6/273
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" грудня 2006 р. Справа № 6/273
Суддя господарського суду Чернівецької області Паскарь Авель Дмитрович
розглядаючи справу
за позовом Виконавча дирекція Чернівецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
до Садгірський районний відділ УМВС України в Чернівецькій області
про стягнення штрафних (фінансових) санкцій на суму 1403,98грн.
за участю представників:
від позивача: Мешак М.М., доручення від 01.08.2006 року № 01-11/1791; від відповідача: Калинчук Н.П., довіреність від 07.12.2006 року № 33/7934; Левицький В.К., довіреність від 07.12.2006 року № 33/7933
ВСТАНОВИВ:
Виконавча дирекція Чернівецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулася з позовом до Садгірського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернівецькій області про стягнення штрафних (фінансових) санкцій на суму 1 403,98 грн.
Позов мотивується тим, що відповідач всупереч норм Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ (далі – Закон) використовував страхові кошти Фонду, направлені на допомогу при народженні дитини, внаслідок чого позивачем застосовані відповідні санкції у вигляді накладення штрафу на загальну суму 1403,98 грн., що підтверджується звітом Ф-4 ФСС з ТВП за 9 місяців 2006 року від 4 жовтня 2006 року.
Відповідач відзив на позов не надав, однак в судовому засіданні його представники заявили, що дана заборгованість буде погашена в найближчий час.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи та проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, регулюються Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ, який був прийнятий відповідно до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування та набрав чинності з 28.02.2001 року (далі – Закон).
Проведеною позивачем перевіркою з питань правильності нарахування. Сплати, витрат та обліку коштів Фонду було встановлено порушення використання страхових коштів Фонду.
Рішенням позивача від 07.08.2006 року № 417 за порушення порядку витрачання коштів фонду на підставі частини першої статті 30 Закону на відповідача був накладений штраф в розмірі 1362,17 грн. Крім того, відповідачеві була нарахована також й пеня в сумі 41,81 грн.
Зазначене рішення, обґрунтованість якого підтверджується також і звітом Ф-4 ФСС з ТВП за 9 місяців 2006 року, відповідач не оскаржував та доказів про погашення вказаної заборгованості не надав.
Таким чином, позов судом визнається обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 86, 94, 160-163, 167, 185, 186, пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути садгірського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернівецькій (м. Чернівці, вул. М. Тореза, 70, ідентифікаційний код 08677009) на користь Виконавчої дирекції Чернівецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (м. Чернівці, вул. Г. Артемівського, 19, ідентифікаційний код 26036337) штрафні (фінансові) санкції у вигляді штрафу в розмірі 1 403,98 грн.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя А.Д. Паскарь
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 302046 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні