16/314-06-8373А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"20" листопада 2006 р. Справа № 16/314-06-8373А
Господарський суд Одеської області
У складі судді Желєзної С.П.
Секретаря судових засідань Шевченко Г.В.
За участю представників сторін:
Від позивача: Гулакова І.Г. по дов. від 27.06.2006р., Багрій-Шахматова Т.Л. по дов. від 07.07.2006р.;
Від виконавчого комітету Одеської міської ради: не з'явився;
Від Одеської міської ради: не з'явився.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань №404 господарського суду Одеської області (м. Одеса) адміністративну справу за позовом об'єднання співвласників багатоквартирного будинку „Рідна Гавань” до виконавчого комітету Одеської міської ради та Одеської міської ради про визнання частково недійсним рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку „Рідна Гавань” ( далі по тексту ОСББ „Рідна Гавань”) в порядку, передбаченому п. 6 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту КАС України), звернулось до господарського суду Одеської області з адміністративним позовом до виконавчого комітету Одеської міської ради про визнання недійсним рішення №111 від 22.02.2006р. „Про реєстрацію об'єктів комунальної власності м.Одеси”.
Під час попереднього судового засідання 20.09.2006р. представником ОСББ „Рідна гавань” позовні вимоги у даній справі були уточнені. При цьому, позивач просить суд визнати недійсним рішення виконавчого комітету Одеської міської ради № 111 від 22.02.2006р. „Про реєстрацію об'єктів комунальної власності м. Одеси” в частині реєстрації права власності Одеської міської ради на приміщення першого поверху, загальною площею 73,3 кв.м. та підвальне приміщення, площею 128,6 кв.м., розташовані за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 9б. Свої вимоги позивач обґрунтовує порушенням виконавчим комітетом Одеської міської ради при прийнятті спірного рішення прав співвласників зазначених приміщень.
Вищенаведена редакція позовних вимог ОСББ „Рідна гавань”, згідно заяви від 20.09.2006р., є остаточною, у зв'язку з чим приймається господарським судом до розгляду по суті.
З огляду на зміст позовних вимог ОСББ "Рідна гавань", ухвалою від 20.09.2006р. господарським судом з власної ініціативи було залучено до участі у справі в якості відповідача Одеську міську раду.
Представником виконавчого комітету Одеської міської ради у судовому засіданні 09.10.2006р. були надані письмові заперечення проти адміністративного позову, заявленого ОСББ „Рідна гавань”. У судовому засіданні 18.10.2006р. представником виконавчого комітету Одеської міської ради заперечення проти позову були доповненні, у зв'язку з чим відповідач просить суд відмовити у задоволенні позову, з огляду на правомірність прийняття оспорюваного рішення та набуття Одеською міською радою права власності на приміщення першого поверху, загальною площею 73,3 кв.м. та підвальне приміщення, площею 128,6 кв.м., розташовані за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 9б на підставі рішення Одеської обласної ради народних депутатів УРСР від 25.11.1991р. № 266-XXI „Про розмежування державного майна між власністю обласної ради, міст обласного підпорядкування і районів області”. Крім того, у письмових поясненнях, наданих представником виконавчого комітету Одеської міської ради у судовому засіданні 06.11.2006р., зазначається, що нежитлові приміщення, загальною площею 73,3 кв.м. не були передані на баланс ОСББ „Рідна гавань” та у останнього відсутні будь-які правовстановлюючі документи на зазначені приміщення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 11 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 29.11.2001 № 2866-III та на підставі розпорядження міського голови м. Одеси № 1539-01р. від 10.12.2003р. „Про передачу жилих будинків на баланс об'єднання співвласників багатоквартирних будинків „Злагода”, „Рідна гавань” за актом приймання-передачі житлового комплексу або його частини від 01.08.2004р. з балансу комунального підприємства „Дирекція єдиного замовника „Фонтанське” на баланс ОСББ „Рідна гавань” було передано житловий будинок, загальною площею 10515,1 кв.м, розташований за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 9б.
Відповідно до ст. 4 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 29.11.2001р. № 2866-III основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.
На виконання своїх основних функцій позивачем були укладені наступні договори: з комунальним підприємством „Одесатеплокомуненерго” - договір про постачання теплової енергії і гарячої води № 3255 від 30.03.2006р.; з відкритим акціонерним товариством енергетичною компанією „Одесаобленерго” - договір постачання електричної енергії № 2673 від 08.08.2005р.; з товариством з обмеженою відповідальністю „Інфоксводоканал” - договір на послуги водопостачання та водовідведення № 4043/1 від 15.07.2005р. Крім того, на протязі тривалого часу об'єднанням здійснювалося утримання будинку та прибудинкової території, що підтверджується відповідними рахунками, видатковими накладними та актами виконаних робіт (містяться в матеріалах справи).
Рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 111 від 22.02.2006р. „Про реєстрацію об'єктів комунальної власності м. Одеси” комунальному підприємству „Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості” було доручено провести технічну інвентаризацію об'єктів нежитлового фонду комунальної власності згідно переліку та оформити і видати Одеській міській раді свідоцтва про право власності на зазначені у переліку об'єкти та зареєструвати їх за Одеською міською радою. До переліку цих об'єктів увійшли нежитлові приміщення першого поверху, загальною площею 73,3 кв.м. та підвальне приміщення, площею 128,6 кв.м., розташовані за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 9б.
Вважаючи, що зазначеним рішенням члени об'єднання були позбавлені права власності на спірні приміщення, ОСББ „Рідна гавань” звернулося до господарського суду з позовними вимогами про визнання недійсним рішення №111 від 22.02.2006р. „Про реєстрацію об'єктів комунальної власності м. Одеси” в частині реєстрації права власності Одеської міської ради на приміщення першого поверху, загальною площею 73,3 кв.м. та підвальне приміщення, площею 128,6 кв.м., розташовані за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 9б.
Відповідно до ст. 1 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 29.11.2001р. № 2866-IIІ допоміжні приміщення багатоквартирного будинку - приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку (сходові клітини, вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні коридори, колясочні, кладові, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші технічні приміщення).
Як вбачається з матеріалів справи, у підвальному приміщенні, площею 128,6 кв.м., розташованому за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 9б, знаходиться технічне обладнання будинку (інженерні комунікації та технічні пристрої, які необхідні для забезпечення санітарно-гігієнічних умов та безпечної експлуатації квартир), без доступу до якого експлуатація житлового будинку не є можливою, та яке використовується для обслуговування будинку. Наведене дозволяє суду дійти висновку, що зазначене приміщення належить до категорії технічних приміщень та призначене для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців. Це, в свою чергу означає, що у відповідності до ст.1 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 29.11.2001р. № 2866-III підвальне приміщення, площею 128,6 кв.м., розташоване за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 9б, має статус допоміжного приміщення.
Положеннями ч. 2 ст. 382 ЦК України передбачено, що власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.
Згідно із п. 2 ст. 10 Закону України від 19.06.1992р. № 2482-XII „Про приватизацію державного житлового фонду” власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Допоміжні приміщення (кладовки, сараї і т. ін.) передаються у власність квартиронаймачів безоплатно і окремо приватизації не підлягають.
Відповідно до п. 1 резолютивної частини рішення N 4-рп/2004 від 02.03.2004 р. Конституційного Суду України, постановленого у справі за конституційним зверненням Ярового Сергія Івановича та інших громадян про офіційне тлумачення положень пункту 2 статті 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" та за конституційним поданням 60 народних депутатів України про офіційне тлумачення положень статей 1, 10 цього Закону (справа про права співвласників на допоміжні приміщення багатоквартирних будинків) в аспекті конституційного звернення і конституційного подання положення частини першої статті 1, положення пункту 2 статті 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" ( 2482-12 ) треба розуміти так:
1.1. Допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т.ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього.
1.2. Власник (власники) неприватизованих квартир багатоквартирного будинку є співвласником (співвласниками) допоміжних приміщень нарівні з власниками приватизованих квартир.
1.3. Питання щодо згоди співвласників допоміжних приміщень на надбудову поверхів, улаштування мансард у багатоквартирних будинках, на вчинення інших дій стосовно допоміжних приміщень (оренда тощо) вирішується відповідно до законів України, які визначають правовий режим власності.
Згідно із положеннями ч. 1 ст. 321 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. № 435-IV право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Згідно із ч. 2 та 3 ст. 321 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. № 435-IV особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом. Примусове відчуження об'єктів права власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього та повного відшкодування їх вартості, крім випадків, встановлених частиною другою статті 353 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України від 28.06.1996р. органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями діючого законодавства України не передбачені повноваження органів місцевого самоврядування щодо самовільного вилучення та передачі у комунальну власність об'єктів, які належать на праві власності іншим особам.
З огляду на викладене, суд звертає увагу відповідачів на наступному. Визнаючи право власності на підвальне приміщення, площею 128,6 кв.м., розташоване за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 9б, за Одеською міською радою, виконавчим комітетом Одеської міської ради фактично було порушено право спільної власності громадян, як власників неприватизованих квартир багатоквартирного будинку, так і власників приватизованих квартир, на це майно.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку щодо протиправності та необґрунтованості прийнятого виконавчим комітетом Одеської міської ради рішення №111 від 22.02.2006р. „Про реєстрацію об'єктів комунальної власності м.Одеси” в частині оформлення та видачі Одеській міській раді свідоцтва про право власності на підвальне приміщення, площею 128,6 кв.м., розташоване за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 9б, та реєстрації за Одеською міською радою права власності на це майно.
Згідно із ст. 393 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. № 435-IV правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, який не відповідає законові і порушує права власника, за позовом власника майна визнається судом незаконним та скасовується. Власник майна, права якого порушені внаслідок видання правового акта органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, має право вимагати відновлення того становища, яке існувало до видання цього акта. У разі неможливості відновлення попереднього становища власник має право на відшкодування майнової та моральної шкоди.
Відповідно до п. 10 ст. 59 Закону України № 280/97-ВР від 21.05.1997р. „Про місцеве самоврядування в Україні” акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Згідно п.1 ч. 2 ст.162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку щодо правомірності та обґрунтованості заявленого ОСББ „Рідна гавань” позову в частині визнання недійсним рішення виконавчого комітету Одеської міської ради № 111 від 22.02.2006р. „Про реєстрацію об'єктів комунальної власності м. Одеси” в частині оформлення та видачі Одеській міській раді свідоцтва про право власності на підвальне приміщення, площею 128,6 кв.м., розташоване за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 9б, та реєстрації за Одеською міською радою права власності на це майно та наявності підстав для задоволення позову в цій частині.
Однак, стосовно питання правомірності прийняття виконавчим комітетом Одеської міської ради рішення №111 від 22.02.2006р. „Про реєстрацію об'єктів комунальної власності м. Одеси” в частині оформлення та видачі Одеській міській раді свідоцтва про право власності на приміщення першого поверху, загальною площею 73,3 кв.м., розташоване за адресою: м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 9б, суду вбачається за необхідне звернути увагу позивача на наступному.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.1991р.№ 311 „Про розмежування державного майна України між загальнодержавною (республіканською) власністю і власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною) власністю”, рішення Одеської обласної ради народних депутатів УРСР від 25.11.1991р. № 266-XXI „Про розмежування державного майна між власністю обласної ради, міст обласного підпорядкування і районів області” був складений акт прийому–передачі державного майна до комунальної власності міста Одеси /за галуззю/ державна торгівля від 14.04.1992р. Відповідно до цього акту до комунальної власності територіальної громади м. Одеси було передано, зокрема, приміщення першого поверху, загальною площею 73,3 кв.м., розташоване за адресою: м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 9б.
Рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 111 від 22.02.2006р. „Про реєстрацію об'єктів комунальної власності м. Одеси” комунальному підприємству „Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості” було доручено оформити і видати Одеській міській раді свідоцтва про право власності на нежитлові приміщення першого поверху, загальною площею 73,3 кв.м. розташовані за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 9б.
Однак, на думку позивача, оскільки на теперішній час у зазначених приміщеннях розташовані бібліотека, кружок в'язання, працюють паспортистка, бухгалтер та розміщується правління ОСББ „Рідна гавань”, то приміщення першого поверху, загальною площею 73,3 кв.м., розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 9б, мають статус допоміжних, а відтак не можуть бути передані до комунальної власності територіальної громади м. Одеси. З огляду на викладене, суду вбачається за доцільне звернутися до положень діючого законодавства України, якими врегульовані спірні правовідносини.
Відповідно до наведених вище по тексту рішення положень ст. 1 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 29.11.2001р. № 2866-IIІ допоміжні приміщення багатоквартирного будинку - приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку (сходові клітини, вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні коридори, колясочні, кладові, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші технічні приміщення).
Аналіз змісту ст.1 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 29.11.2001р. № 2866-III, дозволяє суду дійти висновку, що до допоміжних приміщень багатоквартирного будинку належать лише технічні приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку.
Однак, як вбачається з листа ОСББ „Рідна гавань” приміщення першого поверху, загальною площею 73,3 кв.м., розташоване за адресою: м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 9б використовувалося з метою житлово-комунального та побутового обслуговування населення МЕП –57 та „Сегед-03”. Відповідно до акту дослідження нежилого приміщення, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 9б, складеного Представництвом по управлінню комунальної власності Одеської міської ради 24.11.2005р., у теперішній час зазначене приміщення використовується ОСББ „Рідна гавань” без будь-яких правовстановлюючих документів під розміщення офісу позивача.
Враховуючи викладене, за переконанням суду, приміщення першого поверху, загальною площею 73,3 кв.м., розташоване у будинку 9б по вул. Фонтанська дорога в м. Одесі не може бути віднесене до категорії технічних приміщень. Це в свою чергу означає, що зазначене приміщення не має статусу допоміжного приміщення відповідно до вимог ст. 1 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 29.11.2001р. № 2866-IIІ.
Крім того, як вбачається з акту приймання-передачі житлового комплексу або його частини від 01.08.2004р. складеного між комунальним підприємством „Дирекція єдиного замовника „Фонтанське” та ОСББ „Рідна гавань”, загальна площа будинку складає 10515,1 кв.м., однак, на думку суду, за цим актом позивачем не були отримані усі приміщення першого поверху, оскільки, відповідно до розділу 5 цього акту, листа Представництва по управлінню комунальною власністю Одеської міської ради вих. № 01-12/7625 від 19.06.2003р., розрахунку площ житлового будинку по вул. Фонтанська дорога, 9б, наданого представником позивача у судовому засіданні 13.11.2006р., частина приміщень першого поверху належить на праві власності або на умовах оренди іншим суб'єктам господарювання. Технічної документації на приміщення першого поверху житлового будинку по вул. Фонтанська дорога, 9б в м.Одесі із наочним зображенням приміщень, які були передані на баланс ОСББ „Рідна гавань”, позивачем суду надано не було. Зазначене не дозволяє суду, оцінювати докази, надані позивачем у підтвердження факту передачі на баланс ОСББ „Рідна гавань” приміщення першого поверху, загальною площею 73,3 кв.м., достатніми. Таким чином, позивачем факт здійснення передачі приміщення першого поверху, загальною площею 73,3 кв.м., розташоване у будинку 9б по вул. Фонтанська дорога в м. Одесі ОСББ, на баланс „Рідна гавань” суду доведено не було. Більш того, суд звертає увагу позивача на те, що передача на баланс будь-якого об'єкта не є підставою для набуття балансоутримувачем права власності на цей об'єкт.
За змістом ст. 1 Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 29.11.2001р. № 2866-III, нежиле приміщення - приміщення, яке належить до житлового комплексу, але не відноситься до житлового фонду - є самостійним об'єктом цивільно-правових відносин.
Враховуючи, що зазначене приміщення належить до житлового комплексу, але не відноситься до житлового фонду будинку 9б по вул. Фонтанська дорога в м. Одесі, суд доходить висновку, що це приміщення відноситься до категорії нежилих приміщень, і є самостійним об'єктом цивільно-правових відносин.
Відповідно до пункту дев'ятого статті 8 Закону України від 19.06. 1992р. N 2482-XII „Про приватизацію державного житлового фонду”, нежилі приміщення житлового фонду, які використовуються підприємствами торгівлі, громадського харчування, житлово-комунального та побутового обслуговування населення на умовах оренди, при приватизації житлового фонду передаються у комунальну власність відповідних міських, селищних, сільських Рад народних депутатів.
Згідно з ч. 2 ст.60 Закону України від 21.05.1997р. № 280/97-ВР “Про місцеве самоврядування в Україні” із змінами та доповненнями підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 30 Закону України від 21.05.1997р. № 280/97-ВР “Про місцеве самоврядування в Україні” із змінами та доповненнями до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження щодо обліку та реєстрації відповідно до закону об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності.
Враховуючи, що приміщення першого поверху, загальною площею 73,3 кв.м., розташоване у будинку 9б, є нежилим приміщенням та на підставі рішення Одеської обласної ради народних депутатів УРСР від 25.11.1991р. № 266-XXI „Про розмежування державного майна між власністю обласної ради, міст обласного підпорядкування і районів області”, воно було передано до комунальної власності територіальної громади м. Одеси, суд доходить висновку щодо правомірності та обґрунтованості прийнятого виконавчим комітетом Одеської міської ради рішення №111 від 22.02.2006р. „Про реєстрацію об'єктів комунальної власності м. Одеси” в частині оформлення та видачі Одеській міській раді свідоцтва про право власності на приміщення першого поверху, загальною площею 73,3 кв.м., розташованого за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 9б та реєстрації права власності Одеської міської ради на цей об'єкт нерухомого майна.
Підсумовуючи зазначене, суд вважає за правомірне позов, заявлений ОСББ „Рідна Гавань”, задовольнити частково, у зв'язку з чим визнати нечинним рішення виконавчого комітету Одеської міської ради №111 від 22.02.2006р. „Про реєстрацію об'єктів комунально ї власності м. Одеси” в частині оформлення та видачі Одеській міській раді свідоцтва про право власності на підвальне приміщення, площею 128,6 кв.м., розташоване за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 9б, та реєстрації за Одеською міською радою права власності на це майно. У задоволенні позову в частині визнання недійсним рішення виконавчого комітету Одеської міської ради № 111 від 22.02.2006р. „Про реєстрацію об'єктів комунальної власності м. Одеси” в частині оформлення та видачі Одеській міській раді свідоцтва про право власності на приміщення першого поверху, загальною площею 73,3 кв.м., розташованого за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 9б та реєстрації права власності Одеської міської ради на цей об'єкт нерухомого майна, позивачу слід відмовити.
Судові витрати по сплаті судового збору розподілити згідно зі ст.ст. 87, 94 КАС України.
При цьому, вирішуючи питання про розподіл судових витрат між сторонами по справі суд звертає увагу позивача на те, що у відповідності до п/п 1 п. 3 розділу VII КАС України до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита.
Відповідно до п/п “б” п. 1 ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 21.01.1993р. № 7-93 із позовних заяв немайнового характеру сплачується мито у розмірі 0,2 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (3,40 грн.).
Враховуючи висновки суду щодо наявності підстав для визнання частково нечинним рішення виконавчого комітету Одеської міської ради № 111 від 22.02.2006р. „Про реєстрацію об'єктів комунальної власності м. Одеси” та зміст заявлених ОСББ „Рідна гавань” позовних вимог у даній справі, відповідно до п/п “б” п. 1 ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 21.01.1993р. № 7-93, з виконавчого комітету Одеської міської ради на користь ОСББ „Рідна гавань” слід стягнути державне мито у розмірі 1,70 грн.
Керуючись ст. ст. 94, 98, 112, 158, 160 –163, 167 п.п. 3, 6 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України, п/п “б” п. 1 ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 21.01.1993р. № 7-93, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Визнати нечинним рішення виконавчого комітету Одеської міської ради №111 від 22.02.2006р. „Про реєстрацію об'єктів комунально ї власності м. Одеси” в частині оформлення та видачі Одеській міській раді свідоцтва про право власності на підвальне приміщення, площею 128,6 кв.м., розташоване за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 9б та реєстрації права власності Одеської міської ради на це майно.
3. Стягнути з виконавчого комітету Одеської міської ради /65004, м. Одеса, пл. Думська, 1/ на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку „Рідна гавань” / 65009, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 9б, р/р 26009310886101 в АБ „Південний” в м. Одесі, МФО 328209, код ЄДРПОУ 32642421/ витрати по сплаті судового збору 1 грн. 70 коп. / одна грн. 70 коп./
4. В іншій частини позову відмовити.
Відповідно до ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково в порядку та у строки, передбачені ст. 186 цього Кодексу.
Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 23.11.2006р.
Суддя Желєзна С.П.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 298522 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Желєзна С.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні