Справа № 2-2156/12
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2013 року Житомирський районний суд Житомирської області в складі:
головуючої - судді Зубчук І.В.
секретаря с/з - Забродської Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з даним позовом, вказуючи, що йому на праві приватної власності належить житловий будинок АДРЕСА_1. В даному будинку окрім позивача зареєстрований його син ОСОБА_3, який у 2007 році виїхав на інше постійне місце проживання і лише фактично рахується зареєстрованим в даному житловому будинку.
Добровільно виписатися з будинку відповідач відмовляється, що порушує право власності позивача на володіння та розпорядження приватною власністю, що стало підставою для звернення до суду з даним позовом.
Позивач в судове засідання не з'явився, надав досуду письмову заяву в який просить задовольнити позов з підстав зазначених в позові та вважає, що відповідач втратив право користування житлом з 2007 року.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Про день, час і місце розгляду справи повідомлений у встановленому порядку через засоби масової інформації. Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Судом встановлені факти і відповідні їм правовідносини.
Відповідно до свідоцтва про право на спадщину ОСОБА_2 на праві власності належить житловий будинок АДРЕСА_1, Житомирської області (а.с.6).
В зазначену житловому будинку зареєстрований, проте не проживає ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5, 8).
Перешкод в користуванні житлом відповідачу не чинилося.
Встановлених законом випадків збереження за відповідачем права користування житловим будинком, судом не встановлено.
Відповідно до ч.1 ст.391 ЦК України власник має право вимагати усунення перешкод у здійснення ним права користування та розпорядження своїм майном.
Статтею 405 ЦК України встановлено, що член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Таким чином, поважності причин, з яких відповідач не мав можливості користуватись спірним житлом в судовому засіданні встановлено не було, а тому зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для повного задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 212, 213-214 ЦПК України, ст.ст. 71, 107, 156, 405 ЖК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право на користування житловим будинком АДРЕСА_1, Житомирської області.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області протягом десяти днів з дня його проголошення через Житомирський районний суд Житомирської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: І.В.Зубчук
Суд | Житомирський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2013 |
Оприлюднено | 28.03.2013 |
Номер документу | 30160959 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Житомирський районний суд Житомирської області
Зубчук І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні