зазначеної вказівки.

Проте, вимоги господарського суду Вінницької області залишились без відповідного реагування - відповідачем не виконано вимоги суду.

В матеріалах справи міститься поштове повідомлення про вручення поштового відправлення, яке підтверджує факт отримання 24.01.2013 року КП "Вінницяоблводоканал" ухвали суду від 16.01.2013 року, тобто завчасно до дня проведення судового засідання.

Враховуючи викладені обставини, у суду відсутні підстави вважати, що КП "Вінницяоблводоканал" не виконало вимоги ухвали суду з поважних причин, оскільки поважними визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення сторони та пов'язані з дійсними істотними перешкодами та труднощами.

Відповідно до ч.3 ст. 4 3 ГПК України господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.

Відповідно до ст.4 5 ГПК України ("Судові рішення") господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Рішення і постанови господарських судів приймаються іменем України. Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України. Усі судові рішення викладаються у письмовій формі.

Відповідно до ч.5 ст.124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими для виконання на всій території України.

Обов'язковість судових рішень (до яких належать і ухвали суду) визначена ч.3 ст.129 Конституції України як одна з основних засад судочинства.

Статтею 13 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" передбачено, зокрема, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України; невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.

У статті 115 ГПК України визначено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України.

В разі відмови підприємства чи організації у наданні документів і матеріалів, необхідних для вирішення спору господарський суд може реагувати, зокрема, таким чином:

- якщо підприємство чи організація, яка припустилася порушення, є стороною у справі - на підставі п.5 ст.83 ГПК вирішити питання про стягнення з неї в доход Державного бюджету України штрафу в розмірі, передбаченому цією нормою;

- незалежно від участі зазначеного підприємства чи організації у справі - відповідно до ч.4 ст.90 ГПК надіслати належним органам повідомлення про виявлення в діяльності працівників підприємства чи організації порушення законності, що міститься ознаки дії, переслідуваної в кримінальному порядку, а саме

- порушення, передбаченого ст.382 Кримінального кодексу України, у вигляді невиконання службовою особою, зокрема, ухвали суду; згідно з приписами ч.ч.1, 2 ст.90 ГПК України винести і надіслати відповідну окрему ухвалу, маючи при цьому на увазі, що невжиття заходів щодо окремої ухвали суду тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену статтею 185 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

При цьому, притягнення певної фізичної та/або юридичної особи до встановленої законом відповідальності не звільняє підприємство чи організацію від обов'язку виконати ухвалу господарського суду, в тому числі про витребування необхідних документів і матеріалів.

Вищевказана позиція підтверджується, зокрема, листом Вищого господарського суду України від 13.08.2008 року № 01-8/482 "Про деякі питання застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2008 року".

Разом з тим, незважаючи на обов'язковість виконання вимог ухвали суду відповідач фактично не виконав вказівки господарського суду Вінницької області.

Дана бездіяльність КП "Вінницяоблводоканал" порушує норми ст.124 Конституції України, ст.4 5 Господарського процесуального кодексу України та створює перешкоди суду у здійсненні правосуддя.

Основним завданням судочинства в господарських судах є захист економічних прав та охоронюваних законом інтересів учасників господарських відносин, сприяння зміцненню законності у цій сфері та розгляду справи у встановлені строки незалежним та незацікавленим судом. Необґрунтоване затягування процесу перешкоджає своєчасному здійсненню правосуддя, що не узгоджується із засадами господарського судочинства.

Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену Господарським процесуальним кодексом України та іншими законами України.

Неподання або несвоєчасне подання стороною у справі, іншим учасником судового процесу доказів з неповажних причин, неявка в засідання суду, спрямоване на затягування судового процесу, має розцінюватися господарським судом як зловживання процесуальними правами.

Відповідні дії або бездіяльність з урахуванням конкретних обставин справи можуть тягти за собою, зокрема, винесення у встановленому порядку окремих ухвал (стаття 90 ГПК), про що наголошується в п.3.13 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції".

За таких обставин процесуальні дії КП "Вінницяоблводоканал", що виражались у невиконанні вимог суду, розцінюються судом як зловживання належними суб'єкту процесуальними правами та неповагою до суду.

Відповідно до статті 90 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.

Окрема ухвала надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі.

Враховуючи викладене, господарський суд Вінницької області вбачає за необхідне винести окрему ухвалу та надіслати її на адресу начальника КП "Вінницяоблводоканал" Сиски В.М. з метою усунення порушень та недоліків в роботі підприємства, а також налагодження його діяльності в сфері вчасного, належного та повного виконання судових рішень (ухвал).

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.86, 90, 115 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

У Х В А Л И В :

1. Начальнику КП "Вінницяоблводоканал" Сисці Василю Михайловичу усунути порушення законності і недоліки в діяльності установи щодо своєчасного виконання вимог господарського суду, в т.р. явки на виклик суду.

2. Зобов'язати КП "Вінницяоблводоканал":

- розглянути дану окрему ухвалу господарського суду Вінницької області щодо неналежного виконання вимог ухвал суду, вжити заходи до усунення недоліків, встановлених при розгляді даної справи та недопущення у майбутньому зазначених в окремій ухвалі порушень;

- про розгляд даної окремої ухвали та прийняті заходи письмово повідомити господарський суд Вінницької області в строк до 04.04.2013 року.

3. Попередити начальника КП "Вінницяоблводоканал" Сиску Василя Михайловича про адміністративну відповідальність за невиконання вимог окремої ухвали суду відповідно до ст.185 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінальну відповідальність згідно ст.382 Кримінального кодексу України .

4. Окрему ухвалу направити КП "Вінницяоблводоканал" рекомендованим листом з поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Суддя Мельник П.А.

віддрук. прим.:

1 - до справи

2 - відповідачу 21022, м.Вінниця, вул.Київська, 173

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення04.03.2013
Оприлюднено06.03.2013
Номер документу29763600
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —2/37/2012/5003

Ухвала від 11.12.2012

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Мельник П.А.

Ухвала від 16.01.2013

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Мельник П.А.

Ухвала від 18.04.2013

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Бригинець Л.М.

Ухвала від 29.07.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Костенко Т.Ф.

Постанова від 13.05.2013

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Бригинець Л.М.

Ухвала від 08.04.2013

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Бригинець Л.М.

Ухвала від 20.03.2013

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Мельник П.А.

Ухвала від 04.03.2013

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Мельник П.А.

Ухвала від 04.03.2013

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Мельник П.А.

Рішення від 16.07.2012

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Мельник П.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні